FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
14.09.2025 klo 23:18:20 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 [2]
 
Kirjoittaja Aihe: Litmanen suoraan avaukseen?  (Luettu 2386 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
kuusysi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajalauma


Vastaus #25 : 16.11.2007 klo 19:12:16

Minkä signaalin tämä antaa muille pelaajille siitä mitä Hodari ajattelee heidän taidostaan?

Ei minkäänlaista. Losan ollessa poissa (ja Väykkäkin ilman pelituntumaa) Littiä kaivataan. Ei mahdoton idea että tulisi avaukseen 60 minuutiksi tai vaihdosta sisään puoleksi tunniksi hakemaan tuntumaa Portugali-peliä varten.
Taigu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: En keskustele yleisömääristä - älä sinäkään!


Vastaus #26 : 16.11.2007 klo 19:17:04

Kunto 20 min pelaamista viimeisen vuoden aikana. Mä rakastan Littiä siinä missä kuka tahansa suomifutisfanaatikko mutta en tiedä, ei nämä Litin nostot aina Mursullakaan toiminut. Esim. Suomi-Hollanti, Litti avaukseen riskillä, reisi paukahtaa 28 min kohdalla, vaihto hukkaan, peli sekaisin... Itse näkisin Litin mieluiten hengenluojana ja Kolkat, Sjölundit, Tainiot, Forsselit, Johanssonit ja Heikkiset avauksessa, mutta toivottavasti olen väärässä!

Toinen on se että riski peluuttaa toipuvaa Littiä pakkasessa voi johtaa uudelleen loukkaantumiseen ja jos Litti on oikeasti pelikuntoinen ja hyödyksi meille niin mieluiten sitten nyt kymmenen minuuttia lopusta (jos Suomi johtaa) ja Portugalissa sitten kentälle (jos Suomi tarvitsee maalin)...
anttij

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Operaatio AM


Vastaus #27 : 16.11.2007 klo 19:23:41

Niin, onhan siinä aina riskinsä. Mutta kun muistelee esimerkiksi kesäkuun Serbia-matsia, niin selvästi Litmanen toi vaihdosta tullessaan peliin järkeä ja rauhallisuutta, eikä ollut silloinkaan hyvässä kunnossa. On tietysti eri asia, että riittääkö Suomen peli huomenna voittoon ilmankin Litmasta. Pitäisi riittää. Mutta kun sitä pelituntumaakin pitäisi Litille saada keskiviikkoa varten, niin itse kannattaisin miestä avaukseen.
Romario

Poissa Poissa


Vastaus #28 : 16.11.2007 klo 20:44:26

Aika ikärasistista kirjoittelua. Eihän Litmanen ole missään viitannut mihinkään lopettamiseen. Intoa on jalkapalloon kuin pikkupojalla.

No ei nyt ihan niinkään. Jossain haastattelussa sanoi, että pelaaminen on mukavaa, vaikka ei olekaan enää aivan yhtä mukavaa kuin nuorempana.
torpeedo

Poissa Poissa


Vastaus #29 : 16.11.2007 klo 21:05:21

Sen, että Litmanen on kuningas.

smam Ylos
Kikkara

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Meil ei oo mittään


Vastaus #30 : 16.11.2007 klo 21:10:57

Minkä signaalin tämä antaa muille pelaajille siitä mitä Hodari ajattelee heidän taidostaan?

Lyödään Ilola avaukseen ja Litmanen penkille niin muille pelaajille ei tuu paha mieli  :D Ylos


LITTI KUNGEN JAU!
puujalkapallo

Poissa Poissa


Vastaus #31 : 17.11.2007 klo 00:00:46

Avaukseen, ja pelaa niin kauan kuin jaksaa!!!

Ja ehtii siinä ajassa syöttää kaksi ja tehdä yhden (2+1). Väyrynen viime vartiksi puolustushommiin.
ringhio

Poissa Poissa


Vastaus #32 : 17.11.2007 klo 01:09:36

Avaukseen.
Baresi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47, Leijonat, Huuhkajat, Jäätävä läppä


Vastaus #33 : 17.11.2007 klo 03:38:52

Litmanen - Huusko, niin ei olis mitään hätää
fatty100kg

Poissa Poissa


Vastaus #34 : 17.11.2007 klo 13:00:51

Litillä on hyvä kutina!

- Sellainen kutina minulla on, että joukkue on erittäin nälkäinen näihin kahteen viimeiseen peliin. Homma ei ole omissa käsissä vaikka joukkueella on kova luotto siitä, että kuusi pistettä näistä kahdesta viimeisestä ottelusta saataisiin. Vähän apua tarvitaan vielä muualtakin. Katsotaan ensin tämä Azerbaidzhan-peli ja edetään sen mukaan.

Litin kutinalle! Ylos
Tappajasatelliitti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Maajoukkue, Arsenal


Vastaus #35 : 17.11.2007 klo 14:10:57

Näin viime yönä unta Portugali-Suomi ottelusta. Jänää oli.. Juuri ennen taukovihellystä Eremenko laukoi muistaakseni Litin syötöstä boxin rajalta kierteisen keskelle ja häkkiin. Loppua ottelusta en nähnyt mutta märkä uni oli  :)

 
Sivuja: 1 [2]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa