colad
Poissa
|
 |
Vastaus #175 : 23.02.2008 klo 14:31:57 |
|
Missä mahtavat nykyään vaikuttaa?
Markus Hyttinen Anssi Härkönen Janne Auma-Aho Marko Siltanen
Härköstä ainakin kovasti huhuiltu varkauteen 
|
|
|
|
|
Infamy
Poissa
Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat
|
 |
Vastaus #176 : 23.02.2008 klo 16:14:35 |
|
Siltanen kyllä taitaa vaikuttaa vielä Kunkuissa. Muista ei ole sen tarkempaa tietoa, huhut kuitenkin kertovat että ainakin Härkönen keskittyisi opintoihinsa Kingsin taloustilanteen takia.
<e> Kings tosiaan voitti tänään WJK:n 2-1.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 23.02.2008 klo 16:15:38 kirjoittanut Infamy »
|
|
|
|
|
colad
Poissa
|
 |
Vastaus #177 : 24.02.2008 klo 00:59:56 |
|
Kings voittoon lauantaina
23.02.2008
Kings - Warkaus JK 2-1 (1-1)
Kings sai kontolleen harjoituspelivoiton Warkaus JK:n kustannuksella kun lauantaina pelattu ottelu päättyi kotijoukkueen 2-1-voittoon.
Kings aloitti ottelun terävästi ja menikin johtoon heti alussa Tomi Airaksisen maalilla. Esityön maaliin teki Petri Luhio hienolla vapaapotkullaan. Warkaus tuli kuitenkin tasoihin ennen taukoa kun Sami Kinnunen onnistui pienestä kulmasta yllättämään Kings-maalia vartioineen Petri Kuikan.
Koko ottelua leimasivat kovat otteet ja taklauksia nähtiinkin molemmin puolin varsin runsaasti. Tunnin kohdalla Kings pääsi ylivoimalle Sami Kinnusen ottaman punaisen kortin myötä eikä lopulta jättänyt tilaisuutta käyttämättä. Ali Koljosen upea volley rangaistusalueen rajalta vei kotijoukkueen johtoon, jonka se onnistui lopulta pitämään loppuun saakka. Näin Kings pääsi tuulettamaan voittoa entisestä päävalmentajastaan Samu Penttisestä.
"Tappeluahan se oli alusta loppuun, mutta hyvä että rutiinisuoritus riitti tällä kertaa voittoon", kommentoi päävalmentaja Kai Rönkkö ottelun tauottua ja jatkoi: "hyvä että Arakin päätti nyt jatkostaan ja on myös ensi kaudella osa kuningasryhmää".
Aran jatkolle 
|
|
|
|
|
maalinsylkijä
Poissa
|
 |
Vastaus #178 : 27.02.2008 klo 00:09:49 |
|
Aran jatkolle  Lauantaina 01.03.2008 klo 12.00 Magnum Areena Kings - PK-37
|
|
|
|
|
Tapsa
Poissa
|
 |
Vastaus #179 : 01.03.2008 klo 12:41:02 |
|
Äsken otin kuvat Petri Luhion paita ja Pasi Tuutin shortsit päälläni. Kuvat ovat lähteneet Mikalle, joka siirtää peliasu-osioon. Jos Mika ehti jo lähteä Ouluun KuPSin peliä katsomaan, niin kuvat ovat näkyvissä vasta sunnuntaina.
|
|
|
|
|
elinho
Poissa
|
 |
Vastaus #180 : 01.03.2008 klo 12:49:05 |
|
Äsken otin kuvat Petri Luhion paita ja Pasi Tuutin shortsit päälläni. Kuvat ovat lähteneet Mikalle, joka siirtää peliasu-osioon. Jos Mika ehti jo lähteä Ouluun KuPSin peliä katsomaan, niin kuvat ovat näkyvissä vasta sunnuntaina.
Koita hommata Tuutin hame 
|
|
|
|
|
Tapsa
Poissa
|
 |
Vastaus #181 : 01.03.2008 klo 13:16:13 |
|
Mikä se semmonen on? Nyt kun muita vaihtoehtoja ei ollut. Kyllähän minä tiedän, miksi se vähän "närästää." Jos olisi ollut jonkun muun shortsit, mutta kun ei ole, on kuvattava se mikä on.
|
|
|
|
|
Tapsa
Poissa
|
 |
Vastaus #182 : 02.03.2008 klo 12:40:08 |
|
Nyt Mika laittoi minun Kings-kuvani näkyviin.
|
|
|
|
|
Stevert
Poissa
Suosikkijoukkue: Kuivaniemen Isku
|
 |
Vastaus #183 : 26.03.2008 klo 00:03:54 |
|
Onko Kingsillä ollut pelejä, kun on hiljaista. Vai onko kaikki peliasut toimitettu Tapsalle
|
|
|
|
|
elinho
Poissa
|
 |
Vastaus #184 : 26.03.2008 klo 00:09:33 |
|
Onko Kingsillä ollut pelejä, kun on hiljaista.
Pallot pitää ensin löytää Magnum Areenan liepeiltä
|
|
|
|
|
GonzalesBlanco
Poissa
Suosikkijoukkue: R.I.P 2.4.2008
|
 |
Vastaus #185 : 26.03.2008 klo 00:14:25 |
|
Pallot pitää ensin löytää Magnum Areenan liepeiltä
Tuonne Kuopionlahdelle niitä sateli solkenaan viime kuussa. Myyty on jo eteenpäin. Osa lähetetty postissa Sambiaan, jotta paikalliset junnujoukkueet voivat viimein jättää Super Telet pois virallisten pelipallojen listalta. Kiitos Kingsille rovaniemeläisen juniorijalkapallon tukemisesta.
|
|
|
|
|
PAN
Poissa
Suosikkijoukkue: En muista...
|
 |
Vastaus #186 : 26.03.2008 klo 07:41:09 |
|
Onko Kingsillä ollut pelejä, kun on hiljaista. Vai onko kaikki peliasut toimitettu Tapsalle
Tuossa nuo viimeisimmät taitavat olla. Kingsillä on muuten hyvin ajantasalla pidetyt ja informatiiviset nettisivut joiden päivitystiheydestä voisi moni ylemmänkin tason joukkue ottaa oppia. www.kingskuopio.fi15.03.2008 - Kings nousi lopussa tasoihin Kings - MP 1-1 (0-0) 01.03.2008 - Kings voittoon lauantaina Kings - Pk-37 3-1 (1-1)
|
|
|
|
|
colad
Poissa
|
 |
Vastaus #187 : 26.03.2008 klo 16:13:13 |
|
Tuossa nuo viimeisimmät taitavat olla. Kingsillä on muuten hyvin ajantasalla pidetyt ja informatiiviset nettisivut joiden päivitystiheydestä voisi moni ylemmänkin tason joukkue ottaa oppia.
Tähän on helppo yhtyä, mutta kyllä vielä olisi pikku fiksausta, kuten aina voi ollakin. Mistään en sivuilta löytänyt lippujen hintoja, mutta taitanee sijoittua kahden ja viiden euroon väliin opiskelija piletit? Kausikortti olisi tarkoitus käydä hakemassa, jos sellainen ylipäätään on jossain myynnissä, futispubissa? Jätähän Tapsa myös Petelle ja muille niitä pelipaitoja yms niin ei tarvitse liiveillä koko kesää pelata 
|
|
|
|
|
Jörri
Poissa
Suosikkijoukkue: Valioliigan mestari
|
 |
Vastaus #188 : 26.03.2008 klo 20:06:38 |
|
Kings saamassa vahvistuksen ja asia varmistuneen viimeistään ensiviikon alusta jolloin se on jo julkaistu. Kyseinen kaveri pelasi viimekaudella etelämmässä fudaa ja tuo kivasti leveyttä pienoiseen Kingsin riviin ja ennenkaikkea kokemusta! Sopimukselle 
|
|
|
|
|
honkala
Poissa
Suosikkijoukkue: Savon vapautusarmeija
|
 |
Vastaus #189 : 26.03.2008 klo 20:59:56 |
|
Kings saamassa vahvistuksen ja asia varmistuneen viimeistään ensiviikon alusta jolloin se on jo julkaistu. Kyseinen kaveri pelasi viimekaudella etelämmässä fudaa ja tuo kivasti leveyttä pienoiseen Kingsin riviin ja ennenkaikkea kokemusta! Sopimukselle  Malinen ei jatkakaan Reippaassa vai kenties Jiska 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 26.03.2008 klo 21:02:48 kirjoittanut honkala »
|
|
|
|
|
PAN
Poissa
Suosikkijoukkue: En muista...
|
 |
Vastaus #190 : 27.03.2008 klo 08:14:06 |
|
Mistään en sivuilta löytänyt lippujen hintoja, mutta taitanee sijoittua kahden ja viiden euroon väliin opiskelija piletit? Kausikortti olisi tarkoitus käydä hakemassa, jos sellainen ylipäätään on jossain myynnissä, futispubissa?
Suattaapi olla, ettei tuota vielä ole etes päätetty kun keskitytään pelillisiin asioihin  Kausreita tulee FutisPubiin myyntiin kuten edellisinäkin vuosina (onhan paikan omistaja sentään seura kunniapuheenjohtaja). Oisisko toi kuulemani mukkaan kustantanu jottain 40-50euroa (tämä täysin muistiin pohjautuvaa tietoa, muttei varmaan monella kympillä heitä  ) Ja jos perinteet jatkuvat, parin ekan matsin jälkeen noita kortteja saa Futarista osteltua jo alennettuun hintaan. Henk koht tuon kausarin ostan heti kun tulevat myyntiin, ihan jo kannatuksen vuoksi ja lisäksi näin talvikaudella olen kannattanut Kingsiä istumalla lähes päivittäin Kuninkaallisessa pubissa 
|
|
|
|
|
Infamy
Poissa
Suosikkijoukkue: KuPS, Huuhkajat
|
 |
Vastaus #191 : 28.03.2008 klo 00:47:11 |
|
..näin talvikaudella olen kannattanut Kingsiä istumalla lähes päivittäin Kuninkaallisessa pubissa  Olet hieno mies  pitäis itsekin poiketa useammin, spekuloinnin taso on taattua.
