FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
27.03.2026 klo 20:25:07 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Äänestys
Kysymys: Kuka on Veikkausliigan paras vasen laitapakki?
Iiro Aalto - 94 (22.5%)
Tuomas Kansikas - 64 (15.3%)
Janne Hietanen - 42 (10.1%)
Janne Saarinen - 41 (9.8%)
Antti Ojanperä - 62 (14.9%)
Ansi Agolli - 53 (12.7%)
Urmas vai mikä vittu - 61 (14.6%)
Äänestäjiä yhteensä: 417

Sivuja: 1 ... 3 [4]
 
Kirjoittaja Aihe: Veikkausliigan paras vasen laitapakki?  (Luettu 5180 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
jjs

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy, Andea ja Alpha


Vastaus #75 : 17.10.2007 klo 12:14:43

Ansi Agolli.

Mahtava pelimies, joka pelaa aivan väärässä sarjassa. Tuskin pelaa enää ensi kaudella. Kuinka tommonen edes tänne eksyi alkuunkaan? Heittämällä Veikkausliigan kymmenen parhaan pelaajan joukkoon.

Oli kyllä totaalisen yössä talvella näkemissäni Klubin harjoitusotteluissa. Hyvä, jos taidot ovat kesän mittaan putkahtaneet esiin.
Udi

Poissa Poissa


Vastaus #76 : 17.10.2007 klo 12:20:52

Raitala. Aina vasemmalla pelatessaan :)

Tai no, heti Iiiron jälkeen THE BEST :o
V

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS


Vastaus #77 : 17.10.2007 klo 12:28:04

Oli kyllä totaalisen yössä talvella näkemissäni Klubin harjoitusotteluissa. Hyvä, jos taidot ovat kesän mittaan putkahtaneet esiin.

Ei tainnut pelata tuolloin laitapakkina vaan laitalinkkinä. Eikä se raportin ja raportin mukaan ihan yössä ollut.
Sheik Yerbouti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, Union Berlin.


Vastaus #78 : 17.10.2007 klo 12:38:41

Agolli on kyllä ollut todella vakuuttava tällä kaudella niissä kahdessa ottelussa, jotka olen nähnyt (vs. HJK & Honka). Hyvä tukemaan hyökkäyksiä, pallollisesti varma ja myös oiva pulustamaan. Sen verran vielä, että näin kaverin ULC:ssä pelaamassa Levadiaa vastaan Klubin paidassa, eikä Agolli silloinkaan huono ollut. Parhaimman terän hänen pelaamisestaan vei Klubin muu kokoonpano, joka koostui jos jonkinlaisesta Tryout-kaverista (mm. Mikko-Ville Hyyhönen, joka on varmasti huonoin ikinä Klubin paidassa pelannut kaveri).

Kuitenkin sanoisin, että Iiron ylivoima vei kuitenkin mielenkiinnon. Muodostaa parhaimmillaan varsinkin Zenelin kanssa koko veikkausliigan vaarallisimman vasemman laidan. Lisäksi pallollinen pelaaminen, puolustustaidot sekä mystillinen kulttimaine johdattavat Iiron veikkausliigan parhaaksi vasemmaksi pakiksi ja ensi kaudeksi Superettaniin. Ylos
van der vaart

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Fc St.pauli, HSV, FC TPS


Vastaus #79 : 17.10.2007 klo 12:50:01

Rooba - ainut maajoukkue statuksella.
Thouni

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, San Lorenzo, M'well, Zapresic boys.


Vastaus #80 : 17.10.2007 klo 12:52:54

Ei tainnut pelata tuolloin laitapakkina vaan laitalinkkinä. Eikä se raportin ja raportin mukaan ihan yössä ollut.
Niin se munkin mielestä oli. Ite näin Agollin vaan kerran tai kaks pelaavan, mutta ei voi sanoa, että olisi ihan yössä ollut. Muistaakseni ihan kohtalaisesti silloin pelasi, mutta silti ei uskoisi, että on nykyään yhtä kova kuin mitä vaasalaiset hehkuttavat.
TZagallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Eilen, tänään, huomenna


Vastaus #81 : 17.10.2007 klo 14:21:35

Kuitenkin sanoisin, että Iiron ylivoima vei kuitenkin mielenkiinnon. Muodostaa parhaimmillaan varsinkin Zenelin kanssa koko veikkausliigan vaarallisimman vasemman laidan.
Ääritalo muodostaa yksinään liigan vaarallisimman vasemman laidan. :)
Ior Bock

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, Ajax Amsterdam. Winnipeg Jets


Vastaus #82 : 17.10.2007 klo 16:31:49

Iiro Aalto on euroopan paras vasen laitapakki! HAIL THE KING HAIL THE IIRO!!!

 
Sivuja: 1 ... 3 [4]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa