Miettikääpä sitä markkinointigurua, joka tekee kooteepeen tai jaron jäsenydestä halutun ylellisyystuotteen. Ei meikäläisen mielikuvitus riittäisi ikinä, toisaalta facebookista tarjottiin kuulemma miljardia :

Otetaan Satraappi. Esiintyy luonnollisesti Lontoossa puna/teräksenharmaassa hillityssä raita solmiossa, jonka kaikki tuntevat klubisolmioksi.
Kohta jo joku kysyy, että mistä klubista on kysymys-------> englantilaisen huippujournalistin tärkemmäksi tunnukseksi tuleekin Jaro-solmio, jonka saamiseksi pitää olla luonnollisesti seuran jäsen, 12 000 punnan alkuinvestoin sekä 1000 punnan vuosijäsenyys, joka sisältää kausikortin.
Pietarsaareen huippuolosuhteet jäsenten kestittämiseksi ja sitä rataa... 2000 jäsentä ja kassavirta on vakaata. Samalla tietenkin tehdään selväksi, että tiettyihin piireihin pääsemisen edellytys Jäppiksessäkin on haluttu jäsenyys.