Frodo Reppuliukko
Poissa
|
 |
Vastaus #2500 : eilen kello 16:37:20 |
|
Mitä tämä Ville Vuorinen on tehnyt, että saa tuolla roikkua edelleen edarin listoilla? Pelasiko viime kaudella edarissa tai 04:ssa edes yhteensä kymmentä peliä?
Vuorinen oli toissa kaudella helvetin hyvä onnistuen joka kerta kun pääsi edarin mukaan. Viime kauden alku oli huono ja ihmettelin itsekin mitä on tapahtunut, kaikki terävyys näytti olevan poissa. En tiedä oliko fokus poissa kirjoitusten takia vai jotain loukkia. Loppukaudesta 04:ssa taasen Vuorinen oli hyvä. Antoi useamman hyvä maalisyötön ja keson niissä peleissä mitä itse katselin. Saa nähdä miten käy. Varmaan lainaa etsitty, mutta on tuossa liigatasoinen kaveri ainakin jonnekin. Parhaimmillaan Klubinkin avaukseen, mutta juuri nykyvire vähän arvoitus.
|
|
|
|
|
Frodo Reppuliukko
Poissa
|
 |
Vastaus #2501 : eilen kello 16:39:23 |
|
Onkohan tällä lissenssiasiat kunnossa?
|
|
|
|
|
omp
Poissa
Suosikkijoukkue: The Club
|
 |
Vastaus #2502 : eilen kello 16:40:18 |
|
Onkohan Veikkausliigasta lähivuosilta yhtään tällaista tapausta, missä kohta 28v. pelaaja, pelannut koko uransa kotimaassaan jossain Afrikassa, tulee ensimmäistä kertaa Eurooppaan pelaamaan ja on jotenkin merkittävä pelaaja - vahvistus? Ei tule yhtään mieleen. Kyllä nämäkin sarjat ovat sen verran hyvin skoutattuja, ettei sieltä enää mitään timangia tämänikäisistä löydy - Sidibe!
e. Toki jätetään pois esim. Egyptit ja muut 'kovat' Afrikan sarjat, todennäköisesti Klubilla ei varat näiden sarjojen koviin nimiin riitä, vaan joutuu tyytymään gamaliin ashrafeihin.
Abdallah El Said oli varsin vakuuttava Kuopiossa (melkein) 27-vuotiaana koko ikänsä kotimaassa pelanneena. Näyttää muuten edelleen 40-vuotiaana vetävän Zamalekin avauksessa.
|
|
|
|
|
agsu
Poissa
|
 |
Vastaus #2503 : eilen kello 16:48:08 |
|
Jos oikein anaalisia ollaan, niin kutosesta on tainnut puhua vain Vuorinen joskus kuukausi-pari sitten sekä uuden pelaajan identiteetistä oletettavasti vielä tietämätön Pyry Nappulakengissä. Tämän päivän somepostauksissa puhuttiin vain keskikenttämiehestä.
Youtubevideossa puhutaan kyllä puolustavasta pelaajasta: https://www.youtube.com/watch?v=Kxhj6aVte0AOli kuka oli, tuo lisäarvoa joukkueelle osaamisen näkökulmasta 
|
|
|
|
|
Kosmoksen Härkä
Poissa
Suosikkijoukkue: Ennakollinen näkemys ja alustava tieto
|
 |
Vastaus #2504 : eilen kello 16:56:01 |
|
Juuri nyt! Razak 'Bart' Simpson pelaa avauksessa muutaman minuutin päästä alkavassa matsissa Ghanassa. Toki ei sulje pois sitä, etteikö olisi Pedron kohuttu kaappaus, mutta ehkä saamme videoyhteyden pelaajaan matsin jälkeen ja tuoreet kuulumiset.
|
|
|
|
|
muumi
Poissa
Suosikkijoukkue: minä en nettikiusaa
|
 |
Vastaus #2505 : eilen kello 17:32:12 |
|
Peltola sieltä on tulossa. Leveän hymyn kera 
|
|
|
|
|
Kim Suomisen ponnari
Paikalla
Suosikkijoukkue: Ainoastaan omien sarjojensa mestarit
|
 |
Vastaus #2506 : eilen kello 17:35:34 |
|
Peltola sieltä on tulossa. Leveän hymyn kera  Lasketaanko Masaa enää edes vahvistukseksi HJK:n nykyiseen rosteriin?
|
|
|
|
|
muumi
Poissa
Suosikkijoukkue: minä en nettikiusaa
|
 |
Vastaus #2507 : eilen kello 17:37:40 |
|
Lasketaanko Masaa enää edes vahvistukseksi HJK:n nykyiseen rosteriin?
