• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Musarit vs. Meripäivät 26.7 klo 15 Tehtaan Kenttä

Aloittaja blgr, 26.07.2025 klo 10:45:41

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

yyber

Pinna ois kiva putoamiskamppailun kannalta, tätä ei saisi hävitä mutta ei ole nyt luottoa Hakaan kun samalla formaatilla mennään taas :alas:

hakkaa

#26
"Haka on voittanut kuudesta viimeisestä ottelustaan yhden. Jostain syystä Hakan pelaaminen on ollut myrkkyä VPS:lle, sillä koskilaiset ovat kukistaneet VPS:n kahdesti. Jos nämä VPS-voitot lasketaan pois, Haka on voittanut edellisen kerran – jonkun muun kuin Vepsun – huhtikuun 19."

Eli päin vittua on menty Smithin taktiikalla ja pelaaja valinnoilla. Mutta herra itse ei näe mitään syytä muutokseen. Samalla "ilman mitään pelikirjaa"-taktiilalla mennään edelleen näköjään. On se seppä.

Tämä peli nyt on virallisesti se kuuden pisteen ottelu. Voitto ja ollaan pisteen päässä kutossijasta. Tappio ja ollaan varmasti putoamistaistelussa. Ennen kaikkea voiton ja tappion (ja niiden mukanaan tuomien sijoitusten) merkitys henkisesti on aivan valtavan suuri Hakalle. Valitettavasti fanien luotto (paitsi parin forkkalaisen) on tällä hetkellä Hakan touhuun hyvin lähellä nollaa.

Mutta hei, onneksi on vasta elokuu (kohta).


                  Akintunde

Djair.            Hudd.          DA Sylva

           Okyere.        Lindholm

Mömmö.   Talo.   Friberg.    Houston

                          Lepola

blgr

Kyl mää luulen et jos tänään voittoa ei tuu ni Oka heivaa Smithin alkuviikosta takas pirkkuihin.

hakkaa

Lainaus käyttäjältä: blgr - 26.07.2025 klo 13:26:40
Kyl mää luulen et jos tänään voittoa ei tuu ni Oka heivaa Smithin alkuviikosta takas pirkkuihin.

Toivottavasti.

En tiedä onko kausi enää pelastettavissa vaikka Smith lähtisikin... Potkut olisi pitänyt antaa jo kesäkuun alussa kun nähtiin että ei mitään muutosta pelissä eikä pelaajavalinnoissa tapahdu vaikka peli on ollut kutosdivaritasoa

Pakko vaan jotenkin toivoa säkävoittoa

blgr

Lainaus käyttäjältä: hakkaa - 26.07.2025 klo 13:29:52
Toivottavasti.

En tiedä onko kausi enää pelastettavissa vaikka Smith lähtisikin... Potkut olisi pitänyt antaa jo kesäkuun alussa kun nähtiin että ei mitään muutosta pelissä tapahdu vaikka peli on ollut kutosdivaritasoa

Pakko vaan jotenkin toivoa säkävoittoa

Äkkiseltään vois kuvitella et pelifiilis ainakin paranisi ja sen myötä alkaisi iloa taas löytyy. 

Kilhammer

Lainaus käyttäjältä: blgr - 26.07.2025 klo 13:34:35Äkkiseltään vois kuvitella et pelifiilis ainakin paranisi ja sen myötä alkaisi iloa taas löytyy.

Jos Haka häviää tänään, Andy Smith saa potkut.

Ensio

Lainaus käyttäjältä: hakkaa - 26.07.2025 klo 13:29:52

En tiedä onko kausi enää pelastettavissa
aika rajua. Tietysti riippuu mikä riittää "pelastumiseksi"

Tämän pelin jälkeen 5+5 peliä jäljellä. Kyllä näkisin että on mahdollista "pelastaa" tämä kausi. Oma mielipide olisi se että riittää kun ei olla vaarassa tippua liigasta.

Lainaus käyttäjältä: Kilhammer - 26.07.2025 klo 13:39:31
Jos Haka häviää tänään, Andy Smith saa potkut.
tappio niin on varmaa, tasurikaan ei ehkä riitä

Balleroberung

Lainaus käyttäjältä: Kilhammer - 26.07.2025 klo 13:39:31
Jos Haka häviää tänään, Andy Smith saa potkut.
Tämä lienee parasta mitä Hakalle voi tapahtua. X2

Kilhammer

Lainaus käyttäjältä: Balleroberung - 26.07.2025 klo 13:57:01Tämä lienee parasta mitä Hakalle voi tapahtua. X2

On ehdottomasti. Nyt alkaa olla viimeinen hetki reagoida. Andy oli hulluudessaan raikas tuulahdus suomifutikseen saapuessaan Hakaan. Mutta kuluttava valmennustyyli toimii sen verran kuin pelaajat jaksavat ja joukkue pärjää. Yleensä se ei toimi kovin pitkään. Joko valmentajan täytyy osata muuttaa tyyliään tai sitten pelaajiston täytyy olla osastoa Crazy Gang. Hiekka on valunut tiimalasissa niin, että edes lasin kääntäminen nurinperin ei enää auta. Faktat faktoina, mutta toki kaikkea hyvää Hakalle kohta alkavaan koitokseen.

Pavejasa

Flashscoren mukaan Aaro Toivonen = Leo Dubois, joka pelannut muutama vuosi sitten Lyonissa.

Kilhammer

Lainaus käyttäjältä: Pavejasa - 26.07.2025 klo 14:30:29Flashscoren mukaan Aaro Toivonen = Leo Dubois, joka pelannut muutama vuosi sitten Lyonissa.

Haha, Aaro Toivosen alter ego paljastui vihdoinkin.

Jullee

Sen ainoo ja oikee nimi on Livetulokset, flashcore särähtää korvaa aina

Suloinen Agentti

Haka on kuin nurkkaan ajettu villieläin, mutta tiedä sitten mikä eläin ja miten siihen reagoi.

Kiehuuko tänään yli oikein huolella vai nouseeko Haka läpi harmaan kiven kuin teräsmies? Tiukka paikka. Parin tunnin päästä tiedettäneen miten kävi.

hakkaa

Haka viimeiset 5 peliä:

1 voitto
1 tasuri
3 häviöö
Tehdyt maalit: 3 !!!!!
Päästetyt maalit: 9 !!!!!

Ziko

Hakalle punainen kortti ja lopputulos 1-2. Kotka tekee molemmat erikoistilanteesta.

yyber


Huupponen


yyber

Nyt ei tarvitse katsella Falcaon pörräämistä, nyt saa Hudi näyttää mihin pystyy kymppipaikalla :ylos:

hakkaa

Mitäs siellä on Purosalo avauksessa? Houston poissa

blgr

Lainaus käyttäjältä: Ziko - 26.07.2025 klo 14:53:02
Hakalle punainen kortti ja lopputulos 1-2. Kotka tekee molemmat erikoistilanteesta.

Dantas loukissa, ei tuu punasta.


peled


Kim Suomisen ponnari

Aspegren näköjään vaihtoi keltavihreät keltavihreään.

Seitan