Mielenkiintoista nähdä että onko Tudor tajunnut että viimeaikaiset rohkaisevat tulokset on saavutettu juoksemalla ja aktiivisella prässillä, ei peruuttelulla tai varmistelulla.
Tuo ehdottamasi 4-2-3-1 kelpaisi minullekin, veikkaan vaan että RKM löytyy avauksesta koska nauttii selkeästi Tudorin luottamusta. Onko sitten piikissä Rikun tilalla vai olisiko tuossa kokoonpanossasi Porron tilalla? Mikä sitten on Solanken tilanne? Onko pelikunnossa, ilmeisesti ei? Luulen että pari Sarr-Gray myös avaa keskellä, Tudor on kehunut kummankin liikettä ja energiaa... ja ilmeisesti herrojen yhteispeli on myös toiminut hyvin. Bergvallin pitää varmaankin vielä pelikunnon lisäksi kerryttää Tudor-krediittejä avausta varten. Samoin veikkaan että Porro pelaa omalla paikallaan oikeana pakkina ja Spence tuupataan avaukseen vasemmalle... itse toivon että mikäli Tel pelaa vasemmalla yläoksalla, näin ei olisi. Udogie - Tel parivaljakko voi olla juuri se mitä ylöspäin pelaamiseen tarvitaan vasemmalle.
Samaa mieltä siitä, että tuo kaksikko Tel - Spence vasemmalla laidalla ei oikein toimi hyökkäyssuuntaan, johtunee lähinnä Spencen umpioikeajalkaisuudesta. Udogie osaa myös mielestäni paremmin lukea Telin liikkeistä mihin hänen kannattaa juosta, ja muutenkin heidän yhteispelinsä on vakuuttavampaa kuin Spencen kanssa. Hyvää pohdintaa myös muuten, sinänsä aika hauskaakin spekuloida kun ei voi yhtään tietää minkälainen kokoonpano sieltä tulee. Ollaan kuitenkin tuossa oikeana laiturina nähty Gallagher, RKM, Tel, Porro, Spence ja Souza, joten siihen voi päätyä lähes kuka tahansa, esimerkiksi keskiviikkona Porro pelasi oikeana laiturina ja Dragusin oikeana laitapuolustajana. Solanken tilanne varmasti selviää pressissä, täytyy odotella siihen asti.