FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
18.12.2025 klo 08:22:11 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 214 [215] 216 ... 222
 
Kirjoittaja Aihe: FC Lahti - Mustat Kuhnurit 2008  (Luettu 245786 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Johtaja Calu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mustat Kuhnurit, Eemeli Virta


Vastaus #5350 : 22.10.2008 klo 12:10:15

Onks teil syyslomaa ku ootte näin aktiivisii?  :D :ylos :

UH AH LAHTI!  Ylos

Ite oon ainaki työtön Tuoppi


e En toki kauaa
« Viimeksi muokattu: 22.10.2008 klo 12:11:41 kirjoittanut Calumus »
Rafu

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: FC Lahti


Vastaus #5351 : 22.10.2008 klo 12:12:23

Ite oon ainaki työtön : tuoppi:
Vähän siistii, koko ajan vapaata  Ylos Mä ajattelin töitä varmaan tehdä ,mutta ala mikä tulee olemaan on todennäköisesti FC Lahden puheenjohtaja tai valmentaja  ;)

Meneepä OT  :(
Johtaja Calu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mustat Kuhnurit, Eemeli Virta


Vastaus #5352 : 22.10.2008 klo 12:15:46

Vähän siistii, koko ajan vapaata  Ylos Mä ajattelin töitä varmaan tehdä ,mutta ala mikä tulee olemaan on todennäköisesti FC Lahden puheenjohtaja tai valmentaja  ;)

Meneepä OT  :(

Rahnaa ois kivempi saada enemmän. Mutta ens viikolla jo töihi, ja onhan tässä oltu jo pari viikkoa "työttömänä" intin loppumisen jälkee. Itekki aattelin viis vuotta sitte nuorueen innolla että menisin FC Lahelle töihi, mutta nyt näyttää olevan osaavat äijät puikoissa joten jätän sen suosiolla niille.


Joo mutta privastelut homona
simo hylje

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lahti


Vastaus #5353 : 22.10.2008 klo 12:53:54

Vähän siistii, koko ajan vapaata  Ylos Mä ajattelin töitä varmaan tehdä ,mutta ala mikä tulee olemaan on todennäköisesti FC Lahden puheenjohtaja tai valmentaja  ;)

Meneepä OT  :(

Ootko varma? Mietipa viela...Iha hoystopuintia!
Rikkiviisas

Poissa Poissa


Vastaus #5354 : 22.10.2008 klo 13:08:46

Lahen vastine NAMBLAlle selkeästi syntymässä  Ylos

(Pällit voi googlata)
shanks

Poissa Poissa


Vastaus #5355 : 22.10.2008 klo 13:09:33

Ei mulla ainakaan koskaan työpaikoilla ole ollu mitään muuta tekemistä kuin spämmätä foorumeille.  ;)
Rikkiviisas

Poissa Poissa


Vastaus #5356 : 22.10.2008 klo 13:10:56

Töissähän sitä aikaa vasta onkin spämmätä.
Työttömänä on sen sijaan liian kiire syrjäytyä ja passivoitua.
Bob Common

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Antijalkapallo


Vastaus #5357 : 22.10.2008 klo 13:32:15

Rafulta huikeeta puintia :D

Jos palataan hankintoihin, niin mulla on vähän ristiriitaiset fiilikset Wususta. Voi olla vähä Kemppisen kaltainen pelaaja mut toisaalta läpimurron sattuessa näistä etnisistä pelaajista saa paremmin kyhnyä ;)
Jones

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FCL


Vastaus #5358 : 22.10.2008 klo 13:45:00

Ei mulla ainakaan koskaan työpaikoilla ole ollu mitään muuta tekemistä kuin spämmätä foorumeille.  ;)

Kai sitä muutakin tekemistä ois mutta ei koskaan niin kiire olis etteikö ff2:lla kerkeis käydä. Varmaankin tämäkin firma tuottais enemmän kun pistäis tän foorumin bännilistalle (vinkki sinne pomolle joka kuitenkin tätä luet  >:().

Niin joo Wusu kanssa foorumille, eikun Lahteen.  Ylos
Rafu

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: FC Lahti


Vastaus #5359 : 22.10.2008 klo 14:24:51

Nyt on sellainen KIIMA että on pakko kirjoittaa FC Lahesta ja sen faneista  :D

Tähän mennessä pelaajat ovat suoriutuneet seuraavasti:

Viktor Szentpeteri: Veska ei vakuuttanut talvella kummoisesti eikä alkukausikaan ollut töitä täynnä ja siksi Viktorin taidot jäivät vähän arvoitukseksi. Pyhä Pietari on kuiten syyskierroksilla torjunut erittäin vakuuttavasti ja kehittynyt koko ajan (kiitos Parkkosen). Viktor on myös noussut yhdeksi suosikikseistani.

Juha Tuomi: Maalivahtilupaus pääsi maaliin 2 liigapelissä. Ei vakuuttanut oikeastaan ,mutta ei pahemmin sählännytkään. Yksi suurimmista tulevaisuuden lupauksista. Uusi hiustyylikin on paljon parempi kuin vanha.

Kalle Eerola: Lahtelainen "köyhän miehen-Roberto Carlos" on esittänyt sitä samaa mitä ennenkin. Hyvä erikoistilanteissa ja usein hienoja puolenvaihtoja ,mutta suuria vaikeuksia alaspäin sekä sortuu ajoittain roiskimiseen. Valitettavasti joutuu etsimään uuden joukkueen.

Jere Pitkälä: Talvikaudella vakuutti minut suuresti ,mutta sai vain 31 minuuttia peli-aikaa (loukkaantuminen) joten liiga kentillä katsomaton kortti. Ensi kaudella enemmän näyttömahdollisuuksia.

Henri Toivomäki: Teinilupaus joka on ollut tämän kauden yksi yllättäjistä. Hyvä pelinlukutaito ja järjettömän nopea. Lihaa luitten päälle ja munaa vielä isommaksi niin tulee enemmän peli-aikaa ja naisia. PUOLI-LÄPIMURTO

Heikki Haara: Pidin Haaraa ennen kauden alkua puolustuksen akilleen kantapäänä ,mutta on osoittanut että kuuluu jopa liigan toppari eliittiin. Pelin avaaminen on lokkien syöttämistä ,mutta onneksi meillä on Moilanen.

Janne Moilanen: Alavatsavamma vaivannut läpi kauden ja siksi otteet ovat hieman ailahdelleet. Pystyy kuitenkin (alavatsavammasta huolimatta) pelaamaan hyvällä tasolla. Välillä tekee virheitä ,mutta eikös me kaikki. On sitoutunut joukkueeseen mikä on todella hienoa!

Pyry Kärkkäinen: Paikka on muuttunut koko ajan ja lopulta Pyry löysi itsensä vaihtopenkiltä kaivelemassa muniaan. Johtuuko siitä että ei ole kirjoittanut sopimusta? Kuitenkin hyvää VL-tasoa ja pitäisin mielelläni joukkueessa. Jatkoa ehottomasti!

Eetu Sassila: No jaa...talvikaudella oli suht. hyvä ,mutta liigassa loppuu taito, vauhti, pelisilmä jne. Paikkaa kovuudellaan ,mutta suhteellisen turha jätkä Lahdelle ellei halua paistella makkaraa. Liksakin on siinä hyvä?  ::)

Jukka Vanninen: Kauden huippuhankinta ei tuottanut pettymystä. Pelaa illasta toiseen suurella sydämmellä ja se näkyy tuloksissa. Hieno mies! Siinä saa Ikävalkot koivillensa jos keskittyy pelin sijaan hiusten laittoon.

Mika Hänninen: Pieni floppi sillä Hännisestä odotettiin suunnilleen sateentekijää. Omaa kuitenkin hyvän kudin ja pelisilmääkin on. Kovuutta talvella lisää niin on ensi kautena oiva lisä lahtelaisnippuun.

Eero Korte: Loistava kausi kohta takanapäin! On hyvä molempii suuntiin, riistää, syöttää omille jne.
Puutteet luovuudessa sillä harvoin lähtee vapauttavia syöttöjä. Tehoissa parantamisen varaa.
LÄPIMURTO

Konsta Hietanen: Poika ei jäänyt kaipaamaan Mursua eikä Ilvestä. On paranatanut vuosi vuodelta ja kuuluu nyt liigan eliittiin. Huima asenne ja jäätävät kikat. Mitkä reidet! LÄPIMURTO

Kaarlo Rantanen: Paska kausi jälleen. Oliko edes kentällä. Ainiin olihan se sillon kerran!
Pakko parantaa ja ihan vitusti jos haluaa edes vaihtopenkille. Taitoa on ku saatana Litmasella ,mutta mikä sitä vaivaa kun ei tuu tulosta. Poika siperiaan niin oppii hyödyntämään taitojaan!

Riku Heini: Todella potentiaalinen pelaaja ,mutta hiipui kauden edetessä. Tulevaisuudessa paljon hyötyä.

Jukka Veltheim: Nousukomeetta nousi tärkeäksi palaksi Lahen paidassa. Tasainen kaikissa ominaisuuksissa!

Pekka Kainu: Kakkis väläytteli ajoittain ja teki kaksi maalia ,mutta nyt joutuu Kakkis takaisin Pohjoiseen. Olisi kyllä ihan kelvollinen vaihtopenkille  ;)

Drilon Shala: Pidin jo menettettynä tapauksena ,mutta niin vaa DR.Alban tuli pizeriasta ja pelasi hyvin. Haastaa jatkuvalla syötöllä ja syöttää omille kiitettävän usein. LÄPIMURTO

Jonne Kemppinen: Kukaan ei uskonut tähän pommikoneeseen. Nyt uskoo.Voi jopa sanoa että ilman Kemppistä ei olisi enää merkittäviä pelejä. Niin hienosti mies on ratkaissut pelejä! Tärkee mies!

Rafael: Jalka hidastuu ,mutta työt lisääntyy. Pelaa niin hienosti että tippa tulee linsiin ku edes ajattelen Rafua. Maalimäärä ei enää niin suuri ,mutta ei se haittaa kun työnteko maittaa!

Jari Litmanen: No hei, se on Litmanen! Tartteeks mun sanoo jotain!?

Berat Sadik:  Muutama maali ja paljon fyrkkaa Lahelle. Kiitos Berat!
Alka Seltzer

Poissa Poissa


Vastaus #5360 : 22.10.2008 klo 14:29:25

KOHTA MENNÄÄ!!!!!!!!111111111111111111111111
Johtaja Calu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mustat Kuhnurit, Eemeli Virta


Vastaus #5361 : 22.10.2008 klo 14:33:17

Rafun analyysille vahva Ylos
rokelvis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hape, Tore ja Yukha of Malinen


Vastaus #5362 : 22.10.2008 klo 14:35:38

Rafun analyysille vahva Ylos

Sama. Ei kyllä tekstien perusteella uskois, että kaveri täyttää vasta 14 vuotta.  :o

Rafulle  Ylos
Toivo K.

Poissa Poissa


Vastaus #5363 : 22.10.2008 klo 14:37:34

Rafun analyysille vahva Ylos

Sama  Ylos
Jones

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FCL


Vastaus #5364 : 22.10.2008 klo 14:53:03

Rafu vuoden forumistiksi.   Ylos
huipulla lopettanut

Poissa Poissa


Vastaus #5365 : 22.10.2008 klo 15:06:10

Hyvä rafu , ihan hyvin sä vedät jos nän tuttuna sanon  :)

