• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Alexander Ring, Bayer 04 Leverkusen

Aloittaja honkala, 24.02.2008 klo 23:21:34

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Callit

Tossakin ois vähä tiatoa pojasta. Tuon mukaan faija olis saku ja pojalla tuplakansalaisuus. Tiedä mikä sitten on totta ja mikä ei. Joka tapauksessa siirto 1/2009 HJK:hon.
http://www.transfermarkt.de/de/spieler/82113/ring-alexander/profil.html

Tozsér

Ring vaikuttaa ihan mielenkiintoiselta pelaajalta, mutta todella pieni koko voi olla iso rasite jollain tavalla. Ei todella pieniä, menestyneitä pelaajajia loppujen lopuksi kauheasti ole ollut. Marko Myyry oli Suomen mittakaavassa kohtuullinen, mutta hänestä olisi vonut ehkä tulla parempikin, jos olisi ollut muutaman sentin pitempi. Toisaalta olhan Maradonallakin jonkin verran voimaa lyhyestä varresta huolimatta.

Volcom

Tämän vuoden pohjola cupin avattiin U-17 ottelulla viroo vastaan. Kyllä se aika näppärä kaveri on vaikka on hieman pienikokoinen. Nätin maalinkin heitti läpiajosta :tuoppi: lopulta päätty 4-1 suomelle :ylos:

joks11

Lainaus käyttäjältä: Lorenzo - 27.02.2008 klo 19:03:27
Hongan B-junnuilla on sentään omat kotisivut.
Tätä kaveria kannattaa kuunnella jalkapalloasioissa enemmänkin :ylos:

Lorenzo

Lainaus käyttäjältä: joks11 - 23.01.2009 klo 21:59:40
Tätä kaveria kannattaa kuunnella jalkapalloasioissa enemmänkin :ylos:

Muutto Suomeen ja siirtyminen HJK:n riveihin tuskin on jalkapalloilullisestikaan tarkoitettu askeleeksi uralla alaspäin. Eivät Hongan juniorit sen heikompia ole kuin Klubinkaan.