batong
Poissa
Suosikkijoukkue: KoiPS, West Ham United
|
 |
Vastaus #7725 : 28.03.2016 klo 09:18:50 |
|
http://yle.fi/urheilu/nakokulma_hodgsonin_sopassa_hyvat_mausteet/8770917Kun ryhmään liittyvät vielä nyt Rooneyn lisäksi lasarettiosastolla olleet Raheem Sterling ja Alex Oxlade-Camberlain, on Hodgsonilla, mistä valita. Juttu toki muuten tyhjänpäiväistä spekulaatiota, mutta se ei kai ole mitenkään ihmeellistä.
|
|
|
|
jjs
Poissa
Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy
|
 |
Vastaus #7726 : 28.03.2016 klo 11:23:46 |
|
Oli toki alkujaan muodossa Tottenham-kärki Eric Dierin.
|
|
|
|
|
ekomies
Poissa
Suosikkijoukkue: Wolverhampton Wanderers, IFK Mariehamn, FJK
|
 |
Vastaus #7728 : 30.03.2016 klo 11:21:34 |
|
 Neljä tappiota kolmessa pelissä lienee jo riittävä peruste irtisanomiselle?
|
|
|
|
Nahka_Tapsa
Poissa
Suosikkijoukkue: Tapio-san
|
 |
Vastaus #7729 : 30.03.2016 klo 11:28:02 |
|
Tai sitten kirjoittaja ei katsonut Islanti-tappiota heikoksi tulokseksi?
|
|
|
|
straiter
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Rotkäppchen Sektkellerei Freyburg
|
 |
Vastaus #7730 : 31.03.2016 klo 20:54:20 |
|
|
|
|
|
James Station
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Winterthur
|
 |
Vastaus #7731 : 31.03.2016 klo 21:03:18 |
|
Tohon yritti joku ilmeisesti kirjoittaa, että väärä kuva.
|
|
|
|
sammunut tahti
Poissa
Suosikkijoukkue: Leeds, Inter, TPS, LoPS sekä ÅIFK
|
 |
Vastaus #7732 : 31.03.2016 klo 21:09:24 |
|
Miksei kuvaa ollut Valioliigassa rämpivästä Liverpoolista?
|
|
|
|
t-petsku
Poissa
Suosikkijoukkue: Tuomas Virkkunen
|
 |
Vastaus #7733 : 31.03.2016 klo 23:54:38 |
|
Miksei kuvaa ollut Valioliigassa rämpivästä Liverpoolista?
Tai Inter Milanista? Inter ku Inter...
|
|
|
|
Lopez
Poissa
|
 |
Vastaus #7734 : 01.04.2016 klo 05:44:19 |
|
Tai Inter Milanista? Inter ku Inter...
Siinä olisikin ollut mukava tuplakömmähdys kun se sattuu olemaan Inter Milano eikä mikään v*tun Milan (suomi onpi enklanti...) 
|
|
|
|
MiestenK
Poissa
Suosikkijoukkue: Espoolaisseurat ja suomalaiset ulkomailla
|
 |
Vastaus #7735 : 01.04.2016 klo 11:12:09 |
|
|
|
|
|
voseli
Poissa
Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka, Sakari Saarinen, viski
|
 |
Vastaus #7736 : 01.04.2016 klo 14:21:02 |
|
Siinä olisikin ollut mukava tuplakömmähdys kun se sattuu olemaan Inter Milano eikä mikään v*tun Milan (suomi onpi enklanti...)  Kukaan ei taida käyttää kuitenkaan tuota muotoa.
|
|
|
|
t-petsku
Poissa
Suosikkijoukkue: Tuomas Virkkunen
|
 |
Vastaus #7737 : 01.04.2016 klo 22:39:38 |
|
Robin Lood "  "
|
|
|
|
Lopez
Poissa
|
 |
Vastaus #7738 : 02.04.2016 klo 08:33:15 |
|
Kukaan ei taida käyttää kuitenkaan tuota muotoa.
Onneksi olen nähnyt oikeassa muodossa, ainakin Turun Sanomissa, jossa ilmiselvästi luetaan tätä forumia  Amatöörien puuhastelua nämä Inter Milanit, Villarealit, Fenerbachet ja muut vastaavat. Jos seuran virallisessa nimessä on Milano ja kaupunki on suomeksi ja italiaksi Milano niin vittuako sitä englanniksi vääntämään. Aamen.
|
|
« Viimeksi muokattu: 02.04.2016 klo 08:37:51 kirjoittanut Lopez »
|
|
|
|
|
Hei tissiposki!
Poissa
Suosikkijoukkue: Kivat ja pienet. Pus pus.
|
 |
Vastaus #7739 : 03.04.2016 klo 12:57:08 |
|
Tämän pv Hesarissa urheiluosaston "Lyhyesti"-palstalla juttu Uefalonan voittoputken katkeamisesta. Kirjoitettu kännissä. Oikeasti jutun jokaisessa lauseessa on jokin puuttuva kirjain tai väärä pääte.
"Barcelona koko kirvelevän tappion... ...hävisi pahimmalle vastustajalleen Real Madridin."
"Voittomaalin laukoi Chrstiano Ronaldo"
"Kunnon "El Cla'sicon tavoin..."
"Voitostaan huolimatta Real Madrid on vielä neljä pistettä Barcelonaa....
Ihan 0/5
|
|
|
|
Lisbie
Poissa
|
 |
Vastaus #7740 : 03.04.2016 klo 13:30:23 |
|
Tämän pv Hesarissa urheiluosaston "Lyhyesti"-palstalla juttu Uefalonan voittoputken katkeamisesta. Kirjoitettu kännissä. Oikeasti jutun jokaisessa lauseessa on jokin puuttuva kirjain tai väärä pääte.
"Barcelona koko kirvelevän tappion... ...hävisi pahimmalle vastustajalleen Real Madridin."
"Voittomaalin laukoi Chrstiano Ronaldo"
"Kunnon "El Cla'sicon tavoin..."
"Voitostaan huolimatta Real Madrid on vielä neljä pistettä Barcelonaa....
Ihan 0/5
Sama. Tuo oli jo tähänastinen pohjakosketus HS:n alamäessä. Miksi vitussa mä tilaan tota lehteä?
|
|
|
|
huus giddink
Poissa
|
 |
Vastaus #7741 : 08.04.2016 klo 16:14:21 |
|
Kaksi raskauttavaa virhettä kotimaan jalkapallosta: http://www.iltasanomat.fi/veikkausliiga/art-2000001154514.html"Viime kaudella putoamiskarsintojen kautta sarjapaikan varmistanut VPS ei kuulu Veikkausliigan suosikkeihin..." Lisäksi Urheilulehdessä Leppälampi aloittaa juttunsa RoPSista kuvaamalla jengiä viime kauden pronssijoukkueeksi. Kovaa aasian tuntemusta.
|
|
|
|
MiestenK
Poissa
Suosikkijoukkue: Espoolaisseurat ja suomalaiset ulkomailla
|
 |
Vastaus #7742 : 08.04.2016 klo 16:24:52 |
|
UL:n liigaennakossa oli muutenkin yllättävän paljon asiavirheitä. Hyvä kokonaisuus toki, ei siinä.
|
|
|
|
Poble Sec
Poissa
Suosikkijoukkue: Barca, Riemu, JPS, MaPS Capitals, Torre Calcio
|
 |
Vastaus #7743 : 13.04.2016 klo 11:40:31 |
|
Metro-lehden mukaan Ilveksen kesällä kohtaava Valencia on tällä hetkellä Espanjan sarjan kakkosena. MVNT???
|
|
|
|
aitapappa016
Poissa
Suosikkijoukkue: Kolmanneksi korkein sarjataso - away days
|
 |
Vastaus #7744 : 13.04.2016 klo 12:19:57 |
|
Metro-lehden mukaan Ilveksen kesällä kohtaava Valencia on tällä hetkellä Espanjan sarjan kakkosena. MVNT???
Haha! Mutta joo.. Onhan näitä melkeinpä päivittäin.
|
|
|
|
aitapappa016
Poissa
Suosikkijoukkue: Kolmanneksi korkein sarjataso - away days
|
 |
Vastaus #7745 : 13.04.2016 klo 22:21:03 |
|
RoPSin omalla videolla pelaaja kirjoitettu väärin. (Nganbe Nganbe eikä Ngambe Ngambe) Onkohan kohta ollu kuusi vuotta Suomessa, mutta siltikkään ei mene oman pelaajan nimi oikein. https://www.youtube.com/watch?v=Qd-Lgmrz8B0 e: Nyt on vaihdettu.
|
|
|
|
ex_SOllie
Poissa
|
 |
Vastaus #7746 : 15.04.2016 klo 02:49:09 |
|
Veikkausliiga 14.4.2016 klo 22:18 | päivitetty 14.4.2016 klo 22:21 PK-35 Vantaalle avauspisteet Kuopiosta - "Nyt helpotti" Sarjanousija PK-35 Vantaa käytti säälittä hyväkseen KuPS:n sekavaa vaihetta ja nappasi kauden avausvoittonsa Kuopiossa maalein 3-2.
Shefki Kuqi. Shefki Kuqin valmentama PK-35 Vantaa juhli Kuopiossa (arkistokuva). Kuva: Yle Kahden kotiotteluissa kärsityn tappion jälkeen voitto helpotti vantaalaisryhmän tilannetta.
- Nyt helpotti. Kaksi kotimatsia on otettu kuokkaan ja sitten hoidetaan vieraissa kolme pinnaa. Hyvä fiilis ja helpottaa kun sqaatiin ensimmäiset liigapinnat, iloitsi PK-35:n kapteeni Konsta Rasimus.
Vantaalaisten Njazi Kuqi oli pelikiellossa edellisessä ottelussa tulleiden hölmöilyjen takia.
Ottelu tarjosi draaman kaarta yllin kyllin. PK-35 pääsi todella helposti johtoon jo pelin alussa Aleksi Ristolan maalilla. KuPS kiri tasoihin Salamin läpiajosta tuleen maalin turvin.
KuPS jahtasi johtomaalia ja hallitsi peliä, mutta sitten tuli kuopiolaisten puolustukseen toinen musta hetki. Oma maali ja heti perään vantaalaisille rangaistuslaukaus ja peli olikin yht'äkkiä 1-3.
KuPS sai 2-3 kavennuksen Petteri Pennasen ampumasta rangaistuslaukauksesta, mutta tämän lähemmäksi kiri ei yltänyt.
- Vähän tyhmät maalit päästettiin. Kyllä ärsyttää tosi paljon. Tännän oli paljon enemmänkin otettavissa, puhisi Pennanen.
- Siinä mielessä olen ylpeä jätkistä, että pystyttiin todella surkean lauantain esityksen jälkeen nostamaan tasoa. Nolla pistettä jäi käteen, ei tässä kovin tyytyväinen voi olla, sanoi Pennanen.
Kuopiolaisten kiri hyytyi pahasti ottelun loppua kohden. Itse asiassa PK-35:llä ei ollut vaikeuksiakaan pitää johtoasemansa viimeisen kymmenen minuutin aikana.
- Kyllä ne yritti sitä painetta saada, mutta me prässäsimme sen verran hyvin, että he eivät saaneet palloa meidän linjan taakse. Selvittiin niistä kaikista tilanteista mitä tuli, sanoi Rasimus.
KuPS:n taival ei helpotu seuraavilla kierroksilla. Joukkue kohtaa seuraavana Interin Turussa ja sen älkeen FC Lahden Kuopiossa.
- Ensimmäinen reissupeli edessä, ei ole montaa päivää välissä. Nyt on pakko palautella jalat kuntoon ja lähteä Turussa kohti ensimmäistä kolmea pistettä, pohti Pennanen.
KuPS pelaa 60. kauttaan maan pääsarjassa, ja ikään kuin sen kunniaksi seuran kausikorttimyynti nousi ennätyslukemiin 1200:aan.
Yleisöryntäystä Kuopiossa ei tänään kuitenkaan nähty. Paikalle tuli 1550 katsojaa, ja nyt syyksi voi laittaa kylmän sään. Kuopiossa oli ottelun alkuhetkillä 2,8 astetta lämmintä ja siihen 7 m/s koillistuulta.
Keli oli sen verran viileä, että PK 35:n valmentaja Shefki Kuqia ei nähty tuttuun tapaan paitasillaan. Nyt oli toppatakki päällä. http://yle.fi/urheilu/pk-35_vantaalle_avauspisteet_kuopiosta_-_nyt_helpotti/8813162
|
|
|
|
Kutvonen
Poissa
Suosikkijoukkue: Valioliiga-RoPS
|
 |
Vastaus #7747 : 15.04.2016 klo 10:50:37 |
|
Päivän IS:n urheiluosiossa kuvatekstissä maininta Sakselasta yrittämässä pysäyttää Morelosia, kuvassa on kuitenkin Saxman. Luulisi nyt sen verran löytyvän ammattiylpeyttä, että tuon vaivautuisi tarkistamaan.
|
|
|
|
marcelo vieira da silva
Poissa
Suosikkijoukkue: Morbo
|
 |
Vastaus #7748 : 15.04.2016 klo 12:22:40 |
|
Hakeeko ex_SOllie tässä väärää termiä vai mitä? Ihmettelen vain, kun myös tuo "vantaalaisille" on alleviivattu ja toiseenkin kertaan tekstissä mainittu "rangaistuslaukaus" ei ole.
|
|
|
|
rude but cool
Poissa
Suosikkijoukkue: 100% anti-arilahti
|
 |
Vastaus #7749 : 15.04.2016 klo 17:31:01 |
|
http://urheilu.beta.yle.fi/urheilu/3-8813135 Vierailijat aloittivat ottelun pirteästi, ja kotijoukkueella oli avauspuoliajalla vaikeuksia löytää vapaita väyliä IFK:n puolustusalueelle. Ottelun edetessä erityisesti IFK Maarienhamnin hyökkäyksestä Diego Assis ja Dever Orgill väläyttelivät osaamistaan ja loivat tuskaa SJK:n puolustukselle.
Tänään me olimme valmiimpia kuin SJK ja tulimme rennolla fiiliksellä tänne. Meidän pelimme alkaa olla jo nyt ihmeen hyvin kuosissa. Meillä on nyt kaksi perättäistä isoa voittoa alla, viime lauantaina kaatui RoPS ja nyt SJK, niin tämä tekee itseluottamuksellemme hyvää. Koko joukkueen jalat kulkivat tänään hyvin, summasi ottelua IFK Maarienhamnin kapteeni Jani Lyyski. Jalkapallo on tällaista, tappio tuntuu aina pahalta. IFK puolusti tänään todella tiukasti eikä me löydetty etenkään avauspuoliajalla lääkkeitä heidän puolustamiselleen. Toisella puoliajalla saatiin muutama paikka, mutta tänään ei vaan löydetty tehoja peliimme, tavalla että IFK Maarienhamn olisi voitettu. Nyt on miettimisen ja analyysin paikka, totesi SJK n valmentaja Simo Valakari. Maarianhamina, Mariehamn, Maarienhamn. Mitä näit nyt on.
|
|
|
|
|
|