FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
28.09.2025 klo 06:48:55 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 247 [248]
 
Kirjoittaja Aihe: Kuopion Palloseura 2025 - Hallitsevan mestarin 63 ottelun vuosi  (Luettu 1181097 kertaa)
0 jäsentä ja 2 vierasta katselee tätä aihetta.
TeukkaS

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ikuinen tuplamestari


Vastaus #6175 : eilen kello 17:13:13

Tämän hetken vire huomioiden väittäisin, että meillä on yksi kaikkien aikojen hyökkäysmateriaaleista juuri nyt.
Aisankannattaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomi


Vastaus #6176 : eilen kello 17:37:13

Murskavoiton takaa jäi mietityttämään heikko ja aseeeton vaihe toisen puoliajan alussa, todella lähellä oli 1-2 ja pelko samanlaisesta lopusta kuin SJK:ta vastaan. Noh, tästä oppia matkaan ja muuten oikein hyvä esitys.

Vähän täytyy ihmetellä Par­zys­zekin saamaa aiempaa kritiikkiä, hurjimmathan olivat laittamassa ukkoa pois rosterista. Omaan silmään elokuun alusta saakka todella kova pelaaja tähän sarjaan, ja varsinkin nyt, kun alkaa lähentyä optimaalista pelikuntoa.

JepaJep

Poissa Poissa


Vastaus #6177 : eilen kello 17:58:36

Kyllähän tää näyttää mestaruusjoukkueelta. Kunpa sais europeleistä enemmän posia veikkausliigaan kuin väsymistä, niin pitkälle mennään. Toure, Party ja Pennanen kyllä maaleja lataa.
JSP

Poissa Poissa


Vastaus #6178 : eilen kello 18:00:54

Jep. Party on ollut alusta asti ihan eri planeetalta kuin se muutaman vuoden takainen liettualainen, johon hätäisimmät häntä jo vertasivat. Siinä missä Matulevicius oli pelin ulkopuolella surffaileva asenneongelmainen turhake, huomasi Parzyszekistä välittömästi että ammattimies on saapunut kaupunkiin.

Seidu on ollut vähäiset minuuttinsa ihan hyvä. Edellisen SJK-pelin voittomaalissa muuten varsin isossa roolissa, jos perataan tuota tilannetta kahta viimeistä syöttöä kauemmaksi. Hieno haasto laidalla, syöttö kahden vihun välistä Ruopille ja loppu on historiaa.
Eiccu

Poissa Poissa


Vastaus #6179 : eilen kello 18:02:25

Murskavoiton takaa jäi mietityttämään heikko ja aseeeton vaihe toisen puoliajan alussa, todella lähellä oli 1-2 ja pelko samanlaisesta lopusta kuin SJK:ta vastaan. Noh, tästä oppia matkaan ja muuten oikein hyvä esitys.

Gnistan hyökkäsi tuossa alkuun hirveällä riskillä, kun mitään hävittävää ei ollut ja siinä oli sitten Voutilaisella ja Tourella melkeinpä pelin parhaat paikat tehdä 0-3. Jos vastustajaa vetä täysin kamikaze-tyylillä, niin vähän vaikea siinä on paniikilta välttyä muuta kuin tekemällä itse vastahyökkäyksestä lopullisen niitin ja lopultahan nyt tehtiinkin. SJK:ta vastaan ei tehty ja mentiin lopulta vaikeimman kautta.

Ja täytyy vielä sanoa, että SJK:ta ja Gnistania vastaan käytetty miehitys, jossa on Cisse, Miettinen ja Hämäläinen puolustuksessa, nuo 6 keskikenttäpelaajaa ja Toure, on luultavasti kovin nippu, jota KuPSilta on koskaan, tai ainakaan moneen kymmeneen vuoteen, nähty.
jurveja

Poissa Poissa


Vastaus #6180 : eilen kello 19:28:29

Kuvia vs. Gnistan: https://www.flickr.com/photos/111821744@N05/albums/72177720329299852
« Viimeksi muokattu: eilen kello 21:37:48 kirjoittanut jurveja »
JepaJep

Poissa Poissa


Vastaus #6181 : eilen kello 19:45:19

Täytyypä vielä sekin todeta, että kun Miettinen palasi kehiin, niin nyt puolustus toimii niinkuin ennenkin. Cisse ja Kreidl nousseet taas omalle tasolleen. Miettinen tasapainottava tekijä.
Härison

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura


Vastaus #6182 : eilen kello 21:08:25

https://youtu.be/GBQ7PrhOe28?si=fXR4G4MTDw-VeiLG

Tänä vuonna taas? Kyllä tuli kyynel silmäkulmaan...
Savon Keikari

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat


Vastaus #6183 : eilen kello 22:07:31

https://youtu.be/GBQ7PrhOe28?si=fXR4G4MTDw-VeiLG

Tänä vuonna taas? Kyllä tuli kyynel silmäkulmaan...

Se on muuten mestaruuden kannalta äärimmäisen tärkeä IPA-matsi jälleen majutauon jälkeen. Tuohon kun lääkkeet keksittäisiin, niin voisi alkaa vähentämään jäitä hatusta.

 
Sivuja: 1 ... 247 [248]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa