FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
21.03.2026 klo 05:19:31 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 [2] 3 ... 9
 
Kirjoittaja Aihe: Community Shield 5.8.2007: Chelsea v Man United  (Luettu 5575 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Jebabeba

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Man United


Vastaus #25 : 05.08.2007 klo 15:07:20

No otetaan sitten syyniin noi pelit. 2006 mestaruuspelissä Chelsea vei Munaa 3-0 aivan ylivoimaisesti, minkä olen nähnyt kohtaamisista näiden kahden seuran välillä. Useimmissa muissa on sitten yhden maalin erolla ratkaistu pelit. Parissa matsissa mestaruuden ratkettua panos huomattavasti pienempi Munan 3-1 tappiossa ja sitten tuossa toukokuun 0-0 pelissä. Tuo viimeisin FA-finaali ratkesi vasta yhdellä maalilla jatkoajalla Chelskille. Niin haluaisin lisää infoa Chelsean 100-0 ylivoimasta?
« Viimeksi muokattu: 05.08.2007 klo 15:09:05 kirjoittanut Jebabeba »
Coulijoe

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland


Vastaus #26 : 05.08.2007 klo 15:23:52

Parissa matsissa mestaruuden ratkettua panos huomattavasti pienempi Munan 3-1 tappiossa

Nusasen pilkkua, mestaruus ratkesi tuossa pelissä  8)


Ookoo. ManU paska, Chelsea vie. Senkö halusit kuulla? Seura, joka voitti mestaruudet ostojoukkueella, seura jolla ei ole historiaa. Missä Chelsea ennen Abraa? Muistaakohan kukaan Chelsea fani since 2005? Myönnän kyllä, että Jose on erittäin hyvä manageri ja saanut rahahuorat pelaamaankin.


Ohhoh meinasi jäädä huomaamatta, Batesin omistuksessa isoissa veloissa. Joukkoon mahtuu Cup winners Cupin voitto, FA-Cupin voitto, pelaajia Viallista, Gullitiin, Zola, Le Saux, Babayaro, Hugheskin käväisi sinisissä. Tietenkin Suttonin 10 miljoonan maalia ei voi unihtaa...Mutta kukapa näitä muistaa kun ei ole olemassa kuin Abran ajalla mukaan tulleita-faneja. Veikkaisin, että et olisi osannut nimetä ainuttakaan noista pelaajista.

Edit: pistetään vielä mestaruus 1955
« Viimeksi muokattu: 05.08.2007 klo 15:31:27 kirjoittanut Coulijoe »
Jebabeba

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Man United


Vastaus #27 : 05.08.2007 klo 15:25:31

Et nusase, kun oli ratkennut  8) Kun pojat taisivat tehdä tässä matsissa kunniakujan Chelsealle jollen väärin muista.
hombre

Poissa Poissa


Vastaus #28 : 05.08.2007 klo 15:35:09

Lainaus
Jos hieman katsotaan Unitedin ja Chelsean välisiä kohtaamisia, nimenomaan Mourinhon aikakaudelta, niin tasaista on ollut:

Kaudella 04/05 kyseiset seurat kohtasivat neljästi, Chelsea oli kolme kertaa parempi. Kahdesti liigassa ja kerran Carling Cupin kaksiosaisessa välierävaiheessa Old Traffordilla. Seuraavalla kaudella seurat kohtasivat vain kahdesti, molemmat voittivat omat kotiottelunsa, mutta omalla voitollaan Chelsea varmisti liigamestaruuden toisella kaudella peräkkäin. Viime kauden liigapeleissä pelattiin kahdesti tasan, Chelsean kotipeli oli jo merkityksetön Unitedin varmistettua mestaruutensa edellisenä viikonloppuna. Maaleja kaikissa Ferguson v Mourinho-kohtamisissa on tehty 15 (ManU vain 4), eli aika vähämaalista on ollut. Ainoat selvät suurimaaliset ottelut ovat ehkä yllättäen päättyneet Chelsean 1-3 ja 3-0 voittoihin.

Luepa nyt ihan ajatuksella tuo teksti. Phizza väittää, että tasaista on ollut mutta eikö Chelsea ole ollut keskenäisissä kohtaamisissa Mourinhon aikana aika murhaavasti niskan pällä ainakin tilastojen valossa. Noihin mainittuihin otteluihin vielä lisäksi FA cupin ja charity shieldin kohtaamiset, jotka molemmat Chelsea voitti.
Coulijoe

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland


Vastaus #29 : 05.08.2007 klo 15:36:29

Chelsean joukkue peliin

Cech
Johnson Ben Haim, Carvalho A Cole
Essien, Mikel, Lampard,
J Cole, Malouda, Wright-Phillips

Siinäpä avaus...

Terryllä polvivamma 4 viikkoa sivussa ainakin, DD sivussa saattanee missata kauden alunkin  :(

Subs: Cudicini, Sidwell, Pizarro, Sinclair, Diarra, Worley, Hilario

Elikkäs kärkeen laittaa Pizarro ja Hilario  ???


Edit: pistetään Munakin

Van der Sar, Evra, Ferdinand, Vidic, Brown, Carrick, O'Shea, Silvestre, Ronaldo, Rooney, Giggs.
Subs: Kuszczak, Nani, Pique, Fletcher, Bardsley, Martin, Eagles.
« Viimeksi muokattu: 05.08.2007 klo 15:38:20 kirjoittanut Coulijoe »
hombre

Poissa Poissa


Vastaus #30 : 05.08.2007 klo 15:39:13

Käsittämätöntä, että te lädikannattajat saitte tuosta väännön aikaiseksi vaikka alkuperäinen tarkoitukseni oli ainoastaan naurahtaa Phizzan tekstille..
Coulijoe

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland


Vastaus #31 : 05.08.2007 klo 15:40:36

Käsittämätöntä, että te lädikannattajat saitte tuosta väännön aikaiseksi vaikka alkuperäinen tarkoitukseni oli ainoastaan naurahtaa Phizzan tekstille..

Noh eipä tuossa suurempaa vääntöä tullut ainakaan itsellä. Vastasin vain heittoon ja sillä sipuli ainakin itseni kohdalla.  :D
Jebabeba

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Man United


Vastaus #32 : 05.08.2007 klo 15:41:43

Luin ajatuksella teidän korkeutenne, mutta en vieläkään saa sitä "murhaavaa" ylivoimaa. Yhden maalin voitot parissa pelissä ei kyllä vieläkään saa sitä "murhaavaa". Community Shield ihan nykyään eivätkä ManU ja Chelski ole kohdanneet ennen tätä. Ainoa missä tuota murhaavaa ylivoimaa on nähty niin juuri tuo 3-0 peli. Muissa peleissä tasaiset väännöt missä riittänyt yhden maalin voitto. Vaikka Chelsea enemmän vienytkin niin ei se heistä "murhaavan" ylivoimaisia tee.

Edit. Sönkönsönkköö. Mitähän vääntöä, kun se murhaavan ylivoimaisuuden saisin? Ei tässä muuuta hani. Tuoppi
« Viimeksi muokattu: 05.08.2007 klo 15:43:51 kirjoittanut Jebabeba »
Henski

Poissa Poissa


Vastaus #33 : 05.08.2007 klo 15:42:59

Elikkäs United luultavasti muotoa

--------------van der Sar------------
Brown----Ferdinand------Vidic----Silvestre
Ronaldo----Carrick------O'Shea---Evra
------------------Giggs-------------
----------------- Rooney-----------

Tästä ei kyllä taas Tulkki tykkää, että tällä kertaa Evra meni vasemmalla Fletcherin ohi!

Jopa näin United-topikin jäsenenä voin myöntää, että Mourinho on kyllä ollut Fergusonia jonkin verran edellä näissä keskenäisissä. Ja muutenkin Chelssi on ollut vaikea vastus, ja tulee varmasti keskenäisissä peleissä olemaan sitä nyt ja jatkossa. Silti Fergusonin joukkue vei kaikkien yllätykseksi pokaalin viime vuonna Mourinhon nenän edestä välittämättä keskenäisistä peleistä.

Tai sitten United kokeilee tämänkaltaista ryhmitystä
--------------van der Sar------------
Brown----Ferdinand------Vidic----Silvestre
----O'Shea------Carrick--------Evra
----------Ronaldo--------Giggs-------------
----------------- Rooney-----------
« Viimeksi muokattu: 05.08.2007 klo 15:46:55 kirjoittanut Henski »
OGS

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MUFC, KTP


Vastaus #34 : 05.08.2007 klo 15:47:09

Elikkäs United luultavasti muotoa

--------------van der Sar------------
Brown----Ferdinand------Vidic----Silvestre
Ronaldo----Carrick------O'Shea---Evra
------------------Giggs-------------
----------------- Rooney-----------

Eikös Silvestren pitänyt olla kokoonpanoista poissa raporttien mukaan? Josta hän siis olisi suutahtanut ja olisi vaatimassa siirtoa pois Old Traffordilta.

Edit. Näköjään on messissä tosiaan kuitenkin, eli lehdistöt taas raportoivat sitä itseään:

Van der Sar, Brown, Vidic, Ferdinand, Evra, Ronaldo, Carrick, O'Shea, Silvestre, Giggs, Rooney.
Subs: Kuszczak, Nani, Pique, Fletcher, Bardsley, Martin, Eagles

Eli juuri kuten Henski mainitsikin + vaihtopelaajat.
« Viimeksi muokattu: 05.08.2007 klo 15:48:40 kirjoittanut OGS »
Kärkkäri

Poissa Poissa


Vastaus #35 : 05.08.2007 klo 15:48:54

--------------van der Sar------------
Brown----Ferdinand------Vidic----Silvestre
Ronaldo----Carrick------O'Shea---Evra
------------------Giggs-------------
----------------- Rooney-----------

Näin näyttää menevän.

Tsemppiä kundit! Ylos Ylos Ylos
Coulijoe

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland


Vastaus #36 : 05.08.2007 klo 15:51:29

Chelsean muodostelma

-----------------Cech-----------------

---GJ-----Carvalho-----Ben Haim---A Cole--

----------------Essien--------------------
-------Mikel------------Lamps-----------

-----SWP------Malouda----------J Cole----
« Viimeksi muokattu: 05.08.2007 klo 16:03:53 kirjoittanut Coulijoe »
Henski

Poissa Poissa


Vastaus #37 : 05.08.2007 klo 15:52:09

Eikös Silvestren pitänyt olla kokoonpanoista poissa raporttien mukaan? Josta hän siis olisi suutahtanut ja olisi vaatimassa siirtoa pois Old Traffordilta.

Edit. Näköjään on messissä tosiaan kuitenkin, eli lehdistöt taas raportoivat sitä itseään:
Joo, ihan samaan kiinnitin huomiota. Mutta muistatkos kun noin puolessa välissä viime kautta oli samanlaista huhua ilmassa, niin Ferguson peluuttikin aivan yllättäen Sylttiä seuraavassa pelissä hänen lempipaikallaan topparina. Olikohan Everton-kotipeli tai joku vastaava kotimatsi kuitenkin. Itse en kyllä muutenkaan oikein usko tota huhua, varsinkin kun ensi viikolla Heinze kinuaa itsensä ulos OT:lta.

Tuossa jälkimmäisessä ehdottamassani ryhmityksessä on kyllä oma järkensä, koska se antaa Ronaldolle ja Giggsille enemmän vapauksia ylöspäin.
hombre

Poissa Poissa


Vastaus #38 : 05.08.2007 klo 15:55:11

En ota kantaa pelilliseen tasoeroon, varmasti tiukkoja pelejä lähes kaikki olleet, mutta nimenomaan tilastojen valossa Chelsea on ollut ylivoimainen Mourinhon aikana.

6-2-2 taitaa olla tilasto jos en väärin laskenut. korjatkaa jos olen väärässä!
Coulijoe

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland


Vastaus #39 : 05.08.2007 klo 16:00:25

Ja homma käyntiin  :)
Kärkkäri

Poissa Poissa


Vastaus #40 : 05.08.2007 klo 16:00:56

Hurriselostus! >:(
Gooner88

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Szczęsnyn lädiaksentti


Vastaus #41 : 05.08.2007 klo 16:01:28

Taitaa Muna ja Kristiina viedä Chelsea tänään kun kerta Terry ja Drogba puuttuvat kokoonpanosta. Chelsean tähtisikermälle vielä ::) Ylos
Kopite81

Poissa Poissa


Vastaus #42 : 05.08.2007 klo 16:03:13

Mistä näkyy?
Jugurttibiti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal


Vastaus #43 : 05.08.2007 klo 16:03:36

En ota kantaa pelilliseen tasoeroon, varmasti tiukkoja pelejä lähes kaikki olleet, mutta nimenomaan tilastojen valossa Chelsea on ollut ylivoimainen Mourinhon aikana.

6-2-2 taitaa olla tilasto jos en väärin laskenut. korjatkaa jos olen väärässä!

 :D

Älä stressaa, toi Jebabeba taitaa olla aikamoinen huumornikki. Mahtaa olla vaikeaa myöntää, että Maunon kaksi voittoa Chelsean kuutta vastaan on aikamoista tilastoylivoimaa.

Ookoo. ManU paska, Chelsea vie. Senkö halusit kuulla? Seura, joka voitti mestaruudet ostojoukkueella, seura jolla ei ole historiaa. Missä Chelsea ennen Abraa? Muistaakohan kukaan Chelsea fani since 2005? Myönnän kyllä, että Jose on erittäin hyvä manageri ja saanut rahahuorat pelaamaankin.

On kyllä pakko kysyä, kun sun nerokkaita kommentteja tulee toisensa perään, minä vuonna itse löysit "rakkautes" ManU:a kohtaan?
Kansio

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: NoLo, Viivi & Rooney


Vastaus #44 : 05.08.2007 klo 16:03:36

Hurriselostus! >:(

Vaihda englanniksi.  Ylos
ilmapallo

Poissa Poissa


Vastaus #45 : 05.08.2007 klo 16:04:21

Mikä striimi toimii?
Coulijoe

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland


Vastaus #46 : 05.08.2007 klo 16:04:32

Vaihda englanniksi.  Ylos

Jätä pois  8) Ylos
Tilanteen Herra

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Seinäjoen Sisu, Ilves ja Manchester United


Vastaus #47 : 05.08.2007 klo 16:04:37

Mistä näkyy?


viasat ja streamit

vissiin
Kärkkäri

Poissa Poissa


Vastaus #48 : 05.08.2007 klo 16:05:49

Vaihda englanniksi.  Ylos

Niinpä tietenkin! Ylos

Thanks! 8)
ilmapallo

Poissa Poissa


Vastaus #49 : 05.08.2007 klo 16:07:55

Toimiiko jollakulla englanniksi selostettuna?
striimi siis

 
Sivuja: 1 [2] 3 ... 9
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa