FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
06.09.2025 klo 17:27:51 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 280 [281]
 
Kirjoittaja Aihe: TPS 2025 - Ei mikään persaukisten harrastus  (Luettu 1071796 kertaa)
2 jäsentä ja 10 vierasta katselee tätä aihetta.
Quattro10

Poissa Poissa


Vastaus #7000 : tänään kello 13:02:33

Joo, kyllä sitä eilen päivällä kun maksoi lipusta palvelumaksuineen sen 27€+osia, tuli mietittyä että turhan monelle lienee yli kipurajan.

…piti käydä kurkkaamassa hinaajien hintoja kun täällä aina puhutaan siihen sävyyn että olisi hemmetisti halvempaa. No eipä näköjään ole.

Vaikken Turkuun sen kummemmin liity, kyllä nää hinnat hirvittää. Vaikka oma työtilanne ja taloudellinen tilanne on tällä hetkellä hyvässä kunnossa niin.. Ihan siinä, että haluat vielä jotain muuta rakentaa ottelupäivän kylkeen vaikka ni ollaan lähes satasen kustannuksissa. Suomessa verotuksen takia palkasta kuitenkaan lopulta ei niin hirveästi jää käteen, ja oikeasti niitä joita varsinkin peleissä usein käy eivät ehkä stereotyypillisesti kuulu mihinkään korkeimpaan tuloluokkaan. Kyllä noilla hinnoilla rajataan pois väkeä se on selvää.
Norppa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC TPS


Vastaus #7001 : tänään kello 13:35:47

Jos sen verran saa huomauttaa, että ei se 1.puoliaika eilen kovinkaan kummoinen ollut kummaltakaan ja 0-0 tuoksui ilmassa.

Helénin pienet liikkeet ja käännähdyset boksissa ovat vaan niin maailmanluokkaa, että kerta toisensa jälkeen puolustajat ajautuvat rikkomaan vaikka kuinka tietävät vaaran.
Satanen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Official FF2 Marble League Fantasy Champion (2020)


Vastaus #7002 : tänään kello 13:51:26

Kyllä tepsi siinä parempi oli, vaikka 20-30 min kohdalla heikompi vaihe olikin. Miten peli olisi mennyt jos EIF olisi tehnyt avausminuuttien paikasta.. sitä emme saa ikinä tietää.
Narttu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Newcastle & TPS


Vastaus #7003 : tänään kello 14:23:00

Kyllä tepsi siinä parempi oli, vaikka 20-30 min kohdalla heikompi vaihe olikin. Miten peli olisi mennyt jos EIF olisi tehnyt avausminuuttien paikasta.. sitä emme saa ikinä tietää.

Oliko EIFillä joku paikka avausminuuteilla? Eivät saaneet oikein mitään aikaan mielestäni. Maali katkaisi selkärangan.
TZagallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Eilen, tänään, huomenna


Vastaus #7004 : tänään kello 16:48:03

Olihan siinä jossain ekan vartin aikana se rinnankorkuinen syöttö keskelle, jonka törkkäsivät parista metristä parikytä senttiä ohi.

 
Sivuja: 1 ... 280 [281]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa