Armfelt
Poissa
Suosikkijoukkue: Helsinki
|
 |
Vastaus #150 : 13.12.2007 klo 16:53:43 |
|
Kyllä sen jo täältä Suomen ainoalta kunnon urheilukeskustelupalstalta ( http://keskustelu.jatkoaika.com/index.php) näkee, että jääkiekko on Suomessa paljon arvostetumpaa kuin futis. Jääkiekkoon liittyviä viestejä on yli miljoona, kun futispuolella viestien määrä on reilusti alle satatuhatta. Ehdottomasti siis vuoden urheilija on ennemmin Teemu Selänne kuin joku Jukka Jääskeläinen. Pelaako Bolton edes pääsarjassa? Ei ainakaan eilen tai toissapäivänä pelannu Mestareiden Areenalla, kun teksti-tv:stä tuloksia kattelin. Missään lehdessä ei myöskään ole ollut Jääskeläistä kehuvia juttuja, kun taas Teemu Selänteen paluusta on joka päivä isot otsikot kaikissa tärkeissä lehdissä. Yleisömäärätkin on Boltonin peleissä paljon pienemmät kuin Selänteen peleissä. Ite en oo kertaakaan ollu esim. fudismatsissa, kun taas lätkämatsissa käyn joka viikko. Kyllähän tuokin kertoo siitä, miten paljon isompi laji jääkiekko on maailmassa. Ja Teemu on tuossa lajissa ihan ykönen. Äänestäkää siis kaikki Teemua! Tehdään oma salaliitto, jolla ohitetaan sen yksinäisen Jääskeläisfanin tekemä automaattiäänestyskonehirvitys! ...
|
|
|
|
Kuningas Litmanen
Poissa
|
 |
Vastaus #151 : 13.12.2007 klo 19:16:13 |
|
...
Viestien määrä ainoa mittari.
|
|
|
|
satiainen
Poissa
Suosikkijoukkue: OPS
|
 |
Vastaus #152 : 13.12.2007 klo 20:12:06 |
|
Yleisömäärätkin on Boltonin peleissä paljon pienemmät kuin Selänteen peleissä. Ite en oo kertaakaan ollu esim. fudismatsissa, kun taas lätkämatsissa käyn joka viikko. Kyllähän tuokin kertoo siitä, miten paljon isompi laji jääkiekko on maailmassa. Ja Teemu on tuossa lajissa ihan ykönen.
Äänestäkää siis kaikki Teemua! Tehdään oma salaliitto, jolla ohitetaan sen yksinäisen Jääskeläisfanin tekemä automaattiäänestyskonehirvitys! Ei kai tollasta apinaa ookaa  :keskari: Yksinäiselle Jässi-fanaatikolle
|
|
|
|
Djimbo82
Poissa
Suosikkijoukkue: Fc Honka & Huuhkajat
|
 |
Vastaus #153 : 13.12.2007 klo 20:16:23 |
|
Ei kai tollasta apinaa ookaa :keskari: Yksinäiselle Jässi-fanaatikolle Ironian ymmärtämiselle 
|
|
|
|
Lazy Town
Poissa
Suosikkijoukkue: FCK
|
 |
Vastaus #154 : 13.12.2007 klo 20:20:57 |
|
Jukka Jääskeläinen... :  :keskari:
|
|
|
|
V
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS
|
 |
Vastaus #155 : 13.12.2007 klo 20:26:49 |
|
Ironian ymmärtämiselle  Toisaalta viesti sisältää ihan järkyttävän määrän asiavirheitä. Ei kukaan voi keksiä tuollaista päästään. Kyllä sen täytyy olla jonkun vajaaälyisen kaverin ihan tosissaan tekemä juttu  . E: toisaalta olisiko vajaaälyinen keksinyt sanaa automaattiäänestyskonehirvitys  E2: viittauksia jatkoaikaan, yleisömääriin ja teksti-tv:seen... kyllä se forumistin kirjoitus on.
|
|
« Viimeksi muokattu: 13.12.2007 klo 20:29:17 kirjoittanut werner »
|
|
|
|
|
Pietro Coscelli
Poissa
Suosikkijoukkue: AS Roma, Arsenal, Bayern München ja HJK
|
 |
Vastaus #156 : 13.12.2007 klo 21:03:02 |
|
# The finish Flassh: 12. joulukuuta 2007 kello 8.46
Kyllä täytyy olla jonkun himokoodarin automaattikone, joka Jässille ääniä antaa. Tässä maassa sentään ollaan fiksuja, eikä kukaan oikeasti antaisi ääniä millekään potkupallistille, joka pelaa jossain surkeassa joukkueessa maassa, jossa rugby on kuningaslaji. Valinnan voisi ymmärtää, jos se pelais edes Liverpoolissa, joka sentään on euroopan huippuseuroja.
Teemu Selänne sentään on joukkueensa kantavia voimia ja on monta pistettä ratkaissut täysin yksin omilla huippuesityksillään. Miten joku Jässi muka voi olla huippu, kun se pelaa joukkueessa, joka puolustaa kilpikonnaa, eikä vastustaja saa edes laukausta kohti maalia. Eikä ne enkkupakit siinä edessä edes ymmärrä sen huutoja, ku se inisee Suomeksi jotain. Teukka sentään puhuu hyvin Englantia ja on melkein joukkueensa kapteeni. Sitäpaitsi Teemu lopetti peliuransa tänä vuonna, joten se ansaitsee vuoden urheilia-tittelin jo ihan siksikin.
Jalkapalloa ei suomessa seuraa kukaan, eikä se maailmallakaan ole oikeasti kovin arvostettu, eikä maalivahdit muutenkaan oo mitään. Paitsi ehkä se joku brassimaalivahti Hikita, joka aina nousi ja teki MAALEJA. Niin kuin Teemu. Potkupallossa vaan kärkimiehet on jotain ja tekee maaleja, joten maalivahti ei millään voi olla paras urheilija. Nehän vaan seisoo eikä edes juokse. Teemu joutuu juoksemaan tosi paljon treeneissäkin, koska sen pitää pelata aina koko peli ilman taukoja. Potkupallossa ne maalivahdit vaan odottaa, kun pallo on koko ajan toisessa päässä.
Eli Jässi ei oo voittanu mitään ja pelaa ihan surkeassa joukkueessa, joka ei pärjää, joten ei sitä vaan ole voinut kukaan oikeasti äänestää. Tässä täytyy olla takana joku salaliitto tai jotain. Kenen kuningasidea? 
|
|
|
|
temetainio
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat
|
 |
Vastaus #157 : 13.12.2007 klo 21:05:42 |
|
Huutonaurua 
|
|
|
|
V
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS
|
 |
Vastaus #158 : 13.12.2007 klo 21:12:53 |
|
Kenen kuningasidea? : D  Joku Pirisen kolumnista ärsyyntynyt ja Liverpoolia "rakastava" forumisti. Kirjoitusvirheitä tässäkin melkein yhtä paljon kuin minulla 
|
|
|
|
John Matrix
Poissa
|
 |
Vastaus #159 : 13.12.2007 klo 23:28:29 |
|
|
|
|
|
Pohjolanmies
Poissa
Suosikkijoukkue: Suomen Maajoukkue, Arsenal
|
 |
Vastaus #160 : 13.12.2007 klo 23:45:59 |
|
Jopa englannin kieleenkin viitataan. *huutonaurua*
|
|
« Viimeksi muokattu: 14.12.2007 klo 08:54:37 kirjoittanut Pohjolanmies »
|
|
|
|
|
Kuqqen
Poissa
Suosikkijoukkue: activity in the forest and streets
|
 |
Vastaus #161 : 13.12.2007 klo 23:51:37 |
|
mites täällä on niin vitun yksinkertaista porukkaa, ettei muka tajua että toi on piin kovaa foorum läppää. Niinkun joku tossa ylhäällä sanoi, ironialle 
|
|
|
|
Vanja
Poissa
Suosikkijoukkue: Punainen on värimme!
|
 |
Vastaus #162 : 14.12.2007 klo 09:17:46 |
|
Toisaalta, kun noita jan-ari jutiloita löytyy tästä maasta pilvin pimein muutenkin, niin miksi täytyy alkaa tekemään se itse.
|
|
|
|
V
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS
|
 |
Vastaus #163 : 14.12.2007 klo 09:20:17 |
|
Toisaalta, kun noita jan-ari jutiloita löytyy tästä maasta pilvin pimein muutenkin, niin miksi täytyy alkaa tekemään se itse.
Ku-Son Hauskaa 
|
|
|
|
ALPPIK
Poissa
Suosikkijoukkue: Kalervo Palsa: Rotting reindeer carcass
|
 |
Vastaus #164 : 14.12.2007 klo 12:52:52 |
|
Oma suosikkikohtani: Teukka sentään puhuu hyvin englantia ja on melkein joukkueensa kapteeni. 
|
|
|
|
Pohja
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat
|
 |
Vastaus #165 : 05.01.2008 klo 20:14:02 |
|
Äsken kuulemma uutisissa kommentoitiin tulevaa finaalilähetystä Mestareita ja Perillisiä -sarjasta ja sanottiin, että suurin yllätys tuli kesäurheilussa ja on mies, KUNINGAS ?
|
|
|
|
juhinho
Poissa
Suosikkijoukkue: Toni Doblas
|
 |
Vastaus #166 : 05.01.2008 klo 20:17:12 |
|
Äsken kuulemma uutisissa kommentoitiin tulevaa finaalilähetystä Mestareita ja Perillisiä -sarjasta ja sanottiin, että suurin yllätys tuli kesäurheilussa ja on mies, KUNINGAS ?
Joo, olin juuri tulossa ilmoittamaan samasta asiasta. Kuninkaalle jo etukäteen 
|
|
|
|
Tolsa
Poissa
Suosikkijoukkue: KTP, SGE
|
 |
Vastaus #167 : 05.01.2008 klo 21:43:37 |
|
|
|
|
|
|
|
Benny Pronssijalka
Poissa
Suosikkijoukkue: Super Tele, SVHK & Super-Vesku maalivahtina
|
 |
Vastaus #170 : 12.01.2008 klo 13:28:45 |
|
Mielestäni hieman loukkaava gallup. Äänestin Antero Mertarantaa. Rasittava ja ylipirteä turpa, joka yrittää jopa keinotekoisesti tehdä jotain suurta peliä ottelusta. Kendofanitkaan ei kuulemma tykkää, ainakaan ne hc-fanit.
|
|
|
|
Conky
Poissa
|
 |
Vastaus #171 : 12.01.2008 klo 15:18:41 |
|
Saukkoselle meni  :keskari: Kari Tyni saisi mennä selostamaan Antsan tilalle.
|
|
|
|
Rojal
Poissa
Suosikkijoukkue: MM95
|
 |
Vastaus #172 : 12.01.2008 klo 15:19:35 |
|
Hannu-Pekka Hänninen :keskari: AINA ihan kujalla!!! 
|
|
|
|
head_up
Poissa
Suosikkijoukkue: Striker With a Mighty Boot!
|
 |
Vastaus #173 : 12.01.2008 klo 16:57:03 |
|
Hannu-Pekka Hänninen :keskari: AINA ihan kujalla!!!  Sama
|
|
|
|
jmh77
Poissa
Suosikkijoukkue: Sir Ryan Giggs
|
 |
Vastaus #174 : 12.01.2008 klo 17:01:48 |
|
Kyllähän Sika-Mika saa ääneni aina tällaisissa äänestyksissä!!  :keskari:
|
|
|
|
|
|