FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
10.08.2025 klo 14:44:57 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 186 [187] 188 ... 192
 
Kirjoittaja Aihe: Kuopion Palloseura 2025  (Luettu 951602 kertaa)
9 jäsentä ja 19 vierasta katselee tätä aihetta.
TeukkaS

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ikuinen tuplamestari


Vastaus #4650 : 06.08.2025 klo 14:40:07

Pakko se on ilmeisesti uskoa: 10 kuukauden (mutta yhteensä alle yhden veikkausliigakauden kattava) sopimus on (riskiaversiivinen) "lyhyt pahvi", mutta 15 kuukauden (joka kattaisi siis loppukauden 2025 ja koko veikkausliigakauden 2026) sopimus on (riskipitoinen) "pitempi pahvi". Kun Suomessa on yli neljä kuukautta talven "tyhjäkäyntiä", on vaikea kuvitella tilannetta, jossa yksikään urheilujohtaja itse preferoisi jälkimmäistä sopimusvaihtoehtoa, koska sillä saa niin paljon enemmän pelejä suhteessa pienellä lisäsijoituksella. Erityisesti kun on kyse markkinoiden tavoitelluimmasta vonkaleesta: todistetusti maaleja tekevästä hyökkääjästä. Ja juuri pelipaikan takia tosiaan ymmärrän hyvin, että KuPS on tämän diilin tehnyt, vaikkei se ole todellakaan optimaalinen.

- markkinoiden tavoitelluin vonkale ei ollut meidän ykköstarget alunperin, vaan tänne oli tulossa kolme viikkoa sitten aivan eri mies

- sama vonkale ei ole pelannut KuPSissa otteluakaan ja voi aivan hyvin flopata cv:stä huolimatta

- kesällä päättyvästä sopparista KuPS pääsee huomattavasti helpommin eroon, mikäli homma ei ala toimimaan ollenkaan. Jopa ennen sitä mystistä "tyhjäkäyntiaikaa"

- vonkale täyttää kuukauden päästä 32 vuotta ja meillä on parhaillaan Touren muodossa erittäin potentiaalinen, joka samaan suuntaan jatkaessaan voi todella olla ensi kaudella kyseenalaistamaton ykköshyökkääjä, jolloin polski olisi mahdollisesti turhan kallis penkkiveikko

- KuPSilla ei ole taloudellisia muskeleita sitoutua pitkäksi aikaa todennäköisesti kalliiseen pelaajaan ba melko vanhaan, jonka tämän hetken, saati tulevaisuuden suoritustasosta ei voida olla täysin varmoja

- Jos ja kun KuPS on halunnut minimoida riskit seuraoptiolla, niin seuraavaksi paras vaihtoehto ei ole yllä mainitut kysymysmerkit huomioiden sitoutua pidemmäksi aikaa ja sitä tuskin on vaatinut pelaaja itsekään

- KuPS tai pelaaja ei välttämättä kummatkaan ollut kiinnostuneita myöskään pätkäsopparista tämän kauden loppuun asti

Nämä ovat vain omia ajatuksiani ja voin olla asiassa täysin väärässäkin. Ymmärrän kyllä pointtisi, mutta minusta jätät huomioimatta aika monia sellaisia valideja perusteita, mitkä puoltavat myös tuon lyhyemmän sopimuksen järkevyyttä KuPSin kannalta. Optimaalisin se ei tietenkään varmasti ole, mutta riskejäkin on saatu edes jonkin verran minimoitua, mikä KuPSin resursseilla fiksua onkin.

Jos vetoa pitäisi lyödä, niin todennäköisimmin puolalainen ei ensi kaudella KuPSissa pelaa. Flopatessa löytää uuden seuran talvella ja karistaa Lippumäen muovirouheet jaloistaan vapaaehtoisesti ja iskemällä kunnon tehot pöytään KuPS päästää saludoilla johonkin Hollannin pääsarjan häntäpään porukkaan sarjapaikkaa varmistamaan. Uskon hänen tavoitteenaan edelleen olevan pesti jostain isommasta sarjasta ja KuPSin mahdollinen sarjavaihepaikka siihen hänet avittaa.
Villahousu

Paikalla Paikalla


Vastaus #4651 : 06.08.2025 klo 15:13:00

- KuPSilla ei ole taloudellisia muskeleita sitoutua pitkäksi aikaa todennäköisesti kalliiseen pelaajaan ba melko vanhaan, jonka tämän hetken, saati tulevaisuuden suoritustasosta ei voida olla täysin varmoja

- Jos ja kun KuPS on halunnut minimoida riskit seuraoptiolla, niin seuraavaksi paras vaihtoehto ei ole yllä mainitut kysymysmerkit huomioiden sitoutua pidemmäksi aikaa ja sitä tuskin on vaatinut pelaaja itsekään
Edelleen: ilmeisesti ajanjakso elokuu 2025-marraskuu 2026 täyttää "pitemmän ajan" määritelmän, mutta ajanjakso elokuu 2025-kesäkuu 2026 ei sitä täytä Ylos.
Eli horinat Touresta pitkän tähtäimen sijoituksena jne eivät kyllä liity tähän kysymykseen mitenkään, kun kyse on edelleenkin vain siitä, pelaako puolalainen veikkausliigakauden 2026 loppuun vai lähteekö jo ennen puoltaväliä pois.

- KuPS tai pelaaja ei välttämättä kummatkaan ollut kiinnostuneita myöskään pätkäsopparista tämän kauden loppuun asti
Pointtini on koko ajan ollut, että tuollaisen sopimuksen pituuden täytyy olla nimenomaan pelaajan intressi. Hyvä tietää, että olemme nyt samaa mieltä Ylos.
« Viimeksi muokattu: 06.08.2025 klo 15:15:59 kirjoittanut Villahousu »
TeukkaS

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ikuinen tuplamestari


Vastaus #4652 : 06.08.2025 klo 16:08:56

Edelleen: ilmeisesti ajanjakso elokuu 2025-marraskuu 2026 täyttää "pitemmän ajan" määritelmän, mutta ajanjakso elokuu 2025-kesäkuu 2026 ei sitä täytä Ylos.
Eli horinat Touresta pitkän tähtäimen sijoituksena jne eivät kyllä liity tähän kysymykseen mitenkään, kun kyse on edelleenkin vain siitä, pelaako puolalainen veikkausliigakauden 2026 loppuun vai lähteekö jo ennen puoltaväliä pois.

No totta helvetissä se liittyy :D

Tuo puolalainen pelaa todennäköisesti joukkueen isoimmalla liksalla samaa pelipaikkaa kuin Toure, joka on Ruopin ohella meidän todennäköisin ison rahan myyntiartikkeli lähitulevaisuudessa. Ja itseasiassa juurikin ensi kausi on Touren osalta todella tärkeä, mikäli potentiaaliset eurot halutaan muuttaa konkretiaksi. Tämä tietänee Matias Siltasen tapauksesta oppineena runsasta vastuuta kentällä ja se vaatii KuPSilta selkeää arvovalintaa, panostetaanko Toureen ja hänestä saaravaan siirtokorvaukseen vai ikääntyvään palkkakuninkaaseen.

Et sinä edelleenkään tunnu ottavan ollenkaan kokonaisuutta KuPSin osalta huomioon tässä jankkauksessasi, vaikka ei tuon pitäisi niin hankalaa olla ymmärtää.

Itse uskon edelleen, että KuPS ei ole tavoitellut suoraan ensi kauden loppuun kestävää sopimusta puolalaisen kanssa, vaan optiota. Sitä ei saatu, mutta tuo kesään jatkuva soppari mahdollistaa paremmin peliliikkeet siinä tapauksessa, jos puolalainen floppaa tai Touren kehityksen myötä kallispalkkaiselle pelaajalle ei ole penkkiveikon roolia enempää tarjolla. Ei tämä seura ole mikään HJK, jolla on varaa maksaa kalliille ja pienelle vastuulle jäävälle pelaajalle puoli kautta palkkaa tyhjästä.

Nyt polskin kohdalla, jos paska osuu tuulettimeen, niin eroon päästään hyvin tosennäköisesti talven siirtoikkunassa.  Toisaalta jos taas kaikki menee hyvin, niin ei ole karkaamassakaan esim. Klubiin isomman rahan perässä. Eikä sen lisäpuolivuotisen neuvottelu kai silloin KuPSin osalta kiellettyäkään ole, jos sellaiseen nähdään tarvetta.

Helvetin hankalaa tuota sopparin pituutta on KuPSin kannalta harmitella, vaikka miten päin tätä kääntelisi. Toivon myös urheilutoimenjohtomme miettivän näitä soppareita tehdessään suurempia kokonaisuuksia sen sijaan, että kieli vyön alla kiimaillaan vaikutusarvioita tekemättä yksittäisen pelaajan perässä kaikelta muulta silmät sulkien.

TRon

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Kuopiolainen jalkapalloilu


Vastaus #4653 : 06.08.2025 klo 16:23:44

Pakko vielä sanoa tuohon Toureen liittyen, kun moni on sanonut että miten puutteellinen pelaaja on... Kaveri on tällä hetkellä minuutteihin nähden liigassa pelaavista pelaajista tehokkain maalit/peli, kun ottaa huomioon yli 3 maalia tehneet pelaajat (tähän mahtuu 27 parasta maalintekijää, eli varsin relevantti otos). Tourella 7 maalia 853 minuuttiin, eli maali per 121 min. Liigasta lähteneistä pelaajista edellä on Vepsussa pelannut Borchers, joka pelasi 407 minuuttia ja teki 5 maalia.

Uskon, että tällaiset tilastot kiinnittävät ainakin jonkin verran huomiota.
Hodothedefensivemidfield

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kaikki Tullin seurat


Vastaus #4654 : 06.08.2025 klo 16:31:18

"Asiantuntijat" lyttäsivät myös Cissen alussa samoin kuin Touren.
Ja vieläkin kuulee miten jotkut kauhistelevat Johnyn itsevarmaa olemusta pallon kanssa.

Suomessa ei vielä 2025 suurin osa futisväestä erota helmiä sioista.

Ps.Pääasia toki että on innostusta.
Kader

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, KalPa, DFB-Team, VfB, BvB


Vastaus #4655 : 06.08.2025 klo 16:35:58

Lisäksi kaveri puhuu eurooppalaisista kielistä vain ranskaa. Ilman Cissen tulkkauksia varmaan olisi ollut vielä vaikeampaa ymmärtää ketään. No toivottavasti on ehtinyt oppia englantia että pärjää paremmin. Kunhan kommunikaatio paranee niin tiijä mihinkä sitten pystyy. Toisaalta jalkapallo on yleismaailmallinen kieli jo itsessään joten ei kai sitä niin hirveästi muita kieliä tarvii osata. :)
Villahousu

Paikalla Paikalla


Vastaus #4656 : 06.08.2025 klo 16:46:18

No totta helvetissä se liittyy :D

Tuo puolalainen pelaa todennäköisesti joukkueen isoimmalla liksalla samaa pelipaikkaa kuin Toure, joka on Ruopin ohella meidän todennäköisin ison rahan myyntiartikkeli lähitulevaisuudessa.

...jonka maksaminen koko pitkän talven yli ei kuitenkaan ole minkäänlainen ongelma 8), vaikka vastineeksi häneltä saadaan vain pari kuukautta veikkausliigakauden alusta. Itse asiassa KuPS on tosiaan varmaan yrittänyt neuvotella sopimusta, joka päättyy juuri veikkausliigan aattona, jotta saadaan Touren peliaika maksimoitua 8). Nerokasta!  

Olen siitä samaa mieltä, että KuPS on varmasti halunnut option ensi kaudesta, siitä ei tarvitse keskustella. Mutta pidän koomisena tätä tulkintaa, että KuPS:n mielestä toiseksi paras skenaario olisi tämä sopimus, joka kattaa yli neljä kuukautta money for nothing ja sitten veikkausliigan alkukauden ja europelien alun.

Et sinä edelleenkään tunnu ottavan ollenkaan kokonaisuutta KuPSin osalta huomioon tässä jankkauksessasi, vaikka ei tuon pitäisi niin hankalaa olla ymmärtää.
Kättä pystyyn! Kenenköhän osalta sitten olen ottanut...
« Viimeksi muokattu: 06.08.2025 klo 16:54:31 kirjoittanut Villahousu »
Kader

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, KalPa, DFB-Team, VfB, BvB


Vastaus #4657 : 06.08.2025 klo 17:03:19

On siinä kuitenkin kolme kuukautta liigakauden alusta ja Suomen Cupin pelit päälle joita kuitenkin pelataan useampi kierros touko- ja kesäkuussa. Ja en väheksyisi myöskään tammi-, helmi- ja maaliskuussa joukkueen mukana olemista koska silloin paljon helpompi lähteä uuteen kauteen kun on treenejä ja pelejä alla. Silloin ehtii joukkueen yhteispeliä hioa paremmin toisin kuin nyt loppukauden aikana kun pelejä on pari viikossa. Jos liigavaiheeseen päästään niin tiivis tahti jatkuu pitkälle syksyyn. Marras- ja joulukuussa on toki väljempää jos ja toivottavasti on liigavaiheen pelejä. Ja mieluummin Eurooppaliigassa jossa pelit jatkuvat liigavaiheessa tammikuulle.
krevis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


Vastaus #4658 : 06.08.2025 klo 17:08:14

vastineeksi häneltä saadaan vain pari kuukautta veikkausliigakauden alusta.

Huhti, touko, kesä...
RatKing

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kupsanstad bollklub 1923


Vastaus #4659 : 06.08.2025 klo 17:25:26

...jonka maksaminen koko pitkän talven yli ei kuitenkaan ole minkäänlainen ongelma 8), vaikka vastineeksi häneltä saadaan vain pari kuukautta veikkausliigakauden alusta.

Jos KuPS menee UEFA-kisojen liigavaiheeseen, niin kausi kestää joulukuun puoliväliin vähintään. Joten tuo joutenolo jäänee aika lyhyeksi. No joo, tuskin Polakkia Liigacuppia varten on rekrytoitu.
TeukkaS

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ikuinen tuplamestari


Vastaus #4660 : 06.08.2025 klo 18:53:57

...jonka maksaminen koko pitkän talven yli ei kuitenkaan ole minkäänlainen ongelma 8), vaikka vastineeksi häneltä saadaan vain pari kuukautta veikkausliigakauden alusta. Itse asiassa KuPS on tosiaan varmaan yrittänyt neuvotella sopimusta, joka päättyy juuri veikkausliigan aattona, jotta saadaan Touren peliaika maksimoitua 8). Nerokasta!  

Olen siitä samaa mieltä, että KuPS on varmasti halunnut option ensi kaudesta, siitä ei tarvitse keskustella. Mutta pidän koomisena tätä tulkintaa, että KuPS:n mielestä toiseksi paras skenaario olisi tämä sopimus, joka kattaa yli neljä kuukautta money for nothing ja sitten veikkausliigan alkukauden ja europelien alun.

Niin jummijammi kun KuPS joutuu miettimään myös sitä vaihtoehtoa, että pelaaja floppaa täysin. Ja vielä tasapainoilla senkin skenaarion kanssa, että polski on jumalasta seuraava. Minusta tämä sopimus on oikein hyvä pituudeltaan, koska flopatessa on helpompi päästä ukosta eroon jo tammikuussa ja toisaalta hyvin mennessä kukaan ei vie miestä täältä heti ilman meidän suostumusta.

Kaikkein paskin skenaario olisi se, että oltaisiin kuola suussa tehty suoraan pahvi ensi kauden loppuun ja ukko osoittautuisi välittömästi uudeksi Matuleviciukseksi.

Tästä ei vaemaan enää kannata vääntää. Katsotaan myöhemmin oliko isokin moka KuPSilta.
Heartburn

Poissa Poissa


Vastaus #4661 : 06.08.2025 klo 19:00:05

Polakin sopparista Teukan kanssa samoilla linjoilla. Villahousulle suosittelen matikan kertausta, koska yli neljää kuukautta ei joutenoloa tule, kun KuPS selkeästi näkee, että se tulee pelaamaan lohkoissa ja tämähän onkin hyvin todennäköistä. Toki jos lohkoihin ei päästäisi, niin tuo olisi ensinnäkin täydellinen pupellus ja tällöin tuo sopparikin näyttäytyisi typerältä (ja se mahdollisesti pyrittäisiin purkamaankin). Toivottavasti Partycheck osoittautuu tekijämieheksi, ennusmerkit ovat ainakin ihan lupaavat. Tänään kenties jo esimakua.

Touresta sen verran, että helppohan se nyt on jälkikäteen huudella, kun tehoja alkanut tulemaan. Ette kuitenkaan tulleet alkukaudesta miestä hehkuttamaan, kun otteet oli pääosin sitä itseään? En muista tuolloin hänestä puhuttaneen helmenä - miksi, koska jos se muka selvästi oli nähtävillä? Itse kommentoin pelaajien otteita sen mukaan, mitä he esittävät kentällä. Kristallipalloa en omista.
JaR

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Elo


Vastaus #4662 : 06.08.2025 klo 19:01:16

"Asiantuntijat" lyttäsivät myös Cissen alussa samoin kuin Touren.
Ja vieläkin kuulee miten jotkut kauhistelevat Johnyn itsevarmaa olemusta pallon kanssa.

Suomessa ei vielä 2025 suurin osa futisväestä erota helmiä sioista.

Ps.Pääasia toki että on innostusta.

En nyt kaikkia kirjoituksia toki joka ihmiseltä muista, mutta itse en muista että Cisseä olisi lytätty. Enemmänkin arvosteltiin heikoista peleistä joiita alkuun tuli paljon. Hyväkin pelaajakin voi pelata huonosti ja vieläpä pitkän aikaa.

Ehkäpä sama Touressa. Hän oli alkuun surkea ja vaikka nyt kulkee jo huomattavasti paremmin,on hänellä isoja puutteita yhä ihan perusjutuissa. Silti hän on näyttänyt suuren lahjakkuutensa ja hänen potentiaali on valtava. Touren osalta täytyy kyllä myöntää, että alkuvuoden perusteella minun asiantuntemuksella ei  tätä lahjakkuutta nähnyt sitten millään. Tosin ei kyllä muutkaan nähneet tai ainakaan siitä kirjoittaneet.

Kreidlin kohdalla välillä ihmetyttää hänen saamansa kritiikki jos vaikka menettää joskus pallon kun pelaa rohkeasti. Kyse on kuitenkin myös valmennuksen ottamasta tietoisesta riskistä. Tämän riskin on ottanut sekä Wiss että varsinkin Honsu. He näkevät vaan tämän kaltaisen pelaamisen hyödyt miinuksia suurempana. Jos valmennus käskisi pelata eritavalla, hän ei varmasti pelaisi niin rohkeasti.
« Viimeksi muokattu: 06.08.2025 klo 19:03:49 kirjoittanut JaR »
QPS12

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS


Vastaus #4663 : 06.08.2025 klo 19:34:12

Kreidlin kohdalla välillä ihmetyttää hänen saamansa kritiikki jos vaikka menettää joskus pallon kun pelaa rohkeasti. Kyse on kuitenkin myös valmennuksen ottamasta tietoisesta riskistä. Tämän riskin on ottanut sekä Wiss että varsinkin Honsu. He näkevät vaan tämän kaltaisen pelaamisen hyödyt miinuksia suurempana. Jos valmennus käskisi pelata eritavalla, hän ei varmasti pelaisi niin rohkeasti.

Juuri näin. Tältäkin kaudelta löytyy useita tehtyjä maaleja, jotka ovat saaneet alkunsa pallonhallinnan säilyttämisestä riskillä.
kiero savolainen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS


Vastaus #4664 : 06.08.2025 klo 21:15:24

Ansaitsisiko Ibrahim Cisse jo oman topaasin? Dominoi Veikkausliigassa ja Euroopassa.
Bockwurst

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923


Vastaus #4665 : 06.08.2025 klo 21:56:44

Aivan mahtava tulos. Kotona sitten pelataan, eikä vaan anneta palloa kokonaan vieraille.
TRon

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Kuopiolainen jalkapalloilu


Vastaus #4666 : 06.08.2025 klo 21:58:01

NYT JOKA IKINEN AREENALLE ENSI VIIKON TORSTAINA.
Härison

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura


Vastaus #4667 : 06.08.2025 klo 22:00:57

NYT JOKA IKINEN AREENALLE ENSI VIIKON TORSTAINA.

Täältä lippukaupoille: https://www.tiketti.fi/kups-fc-rfs-lat-vare-areena-kuopio-lippuja/110843?b=1&b=1
HNV

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1923 || 1948


Vastaus #4668 : 06.08.2025 klo 22:03:51

Avausjaksolle Ylos
Toisen jakson alkupuolelle Alas

Tätä ei sitten enää sössitä >:(
Härison

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura


Vastaus #4669 : 06.08.2025 klo 22:06:58

Luonnonlapsi Tourelle laitettu oma pelaajatopic auki. Vähintäänkin ansaittu kaiken tähän asti nähdyn perusteella:

https://futisforum2.org/index.php?topic=279695.0
Lippumäen ylipainehalli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS


Vastaus #4670 : 06.08.2025 klo 22:09:05

Tulos on mieluinen, mutta vain näin toisen puoliajan nähneenä peliesityksestä jäi sanotaanko melko negatiivinen kuva :D Uskon kuitenkin niitä, jotka sanoivat joukkueen pelanneen mallikkaasti ensimmäisen jakson. Kuopiossa ei kyllä sitten passaa lähteä bussittamaan 90min ja olemaan pelaamatta jalkapalloa. Uskoa riittää, että kyllä tämä nyt hoidetaan kotiin, mutta juhlitaan vasta sitten kun on peli pelattu kuopiossa, jos siihen silloin aihetta on.
honkala

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Savon vapautusarmeija


Vastaus #4671 : 06.08.2025 klo 22:09:12

Ihan hallussa oli loppuun asti. Yksi moka, mutta muuten eivät päässeet kummoisille paikoille. Kotona vaan naula arkkuun.
Jukka-38

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: LAUTP,KoPa,Virky


Vastaus #4672 : 06.08.2025 klo 22:20:12

No nyt tulikin varsin pätevä syy lähteä torstaina peliä katsomaan Ylos
TeukkaS

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ikuinen tuplamestari


Vastaus #4673 : 06.08.2025 klo 22:24:33

Tulos on mieluinen, mutta vain näin toisen puoliajan nähneenä peliesityksestä jäi sanotaanko melko negatiivinen kuva :D Uskon kuitenkin niitä, jotka sanoivat joukkueen pelanneen mallikkaasti ensimmäisen jakson. Kuopiossa ei kyllä sitten passaa lähteä bussittamaan 90min ja olemaan pelaamatta jalkapalloa. Uskoa riittää, että kyllä tämä nyt hoidetaan kotiin, mutta juhlitaan vasta sitten kun on peli pelattu kuopiossa, jos siihen silloin aihetta on.

Olihan tuo toinen puolisko heikko taktisesti. Hyökkääminen lopetettiin käytännössä kokonaan ja vaihdot viipyivät liikaa. Toki sitten tuplavaihto hyydytti vihun paineen. Silti tuossa paistaa liiallinen pelokkuus, jolla kadotetaan flow omasta pallollisesta tekemisestä pitkäksi aikaa.

Tulos toki lopulta kelpaa, vaikka tuo maali olisi saanut jäädä päästämättä.
Hevi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS


Vastaus #4674 : 06.08.2025 klo 22:25:39

Tulos on mieluinen, mutta vain näin toisen puoliajan nähneenä peliesityksestä jäi sanotaanko melko negatiivinen kuva :D Uskon kuitenkin niitä, jotka sanoivat joukkueen pelanneen mallikkaasti ensimmäisen jakson. Kuopiossa ei kyllä sitten passaa lähteä bussittamaan 90min ja olemaan pelaamatta jalkapalloa.

Kavennusmaalin jälkeen homma hoidettiin ihan hyvin. Pyörivät muodon ulkopuolella ja muutama epätoivoinen kaukolaukaus taivaan tuuliin eli aika väsynyt loppukiri jos sellaisesta voi edes puhua. Yhtä lähellä oli lopulta 1-3 maali kuin tasoitus.

 
Sivuja: 1 ... 186 [187] 188 ... 192
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa