N5
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsesta
|
 |
Vastaus #2975 : 06.07.2008 klo 18:18:21 |
|
Nähtävästi NOTW:n lausunnot on otettu osin uskottavina vastaan, mm. Sky ottaa ne sellaisenaan. Ja osa nuorista Arsenal-kannattajista on netissä lynkkaustunnelmissa, kuten unreal sanookin. Koskapa Wenger on pian liki päivittäin median silmässä lomansa jälkeen ensi viikosta alkaen, varmasti lisää tietoa tähän asetelmaan tulee ja myös supporters trust on näissä kysymyksissä aktiivinen. Sinänsä puheita enemmän siirtomarkkinoilla kertovat teot, joten katsellaan mitä tapahtuu.
|
|
|
|
N5
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsesta
|
 |
Vastaus #2976 : 06.07.2008 klo 18:52:04 |
|
Arsenalilla ei näytä olevan vaikeuksia täyttää UEFA:n mestarien liigan tämän kauden 4+4 sääntöä. Arsenalilla ei tosin ole juurikaan association-trained pelaajia, lähinnä Walcott ja Ramsey, mutta sen sijaan club-trained statuksen jo nyt täyttäviä ja lähivuosina täyttäviä on ja he ovat luonnollisesti UEFA:n luokittelussa etusijalla association-trained statukseen nähden. Club-trained ovat: Fabregas Djourou Senderos Diaby (kolmas rekisteröinti nyt elokuussa) Clichy Bendner Mannone Traore Song ja vähemmän tärkeinä Randall, Gibbs ja Hoyte, joista ainakin Randall varmaan myydään. Myös Vela on lainoistaan huolimatta jo 1,5 vuotta ollut rekisteröity Arsenalille, joten hänestäkin ilmeisesti tulee Englannin association-trained UEFA:n näkökulmasta.
Lisäksi Ramsey, Nordtveit, Lansbury, Bartley, Freeman, Murphy ym tulevat olemaan tulevaisuudessa club-trained ja osa käyttökelpoisia myös pelillisesti, joten ongelmaa ei tule jos UEFA nostaa tätä quotaa. Wengerin taktiikka hankkia poikasia ympäri maailmaa suojaa erittäin hyvin näiltä UEFA:n läpimenneiltä suunnitelmilta. Tuo tuoreempi suuntaus hankkia aktiivisemmin lädinuorukaisia myös suojaa jo osin näitä UEFA:n tuoreemmilta passiin sidotuilta hassutteluajatuksilta, joten ihan verissäpäin ei tarvitse kaiken maailman Bentleyn ja muiden perässä juosta.
|
|
|
|
-J-
Poissa
Suosikkijoukkue: ompisuomi
|
 |
Vastaus #2977 : 07.07.2008 klo 01:02:23 |
|
http://www.skysports.com/story/0,19528,11095_3784161,00.htmlRonaldinhosta kertovan jutun lopussa AC Milanin varapuheenjohtaja Galliani kertoo Aden mielivän milaniin, mutta Barcelonan pystyvän maksamaan pelaajasta/pelaajalle enemmän. Wenger kuulemma sopinut tapaamisen Nizzaan, mutta Galliani ei ole kovin toiveikas Aden suhteen koska Arsene pyytää pelaajasta liikaa.
|
|
|
|
Zapista
Poissa
Suosikkijoukkue: Vapaa Velkua
|
 |
Vastaus #2978 : 07.07.2008 klo 09:21:26 |
|
Kyllä ainoa johtopäätös on se, että NOTW on full of shit. Vaikka Wenger täysin yhtäkkisesti olisikin kääntänyt kelkkansa ajatustensa suhteen, niin on suhteellisen varmaa, että siitä ei tuohon tyyliin ensimmäiseksi kerrota News of the Worldille. Otin tuon artikkelin vain esiin, koska oletin, että joku kuitenkin nappaa NOTW:n asettaman madon ja tulee tänne koohkaamaan, kuinka Arsenal on pettänyt kaikki faninsa ja myy parhaat pelajansa joka vuosi 17 vuoden ajan (tämän hengen voi jo aistia noista asiaa "uutisoivien" laatusaittien lukijakommenteista).
