Kiinnostaa nää teidän vedot ihan vitusti.
Jotain toista saattaa jopa kiinnostaa vedonlyöntinäkökulma jos ei muuten niin todennäköisyyksien perusteella. Ja sekin miten sen tekee teknisesti oikein (eli lyö parhaalla olevalla kertoimella ja eikä sokeasti sillä mitä veikkaus tarjoaa). Sen sijaan 2 sivua goool spämmiä kiinnostaa sinua? Pitäisi mennä vähän kaikki siinä virrassa livespämmissä.
Urheilussa vedonlyönti on siinä mielessä mielenkiintoinen, että se tarjoaa parhaan olemassaolevan odotusarvon eri skenaarioiden toteutumiselle.
Jännäksi menee, vaikka oma panostus on kaikin puolin naurettavan alhainen, vaikka tyhmemmillekin kohteille laittanut pienemmällä näkemyksellä merkittäviä summia. Jos Suomen voitto ei olisi niin tärkeä fudisihmisenä, niin lähinnä vituttaisi jos osuu.