FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
30.10.2025 klo 19:38:16 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 11 [12]
 
Kirjoittaja Aihe: HJK - FC Inter su 26.10. klo 17.00 @Bolt Arena  (Luettu 14998 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
hoc

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Dogmaattinen Struktuuri


Vastaus #275 : 26.10.2025 klo 22:34:38

Pesusieni on aivan surkea, ja Tahirille ei ole kukaan tainnut kertoa, mitä jalkapallo-ottelussa pitäisi tehdä.
Möller oli ihan hyvä sentään.

Mölleriltä tosiaan ihan hyvä sisääntulo. Tahiri mielestäni edelleen ihan lupaavan oloinen, mutta miestä pitäisi nähdä vähän pidempi sivu kentällä kuin lopun hv-minuutit. Toki Klubin pelitapa (tai sen puuute) on sellainen ettei juuri ruoki Tahirin kaltaista kärkeä.

Besuijenin taso ei riitä.
« Viimeksi muokattu: 26.10.2025 klo 22:36:53 kirjoittanut hoc »
Max Krabber

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Inter


Vastaus #276 : 26.10.2025 klo 22:42:19

Botuen olisi voinut ottaa lopussa pois ja pistää Hajdinin tilalle. Jos tehtävä on lähinnä hoitaa topparilinjan prässiä, niin varmasti olisi voinut tehdä loppukympin sitä duunia.
Epeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Runkkaan Lupille


Vastaus #277 : 27.10.2025 klo 09:34:07

Tahirin puolesta olin vähän enemmän kuin vähän ärtynyt Ricardolle siinä yhdessä tilanteessa, kun Ricardo koppasi huonon laukauksen ja Tahiri lähti heti laidalle juoksemaan. Uljas molarimme vitkutteli jotain viisi sekuntia ennen kuin laittoi pitkän avauksen jo paitsioon ehtineelle hyökkääjälle. Tahiri ei ottanut palloa vastaan, ja Möller tuli taustalta hakemaan sitä. Samalla nopea hyökkäys hyytyi.
agsu

Poissa Poissa


Vastaus #278 : 27.10.2025 klo 09:41:12

En tiedä onko mainittu, mutta Brooklyn pelasi ihan hyvin topparina (sillä varauksella, että en ole ensimmäisestä maalista nähnyt uusintaa).

e. Tulipa katsottua kommentin jälkeen uusinta, ja ei voi muuta sanoa, kuin että mvnt Tikkanen :)
« Viimeksi muokattu: 27.10.2025 klo 09:46:05 kirjoittanut agsu »
muumi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: minä en nettikiusaa


Vastaus #279 : 27.10.2025 klo 09:52:44

Brooklyn pelasi erinomaisen matsin. Loppukauden perusteella jatkosopimusta vain, koska ei jokaista pelipaikkaa kannata kokonaan uusia, ja hän pystyy pelaamaan 3-4 paikkaa tasolla, jota mestaruudesta vaativa joukkue vaatii. Toki pitäisi tietää, mikä siellä kesän lopulle asti oli, kun esitykset oli heikompia.

Möllerin onnistumisia en itse ehtinyt nähdä vaan päinvastoin. Ehkä niitä oli, mutta itselläni jäi vain mieleen, ettei oikealta laidalta päästi enää omalta puoliskolta pois ilman menetystä, jos ei oteta lukuun Benjin supertargetpelaamista ja tiputusra keskustaan. Möllerin kosketukset johti menetykseen. Toivottavasti saa ehjän kauden kerrankin.
sonny burnett

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Raimon bisnekset


Vastaus #280 : 27.10.2025 klo 10:28:59

Voittaako lupi ylemmän loppusarjan peliä enää koskaan?

Kyllä sitten kun Honka tulee seuraavan kerran vastaan. Ylos
Claudi0

Poissa Poissa


Vastaus #281 : 28.10.2025 klo 11:09:24

Kyllä sitten kun Honka tulee seuraavan kerran vastaan. Ylos
Hongalla(kin) on muuten tuoreempi voitto ylemmän loppusarjan pelistä kuin Klubilla.
Scholesin uima-allas

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: ITÄPÄÄTY


Vastaus #282 : 28.10.2025 klo 11:15:14

Yllättäen Mario Vargas Llosan (rip) pojanpoika kostautui Benjiä kovemmaksi hauksi.

Pelaako Llosan pojanpoika Klubissa? Pari hänen teostaan luettuna.

 
Sivuja: 1 ... 11 [12]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa