Huachipato
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #25 : 03.07.2007 klo 10:38:52 |
|
Tossa olisi ensi kauden nippu kasassa:
----------Forlan------- (Mista) ---------Riquelme?------- (Aguero) L.Garcia-Cleber?-R.Garcia-Maxi (Petrov, Jurado, Luccin) Lopez---Ibanez--Peres--Seita (Pernia, Ze Castro, Eller, Valero) ------------Franco------- (Abbiati)
Costinha, Maniche ja Torres eivät ole mukana, koska taitavat toden. jättää seuran. Vaikea tosin kuvitella, että Petrovkaan jäisi penkille homehtumaan. Lisäksi nuori brassi Diego Costa on myös ilmeisesti tulossa hyökkäykseen lainalta takaisin Bragasta.
Niin ja kun Arizmendista puhuttiin muutama viesti takaperin, niin kaverihan taitaa olla Atletin kasvatteja. Keräsi muutaman jämäminuutin ennen ja lainattiin seurasta seuraan ennen siirtymistään Deporiin. Varmaan jotain takaisin osto-optiota käytettiin ja myytiin voitolla eteenpäin Valencialle.
|
|
« Viimeksi muokattu: 03.07.2007 klo 10:41:35 kirjoittanut Huachipato »
|
|
|
|
|
xh6
Poissa
|
 |
Vastaus #26 : 03.07.2007 klo 13:33:04 |
|
Joo, nythän se on puolivirallista, että el Niño lähtee Pooliin.
|
|
|
|
stjames
Poissa
|
 |
Vastaus #27 : 03.07.2007 klo 16:06:05 |
|
Brazilian midfielder Cleber Santana moves to Atletico Madrid on a three-year contract to join Diego Forlan, Luis Garcia and Raul Garcia at the club. The 26-year-old joins from Santos.
|
|
|
|
Dopeman
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK ja Huuhkajat
|
 |
Vastaus #28 : 03.07.2007 klo 18:20:00 |
|
Olihan tässä tosiaan ensimmäistä kertaa monen vuoden aikana oikeasti aistittavissa se, että Torres saattaa nyt todellakin lähteä. Forlanin siirto teki sen jo, mutta varsinkin nämä sen jälkeiset hankinnat ovat viimeistään varmistaneet sen. Täytyy myöntää, että Atleticon kannattaminen alkoi puoliksi alisuorittavan potentiaalisen huippuseuran symppaamisesta ja puoliksi Torresista  Mutta ei se tähän lopu, jatkossa sympataan molempia osapuolia  Tosin Liverpoolille ikuisesti :keskari: Edit. By the way, olisitte voineet vanhaan topikkiin ilmoittaa tästä uudesta topikista, itse kun en täällä seurajoukkuepuolella pyöri, ja ihmettelin vaan, miksi kukaan ei kirjoita vanhaan topikkiin mitään.
|
|
« Viimeksi muokattu: 03.07.2007 klo 18:21:15 kirjoittanut Dopeman »
|
|
|
|
|
keveli
Poissa
|
 |
Vastaus #29 : 03.07.2007 klo 19:33:28 |
|
|
|
|
|
Dopeman
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK ja Huuhkajat
|
 |
Vastaus #30 : 03.07.2007 klo 19:41:51 |
|
Ehdottomasti hyvä, että lähti pois Poolista ja Englannista  Positiivista, että tuli Atleticoon. Taitava, nopeahko ja molemmilla jaloilla hyvän laukauksen omaava pelimies. Arvostan.
|
|
|
|
atleti
Poissa
|
 |
Vastaus #31 : 03.07.2007 klo 20:26:22 |
|
Surullinen päivä, kyllähän Torres on ollut joukkueen todellinen ikoni  Toivotaan että onnistuu poolissa. Vaikka seuraa vaihtoikin niin kyllä Torres on edelleen suuri suosikkini. prkl joutuu sit vissiin rupee seuraamaan valioliigaa. :  Luis Garcian hankinnalle toki  Myös Cleber Santanan siirto on varmistunut ja mies esitellään virallisesti lähitulevaisuudessa.
|
|
|
|
Galletti
Poissa
Suosikkijoukkue: Atlético de Madrid, HJK
|
 |
Vastaus #32 : 03.07.2007 klo 23:05:46 |
|
Tänään nousee muutama  hienon pelaajan jäähyväisiksi. Toivottavasti Fernando onnistuu poolissa. Pitää muuten harkita nikin vaihtoa sattuneista syistä.
|
|
|
|
SamiS
Poissa
Suosikkijoukkue: Liverpool FC, Suomi
|
 |
Vastaus #33 : 04.07.2007 klo 07:49:32 |
|
Todellakin Luisille aina ja ikuisesti
|
|
|
|
atleti
Poissa
|
 |
Vastaus #34 : 08.07.2007 klo 11:55:52 |
|
Uuh olipahan hurja viikko, ihan rupes hengästyttämään  Vaikka Torres lähtikin pois niin ensi kauden joukkue näyttää kyllä hyvin iskukykyiseltä. Toivottavasti puolustuksesta ei enää kukaan lähtisi pois, varsinkaan Pablo. Toinen lusitaaneista todennäköisesti katselee kohta uutta kotiosoitetta ja toivon että se olisi Maniche. Joukkueessa kuitenkin tarvitaan nyt enemmän puolustavaa kk pelaajaa ja nyky miehistöstä löytyy jo Luccin ja Costinha. Maniche enemmän hyökkäävämpi versio ja muutenkin mies aiheutti viime kaudella hieman närää joukkueen keskuudessa, joten voipi mun puolesta lähteä. Jos mietitään joukkueen ensi kauden ihanne avausta... tällänen näyttäisi ihan hyvältä  Forlan L. Garcia---C.Santos---Maxi ------Luccin--R.Garcia--- A.Lopez--Pablo--Perea--Seitaridis Leo Franco Sitten meillä vielä on mm. Kun, Petrov, Costinha, Jurado, Pernia...jne
|
|
|
|
SirLoser
Poissa
Suosikkijoukkue: Taktiikan takapajulat
|
 |
Vastaus #35 : 08.07.2007 klo 17:33:45 |
|
Uuh olipahan hurja viikko, ihan rupes hengästyttämään  Vaikka Torres lähtikin pois niin ensi kauden joukkue näyttää kyllä hyvin iskukykyiseltä. Toivottavasti puolustuksesta ei enää kukaan lähtisi pois, varsinkaan Pablo. Toinen lusitaaneista todennäköisesti katselee kohta uutta kotiosoitetta ja toivon että se olisi Maniche. Joukkueessa kuitenkin tarvitaan nyt enemmän puolustavaa kk pelaajaa ja nyky miehistöstä löytyy jo Luccin ja Costinha. Maniche enemmän hyökkäävämpi versio ja muutenkin mies aiheutti viime kaudella hieman närää joukkueen keskuudessa, joten voipi mun puolesta lähteä. Jos mietitään joukkueen ensi kauden ihanne avausta... tällänen näyttäisi ihan hyvältä  Forlan L. Garcia--- C.Santos---Maxi ------Luccin--R.Garcia--- A.Lopez--Pablo--Perea--Seitaridis Leo Franco Sitten meillä vielä on mm. Kun, Petrov, Costinha, Jurado, Pernia...jne Vaikuttaapa Atletico tosiaankin todella kovalta nimilistan perusteella jälleen kerran jo tässä vaiheessa - kauden loputtua suurin alisuorittaja niin kuin aina ennenkin? Ja lisää pelaajia vielä huhutaan aina Riquelmesta, Simaosta ja Queresmasta lähtien. Onko muuten C.Santos=Cléber Santana, vai puhutaanko eri kavereista? Riquelme ei taida kuitenkaan olla vakavissaan tulossa Atleticoon, kun eikö heillä ole ulkomaalaiskiintiö täynnä ja Agüerolle halutaan antaa ensi kaudella vastuuta entistä enemmän?
|
|
|
|
atleti
Poissa
|
 |
Vastaus #36 : 08.07.2007 klo 19:08:04 |
|
Onko muuten C.Santos=Cléber Santana, vai puhutaanko eri kavereista? Riquelme ei taida kuitenkaan olla vakavissaan tulossa Atleticoon, kun eikö heillä ole ulkomaalaiskiintiö täynnä ja Agüerolle halutaan antaa ensi kaudella vastuuta entistä enemmän?
Jaahas tein sen taas eli kirjoittelen Santosista vaikka tarkoitan Santanaa. Sorry  En kyllä usko Riquelmen tuloon, sen sijaan Barcelonan Rafa Marquez olis vahvasti tulossa punavalkosiin. Eikös mies ole pelannu välillä puolustuksessa ja välillä keskikentällä. Jos olen käsittänyt oikein niin mielummin keskikentällä eli silloin saattavat molemmat lusitaanit lähteä.
|
|
|
|
Mágico Madrid
Poissa
Suosikkijoukkue: El Halcón
|
 |
Vastaus #37 : 08.07.2007 klo 19:11:22 |
|
Jos olen käsittänyt oikein niin mielummin keskikentällä eli silloin saattavat molemmat lusitaanit lähteä.
Tuskin alkoholisti Manichea tulee ikävä?
|
|
|
|
bullitt1144
Poissa
|
 |
Vastaus #38 : 08.07.2007 klo 20:16:24 |
|
Jaahas tein sen taas eli kirjoittelen Santosista vaikka tarkoitan Santanaa. Sorry  En kyllä usko Riquelmen tuloon, sen sijaan Barcelonan Rafa Marquez olis vahvasti tulossa punavalkosiin. Eikös mies ole pelannu välillä puolustuksessa ja välillä keskikentällä. Jos olen käsittänyt oikein niin mielummin keskikentällä eli silloin saattavat molemmat lusitaanit lähteä. Rafahan on toppari, mutta joutunut / päässyt Barcelonassa ja Monacossa pelaamaan myös ankkurina. Topparina mies on kuitenkin omimmillaan, vaikkei viime kausi hyvin mennytkään. Jos Barca nyt saa kaksi topparia ostettua, niin Márquez voidaan päästää lähtemään. Tosin mies on ollut hyvä Copa Americassa, joten ehkä peli ei ole kokonaan menetetty.
|
|
|
|
atleti
Poissa
|
 |
Vastaus #39 : 12.07.2007 klo 18:53:41 |
|
La liga kausi alkaakin sitten kunnon hulinalla, kun Atletico kohtaa avausottelussa Realin Bernabeulla.  Eipä voisi kausi enää yhtään herkullisemmin alkaa. 
|
|
|
|
Stakke
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #40 : 12.07.2007 klo 19:27:33 |
|
toivottavasti tulee myös urkkikanavalta tuo kyseinen matsi!!
|
|
|
|
Rene Higuita
Poissa
|
 |
Vastaus #41 : 18.07.2007 klo 14:07:44 |
|
Maxi Rodriguez on seuran uusi kapteeni 
|
|
|
|
atleti
Poissa
|
 |
Vastaus #42 : 18.07.2007 klo 20:32:48 |
|
Maxi Rodriguez on seuran uusi kapteeni  Hieman yllättävä valinta tosin ei ollenkaan huono valinta. Ite olisin veikkaillut että Antonio Lopez olisi kapteeni, onhan hän muistaakseni ainoa seuran oma kasvatti joukkueessa. Kuuluu kuitenkin kapteenistoon yhdessä Leo Francon, Peter Luccinin ja Costinhan kanssa.
|
|
|
|
atleti
Poissa
|
 |
Vastaus #43 : 19.07.2007 klo 19:19:57 |
|
Aquirre nimenny miehistön lauantain intertoto otteluun Gloria Bistritaa vastaan. Romaniaan lähtee Leo Franco, Abbiati, Seitaridis, Perea, Pablo, Eller, Zé Castro, Antonio López, Pernía, Luccin, Costinha, Maxi, Petrov, Raúl Garcia, Mista, Braulio, Jurado ja Maniche.
Harjoituksissa on menty ainakin seuraavalla kokoonpanolla: Leo Franco Giorgios Seitaridis - Luis Perea - Fabiano Eller - Antonio López Maxi Rodríguez - Maniche - Peter Luccin - Martin Petrov Raúl García Mista
|
|
|
|
Rene Higuita
Poissa
|
 |
Vastaus #44 : 20.07.2007 klo 14:25:27 |
|
Simao siirtyy Benficasta Madridiin 19 miljoonalla €.
|
|
« Viimeksi muokattu: 20.07.2007 klo 14:26:31 kirjoittanut Rene Higuita »
|
|
|
|
|
atleti
Poissa
|
 |
Vastaus #45 : 20.07.2007 klo 18:16:40 |
|
Simao siirtyy Benficasta Madridiin 19 miljoonalla €.
Mistäs tämä tieto löyty  ei ainakaan virallisilla sivuilla ole vielä vahvistusta asialle. Jos pitää paikkaansa niin Atleticolla on kyllä yksi la ligan kovin laituri osasto...Maxi, Petrov, Luis Garcia ja Simao. Prkl jos nyt ei tällä miehityksellä taistella tulevalla kaudella liigan kärkipaikoista.
|
|
|
|
Rene Higuita
Poissa
|
 |
Vastaus #46 : 20.07.2007 klo 19:14:44 |
|
Mistäs tämä tieto löyty  ei ainakaan virallisilla sivuilla ole vielä vahvistusta asialle. Eipäs muuten taida olla vielä varma siirto. Ilmeisesti ensi viikolla lääkärit ym. Siirtojen puolella grandEL keroo siirron olevan sinetöity?
|
|
|
|
SirLoser
Poissa
Suosikkijoukkue: Taktiikan takapajulat
|
 |
Vastaus #47 : 20.07.2007 klo 20:15:38 |
|
Mistäs tämä tieto löyty  ei ainakaan virallisilla sivuilla ole vielä vahvistusta asialle. AS uutisoi tästä ainakin. http://www.as.com/articulo/futbol/dasftb/20070720dasdaiftb_42/Tes/Jos pitää paikkaansa niin Atleticolla on kyllä yksi la ligan kovin laituri osasto...Maxi, Petrov, Luis Garcia ja Simao. Prkl jos nyt ei tällä miehityksellä taistella tulevalla kaudella liigan kärkipaikoista. Ihan kuin olisin kuullut tämän jossain yhteydessä aikaisemminkin. Ja monesti. 
|
|
|
|
|
Ilmarinen
Poissa
Suosikkijoukkue: TP-47
|
 |
Vastaus #49 : 21.07.2007 klo 17:53:54 |
|
2-0 tappiolla Gloria Bistritaa vastaan.  Intertotoa siis.
|
|
|
|
|
|