• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Manchester United v Liverpool 22.10

Aloittaja JLCM, 19.10.2006 klo 14:52:00

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Kansio

Ei tässä viitsi vielä suurempia analyysejä tehdä, mutta onneksi Poolilla on Reina maalissa.  ;D :ylos:


zipe

Ihan sopiva lämppärimatsi ajatellen kahta illan kliimaksia; MyPa-VPS ja Real Madrid-Barcelona. :)

moxey

Saapa nähdä miten tuo Puulin keskikenttä muodostuu. Pistetäänkö Gerrard taas vasemmalle auttamaan Ronaldon kanssa? Tai pyörittämään Nevilleä, voi sen niinkin ajatella. Sitten olis Pennantia oikealla ja Momo&Xabi keskustaan. Tämmöistä melkein toivoisin. Piikkiin Kuyt&Crouch, Bellers sopii myös. Aurelio ennen Riiseä ja Agger mukaan, jos käsi kestää.

X.M.



Paletta määrää: TIFO-SHOW voi alkaa!


"Hyvä päällä, hyvä jalalla. Hyvä pelaaja." - Mixu Paatelainen
"Se laittaa heviä." - Nico Vainio


ManU - Liverpool
  0               3



LIVERPOOL - And juu never valk aloun! :ylos: >:( :ylos:


Liverbird

#30
                       Reina                 

Finnan      Carragher    Hyypiä     Riise

Gerrard     Alonso       Sissoko    Gonzalez

                    Luis Garcia
                      Kuyt

Toinen vaihtoehto on, että Liverpool keskikentän keskellä pelaavat Gerrard, Alonso ja Sissoko, jolloin Garcia on oikealla ja Speedy vasemmalla ja Kuyt yksin piikissä. Bellamy loukkaantumisen takia sivussa.


Subs - Dudek, Paletta, Crouch, Pennant, Warnock.

Hoplaa

#31
Riiselle varauksellinen  :ylos:
Myöskin pujottelukeppi-Finnanin läsnäololle  :ylos:
EDIT: Vielä Reina  :ylos: ja Gontsaales  varauksella :ylos:

Kopite81

Lainaus käyttäjältä: Liverbird - 22.10.2006 klo 15:10:13
Liverpool - Reina, Finnan, Riise, Carragher, Hyypia, Gonzalez, Sissoko, Alonso, Gerrard, Garcia, Kuyt.

Subs - Dudek, Paletta, Crouch, Pennant, Warnock.

Misä Bellamy? Muuten näyttää vahvalta avaukselta.  :ylos:

Liverbird

Lainaus käyttäjältä: Kopite81 - 22.10.2006 klo 15:15:31
Misä Bellamy? Muuten näyttää vahvalta avaukselta.  :ylos:

Loukkaantumisen takia sivussa tänään.

Liverbird


Robin


Kopite81


Hoplaa

Lainaus käyttäjältä: Liverbird - 22.10.2006 klo 15:18:43
Cristiina aloittaa penkillä.
Saisko ManUn kokoonpanot?
Fletcher lienee laidassa  ::)

Kansio

-------------VDS--------------
Neville--Ferdinand--Vidic---Evra
Fletcher-Carrick--Scholes--Giggs
------Rooney-----Saha--------

Tulkki

#39
----------van der Sar----------
-------------------------------
Neville--Ferdinand--Vidic--Evra
-------------------------------
Fletcher-Carrick-Scholes--Giggs
-------------------------------
----------Saha---Rooney--------

:tuoppi:

Ronaldolla edelleen nilkkavaivaa ja aloittaa tänään penkillä.


€: Myöhässä  :keskari:

Liverbird

Lainaus käyttäjältä: Kopite81 - 22.10.2006 klo 15:19:31
Menny kyllä ihan ohi tämä.  ???

Taitaa lievä pohjevamma vaivata Bellamyä.

Kansio

Kyllähän kokoonpanoja vertailemalla ei pitäisi Poolilla olla mitään mahdollisuuksia tänään. No ottelussa tietysti voi käydä miten vaan, mutta vahvaa ykköstä tarjoaisin tähän kohteeseen.  :ylos:

Liverbird

Lainaus käyttäjältä: Kansio - 22.10.2006 klo 15:24:53
Kyllähän kokoonpanoja vertailemalla ei pitäisi Poolilla olla mitään mahdollisuuksia tänään.

Provosi huononevat päivä päivältä...

Kansio

Lainaus käyttäjältä: Liverbird - 22.10.2006 klo 15:26:08
Provosi huononevat päivä päivältä...

???

Toki viime kauden kaltainen jännitysnäytelmä kelpaisi jälleen tänään. Jännittävää ottelua molempien kannattajille!  :tuoppi:

Liverbird

Lainaus käyttäjältä: Kansio - 22.10.2006 klo 15:27:22
Jännittävää ottelua molempien kannattajille!  :tuoppi:

Turha tässä on jännittää, kun Liverpoolilla ei ole mitään sanaa tässä ottelussa. Taidan kipaista laittamaan tulosvetoon 6-0 Scumille.

Tophias

Eiköhän se kotivoitto sieltä irtoa. :tuoppi: :tuoppi:

S.Gerrard

Gerrardin, Kuytin ja Sissokon paluulle avaukseen :ylos:

Siltikin veikkaus on pakko kallistaa vastustajan suuntaan, 2-0. :alas:

keveli

Molemmilla on kyllä puolustuksellisesti niin vahva keskikenttä, että mitään päästä päähän kalinaa tästä ottelusta on ihan turha odottaa. Toivotaan kuitenkin nopeaa maalia jommalle kummalle jotta saadaan kunnon ottelu aikaiseksi.

Poolilta siis poissa Bellamy jalkavaivojen vuoksi eikä Aggerkaan näköjään ollut vielä tarpeeksi pelikuntoinen. Samoin Aurelion täytyy olla myös loukkaantuneena, koska ei ollut edellisessäkään ottelussa kokoonpanossa. Vähän kyllä ärsyttää kun Liverpool ei näistä pienistä loukkaantumisista yleensä ilmoittele julkisesti yhtään mitään.

Mukava että Gonzalez on avauksessa, vaikka edellisen ottelun esitys oli kaikkea muuta kuin vakuuttava. Todennäköisesti Gerrard on oikealla laidalla ja Luis Garcia häärää kakkoskärkenä Kuytin takana. Gerrard ja Garcia saattavat toki vaihdella paikkojaan ottelun aikana, vaikka Giggsiä vastaan olisi tietysti hyvä pitää Stevie siellä laidalla.

Suurin huolenaihe on Riise vasemmalla, vaikka toisaalta Fletcheria vastaan pitäisi kyllä pärjätä turskankin. Kahdessa edellisessä pelissä Riiseä on kyllä viety pakkina kuin litran mittaa.

Robin

Lainaus käyttäjältä: Kansio - 22.10.2006 klo 15:24:53
Kyllähän kokoonpanoja vertailemalla ei pitäisi Poolilla olla mitään mahdollisuuksia tänään. No ottelussa tietysti voi käydä miten vaan, mutta vahvaa ykköstä tarjoaisin tähän kohteeseen.  :ylos:

Mitä se Kansio siellä höpöttää? Poolhan on selkeästi parempi paperilla. Sieltä löytyy mm. paras topparikaksikko. Eikä sovi myöskään unohtaa liigan top3:een kuuluvaa Pepeä. :ylos:

munkyspank

Liverpool - näkemättä paskaa. Manu tylyttää ja Benitez sönköttää. (espanjaksi. huom.)
:pallo: :pallo: :pallo: Jeee Maali!  :keskari: