• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Hinaaja VS Kipinä (22.10. iltakuudelta Veritaksella)

Aloittaja Kim Suomisen ponnari, 21.10.2025 klo 19:15:54

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Morchen

Kyllähän tuo on punainen joka kerta. Sensijaan sitä ennen tuomittu paitsio oli niin tiukka, että siitä en uskalla sanoa mitään.

Nerazzurri

Huuhtasen sekoilu ollut mitään verrattuna Von Hellensin vastaavaan. Olis antanut Botuen päästä läpi, siitä ei olisi ollut mainittavaa vaaraa kenellekään :D

Kim Suomisen ponnari

Lainaus käyttäjältä: Nerazzurri - 22.10.2025 klo 18:52:39
Huuhtasen sekoilu ollut mitään verrattuna Von Hellensin vastaavaan. Olis antanut Botuen päästä läpi, siitä ei olisi ollut mainittavaa vaaraa kenellekään :D


Tähän sama. Ei se rassukka olisi saanut edes läpiajosta tehtyä vaikka Gnisun maalivahti olisi mennyt läpiajon aikana käymään Itäpäädyssä jakelemassa nimmareita.

Nyt Vesku silmä käteen ja Sarr sekä Ampofo vittuun sieltä tunaroimasta ja Essomba sekä Huovinen tai Eluoto tilalle. Nyt pitää Gnistanin boksi ja sen välitön läheisyys saada täyteen sinimustia sillä tokalla puokilla tuo pakka tiivistyy entisestään kun Ojala ja Pettersson tulevat puolustamaan.

Huupponen



ronaldo99

Ojala ja Petterson tulossa kentälle. Nyt on bussia tiedossa.

straiter

Hidastuksen perusteella tuo Gnisun toinen ei kyllä ollut paitsio.

Kurkiaura

Lainaus käyttäjältä: straiter - 22.10.2025 klo 19:08:09
Hidastuksen perusteella tuo Gnisun toinen ei kyllä ollut paitsio.

Väyrynen ei välttämättä ole paitsiossa, mutta tilanteessa on keskellä kenttää Gnistanin pelaaja, joka on koko ajan paitsiosemassa ja ajaa suoraan kohti maalia samaan sumaan, josta pallo suditaan omiin. Minun mielestäni ihan selvä tilanne.


JunnunVPS


Tähtiportteri

"Se oli kyllä kyllä tämän kauden kovimpia pelin tallentajia tällä kaudella". Joku venäläinen bottiko siellä peliä selostaa. ???

straiter

Arko-Mensah vetää jossain todella vapaassa roolissa.

Keksuli

Ei taida kyllä Inter toista tehdä

E: klassinen :D

Huupponen


Vippi

Lahti nykyään Interin farmi :(
Mutta Vilholle ja Tauriaiselle :ylos:

Balleroberung

Ei taida kipinällä bensa riittää ja inter tekee vielä yhden

Sudeetti

Oikeinhan tuo päättyi, mutta hatunnosto Gnistanille joka tapauksessa.

Suloinen Agentti

Kiitos Kalle Mäkinen. Kovaa on tuomariduuni. Hyvät jatkot.

6-paikka

Saattoi olla aika iso torjunta (koko kauden kannalta?) Huuhtaselta siihen Hafstadin paikkaan.

vesikalja

Kyllä Kalle saa noilla tarinoillaan vähän anteeksi. Kova ukko jos veikkausliigasta seiskaan viheltää :ylos:


JiiPee

Hatunnosto Kallelle kovasta urasta. En olisi aikanaan Nelosta tahkotessa Mäkisen viheltämissä peleissä uskonut, että Mäkinen nousisi Veikkausliiga-tasolle tuomarina, mutta jos kaveri jaksaa seiskaa viheltää vielä tänäkin päivänä, niin ei voi kuin kunnioittaa. :ylos:

Nerazzurri

Mäkiselle täältäkin hattua päästä, ei ole helppoa tuomarin rooli nykyfutiksessa.
Gnistan on kiva vastustaja seurata, pelissä välillä enemmän vauhtia kuin järkeä. Eremenko päätti tänään vedellä surutta jaloille joka tilanteessa, onneks ei tuossa iässä ehdi enää ihan kaikkia sukittaa.


Tötsänkerääjä

Lainaus käyttäjältä: Nerazzurri - 22.10.2025 klo 20:44:53
Eremenko päätti tänään vedellä surutta jaloille joka tilanteessa, onneks ei tuossa iässä ehdi enää ihan kaikkia sukittaa.

Jokaisessa matsissa missä olen nähnyt, aina sikailemassa ja yrittämässä vahingoittaa kaikkia. Pitäisi jo ripustaa naulat seinälle.

Kim Suomisen ponnari

#73
Legbo osui sitten Gnistania vastaan jokaisessa tämän kauden Veikkausliigan keskinäisessä :ylos: Teki myös viime kaudella ekan maalinsa Veikkausliigassa nimenomaan Gnistania vastaan joten suosikkivastustajasta ei varmaan ole isompaa kysymystä...

Stalinisti