FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
10.07.2025 klo 20:09:33 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 350 [351] 352 ... 355
 
Kirjoittaja Aihe: Ottelupäivän tunnelmat  (Luettu 828683 kertaa)
4 jäsentä ja 4 vierasta katselee tätä aihetta.
Sebbliiga

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: HJK, Spurs


Vastaus #8750 : 10.06.2025 klo 10:39:45

Juoma tarjoukset tehneet paluun. Tänään vauhti kiihtyy.
Kalamies_88

Poissa Poissa


Vastaus #8751 : 10.06.2025 klo 10:46:17

Odottavainen fiilis. Tänään kolme pinnaa niin saa taas syksyä odottaa kutkutellen. Jos 0p niin latistaa kummasti ja sitten odotellaankin jo melkeen vuotta 2027 ja em karsintoja.

Eipä nämä karsinnat nyt tuloksellisesti ole menneet vielä mitenkään erityisen huonosti.  Kovin kaunista katsottavaa vain ei ole ollut. Tänään 3p niin ollaan ihan ok vauhdissa.
Footie

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SMJK


Vastaus #8752 : 10.06.2025 klo 10:47:37

Matsipäivä on juhlapäivä. Odotukset eivät ole kauhean korkealla, mutta huomaan silti olevani motorisesti levoton. Oi Suomi on!
uh

Poissa Poissa


Vastaus #8753 : 10.06.2025 klo 10:55:01

Ei kiinnosta yhtään, mutta lippu hankittu niin mentävä se on.
Kylmä Tuoppi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: AC Oulu, Huuhkajat


Vastaus #8754 : 10.06.2025 klo 10:59:19

Itsellä kyllä kiimaa piisaa vielä. Tänään kuitenkin on helvetin tärkeä peli edessä, ja Puolan joukkueen sisäisten myrskyjen takia on meidän yllätysvalmiutemme kenties suurempi kuin muutoin.

Illalla kaarteeseen Tuoppi
ysipaikka

Poissa Poissa


Vastaus #8755 : 10.06.2025 klo 11:06:31

Paineeton, mutta samalla melko kiimaton fiilis välikarsintojen päämatsin alla, uutta rakennusvaihetta ja nuorennusleikkausta odotellessa. Orastavaa epäuskoista pohdintaa kuitenkin siitä, että entä jos tästä tänään jotain sattuu tulemaankin - jonkinlainen pöljä päivä vai mikä vittu se hiihtoläppä oli - ja näin Wallalle, Skytälle ja kumppaneille jäisikin syksylle jotain pelattavaa.

Lounastauolla kipaisen hakemassa kaupasta pari bisseä jääkaappiin iltaa varten kylmenemään. Ensin joku raikkaampi pale ale janoon ja sitten toiselle puoliajalle joku vahvempi ja samea neipa suunnitelmissa.
Nysse

Poissa Poissa


Vastaus #8756 : 10.06.2025 klo 11:06:46

Juoma tarjoukset tehneet paluun. Tänään vauhti kiihtyy.

Lähde tälle? En usko ennenkuin näen.
Raffael

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FCLK & SMJK


Vastaus #8757 : 10.06.2025 klo 11:13:52

Lähde tälle? En usko ennenkuin näen.

Ainakin Hollanti matsissa oli häppärit ennen ysiä. 8€ stobe
5-2-3

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hjk, Jippo, Suomi


Vastaus #8758 : 10.06.2025 klo 11:17:24

Mitäh pelataanko tänäänkin, no anyways kyllä se ehkä kohta seisoo!
DAF

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: M. Deianov ja Reilu-Jonin perintö


Vastaus #8759 : 10.06.2025 klo 11:17:57

Lähde tälle? En usko ennenkuin näen.

Siinä liitolta tulleessa ottelumeilissähän tuo(kin) luki.
agsu

Poissa Poissa


Vastaus #8760 : 10.06.2025 klo 11:29:17

Taitaa jäädä tv:stä katselemiseksi tämä matsi, vaikka lippu onkin. Flunssa, sää ja yleiset odotukset ottelua kohtaan vaikuttaa. Lisäksi huomenna aamulla aikaisin täytyisi olla liikenteessä.
harkkapilli

Poissa Poissa


Vastaus #8761 : 10.06.2025 klo 11:32:33

Hieman alkaa olla turnausväsymystä, kun viikon sisällä reissaa kolmatta kertaa Olympiastadionille. Harvinaista herkkua kuitenkin, joten se antaa motivaatiota. Myös työvuorot yms. on järjestelty aikoja sitten niin, että näihin kolmeen otteluun oli mahdollista päästä paikalle. Etukäteen voinee jo todeta, että tämän viimeisen pelin ja arjen välinen jetlag on varmasti pahin, kun huomenna aamulla pitäisi tehdä taas töitä.

Sisällä elää edelleen pieni kipinä, että "entä jos Huuhkajat kaatakin tänään riitaisan Puolan?" Olisihan se hienoa ja harmittaisi varmasti olla kotisohvalla nuokkumassa. Mikäli nuorten kisojen jälkeen Huuhkajissa nähdään odotettu nuorennusleikkaus, tänään saattaa olla monen soturin viimeinen palvelus Huuhkajissa kotiyleisön edessä. Alavireisestä jaksosta huolimatta he ansaitsevat kiitoksen etenkin niistä iloisemmista ajoista.
Raffael

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FCLK & SMJK


Vastaus #8762 : 10.06.2025 klo 11:35:41

Taitaa jäädä tv:stä katselemiseksi tämä matsi, vaikka lippu onkin. Flunssa, sää ja yleiset odotukset ottelua kohtaan vaikuttaa. Lisäksi huomenna aamulla aikaisin täytyisi olla liikenteessä.

Ei sun täällä tarvi selitellä :D
agsu

Poissa Poissa


Vastaus #8763 : 10.06.2025 klo 11:38:13

Ei sun täällä tarvi selitellä :D

Kunhan raportoin :)

Eikö tämä topikki ole sitä varten?
zubbazubba

Poissa Poissa


Vastaus #8764 : 10.06.2025 klo 11:54:10

Koska voitolla asetelmathan olisivat varsin hyvät, niin onhan tässä kiimaisa kesäfiilis.

Rohkeutta nyt perkele.
ensijokolmas

Poissa Poissa


Vastaus #8765 : 10.06.2025 klo 12:12:58

Vähän ristiriitainen karsintojen tupla-away avaus, väjäämätön tappio Hollannille ja Palloliiton vittumaisen hinnoittelun vuoksi puolityhjäksi jäävä Olympiastadion vie tältä ottelulta selkeästi suurten massojen keskuudessa pois sitä kiimaa, minkä se antaitsisi! Yksi (toinen) karsintojen pääotteluista ja ei tässä nyt oikeasti mitään poikkeuksellista ihmettä vaadita, että kolme pistettä irtoaisi haavoittuvaisessa tilassa olevaa Puolaa vastaan. Sen myötä ihan uusi draivi päälle ja kohti syksyä. Esityksenkään ei vielä tarvitse olla mikään "valmis", mutta voitto kääntäisi varmasti sitä aikaisempiin vuosiin nähden latistunutta tunnelmaa joukkueessa. Uuden valmentajan sisäänajo alkaa olla pikkuhiljaa taputeltu ja Puolan paineet kasvaisivat entisestään seuraavana pelattavaan Puola-Suomi -otteluun. Pari päivää siitä eteenpäin Liettua-ottelu (toivottavasti täydellä) Olympiastadionilla, niin onhan tässä karsinnassa potentiaalia.

Esim. Luken haastattelusta huomasi, että henkisesti pelaajillakin oli varmasti jossain määrin ajatukset enemmän tässä Puola-ottelussa. Toivon, että se oli yksi syy siihen, miksi lauantaina esityksestä puuttui se tietty raivo. Kyllä tästä hyvä tulee! Toki ottelun katson harmillisesti kahden tumman suklaapalan kanssa kotisohvalla foorumille spämmäten.
Jämpti

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Mansefutis


Vastaus #8766 : 10.06.2025 klo 12:13:35

Tukholma-Berliini-yöjunassa pitää koettaa kurkkia matsia. Saa nähdä miten SJ:n internet pelaa VR:n vastaavaan verrattuna.
Underdogg

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat & Jippo


Vastaus #8767 : 10.06.2025 klo 12:18:53

Pari pitkään odotettua junastobea hörpitty futisniilojen kanssa raiteilla kohti isoa kirkkoa. Pitkä päivähän tässä on vielä odotella iltaa, kun tuli höntyiltyä ehkä vähän turhan aikainen juna. Matsifiilis oli vielä latteahko aamulla puolityhjän stadikan ja viimeaikaisen formin myötä, mutta kyllä tässä kiima alkaa nousemaan hiljalleen. Onhan se hienoa päästä kaarteeseen huutamaan ensimmäistä kertaa sitten Kazakstan-clusterfuckin. 8) Aamulla sitten kohti Košicea, tästä tulee hieno viikko! Tuoppi
Samppa11

Poissa Poissa


Vastaus #8768 : 10.06.2025 klo 12:24:18

Pari vuotta sitten oli vielä Huuhkajat-huumaa. Nyt odotellaan EM-karsintoja.
kereference

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat, kolmas joukkue


Vastaus #8769 : 10.06.2025 klo 12:28:58

Lähtispä juna jo
Tino Asprilla

Poissa Poissa


Vastaus #8770 : 10.06.2025 klo 12:33:16

Pari pitkään odotettua junastobea hörpitty futisniilojen kanssa raiteilla kohti isoa kirkkoa. Pitkä päivähän tässä on vielä odotella iltaa, kun tuli höntyiltyä ehkä vähän turhan aikainen juna. Matsifiilis oli vielä latteahko aamulla puolityhjän stadikan ja viimeaikaisen formin myötä, mutta kyllä tässä kiima alkaa nousemaan hiljalleen. Onhan se hienoa päästä kaarteeseen huutamaan ensimmäistä kertaa sitten Kazakstan-clusterfuckin. 8) Aamulla sitten kohti Košicea, tästä tulee hieno viikko! Tuoppi

Taidettiin olla samassa junassa:)

Hyvää seuraa ja olutta aamusta saakka. Tästä tulee hyvä päivä!
Adinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK


Vastaus #8771 : 10.06.2025 klo 12:48:49

Yritän hypettää itseni siihen ajatukseen, että nyt pelataan karsintojen tärkein matsi ja mikään ei ole vielä ohi. Latteahko fiilis silti.

No, joka tapauksessa Kaarre lienee taas semi täynnä, tunnelma oivallinen eikä sääkään pöllömpi! Meistä tämä ei jää kiinni.

Gijon, Ranska-Suomi, Iivo Ilmari Niskasen majupaikka: Joukkueurheilussa mikä tahansa on mahdollista - ihmevoittoa kohti! Tuoppi
Zewe25

Poissa Poissa


Vastaus #8772 : 10.06.2025 klo 12:55:53

Jotenkin tässä on niin tottunut pettymyksiin että seuraaviin peleihin sitä menee yhä enemmän turtuneena vailla odotuksia. Mutta ehkä se tänään kääntyy?
Obafemi

Poissa Poissa


Vastaus #8773 : 10.06.2025 klo 12:59:38

Ei mitään odotuksia eli silloinhan meillä saattaa olla mahdollisuus voittoon... Kohta työpäivä pakettiin ja parille tuopille ennen peliä.
Loorz15

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ilmari Niskasesta kerätty data


Vastaus #8774 : 10.06.2025 klo 13:18:01

Kiima nousee pikkuhiljaa. Ei ollut tarkoitus tulla paikan päälle mutta ostettiinkin frendin kanssa kaarteeseen liput kun sen verran hyvä meininki oli lauantaina. Pikkuhiljaa duunit pakettiin, bisselle, ja kaarteeseen. HAKKAA PÄÄLLE!

 
Sivuja: 1 ... 350 [351] 352 ... 355
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa