FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
19.03.2026 klo 12:33:11 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 3 [4]
 
Kirjoittaja Aihe: BARCELONA v SEVILLA URHEILU+KANAVA  (Luettu 3014 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
ismael

Poissa Poissa


Vastaus #75 : 23.09.2007 klo 00:15:55

Painu nyt jo v*ttuun pilaamasta näitä topiceja järjenvastaisilla, muutaman sanan pituisilla syväanalyyseilla.

Ehkä ne viestit loppuvat, jos ette provosoidu. Selvää provoahan tuo on, Barca pelasi hyvän pelin ja voitti täysin ansaitusti. Tästä on hyvä jatkaa.
tuomo

Poissa Poissa


Vastaus #76 : 23.09.2007 klo 03:45:49

Joo messi on maailman paras ja häntä voi verrata jopa aikamme suurimpaan tähteen Jari Litmaseen. Taidot ovat jo täysin omaa luokkaansa litti nokittaa korkeintaan pelinäkemyksellään. Mutta loistava pelaaja joka tulee tekemään vielä historiaa Bojanin kanssa!  Tuoppi
Vavá

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Porco, Fogão, Blaugrana, Tusinaspurs


Vastaus #77 : 23.09.2007 klo 08:48:39

tuomarin avustuksella sevilla kaatui juuri ja juuri.Messi näköjään ainut pelimies nykyään parsalla.

Noh noh. Kyllähän koko joukkue antoi todellisen näytöksen andalusialaisjoukkuetta vastaan. Kyllähän noita pelimiehiä on roppakaupalla muitakin. Messi oli kieltämättä eilen paras tässä pelissä.


Ronaldinhosta puheen ollen - Ronaldinho on esiintynyt neljässä liigapelissä ja näissä on saldona 2 maalia ja 1 maalinjohtanut syöttö. Aikamoinen saavutus pelaajalta "joka ei ole kunnossa". Vai olisiko päällä sellainen kampanja, jonka tarkoituksena olisi loata pelaajan imago, jotta tämä saataisiin myytyä ilman fanien suuttumista??
« Viimeksi muokattu: 23.09.2007 klo 08:53:54 kirjoittanut Vavá »
#10

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JJK


Vastaus #78 : 23.09.2007 klo 09:08:31

Mielipiteeni on muuttunut R10 aika paljon viime viikkoina. Tokihan mies on edelleen kunnossa ja väläyttelee silloin tällöin, mutta sitä 2 vuoden takaista lentoa ei ole näkynyt enää piiiitkiin aikoihin. Viimekautenahan mies sai hurjaa kritiikkiä siihen nähden kuinka paljon hän teki maaleja ja kantoi koko Barcaa Messin ja Eto'on ollessa lasaretissa. Kuitenkin eilinen peli näytti viimeistään, että Barcelonan peli kulkee loistavasti ilman häntäkin, ajoittain jopa paremmin. Iniesta toi nopeutta laidalle ja sitä samaa mitä R10 näytti parisen vuotta sitten vasemmalla laidalla, eli rohkeita haastoja ja hienoja syöttöjä. Radikaalisti ajatellen Ronaldinholle voisi antaa aikaa tammikuuhun asti näyttää mistä kana pissii, vai pissiikö ollenkaan. Jos tulosta ei synny niin myyntiin koko mies, ostajia varmasti olisi. Ongelmia ei luultavasti tulisi, sillä paikkaajina olisi Dos Santos ja Bojan, Giovani onkin jo näyttänyt kykynsä, pystyy pelaamaan mahtavasti laidalla.

Eilisestä vielä sen verran, että Henry piristyi todella, kun Xavi otettiin vaihtoon ja Iniesta tipahti keskelle ja Henry siirrettiin piikistä vasempaan laitaan, hieman vapaampaan rooliin. Messin kanssa yhteispeli toimi todella näyttävästi ajoittain, hyvänä osoituksena ensimmäinen maali. Myös Henryn onnistuminen oli lähellä, kun hän otti kauniisti Rafan pitkän pallon ulkosyrjällä haltuun ja sijoitti alakulmaan, ainoastaan Palopin pieni hipaisu palloon esti maalin syntymisen. Tästä on hyvä Henryn ja kaikkien muidenkin jatkaa.
Vavá

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Porco, Fogão, Blaugrana, Tusinaspurs


Vastaus #79 : 23.09.2007 klo 09:42:38

Tyypillistä tulos tai ulos lyhytnäköistä uusliberalistista ja lyhytjänteistä ajattelua havaittavissa barc,afaneilla niin Espanjassa kuin Suomessakin.
Tonno

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Antti Muurisen puolustaja


Vastaus #80 : 23.09.2007 klo 10:06:54

Foorumistien FM-kokoontumisajot taas meneillään. Annetaan seuraikonille mahdollisuus tammikuuhun asti ja jos ei homma toimi niin ulos  :D :keskari:
#10

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JJK


Vastaus #81 : 23.09.2007 klo 10:13:49

No mitä pitäisi tehdä? Antaa vastuuta vaikka peli ei kulje?
Tonno

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Antti Muurisen puolustaja


Vastaus #82 : 23.09.2007 klo 10:16:12

No mitä pitäisi tehdä? Antaa vastuuta vaikka peli ei kulje?
Jos Ronaldinho on hidastunut niin hänet pitää siirtää keskelle. Läpisyötöt ja chipit ovat edelleen kuuluisia.
Dinho on edelleen merkattu mies ja sitä kautta laitoihin sekä pystyjuoksuihin avautuu tilaa. Messi ja Henry osaavat kyllä tilan käyttää. Henry on muutenkin parhaimmillaan vasemmalla laidalla vapaassa roolissa.
kaappi

Poissa Poissa


Vastaus #83 : 23.09.2007 klo 10:45:37

Foorumistien FM-kokoontumisajot taas meneillään. Annetaan seuraikonille mahdollisuus tammikuuhun asti ja jos ei homma toimi niin ulos  :D :keskari:
Ronaldinho seuraikoni?? Herra varjele ::)
Tonno

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Antti Muurisen puolustaja


Vastaus #84 : 23.09.2007 klo 10:48:36

Ronaldinho seuraikoni?? Herra varjele ::)
Foorumisteille Rooney, Ronaldinho ja Cesc ovat seuraikoneja  :)
Siperia

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kunkkis


Vastaus #85 : 23.09.2007 klo 12:22:03

Ronaldinho seuraikoni?? Herra varjele ::)
Noh, nykypäivänä ainakin Barcan kasvot ja nosti Barcelonan "pohjalta" huipulle.
#10

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JJK


Vastaus #86 : 23.09.2007 klo 12:24:31

Omissa silmissä Barcelonan seuraikoneita tällä hetkellä ovat Puyol ja Xavi.
David Seaman

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Purha, Barca, Maju


Vastaus #87 : 23.09.2007 klo 12:27:03

Kaikki tietävät että Barcan todellinen seuraikoni on Oleguer :-[


(Tänäänki taisi olla Sevillan maalissa kiitettävästi osallisena)
« Viimeksi muokattu: 23.09.2007 klo 14:18:03 kirjoittanut David Seaman »

 
Sivuja: 1 ... 3 [4]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa