• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

RoPS - PP-70 19.8.2007 klo 18:30

Aloittaja Kikkara, 16.08.2007 klo 23:05:40

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Art2

Lainaus käyttäjältä: vaihtopenkin vasenlaita - 19.08.2007 klo 23:12:08
Ei tullut pelikieltoja RoPSille. Toivottavasti Ozeiaksen punainen näkyy jotenkin pelissä  :)

Eikös Mwaballe tullut kolmas kortti?

vaihtopenkin vasenlaita

Lainaus käyttäjältä: Art2 - 19.08.2007 klo 23:35:45
Eikös Mwaballe tullut kolmas kortti?

Vastahan kaveri pelikiellon vuoksi oli sivussa.

Art2

Lainaus käyttäjältä: vaihtopenkin vasenlaita - 19.08.2007 klo 23:42:47
Vastahan kaveri pelikiellon vuoksi oli sivussa.

Ai oli vai,enpä tiennyt. Mistä se pelikielto oli, kun sai nyt kolmannen korttinsa?

vaihtopenkin vasenlaita

Mikäs peli se nyt oli kun Chibwe pelasi vielä keskellä eikä laidassa niinkuin joskus on ollut. Atlantis vai Hämeenlinna peli?

lahtinen

Eipä tuo Burklo kyllä mitenkään häikäissyt. Aina kun sai pallon niin itseäni ainakin vähän pelotti, että mitähän nyt tapahtuu. Oli useasti tilanteista myöhässä ja pelasi turhan useasti itsensä pahasti ulos tilanteista. Lisäksi harhasyöttöjä tuli todella suuri määrä. PP-70 sai monta hyökkästä Jobun harhasyötöistä, mutta onneksi niistä ei tänään tullut maaleja. Jobun puolustukseksi sanottakoon se, että muistaakseni on tainnut pelata viimeksi oikeana pakkina Suomen Cupin pelissä Jippon vastaan n. 2 kk sitten, joten sen kyllä ymmärtää jos alussa on vähän pihalla kuvioista. Toivottavasti parantaa ensi peliin.
Karolta oli kyllä loistava veto tehdä Uimaniemestä vasen pakki. Keskikentän keskellä Uimiksen olisi ollut vaikea saada peliaikaa, mutta vasemmalla hän on ollut suvereeni. Pallovarmuus on todella hyvä ja Uimis hallitsee pallon vaikeissakin paikoissa. Lisäksi katkoo peliä loistavasti ja voittaa kaksinkamppailut lähes poikkeuksetta. Lisäksi itseeni on tehnyt Uimiksessa vaikutuksen se, että pienestä koosta huolimatta voittaa pääpalloja jatkuvasti. Ajoitus on pääpalloihin tultaessa todella hyvä. paljoa ei pahaa sanottavaa keksi Uimiksen otteista vasempana pakkina. Voi luoda vielä hyvän uran laitapakkina liigassa ja miksei korkeammallakin tasolla :ylos:

Trapetsi

Lainaus käyttäjältä: Art2 - 19.08.2007 klo 23:45:16
Ai oli vai,enpä tiennyt. Mistä se pelikielto oli, kun sai nyt kolmannen korttinsa?
Yksi kortti tuli Cupin pelissä, jota ei näy ykkösen tilastoissa. Palloliiton tilastoissa näkyy.

Art2

Lainaus käyttäjältä: Trapetsi - 20.08.2007 klo 00:30:17
Yksi kortti tuli Cupin pelissä, jota ei näy ykkösen tilastoissa. Palloliiton tilastoissa näkyy.
Ok

qwertyuiopå

#57
Lainaus käyttäjältä: http://jjburklo.blogspot.com/
As for my display, I will take it. It's been nearly 2 months since I have gotten a full 90 at right back so for me or anyone else for that matter to expect me to have a blinder is a bit unrealistic.
Eipä olisi voinut Burklolta mitään maailmanluokan suoritusta odottaakkaan, kun viimeksi 2 kuukautta sitten pelannu oikeana puolustajana täydet minuutit.