• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Eurooppa- ja Ägä-liigan liveseuranta 2025-26

Aloittaja trendkiller, 24.09.2025 klo 20:01:58

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Seeteufel

#175
Tarkoituksena vissiin säästää aikaa välttämällä rajatarkastuksia.
Ehkä niillä ei ollut passeja.

Giantkilleri


Honkkeli

Lainaus käyttäjältä: Röytän Karhu - 28.01.2026 klo 00:16:21
Seitsemän nuorta PAOK-kannattajaa kuoli rajussa kolarissa Romaniassa matkalla Lyoniin. Kreikkalaiset anoivat UEFAlta torstain EL-matsin siirtoa, mutta ei onnistunut.

Netissä tuli video vastaan, aika rajunnäköinen kolari.

Röytän Karhu

Schengen-maita oli pelkästään suunnitellulla reitillä.


oukpouk

Lainaus käyttäjältä: Honkkeli - 28.01.2026 klo 20:17:33
Netissä tuli video vastaan, aika rajunnäköinen kolari.

Yksi henkiinjääneistä on ilmeisesti sanonut minibussin kaistavahdin olleen osasyynä kolariin. Vilkku oli jäänyt ohituksen jälkeen vasemmalle, ja kaistavahti olisi nykäissyt omalle kaistalle palaavan auton keskiviivalta takaisin vasemmalle kaistalle.

lake79

Betis-Feyenoord lienee illan kiinnostavin matsi?

trendkiller


Ticorexx

Panathinaikos: Lafont; Palmer-Brown, Ingason, Touba; Katris, Bakasetas, Siopis, Kiriakopoulos; Pantovic, Zaroury

Roma: Gollini; Mancini, Ziolkowski, Ghilardi; Celik, El Aynaoui, Pisilli, Tsimikas; Cristante, Pellegrini; Soulé

Nyt kun Dybalakin hajosi (ehkä lopullisesti), niin Romalla on ilmeisesti penkillä 7 pelaajaa, joista 2 maalivahtia. Kyllähän niillä ne vaihdot tekee.
Positiivista ettei Svilar ole avaamassa jokaista hupicuppia.

Pääse ystävyysseurat keskenään höntsäämään.


V.Jano

Veljellinen henki välittyy katsomokuvista :tuoppi:

Ticorexx

On kyllä hienoa tuo kannattajien yhteistyö. Tosin ketään muuta tuolla katsomossa ei olekaan.
Onko sille joku muukin syy, kun valtava kunnioitus tätä kilpailua kohtaan?

Seitan

#186
Hrrr... Tulee korona-ajan tyhjät katsomot mieleen tuosta Panathinaikos-Roma pelistä.

Edit. Kotijoukkueen maalivahdilla vedot sisässä?

lake79

Betisin maali vietiin pois Antonyn rikkeen takia, ihan oikein meni.

Meika

Mancini normaalissa idioottimaisessa touhussaan. On se tyhmä.


Huupponen


neliö

Meinasin siinä just vaihtaa kanavaa kun oli sen näköstä että tarttis uudet jaot.

Forester

OM vei Forestin johtoon City Groundilla Ferencvarosia vastaan. Ja melkein heti perään Jesus iskee 2-0.

Chuck

Celtic kairaa Utrechtia, alle 20 minuutissa 3-0. Viimeisin pilkulta, johon johtanutta käsivirhettä Al-Emara kävi tutkimassa VARilta.

Chuck

Lainaus käyttäjältä: oukpouk - 28.01.2026 klo 21:44:52
Yksi henkiinjääneistä on ilmeisesti sanonut minibussin kaistavahdin olleen osasyynä kolariin. Vilkku oli jäänyt ohituksen jälkeen vasemmalle, ja kaistavahti olisi nykäissyt omalle kaistalle palaavan auton keskiviivalta takaisin vasemmalle kaistalle.

Kolarivideolla näkyy mielestäni vilkku oikealle. Liekö kuski sitten nykäissyt viiksen niin kovaa takaisin että alkanut näyttää taas vasemmalle?

V.Jano

Lainaus käyttäjältä: neliö - 29.01.2026 klo 23:18:36
Meinasin siinä just vaihtaa kanavaa kun oli sen näköstä että tarttis uudet jaot.

Nythän tämä on varsin tasaista.

Ticorexx

Lainaus käyttäjältä: V.Jano - 29.01.2026 klo 23:35:41
Nythän tämä on varsin tasaista.
Tuli jännä peli. Cristante vaikuttaa kentän nopeimmalta. Ei ihan joka pelissä, vaikka muuten onkin täydellisen ja jumalan välissä kun forkkaa lukee.

Heppatiitti


N^GK

Hetken jo näytti pahalta kun Rangers sai heti alussa maalin.  Nyt Porto kuitenkin jo tukevassa 3-1 -johdossa.

nptuomin

Taukotilanteiden perusteella 10 pistettä vaaditaan jatkopaikkaan. 9 jää viivan alle.