Kaikki kasvattajaseurat kai sitten pettävät faninsa.
|
|
|
|
Pierkamp
Poissa
Suosikkijoukkue: Suomi, Arsenal, KuTi
|
 |
Vastaus #2979 : 07.07.2008 klo 15:29:22 |
|
Kyllä tää huhumylly kalvaa miestä madon lailla! Varsinki kun tietää et 99% jutuista on fuulaa  Alkaispa jo kausi et pääsis kattoo hyvää futista ees kerran/pari viikossa. EM-kisatki loppu ihan liaan äkkiä (mutta olipa kisat!). Veikkausliigasta ei oo korvikkeeks.. Oli vaan pakko avautua 
|
|
|
|
Cesc
Poissa
|
 |
Vastaus #2980 : 07.07.2008 klo 16:36:36 |
|
Club-trained ovat:
Onko tässä club-trained jutussa ETA vaatimus vai tulevatko Vela ja Song käymään Arsenalin kasvattamiksi pelaajiksi, vaikka eivät ole ETA kansalaisia?
|
|
|
|
Zapista
Poissa
Suosikkijoukkue: Vapaa Velkua
|
 |
Vastaus #2981 : 07.07.2008 klo 19:06:23 |
|
Kyllä tää huhumylly kalvaa miestä madon lailla! Varsinki kun tietää et 99% jutuista on fuulaa  Alkaispa jo kausi et pääsis kattoo hyvää futista ees kerran/pari viikossa. EM-kisatki loppu ihan liaan äkkiä (mutta olipa kisat!). Veikkausliigasta ei oo korvikkeeks.. Oli vaan pakko avautua  Turha murehtia. Arsenal saa kasaan joukkueen, jolla saavuttaa sijat 3-4 Englannissa ja tippuu euro-kentiltä puolivälerissä. Harvinaisen helposti ennustettava joukkue...
|
|
|
|
N5
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsesta
|
 |
Vastaus #2982 : 07.07.2008 klo 21:20:44 |
|
Onko tässä club-trained jutussa ETA vaatimus vai tulevatko Vela ja Song käymään Arsenalin kasvattamiksi pelaajiksi, vaikka eivät ole ETA kansalaisia?
Ei sillä ole mitään merkitystä. Mutta Velaan korjaus. UEFA tarkentaa että kentällä seuran paidassa pitää käydä ja ajan (vuosien tai 36kk, ei välttämättä peräkkäisenä) laskeminen alkaa vasta ensimmäisestä virallisesta kansallisesta pelistä. Tämä koskee club-trained-statusta. Joten Vela ei enää taida ehtiä kiintiöön, riippuen vähän missä vaiheessa vuotta täyttää aikanaan 21. Saman syssyn kaljacupissa saa varmasti peliaikaa vähän vähemmilläkin näytöillä ja Ramsey myöskin saa käydä kentällä piipahtamassa hyvinkin pian, kun tulevaisuuteen varaudutaan kiintiöimällä pelaajia. Tämän tyyppinen säännöstö suojaa nyt jonkin verran Senderosin ja Hoyten kaltaisia pelaajia ja toisaalta jotta riippakivistä päästään eroon, kannustaa ajamaan sisään nuorempia pelaajia jotta kiintiöissä säilyy reilusti liikkumavaraa.
|
|
|
|
vilsu
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS, VPS, Arsenal, Juventus & Suomen maajoukkueet
|
 |
Vastaus #2983 : 07.07.2008 klo 21:47:08 |
|
Turha murehtia. Arsenal saa kasaan joukkueen, jolla saavuttaa sijat 3-4 Englannissa ja tippuu euro-kentiltä puolivälerissä. Harvinaisen helposti ennustettava joukkue...
Ja ketä tälläiset sijoitukset muka tyydyttävät? Eivät niin ketään.  Arsenalin leirissä on totuttu menestymään, joten mestaruuteen tarvittavia osasia varmasti etsitään kuumeisesti niin kauan kunnes ne myös löydetään.
|
|
|
|
N5
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsesta
|
 |
Vastaus #2984 : 07.07.2008 klo 23:34:00 |
|
Zapistan kertoma on realismia kesän tähän pisteeseen asti. Ei voi nähdä mitään valtavaa paloa Arsenalin tekemisissä, jos kerran Nasri on Hlebin korvaaja ja siinä se, pari junnua lisäksi tulossa. Kannattaa tarkastella realistisesti, mikä on suhde kannattajien halujen ja toiveiden sekä seuran toiminnan ja tavoitteiden välillä. Tällä hetkellä selvä eriävyys on havaittavissa, piti siitä tai ei.
|
|
|
|
Pierkamp
Poissa
Suosikkijoukkue: Suomi, Arsenal, KuTi
|
 |
Vastaus #2985 : 08.07.2008 klo 09:29:17 |
|
Mun nähdäkseni mestaruus lähti viimekaudella karkaamaan sen jälkeen ku Eduardo loukkaantu pahasti. Siitä alko tasuriputki joka heikensi itseluottamusta ja ruokki itseään. Se oli pienistä asioista kiinni! Joukkue oli mielestäni riittävän hyvä, mutta päät ei kestäny traagista vastoinkäymistä. Pari vahvistusta tekis tietty gutaa, mut kyllä näilläkin voi ihan realistisesti kannuja tavoitella (avainpelaajien pysyessä kunnossa -sama koskee myös Manua ja Chelseaa). Ittelleni on tärkeintä et peli pysyy nättinä, sillä just kaunis lyhytsyöttöpeli on syy miksi Arsenalia kannatan. Juu.. Keskikentän pohjalle ois kyllä kiva saada esim. Senna 
|
|
|
|
mailou
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea
|
 |
Vastaus #2986 : 08.07.2008 klo 09:41:38 |
|
Pari vahvistusta tekis tietty gutaa, mut kyllä näilläkin voi ihan realistisesti kannuja tavoitella (avainpelaajien pysyessä kunnossa -sama koskee myös Manua ja Chelseaa). Ittelleni on tärkeintä et peli pysyy nättinä, sillä just kaunis lyhytsyöttöpeli on syy miksi Arsenalia kannatan. Juu..
Arsenal ei ole mielestäni kuin heikentynyt viime kaudesta, joten kannuja sopii odottaa toki, mutta jostain jämäcupeista. Hleb ja Flamini tärkeimmät lähtijät ja sen lisäksi Aden kiukuttelut ja mielenmuutokset eivät lupaa samanlaista kautta kuin viime kautena.
|
|
|
|
unreal
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal, FC Lahti, Obuhov, FC Kaveriporukka
|
 |
Vastaus #2987 : 08.07.2008 klo 10:40:27 |
|
Hleb tasoittelee tietä lähdölle, tosin jälleen varauksella suhtauduttava, koska lähde on Daily Mirror: http://www.skysports.com/story/0,19528,12874_3792213,00.htmlKorjasin Hlebin sanoja hieman: "With scoring opportunities he (Fabregas) is more selfish than I am. Given the chance to shoot he sometimes goes for it - unlike me," Hleb added. Vaikka näissäkin kommenteissa haiskahtaa asiayhteydestä irrotus, niin eilisen PHW:n haastattelun jälkeen Hlebin lähtö kyllä näyttää varmalta. Toivottavasti vain homma ei kuse Barcan suuntaan, koska muuten Hleb on aika hankalassa välissä olettaen, ettei nyt irtaudu näistä kommenteista jollain tavalla. Hankalassa välissä on toki Arsenalkin, koska Hleb on enemmän sellainen "pakkomyynti" eli rahastaa ei suuremmin ehkä voi ja voi olla, että originaalista "Toure vaihdossa"-vaatimuksestakin joudutaan tinkimään. Saapa nähdä, mielenkiintoiset viikot on edessä, joskin toivoisi kyllä jo jotain tapahtuvan, koska homma menee sitä hankalammaksi, mitä lähemmäksi elokuuta mennään. EDIT: Ok, no kuten arvattua, niin totuus kommenttien takana on taas jotain aivan muuta: http://www.arsenalinsider.co.uk/player-comments/breaking-news-that-hleb-interview-in-fullthe-proof-that-tabloids-lie/Silti, selväksi käy se, että Hleb on menossa. Mielenkiintoiseksi asian tekee se, että neuvottelut ovat käynnissä kahden seuran kanssa, eli Barcelonan ja kenen muun? Tämä nostaa hieman toiveita siitä, että Hlebistä saattaa tosiaan irrota loppujen lopuksi ihan kohtuullinen korvaus ja täytyy kyllä nostaa Wenkulle hattua taas kerran jos saa puljattua Toure-diilin osaksi Hleb-kauppaa, vaikka edelleenkään tuosta ei ole muita viitteitä kuin epämääräiset lehtijutut.
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.07.2008 klo 12:58:18 kirjoittanut unreal »
|
|
|
|
|
Kärsä
Poissa
Suosikkijoukkue: Jorma Vullin kuoleva made
|
 |
Vastaus #2988 : 08.07.2008 klo 14:26:02 |
|
Eksyin Wikipediassa Klaas-Jan Huntelaarista kertovalle sivulle ja siellä oli seuraava toteamus: On 8th July 2008, he is expected to seal a move to English Premiership club Arsenal F.C. http://en.wikipedia.org/wiki/Klaas-Jan_HuntelaarKertokaas Arsenal-huhuja seuranneet, onko tässä jotain perää, vai onko tämä jonkun yksittäisen wikikirjoittelijan älynväläys? Edit: Jaahas.. olihan tuosta jotain huhuja liikkunut ennenkin. Todennäköisesti siis Wikipediaankin ehtineet vain nämä samat huhut ilman sen suurempaa varmuutta tosiasioista kuin muuallakaan..
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.07.2008 klo 14:30:41 kirjoittanut Kärsä »
|
|
|
|
|
oman_elämänsä_marco_di_vaio
Paikalla
|
 |
Vastaus #2989 : 08.07.2008 klo 17:01:18 |
|
Mun nähdäkseni mestaruus lähti viimekaudella karkaamaan sen jälkeen ku Eduardo loukkaantu pahasti. Siitä alko tasuriputki joka heikensi itseluottamusta ja ruokki itseään. Se oli pienistä asioista kiinni! Joukkue oli mielestäni riittävän hyvä, mutta päät ei kestäny traagista vastoinkäymistä.
Itse asiassa Arsenalin selkärankahan napsahti poikki jo viikkoa aiemmin, alle linkitetyn videon tapahtumahetkellä... http://www.youtube.com/watch?v=3HD220e0bx4
|
|
|
|
N5
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsesta
|
 |
Vastaus #2990 : 08.07.2008 klo 18:20:26 |
|
Tyhjää puhetta. Brumia vastaan pisteet oli taskussa, kunnes Clichy teki jättimunauksen ja samalla hetkellä kapteeni Gallasin kuppi meni täysin nurin. Tämä yhdistettynä sekaviin tunteisiin Eduardon "uran loppumisesta" niin henki oli poissa. Ehkä vähän myös yhteishenki, koska Gallas ei kyennyt enää uskottavasti johtamaan joukkoja kapteenin lailla kuukausiin tehtyään ihmeelliset itkutemppunsa. Edelleen kapteenin vaihdos voisi olla hyvä toimenpide, vaikka se voi tarkoittaa sitä, ettei Gallasia kiinnosta edes menneen verran. Gallasilla on muutenkin itsetutkiskelun paikka: kolmekymppiä lasissa, Ranskan maajoukkueessa ei mitään toivoa menestyksestä ja Arsenal ei missään nimessä ole suurin suosikki minkään pokaalin suhteen. Gallas on viisi vuotta jauhanut suuresta voittamisen himostaan, mutta pari pelaaminen ollut ajoin aika vaisua puheisiin nähden.
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.07.2008 klo 21:14:40 kirjoittanut N5 »
|
|
|
|
|
Fin_Gooner
Poissa
|
 |
Vastaus #2991 : 08.07.2008 klo 21:03:00 |
|
Meidän Nani katkaisi selkärangan, aijai sentään.
|
|
|
|
N5
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsesta
|
 |
Vastaus #2992 : 08.07.2008 klo 21:27:37 |
|
Online goonerissa oli hyvin pilkottu tämä NOTW:n vähän asiayhteydestä irrotettu juttu, jossa lainattiin Wengerin lomallaan antamaa haastattelua ranskalaislehdelle. Asian voi tiivistää siten, että Arsenal ei osta koskaan Wengerin aikana hypen harjalla, markkina-arvon ollessa huipussaan, olevia pelaajia. Jo tällä perusteella Huntelaarin voi laskea pois. Jos hän olisi kiinnostanut, hän olisi pelannut Arsenalissa jo vähintään pari vuotta. Velosokin on siinä rajoilla, vaikka ilmeisesti €20m voisi tiukassa paikassa Sportingille riittää. Tuskin kuitenkaan toista, Nasria hiukan kallliimpaakin pelaajaa tulee. Se on ehkä mahdollista, että urallaan laskevalla käyrälle ajautuneita pelaajia esim. Barcelonasta ja Real Madridista katsellaan, koska näillä hinta/laatu voi olla poikkeuksellisen hyväkin. Täytyy muistaa että Wenger on tehnyt parhaat ostoksensa niiden joukosta, jotka läpäisivät suurseurojen tiukan seulan mutta eivät ensimmäisellä kierroksella onnistuneet, ts. Henry Juvesta ja Vieira Milanista.
|
|
|
|
Fin_Gooner
Poissa
|
 |
Vastaus #2993 : 08.07.2008 klo 21:58:22 |
|
Online goonerissa oli hyvin pilkottu tämä NOTW:n vähän asiayhteydestä irrotettu juttu, jossa lainattiin Wengerin lomallaan antamaa haastattelua ranskalaislehdelle. Asian voi tiivistää siten, että Arsenal ei osta koskaan Wengerin aikana hypen harjalla, markkina-arvon ollessa huipussaan, olevia pelaajia. Jo tällä perusteella Huntelaarin voi laskea pois. Jos hän olisi kiinnostanut, hän olisi pelannut Arsenalissa jo vähintään pari vuotta. Velosokin on siinä rajoilla, vaikka ilmeisesti €20m voisi tiukassa paikassa Sportingille riittää. Tuskin kuitenkaan toista, Nasria hiukan kallliimpaakin pelaajaa tulee. Se on ehkä mahdollista, että urallaan laskevalla käyrälle ajautuneita pelaajia esim. Barcelonasta ja Real Madridista katsellaan, koska näillä hinta/laatu voi olla poikkeuksellisen hyväkin. Täytyy muistaa että Wenger on tehnyt parhaat ostoksensa niiden joukosta, jotka läpäisivät suurseurojen tiukan seulan mutta eivät ensimmäisellä kierroksella onnistuneet, ts. Henry Juvesta ja Vieira Milanista.
Itselläni on jäänyt Huntelaarista pelaajatyyppinä jotenkin sellainen kuva, että vaikeaa tulisi valioliigassa joka tapauksessa olemaan. Fyysisesti Klasu ei vaikuta kovin vahvalta, eikä nopeuttakaan ole liikaa siunaantunut. Maalintekijänä ilmeisesti kuitenkin melko tehokas, ja fox in the box -tyyppistä pelaajaa Arsenal tietysti kaipaisi Eduardon kunnon ollessa arvoitus.
|
|
|
|
SepiBoban
Poissa
Suosikkijoukkue: Myles Palmer
|
 |
Vastaus #2994 : 08.07.2008 klo 23:12:26 |
|
Se on ehkä mahdollista, että urallaan laskevalla käyrälle ajautuneita pelaajia esim. Barcelonasta ja Real Madridista katsellaan, koska näillä hinta/laatu voi olla poikkeuksellisen hyväkin. Täytyy muistaa että Wenger on tehnyt parhaat ostoksensa niiden joukosta, jotka läpäisivät suurseurojen tiukan seulan mutta eivät ensimmäisellä kierroksella onnistuneet, ts. Henry Juvesta ja Vieira Milanista.
niin, kyllähän esim. eto'o päittäin adeen olisi ihan pätevä vaihto, vaikka hleb kaupan päälle siihen suuntaan. Tietysti vain siinä tapauksessa että samulia kiinnostaisi pelata lontoon kasvattajaseurassa. Tai vaikka sitten saviola, tai oikeastaan kuka tahansa kunhan tapahtuisi jotain. Edes se nasri, perkele.
|
|
|
|
Gooner88
Poissa
Suosikkijoukkue: Szczęsnyn lädiaksentti
|
 |
Vastaus #2995 : 08.07.2008 klo 23:49:30 |
|
Jotenkin tällä hetkellä vaikuttaa siltä ettei uusia pelaajia hankita ennen kuin saadaan selvitettyä Aden ja Hlebin kohtalot. Jos he pysyvät niin ei olisi suuri yllätys jos Wenkku sanoisi ettei ketään ole tulossa ja sitten laitetaan esim. Diaby pelaamaan Cescin parina keskikentällä ensi kaudella 
|
|
|
|
Pixie
Poissa
Suosikkijoukkue: TST, huono ajoitus
|
 |
Vastaus #2996 : 08.07.2008 klo 23:54:20 |
|
Päivän epistolan mukaisesti Hlen kiistää dissanneensa Cescia ja Wengeriä... Juu juu, koko juttu oli Sunin ja Daily Mirrorin keksintöä. Ja ehkä vähän Guardianin, koska se haluaa aina sekoittaa lontoolaisten päät. Ota tuosta sitten selvää. Ade teki saman mediaihmetyksen pari viikkoa sitten ja nyt Hleb  Joku mainitsikin aikaisemmin, että ihan sama mitä tapahtuu kunhan tapahtuisi nopeasti. Oma pelkoni on se, että ainoa Arsenalin kannu tänä vuonna tulee ensi viikonloppuna (Viikinsaari-Cup)
|
|
|
|
unreal
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal, FC Lahti, Obuhov, FC Kaveriporukka
|
 |
Vastaus #2997 : 09.07.2008 klo 01:01:41 |
|
Päivän epistolan mukaisesti Hlen kiistää dissanneensa Cescia ja Wengeriä... Juu juu, koko juttu oli Sunin ja Daily Mirrorin keksintöä. Ja ehkä vähän Guardianin, koska se haluaa aina sekoittaa lontoolaisten päät. Ota tuosta sitten selvää. Ade teki saman mediaihmetyksen pari viikkoa sitten ja nyt Hleb  Joku mainitsikin aikaisemmin, että ihan sama mitä tapahtuu kunhan tapahtuisi nopeasti. Oma pelkoni on se, että ainoa Arsenalin kannu tänä vuonna tulee ensi viikonloppuna (Viikinsaari-Cup) Koko juttu todella oli "keksitty" eli väärin käännetty ja lauseita yhdistelemällä halutulta näyttämään saatu, aiemmin linkissäni arsenal insiderin postaamana koko alkuperäinen valkovenäjänkielinen haastattelu "google-käännettynä". Totuus on kuitenkin se, että mies on lähdössä ja osoite on siis ilmeisesti Barca tai Bayern. Itsellä olisi toiveissa player + cash-tyyppinen kauppa, Barcalta aiemmin huhuissa ollut Yaya ja Bayernilta varauksin Podolski (lähinnä maalinteko- ja laukausavujensa vuoksi) voisivat kiinnostaa, toivottavasti Wenger joka tapauksessa osaa vedättää mahdollisimman paljon vaikka lähtö onkin selviö. SepiBobanin esittelemä Ade + Hleb -> Eto'o ei ole missään suhteessa ainakaan julkisuudessa esiintyneisiin lukuihin, kun muistetaan, että Aden pyynti on Milanin mukaan 36 miljoonaa puntaa ja Hlebille on huhuiltu 15 miljoonan hintalappua. Samuelin hinta taas on samaisten "varmojen tietojen" mukaan siinä 25 miljoonan haarukassa, eli itse asiassa nuo Adesta ja Hlebistä pitäisi saada vanhalla kunnon FM-logiikalla vähintään Eto'o + Yaya ja vielä päälle rahaa Tosiasiahan on, että moiset vaihtokaupat ovat äärimmäisen epätodennäköisiä jo siksi, että Eto'on pitäisi suostua todennäköisesti melkoiseen palkanalennukseen Arsenaliin siirtyessään, enkä siihen oikein jaksa uskoa. Yaya voisikin ehkä himoita veljen rinnalle jopa niin paljon, että palkkapussin keveneminen ei niin haittaisi, mutta epäilen tuotakin.
|
|
|
|
st patrick
Poissa
Suosikkijoukkue: kaikki paskat
|
 |
Vastaus #2998 : 09.07.2008 klo 20:33:16 |
|
Nythän sitä Hlebia viedään Barcaan sitten ihan oikeesti. paikkaaja on saatavakeskikentälle ja nopeasti, koska viime kausi kaatui juuri kk-miesten vähyyteen, ei tasoon. Jos Hlebin hinta pyörii haarukassa 10-15milj £ (?) mahtaisiko Barca millään antaa hyvää kautta viime vuonna tahkonneen Yayan vaihossa? epäilenpä vaan... Näin kesä FM:ia pelaillen voisi ajatella Yayan olevan loistopaikkaus Flaminin lähdettyä, vaikka jättäisikin tonttinsa joka toinen vuosi ANC:n ajaksi. Nyt ihmetyttää tämän Diarran päätös lähteä, sillä nyt peliaikaa olisi tulossa suurjoukkueen riveissä. Jälkiviisas on helppo olla, mutta päätös oli väärä Wengerilta.
edit. Unreal yllä jo pohdiskeli samaa. No, Wenkun olisi syytä käyttää Googlen käännösohjelmaa ja uskoa vaan miten menestystä tulee
|
|
« Viimeksi muokattu: 09.07.2008 klo 20:49:51 kirjoittanut st patrick »
|
|
|
|
|
N5
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsesta
|
 |
Vastaus #2999 : 09.07.2008 klo 22:14:58 |
|
Flamini ja Lehmann meni jo, Hleb on huomenna sisällä Barcan mies jos läpäisee lääkärintarkastuksen. Adebayor voi vielä livahtaa Milaniin ja Gilberto Kreikkaan kolmivuotisella sopimuksella. Tilalle tulee 18-vuotias Ramsey ja Nasri, kunhan diiva jaksaa tulla Lontooseen lomailemasta. Onneksi puolitusinaa teinipoikaa sai jo ammattilaissopimuksen, joten rinki on itse asiassa viime vuotista vahvempi. Wengerin taktiikka yllättää vastustajat puun takaa näennäisen heikennyksen jälkeen on nerokas.
|
|
|
|
|
|