Iiro on hieno pelaaja ja hieno nuori mies, josta tulee vielä tasokas liigapelaaja. Mutta vielä ei ole sen aika. Eeron nykytilannetta en tunne riittävän hyvin, että uskaltaisin kommentoida. Mutta minun mielestäni korkeampi potentiaali näistä kahdesta on ilman muuta Iirolla.
Samaa mieltä. Hienoa että noita paikallisia alkaa olla akatemioissa paljon ja moni kolkuttelee liigan ovia. Paljonhan tuo toppari tilanne riippuu siitä että onko Väistö ja Chukwudi kunnossa jos Pires kisoihin pääsee.
Pires,Chukwudi ja Väistö on melko kova kolmikko Veikkausliigaan. Akatemiassa oleva Oskari Raiski on ollut jo aika monta vuotta akatemiassa mukana ja vaikuttaa nyky formissa ihan sähäkältä kaverilta niin ei varmaan ole kaukana että saa mahdollisuutensa jos tulee esim. Mömmölle jotain loukkeja. Näin ainakin itse toivoisin asioiden menevän
Eero Lehto on tullut vähän puskista ja ainakin noissa akatemian peleissä ihan ok peluri tuolle tasolle