Viimeisempiä siirtospekulaatiossa etenkin Mannisen lähtö hakasta on varma. Aluksi huhuiltiin JJK mutta sieltä ilmoittetu että Manninen ei ainakaan sinne menossa olisi lahella hyvä mahollisuus tarjota sopparia.
Mannisen vahvuuksia lyhyesti:
    - Vielä nuori ja potentiaali kehittyä eurokentille saakka
    -Osaa haastaa, keskitykset hyvää luokkaa, eikä ole mitenkään hidaskaan
    - Toisi kaivattua taitoa viedä palloa laitaa pitkin ja jaella sitä kärkeen
   
Toinen "ihanne" pelaaja laidalle olisi Arkivuo joka ei jatka nykysiessä seurasaan, on ilmoittanut että aikoo suunnata oisko ollu espanjaa, italiian tms. etelä/keski-eurooppaan.

Puolustukseen Uimaniemi (vai miten se meni) olisi hyvä pelaaja nuori , potentiaalia.Muita tälläisiä olisi Arajuuri mutta taitaa jatkaa saarilla (?)
Bob Common

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Antijalkapallo


Vastaus #5366 : 22.10.2008 klo 15:12:10

Viimeisempiä siirtospekulaatiossa etenkin Mannisen lähtö hakasta on varma. Aluksi huhuiltiin JJK mutta sieltä ilmoittetu että Manninen ei ainakaan sinne menossa olisi lahella hyvä mahollisuus tarjota sopparia.

JJK:n päästä taidettiin ilmoittaa, että Manninen oli "jo sitoutunut muualle" eli tämä juna taisi mennä Lahen osalta. Veikkailisin, että TPS on ens kauden osoite.
DTS

Poissa Poissa


Vastaus #5367 : 22.10.2008 klo 15:15:29

Lahella treenejä: missä ja millon?
Huupponen
2017

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tonttilan Super -91


Vastaus #5368 : 22.10.2008 klo 15:15:53

Nyt on sellainen KIIMA että on pakko kirjoittaa FC Lahesta ja sen faneista  :D


missä niist faneista oli, oisin halunnu nähdä syväanalyysia Jaanuksesta ja Kuqqenin kesäteattereista ja tikkakisoista
huipulla lopettanut

Poissa Poissa


Vastaus #5369 : 22.10.2008 klo 15:19:40

missä niist faneista oli, oisin halunnu nähdä syväanalyysia Jaanuksesta ja Kuqqenin kesäteattereista ja tikkakisoista

vahva sama  Ylos
Rafu

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: FC Lahti


Vastaus #5370 : 22.10.2008 klo 15:24:43

missä niist faneista oli, oisin halunnu nähdä syväanalyysia Jaanuksesta ja Kuqqenin kesäteattereista ja tikkakisoista
FCLK: Hieno perinteikäs kannataja porukka jossa on hienoja miehiä (naisia???).
Kaljaa menee liikaa ,mutta ei se haittaa jos taso pysyy samana.
Näyttää että kannattajia on tullut lisää,,,vai?

Olisi kiva kirjoittaa analyysi FF2 Lahen faneista ,mutta ensin pitää saada selville ketkä haluavat että heistä kirjoitetaan jotain. Yksityisviestillä halukkaita mukaan!  :D
shanks

Poissa Poissa


Vastaus #5371 : 22.10.2008 klo 15:33:03

Huikeeta settiä kyllä Rafulta. Ite oon kaks kertaa vanhempi enkä tajua futiksesta lähellekkään noin paljoa.  Ylos
simo hylje

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lahti


Vastaus #5372 : 22.10.2008 klo 15:33:54

Ensikannin huumaa rafulla...?
rokelvis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hape, Tore ja Yukha of Malinen


Vastaus #5373 : 22.10.2008 klo 15:37:11

Ensikannin huumaa rafulla...?

Tai sitten kohdannut ensirakkautensa  :)
Johtaja Calu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mustat Kuhnurit, Eemeli Virta


Vastaus #5374 : 22.10.2008 klo 15:38:14

Tai sitten kohdannut ensirakkautensa  :)

Johan se FC Lahen kohtas vuosia sitte Ylos

 
Sivuja: 1 ... 214 [215] 216 ... 222
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa