• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

MPS 2007

Aloittaja Sinkkis, 13.10.2006 klo 13:55:38

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

jaja

Lainaus käyttäjältä: kalakamu - 23.08.2007 klo 14:51:18
Malmin sivuilla valmentajan kohdalla on ainakin uusi nimi? Onko koutsi vaihdettu?

Jos siellä lukee, että Sami Koskinen, niin luultavasti on vaihdettu ::)

elinho

Siis seuran sisäpiiristä

Chapinno

Miksi hämäläinen ei saanut jatkaa? Meriittinä mm. 6 ottelun tappioputki ja helvetin kireä takamus

elinho

Onko valmentajan vaihdos tuonut mitään uutta?

elinho

Vastaan itse: On, Nieminen karvaa tiukasti kärjessä  :D ja 3 pistettä

Paska

Ei hyvin mene...

Mutta toista se on MPS / Atletico Malmin kanssa. Voitettiin nimittäin Kuutosen lohkomme ja vielä sen päälle piirinmestaruus. Ensi kaudella sitten Viitosessa.  :ylos: :tuoppi:

moppi

Mikä ihme MPS:ää vaivaa. Miehet konttaa oikein urakalla ja sama pätee A-junnuihin. Molemmat tippumassa piirin sarjoihin. Hommassa on luovuttamisen meininki vai miten muuten voi tulkita miesten 1-5 kotitappion tilanteessa, jossa maalierollakin voi olla merkitystä tai A-junnujen 0-12 tappio. Tie takaisin liiton sarjoihin on pitkä, jos nyt mennään alas piirinsarjoihin. Miten sieltä meinataan nousta takaisin ? Liikuntavirastolta saatavat kunnolliset harjoitusvuorot menee, oma pelaajamateriaali ei lähivuosina riitä !!!

Herätystä MPS !!!!

pallis7

Jep, kohta kaikki ämpsit pelaa nelosta.

Vahti

A:n toimintaan varmaan vaikuttanut se, että joukkueesta neljä pelaajaa taitaa harjoitella, muut käyvät pelaamassa kun jaksavat. Sarjapaikan säilyttämisellä sinäänsä ei ole väliä, kun seuraava vähänkään tosissaan harjoitellut ikäluokka on -93, josta tosi viime kauden jälkeen taisi viisi parasta siirtyä PK-35:n riveihin. Aika heikolta näyttää.

JN79

Lainaus käyttäjältä: Vahti - 20.09.2007 klo 16:36:46
A:n toimintaan varmaan vaikuttanut se, että joukkueesta neljä pelaajaa taitaa harjoitella, muut käyvät pelaamassa kun jaksavat. Sarjapaikan säilyttämisellä sinäänsä ei ole väliä, kun seuraava vähänkään tosissaan harjoitellut ikäluokka on -93, josta tosi viime kauden jälkeen taisi viisi parasta siirtyä PK-35:n riveihin. Aika heikolta näyttää.

Kolme pelaajaa on jäljel siit 93:ten jengistä, jota ite valmensin vuosina 1999-2004.

Veivari

Mannet tippuu  :alas:

Paska

Lainaus käyttäjältä: Veivari - 20.09.2007 klo 23:30:59
Mannet tippuu  :alas:

Pakko vaan kysyä, että tuliko tämä nyt yllätyksenä...  ::)

elinho

1-0 johto kääntyi sitten 1-5 tappioksi :(

kalakamu

Niin on käynyt aika montakin kertaa mm. Warkaus ja rakuunat peleissä näin lähi historiaa ajatellen. Kunto loppuu ekaan maaliin.! KOLMOSEEN

elinho

Taistelua Malmi :ylos:

Chapinno

Joo Malmilaisella asenteella!! camooon malmi!!! :ylos:

Paska

Sinne meni sekin kausi sitten... Jännityksellä odotetaan tulevia vuosia, että josko vihdoin tajuttaisiin tehdä taas jotain oikein, ja ehkä vähän pidemmälläkin tähtäimellä.  :alas:

elinho

Sääliksi käy Ämpsiä sillä kakkoseen nousu on kiven takana  :(