FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
21.03.2026 klo 13:11:15 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 3 [4] 5 ... 9
 
Kirjoittaja Aihe: Su 21.10.2007 FF Jaro - AC Oulu - Kohtalon ottelu?  (Luettu 9632 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Jevgeni

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: pienet kiusaa isoja


Vastaus #75 : 18.10.2007 klo 16:04:47

No kertahan se on ensimmäinenkin, kun Veikkausliigassa romahtais katsomo.. Toki mahdollisissa sanktioissa muistetaan vain vierasjoukkuetta, koska kotijoukkue on kustantanut valot stadionille.  Ylos

Vuosaaressa tannoisessa pelissä yksi katsomon lankku hajosi. Onneksi kukaan ei loukkaantunut. Katsotaan onko stadilla massia kentän kehittämiseen kauden jälkeen.
Brambledinho

Poissa Poissa


Vastaus #76 : 18.10.2007 klo 23:01:25

mitenkäs kestää hyppimisen  ???
Ei ole pelissä istuttu, eikä istuta varmaan sunnuntainakaan...

http://www.youtube.com/watch?v=UK9BAbfh6iY  ::)  Alas
InterFlower

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TamU


Vastaus #77 : 18.10.2007 klo 23:19:27

Vaikeuksia sävelmän tunnistamisessa. Tunnelmalle  Ylos
Vuoden Vaihde

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: OTP, AC Oulu, Djurgårdens IF


Vastaus #78 : 19.10.2007 klo 10:02:02


Niin..onhan se väärin, että joku edes yrittää.. Jääpallipeliin tai kääkkää kattomaan joutasivat koko porukka.  >:(
Kolomen Kopeekan Keegan

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ACO, IVFC, MTK Hungária ja Ikitaistelija TARE.


Vastaus #79 : 19.10.2007 klo 10:07:15

Niin..onhan se väärin, että joku edes yrittää.. Jääpallipeliin tai kääkkää kattomaan joutasivat koko porukka.  >:(

Jeps, foorumilla naureskelu on paljon hauskempaa. Peleissä korkeintaan kahisutellaan tuulipukuja.
Brindellone

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Anonymous Club Oulu


Vastaus #80 : 19.10.2007 klo 11:38:14

- Tuleeko paljon Etäkärppiä kannustamaan? ???
Keskity sina vaan hakemaan sunnuntaiksi d/mollia siihen bongo rumpuus.
Fenley Stastus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: -


Vastaus #81 : 19.10.2007 klo 17:42:50

Itsekin ajattelin tulla paikan päälle todistamaan AC Muukalaislegioonan tuhoa. Selvää on, että Jaro voittaa ottelun useamman maalin erolla. Ylos

FF Jaro 3 - Muukalaiset 0/1
Junnila x2   (Edereho)
Aalto
Ralliraita

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tjerna kraft, JA tack!


Vastaus #82 : 19.10.2007 klo 20:41:18

En jaksanut alkaa kaivaa tietoja tai selailemaan sivu- ja topictolkulla taaksepäin, mutta onko AC Oulu noussut kertaakaan tälläkaudella tappioasemasta voitoon asti?Siis vähän vaan tilastotietoa jos sattuisi niin käymään, että Jaro menisi minuutin jälkeen johtoon  ;)
Sakallio

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Rauno Ojasen puoliaikaomena


Vastaus #83 : 19.10.2007 klo 20:54:14

onko AC Oulu noussut kertaakaan tälläkaudella tappioasemasta voitoon asti?

Ei ole. Kaksi kertaa ovat nousseet tappioasemasta tasapeliin. Nämä tapahtuivat Viikkarit- ja Honka-kotipeleissä.
« Viimeksi muokattu: 19.10.2007 klo 20:55:57 kirjoittanut Sakallio »
lennaart

Poissa Poissa


Vastaus #84 : 20.10.2007 klo 00:44:35

Itsekin ajattelin tulla paikan päälle todistamaan AC Muukalaislegioonan tuhoa. Selvää on, että Jaro voittaa ottelun useamman maalin erolla. ylös

FF Jaro 3 - Muukalaiset 0/1
Junnila x2   (Edereho)
Aalto

Näin eilen unta, että Junnila vei Jaron johtoon juuri ennen taukoa Vissen hörpättyä oikein kunnolla pallon verkkoon.  :D Harmi, että uni katksesi naapurin alettua poraamaan aamu kahdeksalta.  :keskari: Viikko sitten näkemäni uni oli hirveä painajainen, sillä siinä ottelussa Jaro otti lukua pohjoisen (etelän) pojilta lukua maalein 4-7. Tulosveto kiinni?  ??? Kerroin pilvissä. Toivottavasti tänä yönä tai viimeistään lauantain ja sunnuntain välisenä yönä näen unta toisen puoliajan Fenleyn ennustamasta tuloksesta. Kai Fenley on tulossa Sälskapetin kanssa kannustamaan, jotta saan nähdä tulevan vuoden forumistin livenä?!!
Hayes

Poissa Poissa


Vastaus #85 : 20.10.2007 klo 04:04:39

Olisin voinut harkita mukaan lähtemistä, mutta reissu tulee samaan aikaan..Myös keskiviikon voitto klubista jää näkemättä :keskari:

Pitäkäähän hyvää meininkiä ja ottakaa voitot kotiin, sekä kentällä että katsomossa!
Mystinen metsätyömies

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Taide, tiede ja rikollisuus.


Vastaus #86 : 20.10.2007 klo 12:18:26

Myös keskiviikon voitto klubista jää näkemättä :keskari:

Jäisi näkemättä vaikka et reissussa olisikaan.
scud9

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: ACO, OTP, AFC Wimbledon, HSV&St.P, Bilbao


Vastaus #87 : 20.10.2007 klo 13:09:43

Huomenna lähetään pohojosesta etelään päin valumaan. Carillot on jo ostettu voiteleen äänijänteet kohilleen. Oisko aika laittaa Hietsu keskikentän pohjalle?
Hercules

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Laivastonsininen AC Oulu


Vastaus #88 : 20.10.2007 klo 13:51:03

Jumalauta jätkät nyt voitto tästä!  Ylos

Jaro - AC Oulu 0-2  Tuoppi
mungo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ACO


Vastaus #89 : 20.10.2007 klo 15:00:28

KIIMA nousee vähitellen. Jännitys tiivistyy kohden sunnuntai-illan huikeaa taistoa jossa ei iskuja säästellä. Luvassa on varmasti tahtotasoltaan kova peli jossa mustelmia jaetaan ja saadaan. Kummallakin joukkueella on panosta pelissä. Voitolla jaro käytännössä varmistaa samalla liigapaikkansa ja Oulun tippumisen divariin. MUTTA OULU EI LUOVUTA. Loppuun asti aina taistellen. Uskoa pelaajiin löytyy yhä edelleen. Sunnuntaina jokaisen Oulun pelaajan tulee taistella loppuun asti, nyt on nimittäin kyseessä todellinen kohtalonottelu.

Fanibussi starttaa päivällä kohti Pietarsaarta lähes täydessä lastissa. Kannustuksesta tämä homma ei jää kiinni, huomenna laitetaan kunnon katsomohulinat käyntiin. Tämä toivottavasti valaa tunnetta myös pelaajiin. Me uskomme!  8)

Nyt tarvitaan TAISTELEVIA pelaajia kentälle. Toivottavasti JÄRÄ, TARE ja TENKU ovat kaikki avauksessa, sillä tuo kolmikko ei varmasti jätä yhtään tilannetta kesken. Kaikki taistelevat joka pallosta viimeiseen hetkeen saakka. Toivoisin myös että Rautakansleri Fomichev palaisi avaukseen, nyt jos koskaan tarvitaan kivenkovaa topparia

           Visse
Rafi    Ilja   Hietsu   Kimi
            Yobe
        Tare   Järä
Titi                     Tenku
          Edereho

Näillä miehillä lähtisin. Tosin hapen tavat tuntien kentällä tultaneen näkemään ainakin Friday Järän paikalla ja flegmaattinen Dritan Tenkun paikalla   :(         
Andreas

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF Jaro, BVB09 ja Chelsea FC


Vastaus #90 : 20.10.2007 klo 18:57:23

KIIMA alkaa nousta täälläkin! Toivottavasti Sällskapet on kovassa iskussa huomenna! (myös Fenley ;)) niin kuin joku siinä sanoi niin tulee varmaan olemaan aika fyysinen peli. Toivottavasti vieraskatsomo on pystyssä vielä pelin jälkeen, niin ettei FCLK pitää tulla pääkatsomoon hulinoimaan >:(
Boris Pugo

Poissa Poissa


Vastaus #91 : 21.10.2007 klo 02:01:58

HEJA JARO!  Ylos Ylos Ylos
Maakuntasatraappi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: UEFA+FIFA+SWI=3MAFIA


Vastaus #92 : 21.10.2007 klo 06:07:54

KIIMA alkaa nousta täälläkin! Toivottavasti Sällskapet on kovassa iskussa huomenna! (myös Fenley ;)) niin kuin joku siinä sanoi niin tulee varmaan olemaan aika fyysinen peli. Toivottavasti vieraskatsomo on pystyssä vielä pelin jälkeen, niin ettei FCLK pitää tulla pääkatsomoon hulinoimaan >:(

Kumpihan muuten romahtaa aiemmin, vieraskatsomo vai pukukoppikäytävän heiluva seinä? Keskuskenttä symboloi mainiosti Pietarsaaren kuntataloutta.

Jorrma

Poissa Poissa


Vastaus #93 : 21.10.2007 klo 09:30:10

3-1   Tuoppi

Wargh
Zanevskyyyyyy
Aalto

varma tieto  Ylos
Mikaeli

Poissa Poissa


Vastaus #94 : 21.10.2007 klo 10:37:53

Toivoisin myös että Rautakansleri Fomichev palaisi avaukseen, nyt jos koskaan tarvitaan kivenkovaa topparia     

Toiveisiisi on vastattu.  Ylos
mungo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ACO


Vastaus #95 : 21.10.2007 klo 10:39:28

Toiveisiisi on vastattu.  Ylos

Loistavaa  Ylos

KIIMA kasvaa edelleen. Nyt on sen aika  8)
Ilmarinen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47


Vastaus #96 : 21.10.2007 klo 10:43:27

5-1
red_one

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mitä iistimpää, sitä siistimpää


Vastaus #97 : 21.10.2007 klo 11:23:12

Edelleenkö Oulu jahtaa ensimmäistä vierasvoittoa? Olisiko tänään sen aika, vai pelataanko 0-0?
mungo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ACO


Vastaus #98 : 21.10.2007 klo 11:43:27

Edelleenkö Oulu jahtaa ensimmäistä vierasvoittoa? Olisiko tänään sen aika, vai pelataanko 0-0?

Nyt on sen aika  8)

 8) Ylos
Big Duncan

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Viikingit, Vasurijengit


Vastaus #99 : 21.10.2007 klo 11:45:43

Kun tuo Inter tänään tipahtaa karsijan paikalle niin tästä pelistä tasapeli kävisi mainiosti.

 
Sivuja: 1 ... 3 [4] 5 ... 9
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa