Ikifani
Poissa
Suosikkijoukkue: RoPS
|
 |
Vastaus #1100 : 07.11.2007 klo 21:30:30 |
|
Vilpittömät onnittelut Rovaniemelle. Olitte ottelusarjassa selkeästi parempia ja ansaitsette paikkanne.
Ei kyllä tule uudelle orjakaleerille helppoa, mutta onnea matkaan. Kuka(nro.6) se ylipainoinen kävelevä mustamies siellä puolustuslinjassa on Sehän nauretaan ulos kentältä joka vieraspelissä jos ei painonvartijat talvella kiinnosta.
Hän on Ykä. Hänen johdollaan RoPSin junnupitoinen joukkue piti kotipelissä nollan Viikkareita vastaan. Ykälle 
|
|
|
|
|
Ikifani
Poissa
Suosikkijoukkue: RoPS
|
 |
Vastaus #1101 : 07.11.2007 klo 21:31:38 |
|
Eka ottelun sankareille eli omille junnuille  ( ei voi laittaa tuoppia kun pojat vielä alaikäisiä)
|
|
|
|
|
Luís Fernando
Poissa
Suosikkijoukkue: Pupelluksen mestarit 2008, 2009
|
 |
Vastaus #1102 : 07.11.2007 klo 21:36:15 |
|
Toivottavasti RoPS saa liigalisenssinsä. Viikinkejä en jaksaisi ensi kaudella liigassa, ainakaan tällaisella porukalla. Varmaa on kuitenkin se, että rovaniemeläiset tulevat sukkana takaisin divariin (jos siis saavat lisenssinsä)  EUFFA ULOS!
|
|
|
|
|
Karkuri
Poissa
|
 |
Vastaus #1103 : 07.11.2007 klo 21:37:17 |
|
Ihanaaaaa!!! Rops oli suvereeni. Kuka(nro.6) se ylipainoinen kävelevä mustamies siellä puolustuslinjassa on  Sehän nauretaan ulos kentältä joka vieraspelissä jos ei painonvartijat talvella kiinnosta. Heh, Yrjöllä on sentään 95 veikkausliigaottelua alla, älä opeta isääsi...
|
|
|
|
|
JTR
Poissa
Suosikkijoukkue: KISSA KAHVIO
|
 |
Vastaus #1104 : 07.11.2007 klo 21:37:26 |
|
Ens ruudussa sitten haastatteluita.  H: -Ja nyt meillä on haastateltavana Jouko Kiistala. Onnittelut noususta, mutta uskotteko liigalisenssikomitean myöntävän liigalisenssin RoPSille?
K: -Koko liigalisenssijärjestelmä on täysin naurettava. Eihän valoja tarvita kauden aikana kuin korkeintaan parissa pelissä, ja kuppi-istuimissa jäätyy perseet ja ilman lämmitettävää kenttää pystytään hyvin viemään kausi läpi Rovaniemelläkin, kuten tälläkin kaudella nähtiin. Itse asiassa lisenssikomitealla ei ole mitään muuta vaihtoehtoa kuin myöntää lisenssi RoPSille.
H: -Mutta palvelevatko kello yhdeltä päivällä pelattavat ottelut ja seitsemän kotiottelun putki keskellä kesää Veikkausliigaa ja suomalaista jalkapalloa?
K: -Ainahan Rovaniemellä on pelattu syksyn pelejä aikaisin, ei siinä ole mitään ongelmaa, valoja ei todellakaan tarvita ainakaan Rovaniemellä, missä riittää luonnonvaloa kesällä vuorokauden ympäri. Pelataan niitä pelejä kesällä Rovaniemellä ja syksyllä ja keväällä siellä missä valot on. Mielestäni tärkeintä olisi kuitenkin pitää jalkapallo Suomessa edelleenkin kesälajina eikä yritetä keinotekoisesti pidentää kautta, sillä kuppi-istumissa jäätyy perseet. Tässä taas nähdään, kuinka kateelliset etelän herrat yrittävät saada järjettömiä vaatimuksiaan läpi ja samalla vedättää rehtejä Lapin miehiä. Lisäksi meidän metukat ja tsipvet eivät ole vielä täysin tottuneet Suomen pimeään talveen. Tällekin on tosin jo olemassa ratkaisu; afrikkalaiset pelaajamme harjoittelevat talven Sambiassa Sailetin johdolla ja tulevat sitten huhtikuussa takaisin Suomeen, kun Rovaniemelläkin nähdään taas vähän aurinkoa.
H: -Kiitos haastattelusta ja vielä kerran onnittelut noususta.
K: -Kiitoksia. Liigalisenssijärjestelmä on naurettava, valoja ei tarvita ja kuppi-istuimissa jäätyy perseet.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 07.11.2007 klo 21:40:50 kirjoittanut JTR »
|
|
|
|
|
Kikkara
Poissa
Suosikkijoukkue: Meil ei oo mittään
|
 |
Vastaus #1105 : 07.11.2007 klo 21:38:14 |
|
JTR  Teitkö itse? Hymähdin.
|
|
|
|
|
|
Speedi
|
 |
Speedi
Vastaus #1106 : 07.11.2007 klo 21:39:00 |
|
JTR 
|
|
|
|
|
Luís Fernando
Poissa
Suosikkijoukkue: Pupelluksen mestarit 2008, 2009
|
 |
Vastaus #1107 : 07.11.2007 klo 21:39:47 |
|
Viikingit hävisi yleisömäärissä, toki evakossa kotiareenalta.
Ihan hyvin siihen nähden, että taivaalta tuli vaakasuoraan vettä kuin esterin perseestä ja peli pelattiin puolueettomalla kentällä 
|
|
|
|
|
JTR
Poissa
Suosikkijoukkue: KISSA KAHVIO
|
 |
Vastaus #1108 : 07.11.2007 klo 21:39:58 |
|
JTR  Teitkö itse? Hymähdin. En, soitin Kiistalalle, mitä oikein luulit 
|
|
|
|
|
Eero Vastaranta
Poissa
Suosikkijoukkue: JJK
|
 |
Vastaus #1109 : 07.11.2007 klo 21:42:05 |
|
Tarkoitat varmaan RoPS-kapteeni Chilufyaa. Mies on kyllä hidas, mutta korvaa hienolla sijoittumisella. Vielä on muistissa RoPS - JJK matsi kesältä jossa "Ykä" paimensi Wusu-Kari kärkikaksikon aivan pimentoon.
Ja Wusu iski maalin. 
|
|
|
|
|
Manaseri
Poissa
|
 |
Vastaus #1110 : 07.11.2007 klo 21:42:19 |
|
Jouko Kiistalalle iso :keskari:
Halveeraa koko veikkausliigaa puheillaan ihan niinkuin millään ei olisi mitään väliä. Ei varmaan Kiistalan mielestä väliä vaikka pelaajat pelaisi ilman paitoja taikka ilman housuja koko kauden.
|
|
|
|
|
|
Speedi
|
 |
Speedi
Vastaus #1111 : 07.11.2007 klo 21:44:09 |
|
Ihan hyvin siihen nähden, että taivaalta tuli vaakasuoraan vettä kuin esterin perseestä ja peli pelattiin puolueettomalla kentällä  Ehdottomasti Helsingin kokoiseen kaupunkiin. Pelikin pelattiin kuitenkin kaukana kotoa.
|
|
|
|
|
Ikifani
Poissa
Suosikkijoukkue: RoPS
|
 |
Vastaus #1112 : 07.11.2007 klo 21:46:27 |
|
Jouko Kiistalalle iso :keskari:
Ei varmaan Kiistalan mielestä väliä vaikka pelaajat pelaisi ilman paitoja taikka ilman housuja koko kauden.
Ja tuohan ottais Etelän Pellejä pattiin kun näkys kellä on isoimmat kepitkin 
|
|
|
|
|
Soolo2
Poissa
|
 |
Vastaus #1113 : 07.11.2007 klo 21:47:11 |
|
Oli yllättävän helpon näköinen matsi, tai sitten Viikinkien saamattomuus teki sen helpoksi. Rops vei käytännössä kaikki kakkospallot ja kaksintaistelut. Zeddy pelasi helkkarin varmasti oudolla paikalla ( keskikentän pohja?). Vihervä oli iso yllätys ja Kunda ja Yrjö itse varmuuksia.
Harvoinpa näkee niin paljon länkiä kuin tänään. Tuntui välillä, että sukkahousumies Kallijärvelle ne tehtiin ihan ketuillessaan.
Kiitoksia Viikingeille, selvästi Veikkausliigan parhaat makkarat. Olihan niitä kehuttukin. Harmi kun juuri teidät piti tiputaa, sympaattinen seura kuitenkin
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 07.11.2007 klo 21:51:40 kirjoittanut Soolo2 »
|
|
|
|
|
|
Speedi
|
 |
Speedi
Vastaus #1114 : 07.11.2007 klo 21:48:26 |
|
Ja tuohan ottais Etelän Pellejä pattiin kun näkys kellä on isoimmat kepitkin  Täydellinen repeäminen. 
|
|
|
|
|
|
Speedi
|
 |
Speedi
Vastaus #1115 : 07.11.2007 klo 22:03:15 |
|
Antti Peura pääministeriksi! Jee maali!
|
|
|
|
|
Worlds Apart
Poissa
|
 |
Vastaus #1116 : 07.11.2007 klo 22:03:25 |
|
Saatana että pisti vihaksi katsella noita ropsi-"fäneja". Paikalla noin 100 rovaniemeläistä, joista tosin vain 20 jaksoi laulaa. Tuo pieni porukka lauloi läpi ottelun mukahauskoja pilkkalauluja liigasta ja lisenssijärjestelmästä. Vittu mitä juntteja ja rovaniemen markkinoiden rillumarei separeita. Kyllä karsintamatseissa aktivoidutaan, mutta liigamatseissa aina yhtä hiljaista. Vittu mitä gloryhunter-porukkaa. Halveksunnan määrää en pysty tässä kuvailemaan. Hyi saatana. Ja sitten toinen asia. Se pelin laatu. Kumpikaan joukkueista ei kuulu liigatasolle. Peli kauheaa roiskintaa eikä yksikään pelaaja vakuuttanut. Viikkarit kenttäpelissä jopa parempi, mutta ropsin säälittävä divari-sumppupuolustus ja kilpikonna oli kova sana Bolliksen sateessa. Olosuhteet olivat erinomaiset vaikka koko päivän oli satanut. Helsingissä on hyviä kentän hoitajia, ainakin Töölössä. Muutenkin ilta olisi ollut erinomainen jalkapallon seuraamiselle, mutta vittumainen sade teki olon aika viileäksi. Sinänsähän marraskuulla ei ollut osuutta asiaan, sillä yhtä vittumaista se olisi ollut kastua elokuussa, syyskuussa kuin lokakuussakin. Jos Bolliksella olisi ollut kuiva ja tuulenpitävä katto pään päällä, niin en näe yhtään syytä, miksei tuossa kelissäkin olisi voinut pelata liigaa vaikka marraskuun loppuun asti. Brittein saarilla samoissa ja paskemmissakin keleissä pelataan joka talvi tuhansia matseja.Taas nähtiin liigalisenssijärjestelmän tärkeys jalkapallon seuraamiselle. On hullua ja perverssiä kapinoida sellaista vastaan. Tämän illan voittaja on junttien juntti Jouko Kiistala ja 100 muuta psykopaatti Ropsilaista. Vittu että hävettää olla suomalainen. Toivottavasti liigalisenssikomitealla on munaa passittaa tämä ruttunaamalauma hiuksista divariin kulkematta lähtöruudun kautta. Sinne toki kuuluu rehellisyyden nimissä myös Viikingit ja Hettarin kyläkenttä. 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 07.11.2007 klo 22:05:18 kirjoittanut Worlds Apart »
|
|
|
|
|
Kikkara
Poissa
Suosikkijoukkue: Meil ei oo mittään
|
 |
Vastaus #1117 : 07.11.2007 klo 22:04:57 |
|
Tuossa edellisessä viestissäkö sitten oli hyvät mystikset ja bennyt sitä asiaa ja laatua 
|
|
|
|
|
Han7
Poissa
Suosikkijoukkue: RoPS, Suomi
|
 |
Vastaus #1118 : 07.11.2007 klo 22:05:47 |
|
Saatana että pisti vihaksi katsella noita ropsi-"fäneja". Paikalla noin 100 rovaniemeläistä, joista tosin vain 20 jaksoi laulaa. Tuo pieni porukka lauloi läpi ottelun mukahauskoja pilkkalauluja liigasta ja lisenssijärjestelmästä. Vittu mitä juntteja ja rovaniemen markkinoiden rillumarei separeita. Kyllä karsintamatseissa aktivoidutaan, mutta liigamatseissa aina yhtä hiljaista. Vittu mitä gloryhunter-porukkaa. Halveksunnan määrää en pysty tässä kuvailemaan. Hyi saatana. Ja sitten toinen asia. Se pelin laatu. Kumpikaan joukkueista ei kuulu liigatasolle. Peli kauheaa roiskintaa eikä yksikään pelaaja vakuuttanut. Viikkarit kenttäpelissä jopa parempi, mutta ropsin säälittävä divari-sumppupuolustus ja kilpikonna oli kova sana Bolliksen sateessa. Olosuhteet olivat erinomaiset vaikka koko päivän oli satanut. Helsingissä on hyviä kentän hoitajia, ainakin Töölössä. Muutenkin ilta olisi ollut erinomainen jalkapallon seuraamiselle, mutta vittumainen sade teki olon aika viileäksi. Sinänsähän marraskuulla ei ollut osuutta asiaan, sillä yhtä vittumaista se olisi ollut kastua elokuussa, syyskuussa kuin lokakuussakin. Jos Bolliksella olisi ollut kuiva ja tuulenpitävä katto pään päällä, niin en näe yhtään syytä, miksei tuossa kelissäkin olisi voinut pelata liigaa vaikka marraskuun loppuun asti. Brittein saarilla samoissa ja paskemmissakin keleissä pelataan joka talvi tuhansia matseja.Taas nähtiin liigalisenssijärjestelmän tärkeys jalkapallon seuraamiselle. On hullua ja perverssiä kapinoida sellaista vastaan. Tämän illan voittaja on junttien juntti Jouko Kiistala ja 100 muuta psykopaatti Ropsilaista. Vittu että hävettää olla suomalainen. Toivottavasti liigalisenssikomitealla on munaa passittaa tämä ruttunaamalauman hiuksista divariin kulkematta lähtöruudun kautta. Sinne toki kuuluu rehellisyyden nimissä myös Viikingit ja Hettarin kyläkenttä.  Katkeraa, oi niin katkeraa  
|
|
|
|
|
|
Speedi
|
 |
Speedi
Vastaus #1119 : 07.11.2007 klo 22:07:22 |
|
Pakko se on myöntää. Kyllä tää RoPSin kannatus perustuu hyvin pitkälti gloryhunterismiin. Meille. 
|
|
|
|
|
Gunner
Paikalla
Suosikkijoukkue: Nuolen pääkirjoitusta
|
 |
Vastaus #1120 : 07.11.2007 klo 22:07:33 |
|
Saatana että pisti vihaksi katsella noita ropsi-"fäneja". Paikalla noin 100 rovaniemeläistä, joista tosin vain 20 jaksoi laulaa.
Ihan toista kuin Rovaniemen matsissa missä punaperseet olivat aktiivisesti mukana vai?
|
|
|
|
|
Worlds Apart
Poissa
|
 |
Vastaus #1121 : 07.11.2007 klo 22:10:42 |
|
Ihan toista kuin Rovaniemen matsissa missä punaperseet olivat aktiivisesti mukana vai?
Valloittajat on ihan läppä, mutta eivät sentään ole yhtä ärsyttäviä kuin rovaniemeläiset gloryhunter janarit. Näistä Ropsin tyypeistä ei varmaan puoletkaan osaa jalkapallon sääntöjä, mutta kun on jotain sukujuuria rovaniemelle niin pitää käydä kerran kahdessa vuodessa huutelemassa karsintamatsissa. Säälittävä seura, säälittävät fanit. :keskari:
|
|
|
|
|
Gunner
Paikalla
Suosikkijoukkue: Nuolen pääkirjoitusta
|
 |
Vastaus #1122 : 07.11.2007 klo 22:12:47 |
|
Valloittajat on ihan läppä, mutta eivät sentään ole yhtä ärsyttäviä kuin rovaniemeläiset gloryhunter janarit. Näistä Ropsin tyypeistä ei varmaan puoletkaan osaa jalkapallon sääntöjä, mutta kun on jotain sukujuuria rovaniemelle niin pitää käydä kerran kahdessa vuodessa huutelemassa karsintamatsissa. Säälittävä seura, säälittävät fanit. :keskari:
Hieno analyysi 
|
|
|
|
|
MJ
Paikalla
Suosikkijoukkue: Jugadores del Käpylän Pallo, €uro-Klubi, Jam Tarts
|
 |
Vastaus #1123 : 07.11.2007 klo 22:12:51 |
|
Ei sitten tarvitse vaivautua Hettarillekkaan ensikaudella.  Viikkareista tuli nyt sitten kertaheitolla vastustaja. Tervetuloa vaan Käpylän Urheilupuistoon.
|
|
|
|
|
Kikkara
Poissa
Suosikkijoukkue: Meil ei oo mittään
|
 |
Vastaus #1124 : 07.11.2007 klo 22:13:24 |
|
Valloittajat on ihan läppä, mutta eivät sentään ole yhtä ärsyttäviä kuin rovaniemeläiset gloryhunter janarit. Näistä Ropsin tyypeistä ei varmaan puoletkaan osaa jalkapallon sääntöjä, mutta kun on jotain sukujuuria rovaniemelle niin pitää käydä kerran kahdessa vuodessa huutelemassa karsintamatsissa. Säälittävä seura, säälittävät fanit. :keskari:
Kannattais poika tutkia ennenku hutkit. Oletko tietoinen kuinka paljon meillä on ollut faneja vieraspeleissä YKKÖSESSÄ. Ja kotipeleissä. Siinä on kuule hunttaaminen kaukana. Monet nykyiset liigaseurat kun pelaisivat Ykköstä niin tuntuu vähän siltä ettei siellä monikaan hullu huutelisi. Saatika vieraspeleissä. Pitkille vierasmatkoille ja todellisille kannattajille 
|
|
|
|
|
|
|
|