No lasketaan. Olisi tullessaan Veikkausliigan paras puolustava pelaaja.
|
|
|
|
|
pienitanssija
Poissa
|
 |
Vastaus #2508 : eilen kello 17:49:51 |
|
No lasketaan. Olisi tullessaan Veikkausliigan paras puolustava pelaaja.
Korjasin
|
|
|
|
|
muumi
Poissa
Suosikkijoukkue: minä en nettikiusaa
|
 |
Vastaus #2509 : eilen kello 17:56:48 |
|
Korjasin
Samaa mieltä, mutta hygieniasyistä en jaksa verrata puolustavia ja hyökkääjiä pelaajia keskenään, kun siitä tulee aina itku, et montako maalia tehty ja paljonko pystyy pomputella.
|
|
|
|
|
Seseseko
Poissa
|
 |
Vastaus #2510 : eilen kello 18:03:47 |
|
Peltola sieltä on tulossa. Leveän hymyn kera  Kuvais kyllä hyvin laajan scouting osaamisen tasoa jos taas vaan näitä paluumuuttajia
|
|
|
|
|
Ryan R
Poissa
Suosikkijoukkue: Russell was not even there
|
 |
Vastaus #2511 : eilen kello 18:08:01 |
|
Kuvais kyllä hyvin laajan scouting osaamisen tasoa jos taas vaan näitä paluumuuttajia
No jos vaihtoehtona olisi Matti Peltola tai xxx (pelaaja joka ylipäätään suostuisi tulemaan Suomeen), niin Matti Peltola anyday. Mutta miksipä se Masa nyt vielä takaisin olisi tulossa.
|
|
|
|
|
Rattikelkka
Poissa
|
 |
Vastaus #2512 : eilen kello 18:08:19 |
|
Peltola sieltä on tulossa. Leveän hymyn kera  Uusimmassa videossa kyllä semmonen fiilis, et hyvin tunnettu paluumuuttaja ois tulossa, mutta samalla vähän tuoksahtaa et tässä ois ollu joku migri keissi, minkä takia pelaajaa on odotettu. Mut vaikee kuvitella, et näis isoa julkistusta ois kenenkää tusina ulkkarin takia tehty.
|
|
|
|
|
muumi
Poissa
Suosikkijoukkue: minä en nettikiusaa
|
 |
Vastaus #2513 : eilen kello 18:11:19 |
|
Mutta miksipä se Masa nyt vielä takaisin olisi tulossa.
Jos Friiseri ja Sparv olisi sanoneet, että nyt Eurooppaan sieltä pilaamasta uraa, ja Matti mukavana miehenä tottelee. 8 minuuttia sitten julkaisivat lisäpätkän, jossa korostavat isojen tilojen puolustamista ja dynaamisuutta, eli eiköhän se Masa ole!  Haluan uskoa.
|
|
|
|
|
Huupponen
2017
Paikalla
Suosikkijoukkue: Tonttilan Super -91
|
 |
Vastaus #2514 : eilen kello 18:13:29 |
|
Juon hatullisen viinaa jos julkaistaan Masa Peltola.
|
|
|
|
|
Frodo Reppuliukko
Poissa
|
 |
Vastaus #2515 : eilen kello 18:15:48 |
|
Jos se ei ookaan Masa, vaan Sande Väänänen, joka on mystisen sairastelun takia ollut poissa harjoituksista ja kokoonpanosta.
|
|
|
|
|
leeremick26
Poissa
Suosikkijoukkue: Riley Star, Hannah Hayes
|
 |
Vastaus #2516 : eilen kello 18:20:00 |
|
Jos se ei ookaan Masa, vaan Sande Väänänen, joka on mystisen sairastelun takia ollut poissa harjoituksista ja kokoonpanosta.
Tämä itselläkin kävi mielessä. Perverssillä tavalla toiveissa Peltosmasa. Alla linkki sinne ylläpidolle jo valmiiksi, jos Masa tulee: www.täällälisääkaistaasilläforkkakaatuu.comKamaran Glen ilmaiselle vuokralle kauden loppuun. Nyt on kyllä paras olla ns. ihan-vitun-iso nimi Klubin sometiimin hehkuttelun perusteilla, jollakin tussahduksella tämä jäisi mieleen yhtenä suurimmista Klubin antikliimakseista vähään aikaan.* * Kentän ulkopuolella, kentällähän näitä on nähty vaikka millä mitalla pari vuotta.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: eilen kello 18:27:39 kirjoittanut leeremick26 »
|
|
|
|
|
Kosmoksen Härkä
Poissa
Suosikkijoukkue: Ennakollinen näkemys ja alustava tieto
|
 |
Vastaus #2517 : eilen kello 18:24:31 |
|
Melko villiltä kuulostaa, jos se on Masa.  21. päivä avauksessa kenraalissa, kun kausi alkaa ensi sunnuntaina. Eihän sitä koskaan tiedä.
|
|
|
|
|
linna kundi
Poissa
|
 |
Vastaus #2518 : eilen kello 18:24:49 |
|
Toi Simpson ei ainakaan noudattaisi tämän kauden hankintojen kaavaa. Sidibe oli sen verran nolo keissi, että Vuorela tuskin haluaa ottaa vastaavaa riskiä alkavalla kaudella. Joku Liimatta sieltä on tulossa.
Jos Väänänen tai Masa tekisi paluun, niin voidaan heittämällä puhua kaikkien aikojen pre-seasonista. En kyllä usko hetkeäkään.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: eilen kello 18:29:06 kirjoittanut linna kundi »
|
|
|
|
|
Keskiviikko
Poissa
Suosikkijoukkue: Medo
|
 |
Vastaus #2519 : eilen kello 18:31:11 |
|
Jimi Tauriainen lainalle?
Hehkutus antaisi kyllä nyt odottaa jotain isoa nimeä suoraan avaukseen. Radea oisin veikannut, jos ei olis jo poissuljettu.
|
|
|
|
|
äftsicä
Poissa
|
 |
Vastaus #2520 : eilen kello 18:34:20 |
|
Melko villiltä kuulostaa, jos se on Masa.  21. päivä avauksessa kenraalissa, kun kausi alkaa ensi sunnuntaina. Eihän sitä koskaan tiedä. Eikö kausi Masalla alkanut ja oli siinä avauksessa? Ei ole Masa tämä peluri mutta lienee hyvä samoissa asioissa. Veikkausliigan viime vuosilta ei nyt äkkiseltään tule ketään mieleen, joten onkohan joku TM:in ensimmäisen sivun puolustavista keskikentistä. Siellä on kuitenkin aika kovaa CV:tä tarjolla. Suomalainen tämä ei kai voi olla. Tauriainen ehkä? Pyyhtiä on tippunut penkille Italiassa mutta tuskin silti vielä Suomeen takaisin muutaman pelin penkityksen takia.
|
|
|
|
|
Bo Hässlers
Poissa
|
 |
Vastaus #2521 : eilen kello 18:35:33 |
|
Masan tapauksessa kyse olisi varmaan lainasta, mutta sekin otettaisiin ilolla vastaan.
|
|
|
|
|
Maduduwinini
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK Helsinki
|
 |
Vastaus #2522 : eilen kello 18:37:25 |
|
Tauriainen nyt on ihan eri paikan pelaaja.
Kyllä tässä pientä kiimaa alkaa nousemaan. Puoli tuntia vielä pitää malttaa.
|
|
|
|
|
Kosmoksen Härkä
Poissa
Suosikkijoukkue: Ennakollinen näkemys ja alustava tieto
|
 |
Vastaus #2523 : eilen kello 18:38:35 |
|
Eikö kausi Masalla alkanut ja oli siinä avauksessa?
Jaa, se olikin jo 1. kierrosta. No, 1-0 voitto tuli, siitä on hyvä jatkaa ... vastassa oli aina vaaralliset Philadelphian liiton miehet.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: eilen kello 18:41:22 kirjoittanut Kosmoksen Härkä »
|
|
|
|
|
Floppi
Poissa
|
 |
Vastaus #2524 : eilen kello 18:41:25 |
|
Ei voi hehkuttaa skouttausta jos sieltä tulee joku tuttu pelaaja. Jostain Bulgariasta on nyt taidettu löytää uusi helmi.
|
|
|
|
|
|
|
|