• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Kalinat, kierros 29

Aloittaja Kalmarin Unioni, 03.03.2026 klo 22:58:14

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Blanchflower

Lainaus käyttäjältä: EloRinne - 06.03.2026 klo 00:59:09
Jo ilmeestä että näkee että ei paljoa kiinnosta "pelata jossain vitun Spursissa"

Jos olisi niitä -50% kavereita, niin voisi pyöriä vaikka vuoden Lontoon baareissa. Tuosta paskasta ei ole mitään iloa kentällä, mutta ei tuota asennetta nyt viitsisi siirollakaan palkita

pojanmetsä

Spurs tippuu vielä chämppärii

Blanchflower

Lainaus käyttäjältä: Tottis - 06.03.2026 klo 01:01:03
Onneksi seuraavaan peliin Romero palaa takaisin niin ei sinunkaan tarvitse pelkkää Simonsia ja Vicariota haukkua. Olet kyllä hieno mies kannattamaan Spursia.

Joo, katon mieluummin esitystä ja asennetta kuin kiiltokuva. Ja kaiketi lopulta aika moni muukin, Aatsi vastasi tänään kymmentä Xavin tapaista paskahousua

Kimenho

Kyllähän Spurs oli ihan pirteä, mutta punainen pilasi pelin. Palace sitten otti toisella puolikkaalla jalan pois kaasulta.

Forester

Kiitos Palace! Forestin taistelu jatkuu.

Arkon

Melkoisen tyhjiä katseita matsin loputtua vessanpöntön lehtereillä.

Kai ne oikeasti voi pudota.

Tottis

#556
Lainaus käyttäjältä: Blanchflower - 06.03.2026 klo 01:04:09
Joo, katon mieluummin esitystä ja asennetta kuin kiiltokuva. Ja kaiketi lopulta aika moni muukin, Aatsi vastasi tänään kymmentä Xavin tapaista paskahousua

En tiedä tekisikö sinulle oikeasti hyvää jättää loppukausi seuraamatta. Löydät Spursista aina joitain yksilöitä, joita alat sitten täysin yksisilmäisesti kauden aikaan haukkua ja syyttää kaikesta. Todella outo tyyli kannattaa joukkuetta, mutta jatka toki valitsemallasi tavalla.

Tässäkin pelissä Simons oli Flashscoren mukaan Spursin paras pelaaja arvosanalla 7.2.

Blanchflower

Lainaus käyttäjältä: Tottis - 06.03.2026 klo 01:07:12
Tässäkin pelissä Simons oli Flashscoren mukaan Spursin paras pelaaja arvosanalla 7.2.

Kiitos tästä loistavasta analyysista Flashscore, nyt kaikki pelin katsoneet voivatkin todeta katsoneensa peliä väärin silmin.

Ja onhan se hienoa, että löytyy porukkaa jotka antavat toistuvasti vapautuksen seuran "tähtipelaajille" / "johtaville pelaajille" kun seura on vaihtamassa sarjaporrasta. Paskat pelikaverit/valmentajat/seurajohto. Mutta hyvät starbat

Lord Bendtner

Lainaus käyttäjältä: Oiskosiin - 06.03.2026 klo 00:51:03
Joko on herra Dyche soitettu pelastustalkoisiin?

Eihän sillä riittänyt letku Forestissakaan?