|
|
|
|
|
Jörri
Poissa
Suosikkijoukkue: Valioliigan mestari
|
 |
Vastaus #192 : 28.03.2008 klo 19:29:50 |
|
Malinen ei jatkakaan Reippaassa vai kenties Jiska  En kyllä puhunu valmentajasta vaan pelurista ja eiköhän Malinen jatka Oulussa koska tuskin järkee maksaa hänelle hurjaa palkkaa kun valmennus jo nyt Kunkuissa samalla tasolla pienemmälläkin rahalla  Eiköhän Jiska jatka Hifkissä ja nyt puhutaan vieläkin kovemmasta hankinnasta vaikak Jiskakin olisi aika loistava saalis noin hetero mielessä!
|
|
|
|
|
honkala
Poissa
Suosikkijoukkue: Savon vapautusarmeija
|
 |
Vastaus #193 : 28.03.2008 klo 19:50:03 |
|
En kyllä puhunu valmentajasta vaan pelurista ja eiköhän Malinen jatka Oulussa koska tuskin järkee maksaa hänelle hurjaa palkkaa kun valmennus jo nyt Kunkuissa samalla tasolla pienemmälläkin rahalla  Eiköhän Jiska jatka Hifkissä ja nyt puhutaan vieläkin kovemmasta hankinnasta vaikak Jiskakin olisi aika loistava saalis noin hetero mielessä! Taisit sekoittaa tahallasi Maliset ja ei jatka Jiska HIFK:ssa, vaan taitaa lopettaa 
|
|
|
|
|
Jörri
Poissa
Suosikkijoukkue: Valioliigan mestari
|
 |
Vastaus #194 : 28.03.2008 klo 20:09:53 |
|
Taisit sekoittaa tahallasi Maliset ja ei jatka Jiska HIFK:ssa, vaan taitaa lopettaa  Onhan tuo Jiska pitkään jo tahkonnut kenttiä mutta harmillista toki jos lopettaa kun kyseessä kummiskin erinomainen pelimies. Jaa puhuit Silppurista? Anteeksi pieni nukahdus 
|
|
|
|
|
PAN
Poissa
Suosikkijoukkue: En muista...
|
 |
Vastaus #195 : 29.03.2008 klo 08:18:32 |
|
Tänään 29.3 klo 12.00 Kings-Jippo Magnumilla. Ilma näyttää ihan siedettävältä ei mitään myrskyä tai sairasta pakkasta, joten tuonne voisi itsensä kammeta ja sieltä luonnollisena jatkona Kuninkaalliseen Pubiin Puijonkadulle 
|
|
|
|
|
Jörri
Poissa
Suosikkijoukkue: Valioliigan mestari
|
 |
Vastaus #196 : 29.03.2008 klo 11:36:52 |
|
Tänään 29.3 klo 12.00 Kings-Jippo Magnumilla. Ilma näyttää ihan siedettävältä ei mitään myrskyä tai sairasta pakkasta, joten tuonne voisi itsensä kammeta ja sieltä luonnollisena jatkona Kuninkaalliseen Pubiin Puijonkadulle  Moro Harri!
|
|
|
|
|
colad
Poissa
|
 |
Vastaus #197 : 29.03.2008 klo 16:16:56 |
|
Jollakin tarjota ottelusta lopputulosta ja referaattia?
|
|
|
|
|
PAN
Poissa
Suosikkijoukkue: En muista...
|
 |
Vastaus #198 : 29.03.2008 klo 17:39:17 |
|
Jollakin tarjota ottelusta lopputulosta ja referaattia?
1-3 Jipolle, puoliaika 0-0 ja viiminen maali pilkulta. Voin kirjotella enemmän kuhan ehtin e: vielä kun ehtii, eipä ollut kummallakaan ihmeellisiä maalipaikkoja, hyvin tasainen matsi. Toinen joukkue pelaa divarin ylempänä, sitä ei selvästi tänään huomannut.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 29.03.2008 klo 18:05:19 kirjoittanut PAN »
|
|
|
|
|
väärät kengät
Poissa
|
 |
Vastaus #199 : 29.03.2008 klo 21:24:32 |
|
Ottelun alku ja loppu olivat selvästi JIPON. Keskivaiheella Kings tarjosi tasapäisen vastuksen. Ison kentän mahdollisuudet eivät vielä tietenkään ole JIPON hallinnassa, mutta varsinkin ISO D uskoi, että muutamat harjoitukset Koillispuistossa tekevät ihmeitä. Kingsin näkyvimmät olivat Pasi Tuutti ja kapteeni Esa Vartiainen. Pelillisesti herrat eivät nousseet muita korkeammalle, mutta jatkuva naismainen purnaaminen pisti kyllä silmään. Kapteenin esimerkki oli kyllä tarttunut koko joukkueeseen. Ikävä kokemus! www.jippo.fipisti tuo otteluraportista silmään.
|
|
|
|
|
|
|
|