• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Su 19.10. klo 16:00 Ilves - Inter @ Tammelan stadion

Aloittaja Jämpti, 19.10.2025 klo 10:13:29

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Kim Suomisen ponnari

#75
Kirkan vasen käsi on kyllä tänään ollut Maradonan jälkeen se toiseksi jumalin (ei Juha) käsi futishistoriassa. Pari helvetin komeaa reaktiotorjuntaa ja ilman vasenta kättä olisi taululla ihan eri lukemat. Pilkku oli aika 50/50 kun hidastuksia kelaili ja saattaa olla Suomen telkkari-VAR olisi antanut ihan vaan vaparin, niin pienistä margenaaleista oli kyse.

Interillä olisi sitten yksi puoliaika aikaa näyttää että se on vielä tällä kaudella edes vähäsen vakavasti otettava jengi tappelemaan jalometallista mutta eihän tuo todellakaan hyvältä näytä. Tilastoniiloilin ekan puokin ja sain Legbolle yhteensä viisi (5) pallonmenetystä ja Sarrille yhteensä nolla (0) palloa omasta jalasta ekan vastustajan ohi, tuo jakson lopun maalia kohti mennyt laukaus mukaan numeroihin laskettuna.

Monzan gorilla

Toivoin itse pitkään Rantaselta AkiNiemeä avaukseen, mutta ei ollut kyllä tänään miehen päivä. Puoliajalla pois ja Riski tilalle kiitos.

Suloinen Agentti

Jasse liian verkkainen ja jäljessä joka tilanteessa. Prässipelikin olematonta. Ei muuta ku Bottu irti ja rymistelemään Miettunen hermoraunioksi.

Loic kans kehiin viimeistään tokan jakson puolessa välissä. Kait kuitenkin jossain kunnossa, kun on sentään penkillä.

FR

Ihan hyvä eka puoliaika. Molemmat joukkueet pyrkivät pelaamaan(ei bussittamaan ja roiskimaan). Hallinta vaihtelee mukavasti joukkueelta toiselle.

Ipan parhaat Krkalic(muutama loistava torjunta) ja Söderback (tänään kaveria ei saa kiinni kuin rikkomalla). Interin Huuhtaselta vakuuttavaa pelaamista jalalla, avaukset ovat älyttömän hyviä. Sarr on hyvä laidallaan aiheuttamaan harmia Ipan pakeille.

QPS12

Lainaus käyttäjältä: RollonRonaldo - 19.10.2025 klo 16:49:21
Tais olla ulkona tuo Ampofon rike. Söderbäckiltä kanssa sellainen hyppy, että voisi hakea kansallisteatteriin näyttelijäksi.

Aivan selkeästi ulkopuolella oli kontakti. Minkähän ihmeen takia tässä taas piti mennä ylöspäin tuomiossa, eikä tuomita vaparia rajalta? Voisi taas puhua varsin merkittävästä tuomarivirheestä.

suomifutiksen Janne Tähkä

Minusta näytti että oli suht selvästi boksin sisällä rike.

Lainaus käyttäjältä: FR - 19.10.2025 klo 16:55:52
Sarr on hyvä laidallaan aiheuttamaan harmia Ipan pakeille.

:D ???

Aika yllättävä tämä Niskan vaihto. Vaikutti kyllä haastiksessa melko vittuuntuneelta.

Suloinen Agentti

Niskalla varmaankin jotain vammaa tai vastaavaa, koska otettiin vaihtoon. Setillä nyt paikka näyttää mistä ipan karvat lähtee.

ZynZyn

Lainaus käyttäjältä: RollonRonaldo - 19.10.2025 klo 16:49:21
Tais olla ulkona tuo Ampofon rike. Söderbäckiltä kanssa sellainen hyppy, että voisi hakea kansallisteatteriin näyttelijäksi.

Ihan sama vaikka ei ollut pilkku ja hyppäsi sinne boksiin (propsit siitä, näin isosoissa liigoissa mennään). Ollaan huonompia jä häviö on ainoa oikea tuomio

Nysse

Inter vaikuttaa siltä ettei halua tehdä paikoista maalia.

Eiccu

Lainaus käyttäjältä: suomifutiksen Janne Tähkä - 19.10.2025 klo 17:07:24
Minusta näytti että oli suht selvästi boksin sisällä rike.

Sama, kyllä se osuma jaloille tapahtui boksin sisällä ja mielestäni tuo oli täysin selvä pilkku.

ZynZyn

Lainaus käyttäjältä: Suloinen Agentti - 19.10.2025 klo 16:54:22
Jasse liian verkkainen ja jäljessä joka tilanteessa. Prässipelikin olematonta. Ei muuta ku Bottu irti ja rymistelemään Miettunen hermoraunioksi.

Loic kans kehiin viimeistään tokan jakson puolessa välissä. Kait kuitenkin jossain kunnossa, kun on sentään penkillä.

Joku joskus sanoi et Tuomisen lahjat on siinä, et luo tilaa sille toiselle hyvälle hyökkääjälle.

Muistan kun toi pelas Kupsissa ja katoin niiden matseja ja mietin et toi on ihan vitun paska onneks ei pelaa meillä.

Mut sit jonkun idis oli ostaa toi

Monzan gorilla

Kirka paskaksi. Voi helvetin perse.

E: No nyt oli sentään selostaja lukenut forkalta miten Granlundin olisi pitänyt toimia.

6-paikka

Sitä väkisinkin miettii, että eikö sieltä kesän siirtoikkunasta olisi millään löytynyt ketään kunnon 9-paikan boksipelaajaa.

Marja Cartell

Noin. Granlund sai paskottua Ipan moken. Nyt mennään kolmosvahdilla.

Sinäs

Perseen perse. Toivottavasti Viitala nyt ottaa ekat askeleet kohti pitkäaikaista ykkösveskaa.

Floppi

Kait siellä penkillä on vielä yksi veska? Inter on päättänyt tänään ajella.

Nerazzurri

Ilves olisi voinut laittaa maaliin vaikka Riskin ja Inter ei silti tekisi maalia. 2-0 osumaa odotellessa.

säpitys

Vesku vaihtoi pikakiiturit kentälle, kun pitäisi saada vaan paljon kulmapotkuja tai hitailla hyökkäyksillä hässäkkää Ilveksen maalille aikaiseksi. Taitaa se Vaasan hermanni olla Veskun suhteen oikeassa...

Marja Cartell

Stjopinin vois vaihtaa Kangaan, tulisi pallokontrollia lisää.


Ormu


Nerazzurri

Lainaus käyttäjältä: säpitys - 19.10.2025 klo 17:31:03
Vesku vaihtoi pikakiiturit kentälle, kun pitäisi saada vaan paljon kulmapotkuja tai hitailla hyökkäyksillä hässäkkää Ilveksen maalille aikaiseksi. Taitaa se Vaasan hermanni olla Veskun suhteen oikeassa...

Vilkaiseppa Interin penkkiä, siellä on vaan kasa paskaa tarjolla.

Jau


Rüütel