FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
17.07.2025 klo 11:19:31 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 17 [18] 19 ... 22
 
Kirjoittaja Aihe: EM 2008: Tänne föhntuulentuoksuiset matkarapot  (Luettu 30145 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Bunuel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Kansandemokraattinen jalkapallo


Vastaus #425 : 21.05.2008 klo 13:09:19

Jos eivät sisälly, niin  :keskari: cokikselle. Millä helvetillä pitäisi parin viikon päästä alkaviin kisoihin löytää majoitusta/lentoja?!

Tämähän näissä onkin älytöntä. Saksan MM-kisoihin arvottiin lippuja Anttiloissa, varmaan moni arvontakupongin täyttänyt on valmis maksamaan reissun  ::)

Yllättävän hyvin cokis noita jakaa, ei ihmekään että fanit eivät niitä millään saa varsinaisista lipunostoarvonnoista jos niitä jaetaan ilmaiseksi jonkun Suomen Coca-Colan sivuilla  :keskari:
Hylje

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Charles "Charlie" Charles ja Bielsan Bilbao


Vastaus #426 : 21.05.2008 klo 13:13:09

Joo pelkät liputhan sieltä tuli. Pää pyörällä tässä pari tuntia miettiny matkustus/majotus vaihtoehtoja ja mitään ei ole selvinnyt. Paitsi että kalliiks näyttää tulevan. Saa antaa vinkkejä, peli on 10.6. Kreikka-Ruotsi Salzburgissa
Eli iso  :keskari: kokikselle. Samaan matsiin liput. Vopite olla, että myyntiin menee, jos ei mitään spektaakkelimaisen halpoja matkoja keksi. Majotusta nyt ei tartte, nukkuu jossain puistossa.
« Viimeksi muokattu: 21.05.2008 klo 13:14:45 kirjoittanut Hylje »
RQ27

Poissa Poissa


Vastaus #427 : 21.05.2008 klo 15:12:27

 Miten nopeesti vastasitte  ::), tänää tuli liput postissa Portugali-Turkki peliin, hieno tunne  8)
lasse11

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: itäinen taivas


Vastaus #428 : 21.05.2008 klo 15:35:00

Uusavuttomille larppaajille  :D :keskari:

http://www.whichbudget.com

http://www.hrs.de
Anfield Road

Poissa Poissa


Vastaus #429 : 21.05.2008 klo 15:42:00

Jos jollain sattuu olemaan ylimääräinen lippu avausmatsiin Sveitsi - Tsekki niin pistä privaa ::)
Ei oo kuin kaksi hallussa ja kolmatta vielä huutais.
Hylje

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Charles "Charlie" Charles ja Bielsan Bilbao


Vastaus #430 : 21.05.2008 klo 16:18:43

Uusavuttomille larppaajille  : D : keskari:

http://www.whichbudget.com

http://www.hrs.de
Spede. Ei halpalentoja saa tähän aikaan enää halvalla.  :-[ :keskari:
lasse11

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: itäinen taivas


Vastaus #431 : 21.05.2008 klo 17:06:22

Spede. Ei halpalentoja saa tähän aikaan enää halvalla.  :-[ :keskari:

ebookersista noin minuutissa

finski prahaan alkaen 196 euroa

lufthansa meno venetsiaan paluu milanosta alkaen 226 euroa

austrian meno wieniin paluu budapestista alkaen 278 euroa
Pyhimys

Poissa Poissa


Vastaus #432 : 21.05.2008 klo 19:23:11

Lisätään Lassen listaan Finnairin lennot Müncheniin 298 eurolla (meno 08.06. ja paluu 11.06.). Münchenista pääsee Salzburgiin kaksi kertaa tunnissa ja junalipun saa 20 eurolla (www.bahn.de). Edullisia majapaikkoja luulisi löytyvän ainakin Saksan puolelta, mikäli kisapaikkakunnalla hotellit ovat jo täyttyneet.
« Viimeksi muokattu: 21.05.2008 klo 19:25:00 kirjoittanut Pyhimys »
laardi79

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Großverdiener


Vastaus #433 : 21.05.2008 klo 19:39:35

tunkekaa nyt vittu lippu tähän kouraan, maksan kohtuu hyvin kaikista sveitsissä pelattavista. Majoitus priimaa zürichin keskustassa ja reissu hiottu viimeistä särmää myöten, ei puutu enää kuin kruunun jalokivi. Itseään tässä tosin saa syyttää, päätös kisamatkasta tuli vasta helmikuussa ja silloin ideana että kisapuistojen huuma on jo tarpeeksi suuri huuma-askel kotoisesta ilmapiiristä. Nälkä se vaan näköjään kasvaa syödessä.
Johnny99

Poissa Poissa


Vastaus #434 : 23.05.2008 klo 02:06:19

Jahas, pitää siis alkaa ostamaan cokista? Vai onko noita koodeja saatavissa jostain muualta?
Olliver

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FREE JMSK!


Vastaus #435 : 23.05.2008 klo 10:32:23

Auton vuokraus osottautui tääläkin parhaimmaksi vaihtoehdoksi kun majoitusta on aika vaikea löytää näin viimemetreillä. Autossa pystyy nukkuun hyvin ja eiköhän sielä jossain pääse suihkussakin käymään. Liput saatin kun saatiinkiin Kreikka-Espania matsiin kun ei arpaonni taas suosinut.

Niille jotka vielä empivät kisoihin lähtöä niin suosittelen lämpimästi että lähtekää ihmeessä paikanpäälle haistelemaan kisojen fiilistä vaikka lippuja ei olisikaan  Ylos Älkää ottako turhaa stressiä majoituksesta sun muista matkaan vaan aina sitä jotenkin pärjää, ei näitä kumminkaan joka vuosi pelailla.
Alejandro

Poissa Poissa


Vastaus #436 : 23.05.2008 klo 16:33:29

Posti toi tänään viisi ykköskategorian lippua Kreikka-Venäjä matsiin. 8) Ylos

Vielä kun Italian matsiin jotenkin pääsis ???
« Viimeksi muokattu: 23.05.2008 klo 16:35:16 kirjoittanut Alejandro »
JuQi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: maajengi


Vastaus #437 : 23.05.2008 klo 18:23:12

5 päivän päästä lähtö!!  Tuoppi Ylos
Hong Song

Poissa Poissa


Vastaus #438 : 23.05.2008 klo 18:43:46

Posti toi tänään viisi ykköskategorian lippua Kreikka-Venäjä matsiin.

Feel the beet  8)   20 päivää lähtöön...

Vielä kun Italian matsiin jotenkin pääsis

 :D :keskari:
RQ27

Poissa Poissa


Vastaus #439 : 24.05.2008 klo 09:52:30

Ois kysymys noille kokiksesta voittaneille. Tänään tuli nimi sivuille, että olin voittanut, mutta kaunko kestää että a) saan sähköpostin b) itse liput? Kiitos vaustauksista..
walmari

Poissa Poissa


Vastaus #440 : 24.05.2008 klo 17:48:12

Itselleni tuli liput postiin noin puoltoistaviikkoa sen jälkeen kun oli nimi tullut cokiksen sivulle. Mitään sähköpostia ei tullut ja tällä viikolla oli mukava yllätys kun kävin postista hakemassa kirjekuoren ja siellä oli liput kisoihin, ilman mitään varoitusta   Tuoppi
huipulla lopettanut

Poissa Poissa


Vastaus #441 : 25.05.2008 klo 00:04:04

pitääkö tosa cokis kisassa saada kaikkiin kysymyksiin oikein?ja nopeiten? vai meneekö vaan ihan arvontaan noi kaikki osallistujat
Derik

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF Jaro


Vastaus #442 : 25.05.2008 klo 17:53:48

Huoh... Kaverit saa viime hetkillä lippuja, ja kehtaa vielä valittaa. Itse ainakin tunnen ison pinon foorumisteja, jotka ottaisivat vastaan lipun mihin tahansa otteluun riemuiten.

Vielä vinkkinä matkustaville. Kilroy Travelsin (jos olette opiskelijoita) sivuilta lennot wieniin hiukan yli 200 €. Muuten vain halvimmat lennot keski-eurooppaan hankintaan ja sieltä junalla eteenpäin. Majoituksenkaan ei tarvitse olla pelipaikkakunnalla, matsilipulla taitaa saada matkustaa ilmaiseksi seuraavaan puoleen päivään asti julkisilla (korjatkaa jos olen väärässä). Tätäkin ketjua selailemalla löytänee hyviä vinkkejä majoituksen hankkimiseksi.

Tokihan se matka silti maksaa, mutta elämyksenä väitän sen olevan joka pennin arvoinen.
K-Team

Poissa Poissa


Vastaus #443 : 26.05.2008 klo 15:09:33

Kiima vaan nousee. Ensi viikolla pitäisi lähteä kohti Alppeja. Liput meidän porukalla on kolmeen otteluun ja kahteen pääse itsekkin osallistumaan. Maistuu ihan hulluna.
blackhawk

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS, Suomi, Everton


Vastaus #444 : 26.05.2008 klo 15:58:02

Huoh... Kaverit saa viime hetkillä lippuja, ja kehtaa vielä valittaa.

Niinpä. Mille tahansa näiden kisojen kisapaikkakunnista ajaakin kahdessa päivässä. Eikä junamatka Ruotsin, Tanskan ja Saksan läpi ole paha rasti sekään. Halpa kumpikaan tapa ei ole (lentämiseen verrattuna ei säästä mitään), mutta ei näitä kisoja liian usein järjestetä.

Kävin itse EM-kisoissa 1992 ja voin kyllä suositella EM-kisareissua varsinkin, jos sellainen on vielä kokematta. Oma auto ja teltta oli silloin mukana. Kisafiilis oli kohdallaan, kun leirintäalue oli täynnä hollantilaisia.
« Viimeksi muokattu: 26.05.2008 klo 16:01:29 kirjoittanut blackhawk »
Johnny99

Poissa Poissa


Vastaus #445 : 26.05.2008 klo 16:47:51

Kiima vaan nousee.

Samasamasama!

Vasta juhannusaattona lähtö, mutta ei tässä meinaa housuissaan pysyä. Toki kisojen alkaminen helpottaa jo paljon ja siihen asti pitää vaan vääntää pessiä.

Itsekin yritän tuolta cokiksen sivuilta lisälippuja, mutta kun jo maksettuun matkasuunnitelmaan sopii vain yksi peli, niin pitää odotella että se ilmestyy arvottavaksi.
Derik

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF Jaro


Vastaus #446 : 26.05.2008 klo 17:19:56

Samasamasama!

Vasta juhannusaattona lähtö, mutta ei tässä meinaa housuissaan pysyä. Toki kisojen alkaminen helpottaa jo paljon ja siihen asti pitää vaan vääntää pessiä.

Itsekin yritän tuolta cokiksen sivuilta lisälippuja, mutta kun jo maksettuun matkasuunnitelmaan sopii vain yksi peli, niin pitää odotella että se ilmestyy arvottavaksi.

Täällä ihan samanlaiset tunnelmat. Kotistudio on viritettynä jo valmiiksi, ja juhannukseksi matkaan ja katsomaan sitä puolivälierää. Cokiksen sivuja olen itse koittanut muutaman kerran, mutta tuloksena on aina ollut yksi väärin... Pitänee lähteä hakemaan kaupasta uusi pullo  :)
huipulla lopettanut

Poissa Poissa


Vastaus #447 : 26.05.2008 klo 19:52:54

itelläki hirvee riippuvaisuus noihi cokiksii noussu heti ku tän kilpailun tajusin, no pitää veil yrittää ja toivoa.
Muuten menevätkö liput aina nopeimmalle oikein vastanneelle vai ihan arvontalotto?
Wihn

Poissa Poissa


Vastaus #448 : 27.05.2008 klo 13:26:43

Täysin mitättömät 11 päivää lähtöön! Reissusta tulee saletisti klassikko, jo se kertoo jotain, että edes töihin lähtö ei vituta! Se on jo hyvin se...

Eka päivä totuttelua aikaeroon ja toisena päivänä jo matsiin! Keikka saa mahtavan lentävän lähdön...
Lauantain suunnittelusaunaa odotellessa  Ylos
Aghahowa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SJK


Vastaus #449 : 27.05.2008 klo 14:06:32

itelläki hirvee riippuvaisuus noihi cokiksii noussu heti ku tän kilpailun tajusin, no pitää veil yrittää ja toivoa.
Muuten menevätkö liput aina nopeimmalle oikein vastanneelle vai ihan arvontalotto?
Itselläni ainakin oli yksi väärin. Laatikossa kuitenkin luki, että olet mukana arvonnassa.

 
Sivuja: 1 ... 17 [18] 19 ... 22
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa