FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
10.09.2025 klo 22:08:39 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Äänestys
Kysymys: Kestääkö pää ?
Kyllä - 162 (81%)
Ei - 38 (19%)
Äänestäjiä yhteensä: 200

Sivuja: 1 [2]
 
Kirjoittaja Aihe: Kestääkö pää ?  (Luettu 2131 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Rela

Poissa Poissa


Vastaus #25 : 10.09.2007 klo 17:01:41

Kärjetkin vittudivaritasoa

Tuo nyt on täyttä paskaa. Zurawski taitaa olla Zigizin jälkeen lohkon paras kärki.
Tsei Tsei

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampere United


Vastaus #26 : 10.09.2007 klo 17:09:22

Tuo nyt on täyttä paskaa. Zurawski taitaa olla Zigizin jälkeen lohkon paras kärki.

Kertonee ehkä enemmän lohkon paskoista kärjistä kuin Zurawskista. Eikä tuo titteli nyt niin varma ole. Gomes, Mpenza, Postiga ja Jankovic ovat ainakin samaa tasoa.
Taigu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: En keskustele yleisömääristä - älä sinäkään!


Vastaus #27 : 10.09.2007 klo 17:11:51

Nolla omaan päähän niin mahdollisuudet voittaa ovat parhaat. Puolan joukkue ei todellakaan ole mikään nimekäs, eihän tosta laumasta löydä ketään jonka voisi edes mainita samassa lauseessa Litin tai Hyypiän kanssa. Kärjetkin vittudivaritasoa

Litti liittyy Suomen peliin miten?
falc

Poissa Poissa


Vastaus #28 : 10.09.2007 klo 17:12:16

Kuqikin on parempi kuin Mpenza.
Coltrane

Poissa Poissa


Vastaus #29 : 10.09.2007 klo 17:12:31

Toivottavasti ottelu ei ainakaan kenenkään suomalaisen henkilökohtaiseen virheeseen ratkea, kuten liian monesti aiemmin. Jos ottelu vituiksi menee, niin menkööt sitten vastustajan selvän paremmuuden vuoksi.

Puolustusta kohtaan luottamus on aika korkealla, mutta enpä olisi varma Royn ykköshyökkääjän jäätävyydestä. Tintti on nimittäin ollut aivan sysipaska viime matseissa ja eipä miehestä muutenkaan itseluottamus säteile tällä hetkellä. Allsveskanissakaan verkot eivät heilu viime kauden malliin. Itse lähtisinkin kärkiparilla Miklu-Ere liiketeeseen.
member of global family

Poissa Poissa


Vastaus #30 : 10.09.2007 klo 17:17:23

Litti liittyy Suomen peliin miten?
Samalla tavalla kuin Scifo Belgian, Belgia on kuulemma kova.
lasse11

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: itäinen taivas


Vastaus #31 : 10.09.2007 klo 17:20:38

Toivottavasti ottelu ei ainakaan kenenkään suomalaisen henkilökohtaiseen virheeseen ratkea, kuten liian monesti aiemmin. Jos ottelu vituiksi menee, niin menkööt sitten vastustajan selvän paremmuuden vuoksi.

Puolustusta kohtaan luottamus on aika korkealla,

Hyyppä ja Tihinen antoivat serbejä vastaan jo esimakua vanhasta kunnon hasardiparista. Kolmessa ottelussa ehtii tulla vielä monta "väärinkäsitystä".
Coltrane

Poissa Poissa


Vastaus #32 : 10.09.2007 klo 19:07:24

Hyyppä ja Tihinen antoivat serbejä vastaan jo esimakua vanhasta kunnon hasardiparista. Kolmessa ottelussa ehtii tulla vielä monta "väärinkäsitystä".

Mielestäni kyllä selvisivät Tihisen yhtä mokaa lukuunottamatta mainiosti. Pari "väärinkäsitystä" sattuu melkeinpä väkisin paremmillekin topparipareille kun vastustaja hyökkää tauotta eivätkä omat pysty pitämään palloa ja näin antamaan pientä hengähdystaukoa puolustukselle.

Luotto Sammyyn ja Rautavuoreen on vahva. Todellisia hasardiriskejä voidaan etsiä pikemminkin laidoilta. Ylos
pexx

Poissa Poissa


Vastaus #33 : 10.09.2007 klo 19:47:22

Minä tajusin äsken, että ME VOITETAAN tämä matsi!

Vittu, että tuntui hyvältä kun padot murtui sisuksista.

Puola on onneton vierasjoukkue ja uskon, että Suomi tulee pelaamaan hurmoksessa ja voittaa!

ME MURSKATAAN NE!  Ylos


 Ylos
Ricky Rocket

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Los Búhos Reales


Vastaus #34 : 10.09.2007 klo 19:51:09

Litillä kestää jopa nilkat..  Ylos Tuoppi
Josef K.

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Positiivisia lausuntoja antavat henkilöt


Vastaus #35 : 10.09.2007 klo 19:55:11

Kestää, kestää Ylos
Gennadi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 1924


Vastaus #36 : 10.09.2007 klo 20:47:18

Vitun hienoa jos otetaan tämä matsi!!  Ylos

Mutta hieman pisti silmään tänään Ilta Sanomien etusivun juttu: "Puola voitolla EM-Kisoihin." Vielä on kyllä matkaa, mutta niin on myös pelejä ja aikaa!
member of global family

Poissa Poissa


Vastaus #37 : 10.09.2007 klo 21:43:34

Tuo nyt on täyttä paskaa. Zurawski taitaa olla Zigizin jälkeen lohkon paras kärki.
Skottien liiga nyt on vittudivariakin heikompi sarja, väitän että tollaset jätkät paskantaa housuun Sami Suuren edessä
laivakoira

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kurvin Vauhti


Vastaus #38 : 10.09.2007 klo 22:48:58

Oma vai pelaajien? Itsellä tuottaa vaikeuksia, luotan joukkueen päiden kestävän, muuten oma kyllä hajoaa ja pahasti. Olis jo keskiviikko, niin vois ehkä joskus taas nukkua..
Ia

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KTP, PeKa, Çaykur Rizespor


Vastaus #39 : 10.09.2007 klo 22:59:16

Ainoa pelaaja, jonka "pään kestämistä" pelkään on Peetu. Köpi ja Tihinen on jo osoittanut että kyllä pää kestää. Jos Peetu kestää, eikä Kolkka kikkaile puolustuksessa, niin hyvä tulee.
Mr. Brownstone

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SAPA


Vastaus #40 : 11.09.2007 klo 00:14:25

Vankka usko, että hyvällä puolustuspelillä mitä nyt on karsinnoissa pelattu, pidetään oma pää puhtaana ja saadaan ainakin se yksi maali tehtyä. Kunhan ei vaan pelata ylivarovaisesti. Ja KUN avausmaali saadaan, niin luotto johdon pitämiseen on erittäin vahva  Ylos

rysty

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomi, България & muut altavastaajat


Vastaus #41 : 11.09.2007 klo 02:38:59

Ei kestä mulla jos tulos on huono.  Karvaita pettymyksiä tärkeistä peleistä on takana niin paljon että jos huomenna kusee niin oma mielenterveys on uhattuna ja itku varma.
Harvoin on kuitenkin oltu vielä tässä vaiheessa syksyä näin hyvin pelissä mukana. Se tekisi tappiosta vieläkin karvaamman, kun taas voitto... sitäpä tunnetta on vaikea edes kuvailla.

Voi olla että pää räjähtää myös jos todella mennään kisoihin...mutta se on toinen juttu se 8)

 
Sivuja: 1 [2]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa