StadioninHuuhkaja
Poissa
|
 |
: 22.11.2007 klo 01:09:14 |
|
Niin..Ketkä jatkavat konkareista maajoukkueessa? Kaikki tietävät varmaan keitä tarkoitan. Kannattaisiko jo jonkun lopettaa? Kenen tulisi jatkaa mahdollisimman pitkään? 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 22.11.2007 klo 01:21:09 kirjoittanut StadioninHuuhkaja »
|
|
|
|
|
Beloki
Poissa
|
 |
Vastaus #1 : 22.11.2007 klo 01:10:17 |
|
Lopettavat varmuudella: Litmanen, Kolkka, Nurmela Lopettaa melkoisella varmuudella: Hyypiä Saattaa lopettaa: Tihinen, Riihilahti jne.
|
|
|
|
|
Johtaja Calu
Poissa
Suosikkijoukkue: Mustat Kuhnurit, Eemeli Virta
|
 |
Vastaus #2 : 22.11.2007 klo 01:11:18 |
|
Saattaa lopettaa: Tihinen, Riihilahti jne.
Miks 
|
|
|
|
|
kingkongkarlson
Poissa
Suosikkijoukkue: babylon ja maajengi
|
 |
Vastaus #3 : 22.11.2007 klo 01:12:04 |
|
Jääskeläinen 
|
|
|
|
|
Beloki
Poissa
|
 |
Vastaus #4 : 22.11.2007 klo 01:12:17 |
|
Miks  En tiedä, tuli vaan mieleen.
|
|
|
|
|
Johtaja Calu
Poissa
Suosikkijoukkue: Mustat Kuhnurit, Eemeli Virta
|
 |
Vastaus #5 : 22.11.2007 klo 01:14:28 |
|
En tiedä, tuli vaan mieleen.
OK. Ikä ei ainakaan tule olemaan mikään este moneen vuoteen.
|
|
|
|
|
murdock
Poissa
|
 |
Vastaus #6 : 22.11.2007 klo 01:15:05 |
|
Kolkasta täytyy sanoa, että harmi jos lopettaa. Joden uran parhaat karsinnat. Vuodet vain alkavat painamaan laitureita muita nopeammin. Toivottavasti jatkaa vielä yhden rupeaman.
|
|
|
|
|
|
Speedi
|
 |
Speedi
Vastaus #7 : 22.11.2007 klo 01:15:50 |
|
Lopettavat varmuudella: Litmanen, Kolkka, Nurmela Lopettaa melkoisella varmuudella: Hyypiä Saattaa lopettaa: Tihinen, Riihilahti jne.
Aika turha lista. Lopettavat varmuudella: Nurmela Lopettaa melkoisella varmuudella: Kolkka Saattaa lopettaa: Riihilahti jne. Lukkoon!
|
|
|
|
|
Elinajan trim
Poissa
|
 |
Vastaus #8 : 22.11.2007 klo 01:18:20 |
|
Itseäni huolestuttaa eniten maalivahtiosasto, mikä on viime vuodet ollut Suomen suurin vahvuus. Jässihän on jo karsintojen aikana vihjannut varsin selvästi brittilehdistölle, että aikoo astua sivuun maajoukkuekuvioista kuluneen kampanjan jälkeen. Niemi taisi myös palata vain ratkaisevien otteluiden ajaksi siltä varalta että Jässi joutuu pelikieltoon tai loukkaantuu. Erityisesti Jässin luopiomainen maajoukkueuran lopettaminen olisi suunnaton takaisku, onhan mies parhaassa iässä ja pelasi tänään uransa parhaan ottelun ainakin maajoukkueessa. Itse katsoin tänään ensimmäisen Jässin ottelun, jossa miehen koko olemus herätti suuren luottamuksen tunteen. Meillä ei ole varaa meneettää sua, Jässi 
|
|
|
|
|
shots
Poissa
Suosikkijoukkue: #ruotsifutis #GIFSundsvall
|
 |
Vastaus #9 : 22.11.2007 klo 01:19:58 |
|
Rahani pistän seuraavien herrojen lopettamiselle:
Jässi, Niemi, Hyypiä, Litti, Kolkka (ja Nurmela).
|
|
|
|
|
rossoneri
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK, Dawda
|
 |
Vastaus #10 : 22.11.2007 klo 01:20:15 |
|
Vastahan Kolkka tuossa totesi pari päivää sitten, että jatkanee niin seura- kuin maajoukkue uraansa vielä useita vuosia.
|
|
|
|
|
Elba
Poissa
Suosikkijoukkue: MyPa, Huuhkajat, LFC
|
 |
Vastaus #11 : 22.11.2007 klo 01:21:11 |
|
Vastahan Kolkka tuossa totesi pari päivää sitten, että jatkanee niin seura- kuin maajoukkue uraansa vielä useita vuosia.
Eihän tuo nyt vielä niin vanha taida olla ettei yksiä karsintoja jaksaisi... 
|
|
|
|
|
Holmgård
Poissa
|
 |
Vastaus #12 : 22.11.2007 klo 01:21:58 |
|
Hyyppä voisi vaikka painua vittuun: pelin jälkeen sanoi " nyt keskityn nyykäässel- matsiin". Ei noin voi sanoa vitun pallinaama!!
E: Satun tietämään että Joonas jatkaa Huuhkajana 100 prosentin varmuudella, patriootti kun on.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 22.11.2007 klo 01:23:57 kirjoittanut Holmgård »
|
|
|
|
|
Hincha en cancha
Poissa
Suosikkijoukkue: Klubi, Huuhkajat, suomifutis paikan päällä
|
 |
Vastaus #13 : 22.11.2007 klo 01:22:43 |
|
Erityisesti Jässin luopiomainen maajoukkueuran lopettaminen olisi suunnaton takaisku, onhan mies parhaassa iässä ja pelasi tänään uransa parhaan ottelun ainakin maajoukkueessa. Eiköhän Jässin paras maajoukkuepeli nähty vuosi sitten Finskillä. Muuten kyllä samaa mieltä siitä, että Jässin mahdollinen lopettaminen Huuhkajissa huolestuttaa...
|
|
|
|
|
grönvit
Poissa
|
 |
Vastaus #14 : 22.11.2007 klo 01:23:44 |
|
Jässin menetys olisi kieltämättä helvetin iso takaisku.
Veikkaan, että nämä herrat lopettavat: Litmanen, Nurmela, Niemi, Wiss ja EHKÄ Hyypiä.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 22.11.2007 klo 15:01:37 kirjoittanut grönvit »
|
|
|
|
|
1x2
Poissa
|
 |
Vastaus #15 : 22.11.2007 klo 01:24:16 |
|
Lopettavia
Wiss 100% Niemi 99% Litti 90% Nure 90% Hyypiä 50% Jässi 25% Kolkka 15%
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 22.11.2007 klo 01:27:38 kirjoittanut 1x2 »
|
|
|
|
|
PirloMAnia
Poissa
Suosikkijoukkue: Ac Milan,As Bari, Azzurri
|
 |
Vastaus #16 : 22.11.2007 klo 01:26:06 |
|
Turha tota on spekuloida koska nyt tällä hetkellä varmaan aika moni olisi lopettamassa. Maajoukkuejalkapalloa kun ei vaan ole niin helppoa lopettaa tosta vaan, varsinkaan tällaisen kollektiivisen kokemuksen jälkeen jossa on huomattu että oikeassa ohjauksessa on mahdollista saavuttaa jotain enemmän kuin mukana oli karsinnoissa.
Nyt heitän pallon liitolle. sillä on nyt se linjanvedon paikka jossa taataan maajoukkueelle mahdollisimman hyvä tuleva ympäristö. Jos peräsimeen saadaan jotain uskottavaa, on silloin halu maajoukkueeessa mukanaoloon kova. Ja mitä jässiin tulee, ongelma on että maajoukkueessa ei ole mitään kunnon vaihtoehtoa jässille ja sikäli hänen kohdallaan on kyse myös jonkinlaisesta vastuusta jonka uskon hänen tuntevan.
Niemen lopetus oli aikanaan selviö koska jässi sinne jäi. nyt on tyhjää seuraavaa odotellessa. Sitäpaitsi jässi on pelannut vasta yhdet karsinnat ykkösenä, sai luoton otti paikkansa ja on seuraavan maajoukkueen johtohahmo. Miksi lopettaa kun on parhaat vuodet vasta edessä. Plus että tuskin maajoukkueesta vetäytyminen on vain oma päätös sikäli että on monia tekiöitä jotka vaikuttavat kuten joukkuekaverit yms jotka varmasti haluavat jässin jatkavan. Maajoukkue on nyt saanut hieman uskottavuutta joten sen romahduttaminen olisi sääli
|
|
|
|
|
Luigi
Poissa
|
 |
Vastaus #17 : 22.11.2007 klo 01:52:15 |
|
Mielestäni Wiss, Niemi ja Nurmela ovat varmoja lopettajia. Litti on lähes varma. Hyypiästä on paha sanoa, mutta jos mm-projektia saadaan vetämään joku uskottava nimi, niin Sami jatkanee. Muita mahdollisia lopettajia en usko ilmaantuvan. Jässi on itsekin sanonut parhaiden vuosien olevan edessäpäin, ja nyt kun ykkösmaalivahdin asema on selvä, niin ei ole mitään syytä lopettaa. Kolkankin uskoisin vielä roikkuvan seuraavat karsinnat mukana, tosin Joonaksen kohtaloksi muotoutunee penkkiveikon rooli.
|
|
|
|
|
|
|
|