FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
14.12.2025 klo 16:55:15 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 [2]
 
Kirjoittaja Aihe: Miklu avaukseen!  (Luettu 1486 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Daaku

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: foorumin suurhomo


Vastaus #25 : 12.09.2007 klo 22:18:50

Kuten tänään?
Yksi hyvä paikka. 0 maalia. Oli toki varsin pirteä.  Ylos
Putki-Einari

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mikrotason kansalaisjournalismi


Vastaus #26 : 12.09.2007 klo 22:39:38

Allekirjoitan tämän adressin. Itse vaihtaisin väsähtäneen Miklun loppuhetkillä jopa Shefkiin mielummin kuin nykykuntoiseen Tinttiin.  :o
Blitzkrieg

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: V niin kuin Verkosto


Vastaus #27 : 13.09.2007 klo 00:16:07

Mistä tämä Royn Lammas-fetissi on saanut alkunsa? Sitten Portugali-pelin Tintti ei ole esittänyt mitään, mikä oikeuttaisi paikan avaukseen joka pelissä.

Jos Forssell ei ollut kuin 60 minuutin kunnossa, mitä järkeä olisi ollut menettää yksi vaihto siihen, että pistetään kaveri alusta asti sisään ja heikennetään joukkuetta pelin loppua kohti? Nyt vaihdon ajoituskin oli vielä melko hyvä Suomen kestettyä Puolan painostusjakson.
Mogitus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale


Vastaus #28 : 13.09.2007 klo 00:30:02

Yksi hyvä paikka. 0 maalia. Oli toki varsin pirteä.  Ylos

Johansson? Yksi helvetin hyvä paikka. 0 maalia. Ei ollut yhtään pirteä.
Viktor Zhak

Poissa Poissa


Vastaus #29 : 13.09.2007 klo 01:11:09

Belgiassa Miklu sitten avaukseen, saatana! Tintti on jo ehtinyt perseilemään näissä karsinnoissa tarpeeksi.  :keskari:
valdanito

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Maajoukkue, TamU


Vastaus #30 : 13.09.2007 klo 10:10:56

Yksi hyvä paikka. 0 maalia. Oli toki varsin pirteä.  Ylos

Senkin paikan teki aika pitkälti itse. Tintiltä mitään pois ottamatta allekirjoitan tämän.
PAN

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: En muista...


Vastaus #31 : 13.09.2007 klo 11:21:49

Jos Forssell ei ollut kuin 60 minuutin kunnossa, mitä järkeä olisi ollut menettää yksi vaihto siihen, että pistetään kaveri alusta asti sisään ja heikennetään joukkuetta pelin loppua kohti? Nyt vaihdon ajoituskin oli vielä melko hyvä Suomen kestettyä Puolan painostusjakson.

Sitä voi aina tietenkin spekuloida olisiko tämän vaihdon vielä oikeampi ajoitus ollut vaikka 10min aikaisemmin  ???
Jortsumestari

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ff2, i support Joli ja muut servaajat <3


Vastaus #32 : 13.09.2007 klo 11:23:54

Miklukin vois tehä muutakin kun seistä ja levitellä käsiään..
Monet ovat valtavan kansainvälisen uran tällä tavalla  >:( Alas musiikissa tosin.

Gangsta kyllä haastaa laput silmillä kun saa pallon Ylos
« Viimeksi muokattu: 13.09.2007 klo 11:25:05 kirjoittanut Jortsumestari »
Costanza

Poissa Poissa


Vastaus #33 : 13.09.2007 klo 11:39:05


Tintti vaan on niin paska! Mitä virkaa sillä oli eilisessä matsissa? Ere haki palloa jalkaan ja pysty juoksuja koko ajan. Tintti ei tehnyt mitään, vaikka luulisi nopueden sopivan pystyjuoksuihin. Mutta kun ei vaan osaa. Miklu on aivan eriluokan hyökkääjä!!
Polo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: los Blancos


Vastaus #34 : 13.09.2007 klo 11:51:25

Miklu on ainut Suomen potentiaalinen hyökkääjä, Tintin vois repiä vittuun sieltä avauksesta. Kuqin vois erottaa jo maajoukkueesta, toivottavasti ei koskaan pääse kentälle. En tajua mitä jotkut näkee hänessä.  :keskari:
Suomi tarvitsee kyllä kivenkovan viimeistelijän, joka ei tarvitse kuin yhden tilanteen ja pallo on maalissa.
Terry

Poissa Poissa


Vastaus #35 : 13.09.2007 klo 11:56:39

Joku voisi yrittää muistella niinkin pitkälle kuin kesäkuulle, jolloin forssell oli täysin munaton serbia kotipelissä. Tosin Forssell on todennäköisesti paremmassa kunnossa nyt kuin silloin, mutta ei Suomen hyökkääjä tilanne ole niin selvä, mitä nyt monet ovat ajamassa.

 
Sivuja: 1 [2]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa