FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
11.09.2025 klo 01:26:49 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 3 [4]
 
Kirjoittaja Aihe: Tänne julkiset rakkaudentunnustukset Mika Nurmelalle  (Luettu 4519 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Kilhammer

Poissa Poissa


Vastaus #75 : 10.09.2007 klo 09:23:14

En tunnusta rakkauttani Nurea kohtaan, mutta myönnän kyllä kuuluneeni/kuuluvani Nurea kritisoivien alati kasvaneeseen joukkoon.

Serbiaa vastaan Nure hoiti löysinsä mukiinmenevästi. Tulosurheilussa tarvitaan työmiehiä, ja lauantain peli osoitti tuon vanhan totuuden tarkasti oikeaksi. Toisaalta Serbia-matsin kaltaisia matseja ei voi tulla tiiviillä aikataululla vastaan.

Mutta tulosurheilussa tarvitaan myös maaleja ja mielikuvitusrikasta hyökkäyspeliä, syöttöjä omille pelaajille, ja lienee päivänselvää, että Nure on vaihtopenkillä keskiviikkona. Lopussa sitten kentälle turvaamaan 2-0 -johtoa ja antamaan kulma.

Nurelle kuitenkin  Tuoppi
Sudeetti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Banzai, kukkahattu


Vastaus #76 : 10.09.2007 klo 15:59:01

Avauskokoonpanon nähtyäni oli helppo päätellä, että nil-nil oli Hodgsonin tavoitteena. Yhtä helppoa oli arvata, että täällä foorumilta löytyisi "muutama" itkuraivari (otteluketju yhä lukematta) Nurmelan valinnasta. :D

Loistava peli Nurelta, mutta siitä huolimatta baarissa kuului jatkuvasti Nurelle naureskelua ja suoritusten vähättelyä. Liekkö olleet foorumistien kokoontumisajot, josta en ollut tietoinen?

Pasasen alkava pälvikalju vaikeutti muuten huomattavasti oikean laidan pelaajien tunnistamista. ;)
Fräntin kakkosnikki

Poissa Poissa


Vastaus #77 : 10.09.2007 klo 17:16:00

Nure hoiti ihan ok puolustusroolin, mutta mikään loistava peli se ei ollut. Nure hukkasi välillä aika pahasti miehensä, ja jäi selän puolelle. Ensimmäisenä mieleen tulee se ensimmäisen puoliajan tilanne, jossa Nuren mies pääsi laidalta läpi. Kun Peetu seurasi omaa miestään hieman vastaan, Nuren mies teki legendaarisen taustakierron(vai oliko etupuolelta?) ja pääsi lähes yksin läpi, koska Nure ei seurannut omaa miestään. Mut kuitenkin parempi peli kuin tähän mennessä yksikään. Puolaa vastaan ei kuitenkaan asiaa avaukseen.
Ricardo Leite

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ylimieliset


Vastaus #78 : 10.09.2007 klo 17:25:17

Ihan hyvinhän Nure täytti ruutunsa. Mutta aivan turha alkaa kehumaan loistavaksi. Aivan liikaa pallonmenetyksiä ja harhasyöttöjä noin ylitsevuotavaan kehuskeluun. Puolustussuuntaan toki teki Peetun hommista hiukan helpompia, aivan kuin tarkoitus olikin. Rakkauttani en silti tunnusta.

Ääripuolustavassa roisk-roisk-roolissa Nurmela on näemmä edelleen kokemuksensa ansiosta ihan kelpo pelimies. Toivon kuitenkin suuresti, ettei miestä nähdä kentällä Puolaa vastaan nyt, kun Suomen pitäisi pystyä myös hyökkäyspeliin.

Pelkään toivoni olevan turha.
j0ww1

Poissa Poissa


Vastaus #79 : 11.09.2007 klo 16:35:28

Nurmela hoiti ihan ok nuuskaajan roolinsa  Ylos kyllä se oli pelillisestikki kuulema hyvä esitys Ylos
Ia

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KTP, PeKa, Çaykur Rizespor


Vastaus #80 : 11.09.2007 klo 16:57:30

Oi Nurmela! Olet sympaatinen kuin Antonio Cassano. Olet luotettava kuin Lada. Olet nopea kuin kaalimato. Olet yhtä hyödyllinen kuin Ferrari aavan meren autiolla luodolla. Olet uskollinen Oululaiselle jalkapallolle, niin kuin Figo ja Saviola Barcelonalle. Luet peliä kuin juniori.
WiZ

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV, Reima, Huuhkajat


Vastaus #81 : 11.09.2007 klo 17:09:20

Oi Nurmela! Olet sympaatinen kuin Antonio Cassano. Olet luotettava kuin Lada. Olet nopea kuin kaalimato. Olet yhtä hyödyllinen kuin Ferrari aavan meren autiolla luodolla. Olet uskollinen Oululaiselle jalkapallolle, niin kuin Figo ja Saviola Barcelonalle. Luet peliä kuin juniori.
Ylos
fertsi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS


Vastaus #82 : 11.09.2007 klo 17:10:38

Oi Nurmela! Olet sympaatinen kuin Antonio Cassano. Olet luotettava kuin Lada. Olet nopea kuin kaalimato. Olet yhtä hyödyllinen kuin Ferrari aavan meren autiolla luodolla. Olet uskollinen Oululaiselle jalkapallolle, niin kuin Figo ja Saviola Barcelonalle. Luet peliä kuin juniori.
:D Ylos
Cetot Windusta

Poissa Poissa


Vastaus #83 : 11.09.2007 klo 17:13:00

Oi Nurmela! Olet sympaatinen kuin Timo Jutila. Olet luotettava kuin Lada[LADA ON MUUTEN IHAN VITUN LUOTETTAVA :keskari:sulle]. Olet nopea kuin Obafemi Martins. Olet yhtä hyödyllinen kuin Ferrari moottoritiellä. Olet uskollinen Oululaiselle jalkapallolle, niin kuin Figo ja Saviola Barcelonalle ???. Luet peliä kuin kuningas.

Korjasin liioitellen
Weide

Poissa Poissa


Vastaus #84 : 26.09.2007 klo 23:03:53

Pakkohan tää on tänne laittaa :) Luin Hollantilaista Voetball Magazinea, jossa oli paikallinen kausiennakko. Jokaiselle joukkueelle oli jutussa valittu All Stars joukkueet. Meidän Nure löytyi sekä Heerenveenin, että kakkosliigan FC Emmenin tähdistöistä Ylos Muista suomalaisista tähdistöön oli noteerattu Hyypiä (Willem). Litmanen ei mahtunut Ajaxin vastaavaan. 
analoogi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47


Vastaus #85 : 27.09.2007 klo 01:25:22

Litmanen ei mahtunut Ajaxin vastaavaan. 

Mitä vittua ??? :keskari:
Nurelle toki Tuoppi ettei ihan offtopikiksi mene.
nimim.huhkaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Josef Matula ja sen rökitykset!1!


Vastaus #86 : 02.10.2007 klo 16:26:40

Rakastan enemmän Nurmisen pälvikaljua kuin itse miestä  Tuoppi
Chapinno

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Spurs, AIK


Vastaus #87 : 02.10.2007 klo 23:03:03

Tänään oli IS Veikkaajassa Veikkausliigan pelaajat(kapteenit) äänestivät Mika Nurmelan ylivoimasesti yliarvostetuimmaksi pelaajaksi.  Ylos
en göl

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Apinasafari, papukaijalaakso ja tippukiviluola


Vastaus #88 : 02.10.2007 klo 23:04:25

Yhdennäköisyys Zidanen kanssa on huimaava, pelillisesti "Ylos"
Jalgpall mängija

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Etureppu


Vastaus #89 : 03.10.2007 klo 00:04:25

Tänään oli IS Veikkaajassa Veikkausliigan pelaajat(kapteenit) äänestivät Mika Nurmelan ylivoimasesti yliarvostetuimmaksi pelaajaksi.  Ylos
Vitun kateelliset.!
Tsei Tsei

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampere United


Vastaus #90 : 03.10.2007 klo 01:55:37

Mitä teiniforumisteja Veikkausliigalla on nykyään kapteeneina? Veikkausliigan nurennusleikkaus tekee tuhojaan  Alas

Kapteenikyselyn tulokset kiinnostaisi ihan kokonaisuudessaan, onko näille jossain jotain otsikkoa? Viittauksia on näkynyt eri otsikoissa, mutta sopisihan tuo Veikkausliigaosioon ihan omana otsikkona.
Arpin Lusène

Poissa Poissa


Vastaus #91 : 03.10.2007 klo 09:04:36

No onhan Nuresta aika ajamassa ohi. Puolustuvana keskikenttänä mies on ihan ok, mutta hyökkäyspäässä ratkaisut ovat usein aika kehnoja. Sitten on vielä ne kesot.. :( Ylos
Tsei Tsei

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampere United


Vastaus #92 : 18.10.2007 klo 01:22:57

Jälleen ajankohtainen  Ylos
Cetot Windusta

Poissa Poissa


Vastaus #93 : 18.10.2007 klo 01:44:00

Nurella oli pari hyvää keskitystä. Ylos

Mielestäni oli Hodgsonilta hyvä vaihto tuo Riihilahti Vaihto Nurmela.
Aarniza

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK


Vastaus #94 : 18.10.2007 klo 09:01:34

Pakko myöntää että Nure oli eilen yllättävä positiivinen yllätys kentälle tullessaan.

 
Sivuja: 1 ... 3 [4]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa