1934
Poissa
Suosikkijoukkue: FC MYLLYT SALLITTAVA
|
 |
Vastaus #1375 : 28.04.2016 klo 22:59:28 |
|
Voisko joku metsänhoitaja/hortonomi vielä varalta pyöräillä ja kuvata loputki Oulun kentät. Kyllä se on ihan sama jälleen että pelaako ACO Wembleyllä vaiko tuolla perunapellolla, noususta ei tarvi edes haaveilla.
Tuskimpa kommarit on kiristyksellä ja uhkailulla noita pelejä tuone sopinu, eiköhän sitä vikaa löydy omaltaki puolelta pöytää.
|
|
|
|
Ketsi
Poissa
Suosikkijoukkue: Alakanava Boyz
|
 |
Vastaus #1376 : 29.04.2016 klo 10:29:26 |
|
 Malisen twitteristä. Eihän tuolla pitäs pelata yhtään mitään. 
|
|
|
|
Sompi
Poissa
|
 |
Vastaus #1377 : 29.04.2016 klo 11:21:33 |
|
Ei pitäisi ei.. Mutta samapa tuo, pelataanhan Oulussa nyt sentään LIIGAA ja kaikkia pitää kiinnostaa. Ja kun tosiaan nousustakaan ei tarvitse haaveilla, niin eihän sillä todella ole AC:n kannalta merkitystä pelataanko Ykköstä sitten hiekkakentällä vai parkkipaikalla.
|
|
|
|
Pentti Perusinsinööri
Poissa
|
 |
Vastaus #1378 : 29.04.2016 klo 12:17:28 |
|
Aika järkyttävän näköistä. Nurmen on täytynyt altistua pahasti jääpoltteelle talven aikana, kun ei se ole muistaakseni kertaakaan vielä näyttänyt noin kärsineeltä? Käsittääkseni nurmi vaatii +8 astetta ennen kuin se alkaa kasvamaan, joten kasvuaikaa on Oulussa ollut tänä keväänä käytännössä vasta pari päivää tällä viikolla. Vittumainen tilanne kertakaikkiaan.
|
|
|
|
Kossi Agassa
Poissa
|
 |
Vastaus #1379 : 29.04.2016 klo 12:42:39 |
|
Kyllä se on ihan sama jälleen että pelaako ACO Wembleyllä vaiko tuolla perunapellolla, noususta ei tarvi edes haaveilla.
Tuskimpa kommarit on kiristyksellä ja uhkailulla noita pelejä tuone sopinu, eiköhän sitä vikaa löydy omaltaki puolelta pöytää.
Itselle myös itse peli merkkaa jotain ja peleissä käyminen on jokseenkin mielekkäämpää, jos kenttä ei ole perunapelto. Mutta toivottavasti kemiläiset kyntävät kentän illan ottelun jälkeen, koska ACO ei taistele noususta. Suurin syyllinenhän tähän on se , joka on kommareille antanut luvan pelata tuolla kentällä.
|
|
|
|
Moby Dick
Poissa
Suosikkijoukkue: biggest club in Finland
|
 |
Vastaus #1380 : 29.04.2016 klo 12:45:35 |
|
Kaiken kaikkiaan hämmentävä tilanne. Aikaisempina vuosina mattoa on varjeltu kuin Fabergen munia ja nyt siellä pelaa kotijoukkueen lisäksi PSK ja RoPS. Ei voi ymmärtää. Pessimistinä sanon että AC:n toinen kotipeli Jazzia vastaan joudutaan siirtämään kun Kemingrad runttaa sen mullalle kahdessa pelissä (ja AC Jaroa vastaan ensi ke). Eikun jaksamista.
|
|
|
|
Anonyymi Perkele
Poissa
Suosikkijoukkue: Paikan päällä
|
 |
Vastaus #1381 : 29.04.2016 klo 12:50:36 |
|
Vaikea uskoa että ACO saisi pelata tuolla kentällä, jos tämän päivän ottelu olisikin kotipeli..
|
|
|
|
Kossi Agassa
Poissa
|
 |
Vastaus #1382 : 29.04.2016 klo 13:24:10 |
|
Kaiken kaikkiaan hämmentävä tilanne. Aikaisempina vuosina mattoa on varjeltu kuin Fabergen munia ja nyt siellä pelaa kotijoukkueen lisäksi PSK ja RoPS. Ei voi ymmärtää.
Sama. Ottelusiirtoja on tehty vaikka nurmi on näyttänyt todella hyvältä, koska ei ole haluttu ottaa pienintäkään riskiä. Nyt kun kenttä on huonommassa kunnossa kuin kertaakaan Raatin remontin jälkeen, niin nyt pelejä ei siirretäkään.
|
|
|
|
timovii
Poissa
Suosikkijoukkue: Kotijoukkue
|
 |
Vastaus #1383 : 29.04.2016 klo 14:06:20 |
|
Vähän pöyhitään jotta on kunnossa Kalevan kisojen keihään-,kiekkon-ja moukarinheittoa varten:)
|
|
|
|
JM
Poissa
|
 |
Vastaus #1384 : 29.04.2016 klo 14:24:13 |
|
Suurin syyllinenhän tähän on se , joka on kommareille antanut luvan pelata tuolla kentällä.
Sama. toivottavasti kenttä menee täysin pelikelvottomaksi.
:keskari:
|
|
|
|
Lapsus
Poissa
Suosikkijoukkue: Pyörivä pallo ja toimiva talous
|
 |
Vastaus #1385 : 29.04.2016 klo 14:50:49 |
|
Tällä hetkellä taivaalta satava vesi ei myöskään varmasti tee hyvää kentälle, koska pehmittää alustan ennen peliä. Luvassa siis peltohommia.
|
|
|
|
Bonecrasher
Poissa
|
 |
Vastaus #1386 : 29.04.2016 klo 15:21:20 |
|
Syyllinen ja sakset esiin! Joku Miigan kaveri? Varmasti vittumaista brassien pelata jossain vitun perunapellolla...
|
|
|
|
Sergei Analtov
Poissa
Suosikkijoukkue: ACO
|
 |
Vastaus #1387 : 29.04.2016 klo 18:32:51 |
|
toivottavasti kenttä menee täysin pelikelvottomaksi.
Haista vittu. Surkealtä näyttää, toivottavasti edes Kemin ensi viikon peli siirretään johonkin muualle.
|
|
|
|
Julli18
Poissa
|
 |
Vastaus #1388 : 29.04.2016 klo 19:06:26 |
|
Joutuuhan se Raatti valitettavasti pikkasen kovemmalle näissä Veiausliigan peleissä kuin Ykkösen hissuttelu peleissä!
|
|
|
|
Antoine Roquentin
Poissa
Suosikkijoukkue: Jatkuvuuden Periaate & J-P Sartren rohtopaukku
|
 |
Vastaus #1389 : 30.04.2016 klo 02:00:52 |
|
toivottavasti kenttä menee täysin pelikelvottomaksi Kemi tekee Torniot eli 1-2 kautta liigassa ja sen jälkeen romahdus. Lupaan huutonauraa kun kuolevat poies gloryhunter-ryhmänsä kanssa. :naamis:
|
|
|
|
A. Capp
Poissa
|
 |
Vastaus #1390 : 30.04.2016 klo 02:14:07 |
|
Kemi tekee Torniot eli 1-2 kautta liigassa ja sen jälkeen romahdus. Lupaan huutonauraa kun kuolevat poies gloryhunter-ryhmänsä kanssa. :naamis:
 Voi kun taas Oululaista harmittaa. Välissä jaksaa vielä naurattaa tuo kateus ja lapsellisuus, kun unohtuu kuinka oikeasti säälittävää tuo teidän itkeskely on. Jaxuhali.
|
|
|
|
Antoine Roquentin
Poissa
Suosikkijoukkue: Jatkuvuuden Periaate & J-P Sartren rohtopaukku
|
 |
Vastaus #1391 : 30.04.2016 klo 02:59:21 |
|
 Voi kun taas Oululaista harmittaa. Välissä jaksaa vielä naurattaa tuo kateus ja lapsellisuus, kun unohtuu kuinka oikeasti säälittävää tuo teidän itkeskely on. Jaxuhali. Talteen. Toiset ovat tehneet seuratyötä ja rakentaneet stadioneita jo vuosikymmenen ajan, toisaalla vittuillaan kun päästään kerrankin pelaamaan kunnon olosuhteisiin. Nauran räkäisesti kun tuhoudutte. Ja näin.
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.04.2016 klo 03:01:25 kirjoittanut Antoine Roquentin »
|
|
|
|
|
lipunostaja
|
 |
lipunostaja
Vastaus #1392 : 30.04.2016 klo 06:30:22 |
|
Lievästi sanottuna huvittavaa: oululaisilla on stadion muttei joukkuetta. Ei kannattaisi vinoilla lappilaisille joilla on sentään kaksi joukkuetta liigassa.
|
|
|
|
Kikkara
Poissa
Suosikkijoukkue: Meil ei oo mittään
|
 |
Vastaus #1393 : 30.04.2016 klo 06:32:41 |
|
Ykkösessä pelaava joukkue ei ole joukkue 
|
|
|
|
AHess
Poissa
|
 |
Vastaus #1394 : 30.04.2016 klo 09:21:55 |
|
Lievästi sanottuna huvittavaa: oululaisilla on stadion muttei joukkuetta. Ei kannattaisi vinoilla lappilaisille joilla on sentään kaksi joukkuetta liigassa.
jep ja tuosta stadionistakin voi olla montaa mieltä.
|
|
|
|
Spili
Poissa
Suosikkijoukkue: Suomi, Tervarit, AC Oulu
|
 |
Vastaus #1395 : 30.04.2016 klo 09:35:51 |
|
Raatissa ei ollut kyllä eilen havaittavissa kovin suurta PS Kemi vastaisuutta. Taisi yleisön innostus olla lopussa kovempaa kuin keskimäärin AC Oulun voittaessa.
|
|
|
|
Sompi
Poissa
|
 |
Vastaus #1396 : 30.04.2016 klo 10:11:03 |
|
jep ja tuosta stadionistakin voi olla montaa mieltä.
Voi toki ja saakin olla, mutta Sauvosaareen ei kuitenkaan kannata varmaan alkaa edes vertailemaan? Ja ei siinä muuten mitään, vituttaa edelleen että tuolle kentälle päästettiin jo eilen pelaamaan. Siinä mielessä vähän kyseenalaista, että joku idiootti kehtaa vielä toivoa kentän tuhoutumista, kun kyläseuransa ylipäänsä päästetään "kotimatsinsa" jossain pelaamaan.
|
|
|
|
BeckDol
Poissa
|
 |
Vastaus #1397 : 30.04.2016 klo 10:21:42 |
|
Raatissa ei ollut kyllä eilen havaittavissa kovin suurta PS Kemi vastaisuutta. Taisi yleisön innostus olla lopussa kovempaa kuin keskimäärin AC Oulun voittaessa. Suurin vastaisuus on näillä muutamalla sankarilla, joiden pää ei kestä katsoa, kun 20 000 asukkaan ikääntyvä tuppukylä pärjää jalkapallossa paremmin. Oululaisen jalkapallon lähihistorian valossa teillä ei ole mitään asiaa nauraa räkäisesti kenellekään. Keskittykää omaan tekemiseen ja tulkaa sitten vittuilemaan, kun oikeasti saavutatte jotain. Hieno tapahtuma eilen ja kiitos siitä AC Oululle ja oululaisille. Mitä katselin eilen, niin kenttä näytti kestävän ihan hyvin. Tämähän oli hyvää harjoitusta siihen, kun itse nousette ja sarja alkaa aikaisemmin kuin divarissa.
|
|
|
|
A. Capp
Poissa
|
 |
Vastaus #1398 : 30.04.2016 klo 10:54:00 |
|
Hieno tapahtuma eilen ja kiitos siitä AC Oululle ja oululaisille.
Tämä. Todellakin kiitos ACOlle ja yleisössä olleille Oululaisille. Mukavaa ja asiallista porukkaa tuli tavattua. Edellinen viesti todellakin omistettu näille kaikenmaailman anonyymi antoneille ja sergeille, jotka forkalla ovat osoittaneet säälittävyytensä. Ihme kepulaisia. Eilenkin näillä suurilla forkan aco kannattajilla, oli näköjään aikaa kirjoitella sitä tuttua itkuansa Kemin peliin liittyville topikeille vaikka oman joukkueen erittäin mielenkiintoinen matsi oli samaan aikaan käynnissä. 
|
|
« Viimeksi muokattu: 30.04.2016 klo 12:44:41 kirjoittanut A. Capp »
|
|
|
|
|
Meteli
Paikalla
|
 |
Vastaus #1399 : 30.04.2016 klo 15:06:20 |
|
Tämä nyt liittyy osittain Raatin stadioniin, mutta enemmän ACO:n faneihin.
Miksi Sinitähdet eivät ole kannustamassa siellä katsomon alaosassa kuten Kemin fanit eilen? Jos en nyt aivan väärin muista, niin monesti Sinitähtien porukka on siellä kaljakatsomon lähellä ihan katsomon yläreunassa. Voisi tuoda vähän ns. enemmän näkyville sen kannustuksen.
|
|
|
|
|
|