• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

TP-47 - FC Hämeenlinna 19.8.2007 klo 18:30

Aloittaja Ilmarinen, 17.08.2007 klo 19:52:26

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Trancey

Luizzila varmaan taas kädet poskilla neuvottomina.

RoPS peli menettää näin merkitystään. :alas:

Taffarel

Ei näin, ei todellakaan näin  :keskari:

linniz

stadikka on paha paikka vierailla, sarjan neljästä viimisestä kolme on hakenut täydet pojot mukaansa, ja se yks (PP) ei oo vielä kerenny rasvareissuaan tehäkään.
heja, heja, heja.

Baikonur

Ei helvetti... saatanan tunarit!  :keskari:

wristshaker


fchp

Yllättävä ja erittäin tärkeä voitto, taulukossa heittämällä puoliväliin. Nallipyssystä on kehittymässä maalipyssy :ylos:

Viktor Zhak

Voi jummijammi mitä pupellusta jälleen.  :keskari:

No, parempi tiimi varmaankin voitti, niin munatonta oli TP:n peli. Vaarallisia hyökkäyksiä ei maalin lisäksi saatu yhtään, sen sijaan Hämeenlinnan hyökätessä näytti pahalta koko ajan. Yhdellä kärjellä roiskien pelattiin koko ottelu ja taktiikka ei toiminut ainakaan Barskin ollessa piikissä, uudesta miehestä ei juuri mitään voi sanoa, pari nättiä jallitusta mutta Ozeiaksen umpparivapaan jälkeen ei juuri enää edes yritetty pelata. TP:n parhaat Mapoka ja Konde, jota ei kyllä takaiskuista ei voi syyttää. Voittomaalihan syntyi kun saatiin vapari puolesta kentästä ja kaikki miehet nostettiin ylhäälle josta sitten nopea vastahyökkäys ja pallo maaliin.  ::)

Ja ottelun parhaana palkittiin Vanderlei!? Mitä vittua?  ???

qwertyuiopå


Eemeli Rummukainen

No, heikosti meni, mutta kyllä Savon suunnassa pidetään TP:lle peukkuja Jänkhäderbyssä.

Viimeinen mahdollisuus nousta takaisin nousutaistoon?

Kikkara

Lainaus käyttäjältä: Eemeli Rummukainen - 19.08.2007 klo 23:21:22
No, heikosti meni, mutta kyllä Savon suunnassa pidetään TP:lle peukkuja Jänkhäderbyssä.

Viimeinen mahdollisuus nousta takaisin nousutaistoon?

Tämä oli jo odotettavissi. Toki Jänkhäderbystä tulee kiihkeä ilman KuPSilaisten hengen nostatusta.  :D

EnSomVet

Lainaus käyttäjältä: Mika - 19.08.2007 klo 22:14:34
Miten se Teixeira pelas?
Tuli vaihdosta yksinäiseksi kärjeksi,ei saanu oikein palloja ja ainakin meikäläisen silmiin näytti väsymys ja jetlaaki hieman vaivaavan. Parit kikat tosin näytti. On kuulemma pelannut Uruguayn pääsarjassa viimeksi. Eiköhän tuo Ropsia vastaan pari maalia tee.