• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Liigacup: HJK- MyPa 15.2 klo 17:00

Aloittaja Thouni, 12.02.2008 klo 19:11:14

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

paluumuuttaja


pikitiivi


erno


Lama-Larsson


erno

Mattila vaparista. Raporttien perusteella helevetin hieno vapaapotku nuorelta kundilta. Oli jengannu enemmän kun becksin parhaat ja ollu kovempi kuin Carlosin kovimmat.

100%


Silento

Lainaus käyttäjältä: erno - 15.02.2008 klo 19:36:00
Mattila vaparista. Raporttien perusteella helevetin hieno vapaapotku nuorelta kundilta. Oli jengannu enemmän kun becksin parhaat ja ollu kovempi kuin Carlosin kovimmat.

Ihan kohtuullisen hyvälle kuulostaa :ylos: Vitt* kun piti duunis kökkii / matsi keskellä päivää, et ei päässy paikalle :keskari: Miten ois Bah 3-2 '90? Tasuriputki saatava poikki ;)

erno

2-2ft

Nyt vaan odotellaan mursun rapskoja joissa kerrotaan jotta pelissä pysyttiin mukana hyvin, mutta mypa teki varmalla prosentilla säkit maalipaikoistaan. lisäksi muistutetaan jotta maipa pelasi ykkösellään ja klubilla oli c tai d-miehistö kehissä.

Kilhammer


Karkkipäivä


Pierluitsi


Silento

Lainaus käyttäjältä: erno - 15.02.2008 klo 19:54:54Nyt vaan odotellaan mursun rapskoja joissa kerrotaan jotta pelissä pysyttiin mukana hyvin, mutta mypa teki varmalla prosentilla säkit maalipaikoistaan. lisäksi muistutetaan jotta maipa pelasi ykkösellään ja klubilla oli c tai d-miehistö kehissä.

Niipä. Kiitollinen jos joku paikalla olleista jaksaa jonkun rivin matsista rustata. Propagandasivuston liirumlaarumin lukeminen aiheuttaa nykyään mulla nykyään sen tason puistatuksia. Treeneissä olleelle hyvälle virinälle toki :ylos:

Zaroza

Klubbeni pelasi hyvin. Mypa vastaantulija mutta sai onnekkaasti pari maalia.

sormet hieman jäässä kun juuri tulin joten ei jaksa kirjotitaa raportteja  :alas:

Aachi


Thouni

#39
Jätän pitemmät raportoinnit muille, kun sen verran heikosti jaksoin peliä seurata :redface: Mutta 2-2 on kyllä aika oikeutettu tulos. Molemmilla oli omat paikkansa myös lisämaaleihin. Ajoittain Klubin peli pyöri ihan hyvin, mutta kokonaisuutena toi ei mikään erityisen hyvä esitys Klubilta ollut. Kärjessä Parikalta ihan hyvää yritystä, mutta ei siitäkään mitään valmista tullut. Bahilta taas muutama todella hyvä väläytys, mutta välillä tuli sitten todella hunoja ratkaisuja häneltä. Eli ei ollut Bah ihan parhaimmillaan. Mutta peukkua täytyy nostaa ainakin Sakari Mattilalle :ylos: Teki todella upean vaparimaalin ja hoiti ainakin toisella puoliajalla puolustushommat todella hyvin. MyPan lähikauppiaskin pysyi hyvin kurissa ja toisella jaksolla Mattila vei melkein kaikki pallot Tarmon edestä.

niftan

#40
MyPa pelattiin kyllä totaalisen pihalle Klubin ekassa maalissa ja komeasti upotti kyllä Mattila sen vaparinsa. Muutenkin pelasi erittäin hyvin. Ajoittain helvetin hyvää peliä koko joukkueelta. On tästä ihan hyvä jatkaa.

Le Suntti

Lainaus käyttäjältä: Thouni - 15.02.2008 klo 21:05:05
Mutta peukkua täytyy nostaa ainakin Sakari Mattilalle :ylos: Teki todella upean vaparimaalin ja hoiti ainakin toisella puoliajalla puolustushommat todella hyvin. MyPan lähikauppiaskin pysyi hyvin kurissa ja toisella jaksolla Mattila vei melkein kaikki pallot Tarmon edestä.

Täytyy muistaa kuitenkin, että ensimmäinen Mypa-maali lähti Mattilan todella paskasta harhasyötöstä puolessa kentässä ja toisessa maalissakin näytti olevan lähin klubilainen Pulkkisen vieressä. Toinen jakso lupaava ja loistava vaparimaali, kyllä Mattilasta kuullaan vielä  :ylos:

Wahn

Lainaus käyttäjältä: Le Suntti - 15.02.2008 klo 21:07:56
Täytyy muistaa kuitenkin, että ensimmäinen Mypa-maali lähti Mattilan todella paskasta harhasyötöstä puolessa kentässä ja toisessa maalissakin näytti olevan lähin klubilainen Pulkkisen vieressä. Toinen jakso lupaava ja loistava vaparimaali, kyllä Mattilasta kuullaan vielä  :ylos:


Samaa mieltä. Vaikka vaparimaali olikin hieno taidonnäyte nuorelta mieheltä, niin ensimmäisen maalin voi laskea valitettavasti täysin Mattilan piikkiin. Toisessakin tosiaan näytti olevan se lähin mies ja näin ollen ainakin osasyylinen maalin syntyyn, mutta kyllähän Vissekin olisi voinut tietenkin olla sylkemättä palloa eteensä.

Mazaa

Ei kannata kiinnittää liikaa huomiota yhteen virheeseen, jos kerran pelissä oli paljon hyviä asioita. Paljon huolestuttavampaa olisi, jos koko ottelu olisi ollut tasaisen heikohkoa.

Aachi

Visse oli ihan vitun perseestä, mutta ymmärtäähän sen jos tämä oli hänelle kauden eka virallinen pelinsä. Valluhan on pelannut jo kolme. Vissen takia menemimme pisteitä mjathh :alas:

Thouni

Iteltäni meni se MyPan eka maali aika täydellisesti ohi, mutta Mattila on kuitenkin nuori jätkä ja kokematon näissä peleissä niin kyllähän niitä virheitä tulee. Kuitenkin Sakke on näissä talven peleissä todella kypsästi pelannut ja vaikka aluksi hyvinkin epäileväinen hänen suhteensa olin, niin ainakin näiden pelien perusteella Mattilaa voi peluuttaa ensi kesänä liigapeleissäkin jos siihen on aihetta. Ja mukava oli nähdä Sumusalokin kentällä, mutta näin lyhyen peliajan jälkeen on vähän vaikea hänen peliään arvostella.

Zaroza

Lainaus käyttäjältä: Arto92 - 15.02.2008 klo 21:50:48
Visse oli ihan vitun perseestä, mutta ymmärtäähän sen jos tämä oli hänelle kauden eka virallinen pelinsä. Valluhan on pelannut jo kolme. Vissen takia menemimme pisteitä mjathh :alas:

Lämpenihän Jani vähän tokalle ja tekikin muutaman hienon pelastuksen  :) :ylos:

Aachi

Lainaus käyttäjältä: Zaroza - 15.02.2008 klo 22:06:50
Lämpenihän Jani vähän tokalle ja tekikin muutaman hienon pelastuksen  :) :ylos:
Jos se olis jättänyt pupeltamatta edes yhden ekalla puoliajalla kaikki olisi paremmin. Liigassa ei onneksi tollasta tapahdu, että Klubi pupeltaa himassa kyläbönde jengille 2-2.  :ylos:

saviniemen_mies


unelMas

Lainaus käyttäjältä: saviniemen_mies - 15.02.2008 klo 22:28:06
Ihan vain Arto sun unelmilles :ylos:

:ylos:

Edelleenkin Parikka hiuksista vittuun...
Mursun aito positiivisuus toki ansaitsee :tuoppi: