FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
21.10.2025 klo 09:39:36 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 3 [4]
 
Kirjoittaja Aihe: Tuomaritilanne?  (Luettu 4528 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
ref

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Giallorossi


Vastaus #75 : 18.05.2008 klo 23:27:24

Kyllä tuomarit yleisesti ottaen ovat koulukiusattuja tai kiusaajia...
Ainakin yhdessä artikkelissa italialainen, kalju, ruma ja mulkosilmäinen piipari kertoi omasta lapsuudestaa...
Kai tämä oli läppä ??? ::)

Helsingissä muuten ainakin tällä kaudella aloittaneet erotuomarit ovat saaneet alhaisemman luokituksen, kuin he jotka aloittivat pari vuotta sitten.
Sama Tampereella. Tosin ei erotuomariluokitus, vaan aet luokitus. Luotiin uusi aet luokitus "6", joka käsittää ilmeisesti jotain b-poikien 3div ja b-tyttöjen 1div tyylisiä sarjoja, mutta ei siis esim. vitosdivaria. En nyt jaksa tarkistaa, mitkä ne sarjat tarkalleen olivat.
« Viimeksi muokattu: 18.05.2008 klo 23:30:46 kirjoittanut ref »
Vanda

Poissa Poissa


Vastaus #76 : 19.05.2008 klo 00:49:55

Helsingissä muuten ainakin tällä kaudella aloittaneet erotuomarit ovat saaneet alhaisemman luokituksen, kuin he jotka aloittivat pari vuotta sitten.

Minkä luokituksen pari vuotta sitten aloittaneet saivat? Eivät kaikki tänä vuonna aloittaneetkaan samaa luokitusta saaneet.  ::)
prymme

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FF Jaro


Vastaus #77 : 19.05.2008 klo 11:07:26

Kuinka monta tuomaria (aktiivi) on futisfoorumilla?
Olen sellainen neljännesaktiivinen viheltäjä  ::). Muuten olen toiminnassa mukana, paikallisen et-kerhon hommissa aktiivisesti ja myös jonkin verran erotuomarivalmennuskuvioissa.

 
Sivuja: 1 ... 3 [4]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa