painukoon helvettiin ja pysyköön siellä jos maajoukkuekutsua "pitää harkita". :keskari:
Jotakuinkin sama. Suomen vahvinta osastoa on jopa mahdollisen Hyypiän lopettamisenkin jälkeen on edelleen toppariosasto, joten avauksen paikka sillä paikalla ei olisi Koppisellekaan mikään selviö hyvistä otteista huolimatta. Silti penkkipaikankin pitäisi olla jokaiselle pelaajalle kunnia-asia. Maajoukkueessa ei pelata eikä jätetä pelaamatta oman egon takia.
Samantapaisia mielipiteitä ainakin jossain vaiheessa esitti myös Shefki (ja olikohan samaa Losallakin?), mutta hänen päänsä lienee ainakin jossain määrin kääntynyt?
Litin ja Hyypiän jatkolle kuitenkin - ainakin mukana ringissä jos kunnossa pysyvät - edelleen

Edit: Tulipa luettua vähän huonosti tuo Koppisen kommentti. Toki lapsen koliiikkiongelmat ovat jossain määrin lieventävä asianhaara ja tottahan se on toki sekin, että tuolle Koppiselle mieluisimmalle topparin paikalle on eniten tunkua. Toivottavasti kuitenkin jatkossa "suostuu" vaikka sitten penkkimieheksi.