• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

FF Jaro - KuPS su.24.8 klo.18.30 @PLA

Aloittaja Pavejasa, 23.08.2025 klo 22:47:25

0 Jäsenet ja 5 Vieraat katselee tätä aihetta.

Päivän voittaja?

FF Jaro
23 (33.3%)
Tasapeli
5 (7.2%)
KuPS
41 (59.4%)

Äänestäjiä yhteensä: 69

Gpred

Lainaus käyttäjältä: Savon Keikari - 24.08.2025 klo 19:22:29
Heikointa Kupsia hetkeen tämä puoliaika
Olihan tuo ihan yhtä päätä, vähän ideaköyhää toki hyökkäyspäässä, mutta olen kyllä huonompaakin nähnyt.

Heartburn

Toiveissa L-L vaihtoon, Saku ylemmäs ja Armah oikeaksi pakiksi. Konatelta toivoisin hyökkäyspäässä välillä jotain muutakin kun seiftin pelaamista. Vai osaakohan edes muuta?

Sellainen huomio myös, että Cisse pelaa ensimmäistä (?) kertaa KuPSissa vasenta topparia. Varmasti sen vuoksi, koska Ricardo on parempi juuri oikeana topparina ja pystyy avaamaan peliä luontevammin.

TeukkaS

Kreidlin lahja laittoi koko joukkueen vähäksi aikaa shokkiin. Onneksi tuo tasoitus saatiin jo ennen taukoa.

Lutumba täysi turhake oikealla. Armah tilalle pakiksi ja Saku omalle paikalleen hyökkäävään rooliin, kiitos.

Kyllä tässä luottoa on voittoon nousemiselle, mutta todella paljon pitää hykkäyspään ratkaisujen terävöityä.

Kaljaves

no tuleeko pasanen tänään ratkomaan

sokerisakari

Karu fakta on siinä, että tämän helpompia pisteitä ei tällä kaudella ole tarjolla. Jos edes mitalista meinataan pelata, niin venymisen on syytä alkaa tänään. Pennanen kentälle, pakko uhrata haluatko miljonääriksi -tyyliin 50/50 jo tähän 1000 egen kysymykseen. Peten isot maalit olisi tarvittu kipeästi loppusyksystä.

Mestaruus- ja eurokrapulan takia tässä on ilmassa todellinen vaara, että syksyllä tulee klubi-tyylinen massiivinen kokeneiden pelaajien sulaminen jos ei enää pelata kirkkaimmista mitaleista.

Triangelikostaja

Lainaus käyttäjältä: Savon Keikari - 24.08.2025 klo 19:22:29
Heikointa Kupsia hetkeen tämä puoliaika ja siihen lahja päälle, mitä ei oikein tarvitsisi näissä antaa. Helppoa peliä olisi toivonut ja laajalti lepuutusta, mutta pitänee heittää toiselle puoliajalle parhaat voimat kehiin, jos ei heti helähdä.

Ikinä ei kyllä toteudu mitkään "helpot" pelit, että oltaisiin 3-0 johdossa vaan ykkösiä aina tunnutaan tarviavan.

TeukkaS

Lainaus käyttäjältä: Heartburn - 24.08.2025 klo 19:25:38
Sellainen huomio myös, että Cisse pelaa ensimmäistä (?) kertaa KuPSissa vasenta topparia. Varmasti sen vuoksi, koska Ricardo on parempi juuri oikeana topparina ja pystyy avaamaan peliä luontevammin.

Ei pelaa ekaa kertaa. Ainakin Lötjösen kanssa on pelannut noin päin ja muistini mukaan jonkun muunkin kanssa(Boateng?) on pelannut vasemmalla.

Letkupolvi

Juakko sisään puoliajalta varmaankin..

Pavejasa

Lainaus käyttäjältä: Kronofogden - 24.08.2025 klo 19:23:20
Oli muuten paitsio juuri ennen tuota Kupsin kulmaa mistä tuli maali. Linjurikin hyvin mukana joten ihme että ei nähnyt.
Odotetaan Anna-Maijan ärähdystä

Kaljaves

voi kun saisi kärkeen jonkun 2.0 Ilja venäläisen viimestään ensi kaudeksi!Ai niin rakas Joulupukki onistusko!!!

RollonRonaldo

Valencicin pelaamista on edelleen kiva katsella.

Savon Keikari

Nyt näköjään reagoitiin heti. Noh seuraava tärkeä peli vasta viikon päästä...

Suloinen Agentti

Terve! Sellaset pari vaihtopelaajaa sit KuPSilta kehiin.

HNV

Wiss ainakin reagoi, mutta olisihan se kiva, että joskus voisi oikeastikin näitä herroja lepuuttaa.

gv39

Lainaus käyttäjältä: Kaljaves - 24.08.2025 klo 19:07:12
puolan poika ja savolainen hiuksista vittuun tuolta kentältä ja toiv koko kaudeksi
Sakuun aina luotettu
>>>
Lainaus käyttäjältä: Tiksa - 24.08.2025 klo 19:09:19
Aina olen luottanut Sakun maalintekotaitoon.

Lainaus käyttäjältä: Di Matteo - 24.08.2025 klo 19:12:51
Onko Saku osunut koskaan muuta kuin päällä?
Eikös Saku ole maalin pari maalia kädelläkin tehnyt :D

Hyvä Saku, kaikki kelpaa, myös puskumaalit.
Hyvä kuitti myös Kups-topikin viime päivien kommenteille...


Lippumäen ylipainehalli


Letkupolvi


Kaljaves

oksanen ihan paska nyt hiuksista vittuun niiku savolainen ja ruoppi

Gpred

Noista voisi vaikka laittaa sisään.

Kaljaves


F157

Voi Lutunen! Tuosta olisi pitänyt tehdä!

Bockwurst


Lippumäen ylipainehalli


Suloinen Agentti

KuPSilla on vastustajan boksissa enemmän porukkaa kuin Tokion torilla. Jos Jaro, jonkun maalipaikan sais ni sit vastahyökkäyksellä omasta päädystä. Kunhan nyt sais pallon ensin.

Monzan gorilla

Ei kestä Jaro kauaa tätä prässiä.