FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
08.03.2026 klo 07:59:27 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 89 [90] 91 ... 95
 
Kirjoittaja Aihe: Manchester United F.C. 2025-2026 - Aikamoisen sekava on paketti  (Luettu 415080 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
ipswich

Poissa Poissa


Vastaus #2225 : 10.02.2026 klo 12:04:47

Tänään jos kairataan viides voitto putkeen ja 15 pojoa plakkariin ,niin olisi hyvä paikka jäädä parin viikon treenitauolle ja parantelemaan sairastupalaisia. Vai käydäänkö pelaamassa joku näytöspeli jossain hintaan yksi miljoona.

Seuraavat viisi jotka tulee vastaan; Everton, CrystalP, Newcastle, Aston V ja Bournemouth.

Hammersilla on kirivaihe päällä. Viimeisestä neljästä matsista 3 voittoa, tosin siellä Burnley ja Tottenham mukana. Sunderland voitto ja melkein Chelski tasuri. Maaleja joka pelissä, Bowen pörssikärkenä. Forestin kantaan West Ham mieluilee ja pudotusviivan päälle. Tulee varmaan jännä peli.
ipswich

Poissa Poissa


Vastaus #2226 : 10.02.2026 klo 12:20:26

Sarjataulukkoa katsoessa, en olisi kauden alussa uskonut että ollaan helmikuussa sijalla 4 ja takana pool että chelsea sekä lisäksi Amorim skipattu laivasta. Toisaalta piti olla että mikään ei enää yllätä  mutta yllätti tämä kuitenkin. Ja vieläkin city ja arsu voitot lämmittää muutamien paskavuosien jälkeen.

Viime kauden lopulla pisteitä oli 42 ja maaliero 44-54.
Nyt jo  samat pisteet ja maaliero 46-36.
Kaudella 2023-24 pisteitä tuli 60 ja maalit 57-58, sijoitus oli silloin 8.

Noh, 13 kierrosta jäljellä. Siellä vielä tulee tiukkoja pelejä ja muutama valmentajakin vielä vaihtuu.
ipswich

Poissa Poissa


Vastaus #2227 : 10.02.2026 klo 23:09:55

Onpa hajutonta/mautonta /onnetonta peli nyt. Joko uutuuden viehätys haihtui?
laurilauri

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Manchester United


Vastaus #2228 : 11.02.2026 klo 00:10:18

Eniten harmittaa sen yhden kaverin tukan vuoksi.
Beth

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #2229 : 11.02.2026 klo 00:13:51

Sesko pelasti pahimmalta, mutta kyllä tämä oli ihan hyvä pudotus maanpinnalle. Luvattoman vähän sai United aikaiseksi, kun Hammers laittoi bussin parkkiin maalinsa eteen. Tätä varmasti myös tajuaa muut pienemmät seurat käyttää hyödykseen Unitedia vastaan.
Valonheitin

Poissa Poissa


Vastaus #2230 : 11.02.2026 klo 00:33:54

Tämä peli meni kyllä valmennuksen piikkiin. ManU:lla ei ollut käytännössä ekan 45 min aikana lainkaan laitapelaajia. Shaw sinne vasemmalle nostettiin pitämään leveyttä, mutta mitään murtautumusyrityksiä ei häneltä voida odottaa. Tai jotain vapauttavaa syöttöä, vaan pallo liikkui hänen kautta välilä muodon reunalle ja siitä takaisin. Ja siitä syöttö Martinezille.

Toisella laidalla leveyttä piti hetkittäin Amad, mutta kyllästyi usein odottelemaan palloa ja liikkui aika keskelle. Tai jos sai pallon, niin oli aika yksin, kun Dalot jäi alhaalle kolmanneksi toppariksi. Näin ManU:lla oli 5-6 pelaajaa West Hamin muodon sisällä puristuksessa, josta yritettiin sitten tulla läpi mitä erikoisimmilla konsteilla.

Tässä pelissä olisi ehdottomasti pitänyt olla ne kuuluisat DNA:n mukaiset laiturit ja taustakiertoja tekevät laitapakit. Ja ehkä Sesko avauksessa. Näin tuota sumppua olisi saatu liikutettua sivusuunnassa ja ehkä löydetty paremmin tilaa.

Maali oli aivan turha, missä Shaw passivoitui  kukkupalloissa täysin ja siihen päälle veti ihan toivottoman liukkarin. ManU:n pelaajat eivät sen jälkeen havainnoineet yhtään juoksua tehnyttä pelaajaa, vaan tuijottivat palloa.

Valmennukselle täytyy kuitenkin antaa plussaa rohkeista vaihdoista ja piste kairattiin komealla maalilla.
candidate

Poissa Poissa


Vastaus #2231 : 11.02.2026 klo 07:23:49

Honeymoon ohi? No ainakin paluu tuloksissa tuttuun tasapeliin, kun joukkue otti jo kauden yhdeksännen tasurin Valioliigassa. Tällä kertaa Manchester United ei kuitenkaan ollut kertaakaan johdossa, joten se sentään oli erona joihinkin aikaisempiin tasapeleihin. Tasoihin nouseminen tuntuu paremmalta kuin johdon häviäminen, vaikka pisteissä se ei mitään muuta. Tällä kertaa United myös hävisi xG:t West Hamille 1.31 - 0.74 (Understat) ja muutenkin fiilis on, että tänään tämäkin oli esitykseen nähden hyvä tulos. Ei ollut enempää tarjolla, vaikka pienten marginaalien peli olikin (mm. Casemiron niukka paitsiomaali ja Wan-Bissakan siivous maaliviivalta Shawn yritykseen). Tänään Carrickin porukan kiri ei vakuuttanut, West Ham onnistui omassa pelisuunnitelmassaan paremmin.

Tässä tulee nyt lähes kahden viikon tauko ja sen aikana Carrick ja/tai muu seurajohto varmaankin sitten saa mietittyä uusia juonia joukkueen kuvastoon. Pelaajien osalta mitään mullistavaa ei ole luvassa, ellei sitten loukkaantumisia tule, joten palikat on tässä ja ainakin keskikentän ja puolustuslinjan osalta tuskin mitään muutoksia nähdään loppukauden osalta. Sesko saattaa saada toki näytönpaikkoja avauksessa, joten se ehkä voi jonkinlaisia muutoksia tuoda myös alemmaksi. Ja olisiko Amadista myös neljän linjassa olemaan laitapuolustaja joissain otteluissa? Pieniä hienosäätöjä tosiaan voidaan nähdä, mutta eiköhän Carrickin paketti noin muuten ole tämä nykyinen ja se riittää mihin riittää.

Loppukausi on monessa mielessä vedenjakaja Unitedille. Jos tosiaan Carrick saa myös pysyvän pestin, niin se pitää päättää kohtuullisen hyvissä ajoin. Samaan aikaan vaihtoon pitää myös varautua, että uusi kaveri saa tarvittaessa mahdollisimman hyvin aikaa joukkueen kanssa ennen ensi kautta. Mielenkiintoista olisikin nähdä, että mitä muuta kuin joukkueen peluutusta se seurajohto tällä hetkellä kartoittaa. Onko siellä askelmerkit selvät vai odotellaanko nyt rauhassa, että miten neljän linja toimii loppukauden osalta ja päätöksenteon aika on vasta joskus myöhemmin keväällä?

EDIT: Tarkennuksia. Ja sen verran on lisättävä vielä, että tauon jälkeen Carrickin Unitedin haastavat Everton ja Crystal Palace ottivat varmasti muistiinpanoja ylös eilisestä West Hamin esityksestä, joten eiköhän niidenkin otteluiden juonikuvio ole hyvin vastaavanlainen ja tilanne yhtä vaikea, jos hyökkäyspäässä tekeminen jää yhtä vaisuksi.
« Viimeksi muokattu: 11.02.2026 klo 07:36:47 kirjoittanut candidate »
Utelias Vili

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RB Leipzig


Vastaus #2232 : 11.02.2026 klo 08:02:41

Eniten harmittaa sen yhden kaverin tukan vuoksi.

Tämä tulos sopi sille varmaan ihan hyvin niin saa jatkossakin haluamaansa huomiota, eikä vaivu unohduksiin.

Itse esitys oli tällä kertaa surkea, kun Shaw:n hieno ohjaus ei mennytkään sisään. Parissa pelissä on voitettu hieman tuurilla (esim Dalot ei saanut punaista jne), joten tänään se kääntyi, eikä tappiokaan kaukana ollut. Kinkun bussia vastaan ei ollut mitään aseita ja Mbeumo ja Cunhaa ei edes näkynyt kentällä ekaan kuuteenkymppiin.

Mielenkiintoista nähä mitä Carrick keksii jatkossa, kun pallonhallinta on itsellä eikä voi vaan vastahyökätä.
Namke

Poissa Poissa


Vastaus #2233 : 11.02.2026 klo 08:03:24

Joko kaikki on paskaa, pelaaajista omistajiin? Carrick ulos?
candidate

Poissa Poissa


Vastaus #2234 : 11.02.2026 klo 08:24:47

Mielenkiintoista nähä mitä Carrick keksii jatkossa, kun pallonhallinta on itsellä eikä voi vaan vastahyökätä.

Tämäpä juuri ja Amorimin aikana tosiaan tähän pyrittiin löytämään ratkaisua pelillisesti ja sen puolesta tilanteiden rakentaminen alkoi näyttämään usein kohtuullisen hyvältä, vaikka viimeistely ei kliinistä ollutkaan. Suunta oli oikea, joukkue pystyi pelaamaan pallon kanssa paremmin kuin pitkään aikaan, joten toivottavasti myös Carrick tähän pystyy.

Carrickin osaamista yhtään väheksymättä, tämä on vaikeata monelle kovemmankin CV:n kaverille, joten ihmeitä en odota tähän liittyen. Voittojen eteen viimeistelyn on oltava todella kliinistä, jos vastustajan puolustus on eilistä luokkaa ja henkilökohtaisesti uskon, että näitä otteluita tulee useita vielä.

Sesko hienosti näytti, että mitä kliininen viimeistely voi olla, mutta valitettavasti näitä palloja ei kärjille ole oikein saatu tässä, vaan monet maalit on tullut erikoistilanteista tai kaukolaukauksista. Amorimin aikaan paikkoja alkoi kuitenkin tulemaan ihan hyvin, eikä Carrickin neljän linja tätä työtä mihinkään pois vie, joten jos vaan jatkavat kehittymistä ja saavat vaikkapa Seskolle paremmin paikkoja, niin yhtäkkiä joukkueella voi olla yllättävänkin laajasti variaatioita hyökkäyspäässä.
Eiccu

Poissa Poissa


Vastaus #2235 : 11.02.2026 klo 08:26:45

West Ham on päässyt hyvään vireeseen herättyään taistelemaan sarjapaikasta, joten odotettavissakin oli huomattavasti vaikeampi peli kuin mitä sarjataulukon perusteella olisi voinut ajatella. Tuloksellisesti tasapeli West Hamin vieraana ei siis tässä kohtaa ollut mikään valtava pettymys ja kelpaa, kun Chelsea samaan aikaan tiputti kaksi pistettä Leedsille kotonaan.
Valonheitin

Poissa Poissa


Vastaus #2236 : 11.02.2026 klo 08:31:57

Joko kaikki on paskaa, pelaaajista omistajiin? Carrick ulos?

Ei paskaa, mutta väärä taktiikka otteluun, joka antoi West Hamille mahdollisuuden pelata vahvuuksillaan. Uhka laidoilta jäi puuttumaan ja ManU yritti jotenkin taikoa tilaa keskeltä, mikä oli ihan tukossa.

Harmittavinta tässä on se, että WH ei omaa hyvyyttään nollannut laitauhkaa, vaan oli ManU:n oma päätös punkea sumpusta läpi. Jos oikein muistan jonkun tilaston, niin WH on ollut huono puolustamaan keskityksiä, joten tuohon olisi voinut iskeä määrätietoisemmin.

Mutta tasuri raavittiin ja lopussa oli vielä hyvä paikka, joka kaatui Amadin heikkoon ratkaisuun.
Seatsniffer

Poissa Poissa


Vastaus #2237 : 11.02.2026 klo 08:34:32

Sesko pelasti pahimmalta, mutta kyllä tämä oli ihan hyvä pudotus maanpinnalle. Luvattoman vähän sai United aikaiseksi, kun Hammers laittoi bussin parkkiin maalinsa eteen. Tätä varmasti myös tajuaa muut pienemmät seurat käyttää hyödykseen Unitedia vastaan.

Ekalla puoliajalla vaikutti siltä, että siellä oltiin lähdetty takki auki ns. soitellen sotaan. Alokasmaisia syöttövirheitä, häröilyä pallon kanssa, kommunikaatiovirheitä (Maguire & Lammens) ja niin edelleen. Toki Shaw olisi saanut tehdä siitä kulmapotkusta maalin, mutta tällä kertaa ei onnistunut.

Toisella puoliajalla sitten vähän parempaa tekemistä ja voittokin oli senteistä / millimetreistä kiinni.
Utelias Vili

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RB Leipzig


Vastaus #2238 : 11.02.2026 klo 08:58:54

Sesko hienosti näytti, että mitä kliininen viimeistely voi olla, mutta valitettavasti näitä palloja ei kärjille ole oikein saatu tässä, vaan monet maalit on tullut erikoistilanteista tai kaukolaukauksista. Amorimin aikaan paikkoja alkoi kuitenkin tulemaan ihan hyvin, eikä Carrickin neljän linja tätä työtä mihinkään pois vie, joten jos vaan jatkavat kehittymistä ja saavat vaikkapa Seskolle paremmin paikkoja, niin yhtäkkiä joukkueella voi olla yllättävänkin laajasti variaatioita hyökkäyspäässä.

Tää myös vaatisi sen, että Sesko ylipäätään olisi kentällä. Selostaja taisi sanoa pelin aikana, että ekan kerran sitten 2023 oli sama avari neljättä peliä putkeen, mikä on tietysti siinä mielessä hyvä juttu, että jengi oli voittanut ne neljä edellistä, joten sinäänsä perusteltua olla vaihtamatta voittavaa avaria. Retrospektiivisesti kuitenkin tuo avari oli tietysti ihan väärä alhaalla makaavaa joukkuetta vastaan, mutta nää on tietysti jälkikäteen helppo todeta.
lihamuki

Poissa Poissa


Vastaus #2239 : 11.02.2026 klo 09:21:56

Eihän tässä mitään uutta ollut auringon alla.

Huono tulos tulee jossain vaiheessa kuitenkin, ei yllätä, että se tuli hyväkuntoisen West Hamin vieraana. Ollut viime vuosina vaikea paikka Manulle pelata. Nyt ei lepoetua ollut ja se näkyi varsinkin pallonmenetysten jälkeen. Siinä missä aiemmissa peleissä on prässätty heti kollektiivisesti - nyt se otti juuri sen verran aikaa tai jäi puuttumaan, että vaarallisia riistoja ei juurikaan saatu.

Jopa tärkeämpi asia voiton sijasta, että olisi saatu tukkamies pois kaikista someista. Nyt tän sekoilun joutuu todistamaan uudelleen jossain kohtaa. Pressiä myöten asiasta kysellään, joten hyvin on kundi tehnyt duuninsa, mutta ei silti jatkoon.
ipswich

Poissa Poissa


Vastaus #2240 : 11.02.2026 klo 10:56:30

Maalinteko jakautuu tasaisesti useammalla pelaajalle, ei olla yhden ukon varassa. Amad saisi hiukan piristyä haastoissa ja maalinteossa Viime kaudella kuitenkin kahdeksan kaappia. Nopeudellaan saa aikaan vastustajalle virheitä ja hyvä on laukaus.

Sesko on aina vaarallinen maalin edessä, lisää minuutteja, pliis.


Belmero

Poissa Poissa


Vastaus #2241 : 11.02.2026 klo 12:40:32

Jopa tärkeämpi asia voiton sijasta, että olisi saatu tukkamies pois kaikista someista. Nyt tän sekoilun joutuu todistamaan uudelleen jossain kohtaa. Pressiä myöten asiasta kysellään, joten hyvin on kundi tehnyt duuninsa, mutta ei silti jatkoon.

Eiköhän tukkajanari pysy koko loppukauden otsikoissa, kun Unitedin ohjelma näyttää siltä että viiden voiton putkea ei ole keväällä tulossa.

Nihkeää peliä läpi koko ottelun, vaikka pienellä tuurilla tuostakin ois voitu kairata täydet pinnat. No eipähän tullut vieläkään sitä tappiota ja UCL-paikka on edelleen ihan tehtävissä.
candidate

Poissa Poissa


Vastaus #2242 : 11.02.2026 klo 12:50:37

Tää myös vaatisi sen, että Sesko ylipäätään olisi kentällä.

Toki, mutta kyllähän myös muillekin kärjille voi hyviä paikkoja maalin edustalle rakentaa. Itse hain lähinnä tätä, en sitä, että nimenomaan Seskolle pelataan paikkoja. Itse asiassa myös Seskolla on ihan hyvä kaukolaukaus ja pääpeliin erikoistilanteissa voisi olla annettavaa, joten nämäkin häneltä onnistuu.

Amorimin aikaan huomasin monesti, että Sesko teki fiksun juoksun oikeaan aikaan, mutta syötot eivät löytäneet häntä tarpeeksi nopeasti ja sitten mies olikin jo paitsiossa ja jälleen selkä maalia kohti ihmettelemässä, että mitäs nyt ja useimmiten sieltä sitten joku haki sitä kaukolaukausta. Näissä kuvioissa aika varmaankin korjaa osan, mutta tämä osui monesti silmään. Oletan joukkueen kuitenkin harjoitelleen myös sitä, että näihin juoksuihin olisi pistetty palloja enemmän. Ei ole Seskon vika, jos noita ei nähdä tai löydetä syötöllä.

Retrospektiivisesti kuitenkin tuo avari oli tietysti ihan väärä alhaalla makaavaa joukkuetta vastaan, mutta nää on tietysti jälkikäteen helppo todeta.

Nojatuolissa on aina helppoa huudella.

Mutta se luonnollisesti on juuri näin, eli näihin otteluihin on jo ikuisuuden tuntunut olevan vaikeata löytää fiksu taktinen paletti ja tähän liittyen mielestäni Amorimin ajatukset tuntuivat vievän joukkuetta eteenpäin pelillisesti.
Giggs82

Poissa Poissa


Vastaus #2243 : 11.02.2026 klo 21:13:01

Huono peli eilen, mutta ilahduttavasti viime hetken maalilla kuitenkin tasuri taas raavittiin. Tärkeitä pisteitä kamppailussa europaikoista. Plus seuraavaan matsiin parempi lähteä pieni ilonpilkahdus kuin tappio olla. Sesko mielestäni parantaa pikkuhiljaa. On ruennut saamaan palloa sisään. Kosketuksissa tuntuisi olevan toivomisen varaa, mutta toisaalta on boksissa vaarallinen. Uskon, että ainakin melko hyvä Valioliiga kärki miehestä saadaan. Ja kuten joskua kauan sitten totesin niin monesti tuollaiset isokokoiset pelaajat tuntuvat breikkaavan vähän myöhemmällä iällä. Junnuissa saattavat dominoida koollaan, mutta huipputasolla taasen vaativat aikaa. Voi lopulta osoittautua hyväksikin hankinnaksi. Tykkään myös siitä, että tuo pääpelivoimaa. Sitä tarvitaan varsinkin ensi kesän jälkeen kun Casemirokin lähtee. Ihan jeba tuo yksi piste parantaneen West Hamin vieraana. Joka pelissä ei voi pelata ihan ykköstasollaan.
Valonheitin

Poissa Poissa


Vastaus #2244 : 12.02.2026 klo 06:32:53

Pelastajamme Sir Ratcliffe on ollut näköjään PR-kiertueella.


Lainaus
"You can't have an economy with nine-million people on benefits and huge levels of immigrants coming in," he said. "I mean, the UK has been colonised. It's costing too much money.

"The UK has been colonised by immigrants, really, hasn't it? I mean, the population of the UK was 58 million in 2020, now it's 70 million. That's 12 million people."

However, the Office of National Statistics (ONS) estimates the population of the UK was 67 million in mid-2020 and 70 million in mid-2024. The UK population was estimated at 58.9 million in 2000

Saahan sitä Monacossa veroja pakoilevalla miljardöörillä olla mielipiteitä, kunhan nyt olisi eka faktat kunnossa.

Utelias Vili

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RB Leipzig


Vastaus #2245 : 12.02.2026 klo 08:11:20

Laitetaan vielä toinenkin ote kyseisestä haastiksesta

Lainaus
Sir Jim Ratcliffe: "I've been very unpopular at Manchester United because we've made lots of changes. But for the better, in my view. And I think we're beginning to see some evidence in the football club that that's beginning to pay off.

"But you've got all the same issues with the country. If you really want to deal with the major issues of immigration, with people opting to take benefits rather than working for a living, if you want to deal with that, then you're going to have to do some things which are unpopular, and show some courage."

ja muutama reaktio

Lainaus
📈 "The debt is bigger!"
🚪 "You've had two managers that you've sacked!"
📝 "You've had a Director of Football that you've sacked!"
💰 "You've spent £500,000,000 on those two managers!"
📉 "You've presided over the worst season in Premier League history!"
🤯 "No January signings this season when we've needed them!"
❌ "No midfielder bought last summer!"

Lainaus
🗣️ Statement from @The__1958
 on Sir Jim Ratcliffe's recent comments: "A very ill advised statement from Sir Jim Ratcliffe today  Once again a total embarrassment whether in front of a camera or being interviewed.

"Commenting on the issues of our country while living in Monaco to avoid paying tax is bad enough.  However, his comments on Manchester United are particularly worrying.

"If his measure of improvement is hiring an interim manager after sacking their first choice because it was a bad decision to hire Amorim in the first place, then the jury is out.

"Michael Carrick’s form is down to luck, not a measured long term development strategy and nothing this ownership can take any credit in.  It’s clear the next manager will change the system again.

"He mentions that he’s unpopular with fans and that is an understatement.

•    Increasing draconian measures for season ticket holders just trying to attend a game and pass on a ticket to a friend or family
•    Rising matchday ticket prices for members
•    Pushing every ticket as hospitality, pricing out the loyal fan
•    Forcing a new stadium that is clearly unwanted by the majority of matchgoing supporters

"If he cannot see the reasons why he’s unpopular then he is completely deluded. Completely out of touch with the core fan base that made our club what it is today.

"This is a worrying statement in so many ways and for all matchgoing supporters.

"The 1958 🇾🇪" [via @ChrisWheelerDM]

Lainaus
Keir Starmer's response to Sir Jim Ratcliffe's comment on the UK:

"Offensive and wrong. Britain is a proud, tolerant and diverse country. Jim Ratcliffe should apologise."

Molden enkeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Paulus Arajuuri


Vastaus #2246 : 12.02.2026 klo 18:34:45

https://www.manutd.com/en/news/detail/man-utd-official-club-statement-12-february-2026

Seuralta virallinen lausonto liittyen vanhan seniilin höpinöihin. Ei pidä tuo mitään kummallista sisällään.

Jos meinaa Sir Jim vielä jatkaa seurassa niin vinkki vitosena voisi varmaan antaa ettei sanoisi julkisuuteen enää ikinä mitään.
Wanha futaaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Jag ser rött...


Vastaus #2247 : 12.02.2026 klo 18:59:56

https://www.manutd.com/en/news/detail/man-utd-official-club-statement-12-february-2026

Seuralta virallinen lausonto liittyen vanhan seniilin höpinöihin. Ei pidä tuo mitään kummallista sisällään.

Jos meinaa Sir Jim vielä jatkaa seurassa niin vinkki vitosena voisi varmaan antaa ettei sanoisi julkisuuteen enää ikinä mitään.

Joo, Sir Jim olisi fiksumpi, jos jättäisi julkiset sanomiset vähemmälle. Vanhat äijät kuitenkin (liian) usein haluavat äänensä kuuluviin. Varsinkin he, joilla on vielä sananvaltaa, on joskus ollut, tai kuvittelevat niin. Eikä pelkästään Manchester Unitediin liittyen. Muutama muukin tunnettu seura voitaisiin lisätä listaan.

Jotkut horisevat vielä täällä forumillakin, vaikka em. valtaa ei olekaan. :D
candidate

Poissa Poissa


Vastaus #2248 : 13.02.2026 klo 07:09:15

Pelastajamme Sir Ratcliffe on ollut näköjään PR-kiertueella.

Ei ihme, että Amorim ei tullut toimeen näiden tyyppien kanssa.
Utelias Vili

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: RB Leipzig


Vastaus #2249 : 13.02.2026 klo 09:02:45

Kieltämättä huvitti kun "mega"rikas valkoinen britti on itkemässä kolonisaatiosta.
Se mikä ei taas tuossa lausunnossa juurikaan huvittanut oli se, että United on kuitenkin suhteellisen iso globaali seura ja kun Jimbo hienosti maalitti kaikki värikartan "väärällä" puolella olevat loisiksi, niin ehkä parempi että:

Jos meinaa Sir Jim vielä jatkaa seurassa niin vinkki vitosena voisi varmaan antaa ettei sanoisi julkisuuteen enää ikinä mitään.

Osake otti ainakin ujon dipin 17,5 -> 17, mutta on se näköjään alempanakin ollut viimeisen kuukauden aikana.

 
Sivuja: 1 ... 89 [90] 91 ... 95
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa