• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

JÄLKIPELIT: FF2 jalkapalloturnaus ja Suomi-Bulgaria lentopallo 05.07 Tre

Aloittaja porthos, 10.02.2008 klo 00:12:42

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Olen mukana:

FF2 futisturnauksessa (pelaaja/katsoja)
76 (48.7%)
Lentopallo-ottelussa
30 (19.2%)
Molemmissa
50 (32.1%)

Äänestäjiä yhteensä: 154

John Devey


John Devey

Mikäköhän siinä on ettei lentisjanareiden foorumille pääse >:(

Suuri kiitos kaikille mukana olleille. Oli helvetin hauskaa teidän kanssa. Oli hienoa nähdä vanhoja tuttuja ja myös tutustua uusiin ihmisiin, jokka poikkeuksetta olivat helvetin hienoja miehiä ja naisia. Upea ilta oli, kertakaikkiaan :ylos:

zeik

Raporttia noin tunnelmasta ylipäätänsä? Jotain ennennäkemätöntä Suomen lentopallopelissä?

PAN

Ilmeisesti Maven örinä ja muu kannustus katsomossa siivitti Suomen lentopalloilijat loistavaan kuntoon, kun kerran voittivat saman porukan jolle hävisivät edellisenä päivänä 0-3 :o

Ilmeisesti ollut hieno tapahtuma aamusta iltaan, vituttaa ku ei pystyny osallistumaan :(

FCSTOKE

näin salossa yöllä kaksi piivolleyn pelaajaa jotka olivat olleet pelissä.he kun tietävät minun olevan tällaisessa yhdistyksessä mikä oli kannustamassa lentopalloilijoita niin he olivat ajatelleet tulevansa juttelemaan kun tulevat yöllä saloon.he kertoivat kannustuksen olleen aivan eriomaista ja suomessa ennenäkemätöntä.monesti kuulemma seurat ovat kilvoitelleet siitä kenellä on parhaat kannattajat mutta sen keskustelun voi nyt heidän mielestään lopettaa.se tuli kuulemma sen verran selväksi kenellä ne ovat.se on suomen jalkapallo maajoukkue.voisin sanoa olleeni aika ylpeä itsestäni ja yhdistyksestä johon kuulun.sen verran vuolaasti kehuja tuli.toivoivat että saisivat myös seuraavaan kotipeliin samanlaisen ryhmän.niin ja vielä.heidän arvionsa kannatuksen taistelutahdon lisääntymis vaikutus oli noin kymmenen pistettä eli kuulemma aika ratkaiseva pelin kannalta.upeeta positiivista toimintaa.

erno

Lentisjanareiden forumilla kaikki olivat joutuneet bänniin vuoden loppuun saakka jostain syystä. Tekninen vika on korjattu nyt, mutta ymmärrettävistä syistä kukaan ei ole päässyt kirjoittamaan anal yysiä pelistä.

S.K.

Selostaja mainitsi pelin aikana kun SMJK:a kuvattiin, että myös Suomen jalkapallomaajoukkueen kannattajat ovat saapuneet paikalle kannustamaan Suomea avausvoittoon. Mainitsivat myös, että yli laji rajojen toimiva yhteistyö on erittäin positiivinen juttu ja kehui vuolaasti SMJK:n toimintaa tässä asiassa.  :ylos:

Freddy

Lainaus käyttäjältä: erno - 06.07.2008 klo 11:58:18
Lentisjanareiden forumilla kaikki olivat joutuneet bänniin vuoden loppuun saakka jostain syystä. Tekninen vika on korjattu nyt, mutta ymmärrettävistä syistä kukaan ei ole päässyt kirjoittamaan anal yysiä pelistä.
Nyt on kirjoitettu siellä, ja todella positiivista palautetta saatiin! :ylos:

Coulijoe

Ilmeisesti peli tulee uusintana joko Ma tai Ti urkkakanavalta, jos joku on jo unhoittanut kuinka pelissä kävi :D

Via Dolorosa

Lainaus käyttäjältä: Coulijoe - 06.07.2008 klo 20:36:21
Ilmeisesti peli tulee uusintana joko Ma tai Ti urkkakanavalta, jos joku on jo unhoittanut kuinka pelissä kävi :D

Huomenna tulee 12.40 Urheilukanavalta, jos sitä keskittyis peliin tällä kertaa..  ;)

Coulijoe

Lainaus käyttäjältä: Via Dolorosa - 06.07.2008 klo 20:39:50
Huomenna tulee 12.40 Urheilukanavalta, jos sitä keskittyis peliin tällä kertaa..  ;)

Saattanee olla Perjantain pelikin ensin uusinnassa, mutta pitänee väijyä ainakin alkua että näkee kumpi mahtaa olla...

batteri


Coulijoe

Lainaus käyttäjältä: batteri - 06.07.2008 klo 21:53:50
Vaadimme kuvia päivän tapahtumista!!  >:(

Videon pätkä riittänee, foorumsofta saattaa kärsiä jos kuvia ilmestyy sivuille :D


Coulijoe

Lainaus käyttäjältä: Barca#17 - 06.07.2008 klo 22:07:43
Missä katsomon osassa olitte?  :ylos:

Ei mitään hajua :D Sen verran kuitenkin mukana, että alaritsillä oltiin loppuvaiheessa siis kaksi viimeistä erää

referee3000


Mxyz

Siperia sai suht paljon tv-aikaa, samoin mawerick pääsi myhäilemään tyytyväisenä useiden sekuntien ajan ottelun jälkeen pelaajien tullessa kättelemään kannattajia. FF2 Kuningasidea oli siis varsin hyvin edustettuna kyseisessä pelissä.  :ylos:

Freddy

Lainaus käyttäjältä: referee3000 - 06.07.2008 klo 22:17:31
Meidän paikat oli A3 tai A4 katsomonosassa.
A3 katsomossa meidän paikathan oli, mutta käytännössä emme siis olleet siellä sekuntiakaan. Alussa olimme ylempänä ensimmäiset kolme erää, mutta Bootleggerin ideasta siirryimme kahdeksi viimeiseksi eräksi alaspäin laidan viereen.

Freddy

#543


:D

Coulijoe


eki

Hyvä oli kyllä lentopallovisiitti. Laulu-/kannustusvalikoima ei ollut huikean laaja, mutta erinomaisen toimiva  etenkin parissa viimeisessä erässä :ylos:. Eiköhän tämä innosta jatkamaankin näitä kerran-pari vuodessa. Vaatimuksena toki lienee lauantai-illan ottelu  :)

Pekka#9

Ihan hyvinhän tuo taisi mennä. Pakko oli vetää aika suppealla valikoimalla kun musiikki soi niin saamarin kovaa. Pelin jälkeinen Finlandiakin kuulemma kuului ihan telkkariin asti! Kiitokset omasta puolesta vielä kaikille ja tietty Homerille kyydistä kotiin.

euroflex



    Vihdoin kotiin myös päästy täälläkin.  Suuret kiitokset minunkin puolesta kaikille lentopalloon saapuneille. Jännä peli, terästetyt limsamukit ja huipputyyppejä ympärillä tekivät illasta todella mieleenpainuvan :ylos:

Ja muutenkin tuli taas muutama nicki ja naama yhdistettyä tälläkin reissulla.

Niin ja milf ei ollutkaan mielikuvitushahmo :o ;)

ChievoVerona

#548
Pääsin vihdoinkin läppärini ääreen ja latailen just kuvia koneelle. Avaan tonne kuvapuolelle topiikin kuvista ja videoista heti kun ehdin. Saa nähdä minkalaista materiaalia sieltä löytyy, ainakin Boottiksen kusetusta luvassa :D

Pekalle ja Podedalle täytyy nostaa peukkua.

Sekä erään forumistin naisasioiden hoitamiselle forumin tyyliin: "Sä et oo lesbo, lähde mun mukaan"  :)

Devey käy myös hämäysäijästä...

edit. Näyttäs olevan 345 kuvaa...

athos

Mitäpä näihin lisäämään. Hieno reissu, hienoja ihmisiä  :ylos: