• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Liigacup: RoPS - TPS 12.3 klo 17:15 Turku, Kupittaa

Aloittaja Kutvonen, 04.03.2008 klo 10:04:09

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

mandela

Lainaus käyttäjältä: Kutvonen - 13.03.2008 klo 19:07:18
Ja jutun on muuten kirjoittanut turkulainen toimittaja.
Tuskinpa kukaan Rovaniemeltä viitsisi LC-peliin lähteäkään..

Kutvonen

Lainaus käyttäjältä: mandela - 13.03.2008 klo 20:13:21
Tuskinpa kukaan Rovaniemeltä viitsisi LC-peliin lähteäkään..
Viittasinkin lähinnä siihen, että kotiinpäinvedosta tuskin oli kyse kun jutun kirjoitti turkulainen.

Orion

Itsekään en kyllä nähnyt mitään tolppavetoa. Ainoastaan yhden vedon jonka Lehtovaara torjui ja liimasi kakkospallon.

Fifa

Eipä ollut elämää suurempi ottelu ja valitettavasti liigakaudellakin moni joukkue tulee Kupittaalle puolustamaan kuten RoPS nyt. Koko ajan pari poikkeusta lukuunottamatta kaikki pallon alla ja hyvin päättäväistä ja uhrautuvaakin puolustamista. Tämä Kuuselan täytyy ratkaista, muuten Turussa hierotaan tuskallisia nollanollia aivan liikaa.
   Kolmen alakerta oli mielenkiintoinen kokeilu. Minkäänlaista painetta ei sille tosin nyt tullut. Valtaosa Lehtosen pallokontakteista oli ainakin ensimmäisellä jaksolla sellaisia, joissa lähin vastustaja oli yli viiden metrin päässä.
    Sitä ihmettelin, miksi koko Tepsin miehistö valui kentän toiselle laidalle: Tyhjällä laidalla ei usein ollut ketään. Se helpotti rovaniemeläisten sumppua aika lailla.  Vaaditaan todella paljon taitoa puskea läpi tuollaisesta muurista. Hämäläisellä sitä oli ja muillakin välillä, mutta vaikeaksi meni.
   One hyvä kuten usein, mutta onko se puolalainen lopullisesti poissa kuvioista? Tuollaisessa pelissä ihan puhdas, pääpalloja voittava target olisi kullan arvoinen.

mandela

Lainaus käyttäjältä: Kutvonen - 13.03.2008 klo 20:16:30
Viittasinkin lähinnä siihen, että kotiinpäinvedosta tuskin oli kyse kun jutun kirjoitti turkulainen.
Kenen leipää syöt sen...  ;)