FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
09.08.2025 klo 19:56:24 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: [1]
 
Kirjoittaja Aihe: Bulgaria  (Luettu 2087 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Joga Bonito

Poissa Poissa


: 12.10.2006 klo 15:54:07

Uutinen
Bulgarian kapteeni Petrov lopettaa maajoukkueessa
12.10.2006 15:31


Stilian Petrov, Bulgaria (Jamie McDonald/Getty Images)

Aston Villaa seuratasolla edustava Bulgarian maajoukkuekapteeni Stilian Petrov ilmoitti torstaina lopettavansa pelit maajoukkuepaidassa. Petrov kertoi yllättävästä päätöksestään bulgarialaiselle radiokanavalle.

- Tämä on lopullinen päätös. Haluan olla korrekti kaikkia median edustajia kohtaan ja selitän päätökseni taustat tarkemmin lauantaina, Petrov totesi.

27-vuotias Petrov siirtyi elokuussa Aston Villaan skotlantilaisesta Glasgow Celticistä. Maajoukkueessa Petrov on esiintynyt 66 kertaa ja osunut maalipuiden väliin seitsemän kertaa.

Bulgaria voitti keskiviikkona EM-karsintalohko G:n ottelussa Luxemburgin vieraskentällä 1-0. Bulgaria on karsintalohkossa toisena.

(MTV3-Reuters)
Joga Bonito

Poissa Poissa


Vastaus #1 : 13.10.2006 klo 15:01:44

Uutinen
Bulgarian Petrov syytti Stoitshkovia lopettamisestaan
13.10.2006 14:10

Bulgarian jalkapallomaajoukkueen kapteeni Stilian Petrov on päättänyt olla pelaamatta maajoukkueessa riitaannuttuaan päävalmentaja Hristo Stoitshkovin kanssa.

- En halua pelata Hristo Stoitshkovin valmentamassa maajoukkueessa. Päätökseni syynä ovat useat asiat, jotka ovat tapahtuneet Stoitshkovin tultua valmentajaksi, kiistan tarkemmista yksityiskohdista vaiennut Petrov, 27, kertoi.

Bulgarian jalkapallohistorian ykköstähti Stoitshkov tunnettiin peliurallaan myös tulisieluisuudestaan. Hän toivoo Petrovin muuttavan mielensä.

- Minäkin jätin aikoinaan maajoukkuepelit ja palasin myöhemmin. Stilian Petrov on erittäin tärkeä henkilö joukkueessamme, ja hän pysyy kapteeninamme niin kauan, kuin minä olen valmentajana, Stoitshkov kehui Aston Villassa pelaavaa keskikenttäpelaajaa.

(MTV3-STT-AP)
Josef K.

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Positiivisia lausuntoja antavat henkilöt


Vastaus #2 : 13.10.2006 klo 16:35:07

Tuli puun takaa. ::)
Shanklymania

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SMJ, Liverpool FC, FCV


Vastaus #3 : 13.10.2006 klo 16:48:01

Jos nyt oikein muistan, Hristollakin oli parin valmentajan kanssa ongelmia, luultavasti "lieviä" erimielisyyksiä joukkueen henkisestä johtajuudesta. Itse kuitnekin arvostan Stoitshkovia persoonana (ja pelaajana ennen muinoin) niin paljon, että Petroville ei sen kummemin sympatiaa tässä tilanteessa heru, oli asian laita miten oli. Ja tulokset ainakin tähän saakka puhuvat valmentajan puolesta. Miksi ei myös esimerkiksi Berbatov ole jo noussut barrikadeille?  >:(

Mutta niinhän se on nähty valitettavan useasti; yksi joukkue on liian pieni kahdelle massiiviselle egolle. (Terveisiä vaan B-junnujen koutsille '96!)
John Devey

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat, Ilves


Vastaus #4 : 17.10.2006 klo 14:16:15

Martin O'Neill kertoi puhuvansa Petrovin kanssa ja koittavansa saada tämän palaamaan maajoukkueeseen, saas nähdä miten käy
ziigmund

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS, MUFC


Vastaus #5 : 13.05.2010 klo 18:11:14

Tälläinenkin topic näköjään on, vaikkei viestejä ole tullut lähes neljään vuoteen. ::)

Mainitaan nyt tännekin, eli Dimitar Berbatov lopettaa maajoukkueuransa.

"The reasons are many and different. I am happy with what I have achieved with the national team and do not regret anything. From now on I will focus fully on my commitments to Manchester United."
kyynaama

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tšekki 2004, Kreikka 2014


Vastaus #6 : 21.09.2010 klo 18:18:49

Vanha kunnon Lothar ottaa näköjään Bulgarian valmentajan hommat haltuunsa.

http://www.bild.de/BILD/sport/fussball/international/2010/09/21/lothar-matthaeus/wird-nationaltrainer-von-bulgarien.html

Mielenkiintoista nähdä kauan mies kestää tontilla. Varsin lyhyitä ovat tähän mennessä miehen valmennus pestit olleet.
Balla

Poissa Poissa


Vastaus #7 : 21.09.2010 klo 19:24:12

Bulgariaa ei nyt pysäytä enää mikään. Ylos
Franz K.

Poissa Poissa


Vastaus #8 : 21.09.2010 klo 20:20:34

Yksityiselämän ongelmat/otsikot taisi painaa jonkun kilon tässä ratkaisussa.
Josef K.

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Positiivisia lausuntoja antavat henkilöt


Vastaus #9 : 21.09.2010 klo 22:07:00



Airkin tykkää Ylos
waccoe

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Minä nettikiusaan


Vastaus #10 : 22.09.2010 klo 14:22:49

Trifon taas suhtautuu uutiseen epäluuloisesti: Ylos Alas

Maakuntasatraappi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Sääntöjen rajamaat


Vastaus #11 : 05.10.2010 klo 22:20:15

Hmmm...

Käyn perjantaina katsomassa Wales - Bulgarian. Name droppingina kerrottakoon, että olen Trifonin kanssa jutellut, mutta juttu ei pitkälle kantanut olemattoman huonon saksani ja Trifonin todella huonon englannin vuoksi. :)
Balla

Poissa Poissa


Vastaus #12 : 20.09.2011 klo 18:13:44

Sunny Beachista junteille tutuksi tullut paskaläävä ei loppujen lopuksi edes ansainnut Lotharia.
Lätkis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, CAS


Vastaus #13 : 20.09.2011 klo 18:34:34

Sunny Beachista junteille tutuksi tullut paskaläävä ei loppujen lopuksi edes ansainnut Lotharia.
Ei mitään järkeä tässä päätöksessä, samaa mieltä.
lepa

Poissa Poissa


Vastaus #14 : 11.10.2011 klo 13:04:12

Bulgarian viimeiseen karsintapeliin Walesia vastaan on myyty kotijoukkueen kannattajille jo huikeat 20 lippua. Fanien protesti näyttää pitävän hyvin kautta linjan. Onneksi vierailija tuo sentään mukanaan 500 walesilaiskannattajaa.

 
Sivuja: [1]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa