• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

SV Werder Bremen 2025/26 - Stranded in the Middle of Nowhere

Aloittaja straiter, 15.08.2025 klo 14:28:06

0 Jäsenet ja 3 Vieraat katselee tätä aihetta.

Volle Pulle

Jos samalla pääsisi eroon sekä Fritzusta että persrassista niin eihän se nyt paremmin voisi mennä.

Osterdeich

#251
Kohta mennään. Huh-huh, täällä jo sykkeet korkealla. Stage puuttuu valitettavasti edelleen, kuten Coulibalykin, ja ymmärtääkseni Agu tulee keskikentän vasemmalle puolelle Lynenin (hieman alempana) ja Bittencourtin rinnalle. Se on hyvä veto. Pieper toiseksi toppariksi. Kärjessä pyörivät Schmid, Njinmah ja , tietenkin, Grüll . Miksei Mihailovic ? No tullee varmaan toiselle puoliajalle ja lopulla sitten vielä Musahkin, jos tarvetta on. On aika ahdistunut olo kyllä ja minulle riittäisi tasurikin. Hävitä ei kerta kaikkiaan saa. Auf geht's Werder , kämpfen und siegen :ylos: :tuoppi:

Osterdeich

Syvällisemmin ei jaksa nyt mitään kommentoida. Tuomari ratkaisi tänään, asenne oli jätkillä kohdallaan, mutta yhden vajaalla ei vaan riittänyt. Yritän olla vaipumatta epätoivoon ja toivotan H?V:n tervetulleeksi Weser- stadionille. Tulee olemaan teille helvetti! Wir sind Werder Bremen :ylos:

straiter

Tänään on sitten vuorossa pohjoisen Saksan suurin ottelu. Stage on ilmeisesti saatu parsittua kasaan ja Puertas palaa pelikiellon jälkeen kokoonpanoon. Toisaalla taas Friedl on viime sunnuntain ulosajon jäljiltä pelikiellossa, joten toppariosastolla tulee muutoksia, näillä näkymin Coulibaly ottaa Kapitänin paikan.

Kärjessä sitten on vähän kysymysmerkkejä, nouseeko pelikuntoon palannut Slobodan avaukseen vai jatkaako Njinmah piikissä. Grülliä tuskin saa penkille, joten yhden miehen alivoimalla mennään.

Eilisistä treeneistä ei tunnelmaa puuttunut, kun 2000 werderaneria piti ääntä ja sama meno jatkuu varmasti tänään katsomossa. Toivotaan parasta.

Osterdeich

Avari paras mahdollinen , Slobodankin mukana. Auf geht's Werder :ylos: :tuoppi:

straiter


Osterdeich

Nummer Eins im Norden sind wir :ylos:. Eisenissa meno jatkuu :tuoppi: Stage ist Stage.

Volle Pulle


straiter

Tilikauden ensimmäisen puolikkaan osalta turskaa on tullut 4,8 miljoonaa euroa, toisin sanoen kesällä toimistolla pitää kaivaa myyntihousut esiin. Tällä hetkellä vaan kaikki myytäväksi kelpaavista pelaajista kiinnostuneet odottavat kieli pitkällä, että seura tippuu Zweiteen ja kaikkiin lyödään punalappu kylkeen alennuksen merkiksi.

Koska kukaan johtoportaasta ei osaa myydä ketään Saksan ulkopuolelle, lähtee Coulibaly Dorreen 10 miljoonalla, Backhaus Freiburgiin viidellä miljoonalla, Schmid Tölkkipaskaan neljällä miljoonalla ja Stage Kölleen kolmella miljoonalla. Tilalle hankitaan sitten Kastenmeier uudeksi ykkösveskariksi ja pari muuta divarijyrää keskikentälle. Grüll vetää ensi kaudella ykköskärkenä ja tekee Zweitessa kaikki kuusi maalia.

straiter

Friedl on jostain syystä kokonaan kokoonpanon ulkopuolella eli alakerta on muodossa Sugawara - Pieper - Stark - Coulibaly - Deman, keskikenttä on Lynen - Stage - Schmid - Puertas ja kärjessä sitten Slobodan.

Osterdeich

Lainaus käyttäjältä: straiter - 26.04.2026 klo 15:21:48
Friedl on jostain syystä kokonaan kokoonpanon ulkopuolella eli alakerta on muodossa Sugawara - Pieper - Stark - Coulibaly - Deman, keskikenttä on Lynen - Stage - Schmid - Puertas ja kärjessä sitten Slobodan.
Tuo viiden linja voi olla järkeväkin kokeilu tänään. Friedlillä, yllätys, yllätys, lihasvaovoja. Jokohan nähdään Bonikin taas tositoimissa. Tärkeintä olisi selvitä ilman tyhmiä kortteja ja loukkaantumisia. Yksi piste olisi erittäin mieluisa yllätys. Auf geht's Werder :ylos: