FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
02.03.2026 klo 04:22:23 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 32 [33] 34 ... 160
 
Kirjoittaja Aihe: F.C. Barcelona 2008-2009 - Els tricampions!  (Luettu 242203 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Barca#17

Poissa Poissa


Vastaus #800 : 09.07.2008 klo 12:42:43

Onko Ronaldinho tosiaan jatkamassa Barcassa?
Samaa olen tässä ihmetellyt. Onko mies löytänyt entisen huippukuntonsa  ??? Kuvien perusteella ei ainakaan ole lähelläkään.
outdraw

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Sempre Xavi


Vastaus #801 : 09.07.2008 klo 12:52:12

Huvittavaa miten täällä selitellään erilaisten pelaajien Barca-tasoa ja tason puutetta, kun joukkueessa on ihan hiljan höntsännyt Gio, Dos Santos, Oleguer, Gudjohnsen, Saviola, van Bommel, Ezquerro, Sylvinho, Belletti ym tusinajätkät. Ja nyt hihkutaan Arhavinia, jonka on kaksi hollantilaista, Barca-tasoa laadukkaampaa valmentajaa roolittanut seurajoukkueessa ja maajoukkueessa loistamaan. Aivan samoin kuin Adebayorin ja Hlebin, erona vain se että Englannin valioliigassa testatusti kumpikin on oikeasti aika hyvä pelaaja siinä missä ryssä tyhjänpäiväinen tähdenlento.

Oleguerin pitäminen ringissä nyt on lähinnä armosta, koska on oma kasvatti ja katalaaninationalisti jne. Ezquerron pelaamisista ei tarvinne edes puhua, Saviola taas jäi joidenkin saatanan amatöörivalmentajien puristukseen täysin perusteetta. Sylvinholla on ollut paikkansa joukkueessa, eikä Bellettikään mikään ihan tusinaurpo ollut, vaikka puolustuspelaamiseen olisi parannusta toivonutkin. Van Bommelin pärjäämättömyys jäi vähän mysteeriksi, ja Dos Santos täytti kauden lopulla 19 ja kävi ränkimässä viime kaudella 1249 minuuttia 28 (10 avauksessa) ottelussa, eli massiiviset puoliaika per pelattu ottelu. Em. miehet (tai pojat, kts. Giovani) eivät mitään Barcelonan tukipilareita ja kivijalkoja olleetkaan, eikä joukkue käsittääkseni mitään vaihtomiehiä tällä hetkellä hae, mitä ehkä Piquen ostivat.

Hlebistä en ole liiemmin innostunut, ja Adebayor olisi turha ostos hyökkäyksen ollessa mallia Thierry "oli paras" Henry - Samuel "on nyt paras" Eto'o - Bojan "on tulevaisuudessa paras" Krkic. Ainakin siinä tapauksessa, että 50M€ pitäisi pulittaa. Joskus ennen muinoin Arshavin olisi ollut hieno ratkaisu, kun Venäjältä vielä halvalla lähti, mutta nykyään kun rybyt pyytää sikana mitä vaan mieleen ensimmäisenä tulee, niin mahdottomaksihan tämä menee. Nostetaan Lucho Atleticin penkinpäädystä ykkösjoukkueeseen pelaamaan?

Edellisiin: kyllä se vähän vaikuttaisi, että Ronaldinho taitaa pysyä. Siirto tusina-Cityyn tai Becksin naapuriksi ei ilmeisesti innosta hirveästi, eikä Milan vissiin halua kauheasti maksaa, kun floppausvaara on melko suuri. Homma kuitenkin selvinnee tarkemmin tämän kuun loppuun mennessä, kun Pep ja Ronaldinho saadaan samaan pöytään ja arvotaan Ronaldinhon motivaatiota.
Jii

Poissa Poissa


Vastaus #802 : 09.07.2008 klo 12:54:48

Saunaan vaan. Kyllähän nuo ammattinyrkkeilijätkin pudottavat treenipainosta sen 5kg parissa viikossa, että saavat otella.

Juurikin näin ::)

Eikö N5:ltä löydy tuon enempää arvostusta entiselle Arsenalin avauksen miehelle Sylvinholle?
« Viimeksi muokattu: 09.07.2008 klo 12:56:23 kirjoittanut Jii »
outdraw

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Sempre Xavi


Vastaus #803 : 09.07.2008 klo 12:57:41

No ehkä vähän suoristeltu mutkia... ::) Mutta kuitenkin, kyllä Ronaldinho pelikuntoon saadaan, mikäli motivaatiota löytyy. Plussana tietty se, että Guardiola on lupaillut tiukkaa kuntopiiskausta pelaajille.
Mágico Madrid

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: El Halcón


Vastaus #804 : 09.07.2008 klo 13:01:02

Edellisiin: kyllä se vähän vaikuttaisi, että Ronaldinho taitaa pysyä.
Onko tietoa, mihin kauteen R10 sopimus loppuu? Tuo Dinhon olympiakisareissun estäminen ei ollut minusta kovinkaan järkevä. Ei se ainakaan nostanut Dinhon fiilistä Barcassa.
Jii

Poissa Poissa


Vastaus #805 : 09.07.2008 klo 13:12:54

Onko tietoa, mihin kauteen R10 sopimus loppuu? Tuo Dinhon olympiakisareissun estäminen ei ollut minusta kovinkaan järkevä. Ei se ainakaan nostanut Dinhon fiilistä Barcassa.

Olympiahomma haiskahtaa kyllä jo ulos savustamiselta.

Ja nyrkkeilijöistä sen verran, että he pudottavat pelkästään nestettä ennen punnitusta, ja tankkaavat sen sitten takaisin ottelua varten. Ei siis liity mitenkään tähän tilanteeseen.
« Viimeksi muokattu: 09.07.2008 klo 13:13:59 kirjoittanut Jii »
ogami itto

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: F.C. Simpático


Vastaus #806 : 09.07.2008 klo 13:23:37

Onko tietoa, mihin kauteen R10 sopimus loppuu? Tuo Dinhon olympiakisareissun estäminen ei ollut minusta kovinkaan järkevä. Ei se ainakaan nostanut Dinhon fiilistä Barcassa.

Vuoteen 2010.
Oma mielipiteeni Dinhosta on, että kun miestä on viimeiseen pariin vuoteen kiinnostanut enemmän baaritiski ja grillaaminen kuin huippujalkapallo, niin mitään erityisoikeuksia ei kaverille pitäisi antaa. Taikuri on nykykunnossa sellainen läskipallo, että seuralla ei ole mitään järkeä päästää äijä höntsäilemään tai elvistelemään johonkin FIFAN ulkopuolisiin turnauksiin nyt kun paskana olleen miehen peruskuntoa pitäisi tehdä. Ronaldinho on markkinoilla niin mielenkiinnoton artikkeli, että saa kaveri tottua ajatukseen keskittyä treenaamiseen Barçassa; Barça saisi melkein lahjoittaa palleron koska Dinhon omat suosikit eivät ole kiinnostuneita maksamaan senttiäkään miehestä.

Dinhon merkit viittaavat siihen, parin vuoden takaisen hypen hengessä eletään. Kierrellään jossain näytöskemuissa ja käydään vähän näyttäytymässä olunpialaisissa ja velipoika hoitaa palkan kuntoon. Ei tosiaan näin. Olen samaa mieltä Jiin kanssa siitä, että noin läskiä pelaajaa ei kuukaudessa tai kahdessa huippukuntoon saada, varsinkaan kun äijän itsekurista ei ole mitään merkkejä.
Rikkiviisas

Poissa Poissa


Vastaus #807 : 09.07.2008 klo 13:51:29

Huvittavaa miten täällä selitellään erilaisten pelaajien Barca-tasoa ja tason puutetta, kun joukkueessa on ihan hiljan höntsännyt Gio, Dos Santos, Oleguer, Gudjohnsen, Saviola, van Bommel, Ezquerro, Sylvinho, Belletti ym tusinajätkät. Ja nyt hihkutaan Arhavinia, jonka on kaksi hollantilaista, Barca-tasoa laadukkaampaa valmentajaa roolittanut seurajoukkueessa ja maajoukkueessa loistamaan. Aivan samoin kuin Adebayorin ja Hlebin, erona vain se että Englannin valioliigassa testatusti kumpikin on oikeasti aika hyvä pelaaja siinä missä ryssä tyhjänpäiväinen tähdenlento.

Gio: Pelasi erinomaisesti kaksi mestaruutta ja ML:n voittaneessa joukkueessa. Hollannin maajoukkueen ja Feyenoordin tukipilareita.
Dos Santos: Ikää huikeat 19 vuotta, pelasi kuluneella kaudella aika vähän ja kelpasi silti kivikovan Valioliigan Tottenhamiin.
Oleguer: Peliaikaa todella vähän ja lähinnä mukana sympatian vuoksi.
Gudjohnsen: Tuli kivikovasta Valioliigasta, jossa miestä jopa arvostettiin ja pelannut kohtalaisesti, mutta suunnannee takaisin kulttuurimaa Englantiin.
Saviola: Agentin ja seurajohdon riitelyn välikappale, silloin kun pelasi niin pelasi hyvin ja oli myös Argentiinan maajoukkueen ykkösvaihtoehto.
van Bommel: Toi keskikentälle rytinää, joka auttoi Mestareiden liigan voittamiseen ja kelpasi sen jälkeen Bayern Müncheniin.
Ezquerro: Eipä ole juurikaan kentällä käynyt.
Sylvinho: Tuli kivenkovan Valioliigan superjoukkue Arsenalista ja pelannut hyvin varamiehenä.
Belletti: Iski ML:n ratkaisumaalin kivikovan Valioliigan superjoukkueen Arsenalin maaliin ja pelasi hyvin varamiehenä, jonka jälkeen kelpasi kivikovan Valioliigan superjoukkuetta Arsenalia paremmin menestyneelle Chelsealle.

Ihan hyvin siis tusinajampoilta, mutta noista kaikki ovat irronneet aika halvalla. Sen sijaan tusinajampoista Adebayour, joka taitaa olla yhden kauden tähdenlento, ja Hleb pitäisi maksaa paljon ja jos kerran Sylvinhokin on turha kaveri samoin kuin Belletti sekä Gudjohnsen niin yhdistettynä Henryn otteisiin viime kaudella voidaan todeta, että tosiaan on parempi olla ostamatta yhtään pelaajaa Arsenalista saati sitten Valioliigasta, koska näyttää tulevan pelkkää tusinaa ja rimanalittajaa.

Tuo pakkomielteesi venäläisiä ja Arshavinia kohtaan olisi muuten aika söpöä, mutta vaikuttaa enemmän mielenhäiriöltä.

Jaksamisia  Ylos
« Viimeksi muokattu: 09.07.2008 klo 13:53:26 kirjoittanut Rikkiviisas »
outdraw

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Sempre Xavi


Vastaus #808 : 09.07.2008 klo 14:05:49

Gordinhoon sen verran vielä, ettei sitä nyt helvetissä kukaan huippukuntoon saakaan kauden alkuun mennessä, mutta kun edes pelikuntoon saisi. Ja vaikka sitten jouluksi huippukuntoon, liiga, ucl ja copa kuitenkin ratkaistaan vasta kevätpuolella, joten olisi hyvä silloin olla huippukuntoinen Dinho  Ei se ehkä mitään erityiskohtelua tarvitse, mutta toisaalta tämä on sijoituksesta huolehtimista. Nyt tyyppi lähtee saludoilla jonnekin muualle grillaamaan, kun taas kunnossa ollessaan on täysin suvereeni ja vaikka ylipäätään vittumainen tyyppi olisi, ja veljensä muuten kahta kyrvempi, niin on se nyt kuitenkin parempi idis saada Dinho edes rantakuntoon ensi kesäksi, että sen joku edes kunnon hinnalla ostaa. Seura voisi muuten asettaa idiootteja varten kovat sanktiot tällaisesta koohotuksesta. Ei oikeesti voi hyväksyy, että joku vetää itsensä jossain baarissa paskaan kuntoon, ja sitten siitä hyvästä pitäisi maksaa joku kymppimilli vuodessa, ei hyvää päivää.
N5

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsesta


Vastaus #809 : 09.07.2008 klo 15:35:17

Giohan haukuttiin lyttyyn Barca-vuosinaan, siitä ei ole kahta kysymystä ja taas huudettiin maailmanluokkaa tilalle. Hankittiin jäähdyttelevä Zambrotta, mutta hänkin pelasi sen verran päin helvettiä että ongelmia on enemmänkin Barcan valmennuspuolella.

Gudjohnsen sai hetikohta kenkää kun Chelsea alkoi kylpeä rahassa ja ammattimainen valmentaja tuli sisään. Käsittämätön hankinta koska ei ole koskaan ollut varsinaisessa huippujoukkueessa hyvä. Konkurssiajan Chelseaa ei voi pitää huippujoukkueena.

Sylvinhon Arsenal dumppasi tasolleen eli Celta Vigoon, josta Barca kävi pöyhimässä laarin pohjia. Chelsea  huomasi Bellettin tasottumuuden heti ja nyt tuli kovempi nimi tilalle tänä kesänä. Belletti oli Mourinhon paniikkiostos, kun hänen rahahanansa oli vedetty totaalisen kiinni, tasohan oli hyvin tiedossa eli kehno.

Se että pelaaja kelpaa rappiotilassa kylpeville Spursille ja Bayernille, ei voi olla mikään suositus, koska nämä tekevät joka vuosi paniikkiratkaisuja päästääkseen kuvitellulle tavoitetasolleen, Spurs valioliigan top4:een ja Bayern Euroopan huipulle.
N5

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsesta


Vastaus #810 : 09.07.2008 klo 15:38:02

Tämä jäi vielä epäsevksi: Jos Eto'o on maailman paras hyökkääjä, miksi hänet myydään alehinnalla pois? Eikö mikkihiiri-Pepin auktoriteetti riitä voittajan käsittelemiseen vai onko Barca kerrankin ajoissa kaupittelemassa tasonsa menettänyttä pelaajaa? Ronaldinhon kanssa toki vuoden myöhässä.
Rikkiviisas

Poissa Poissa


Vastaus #811 : 09.07.2008 klo 17:08:52

Tämä jäi vielä epäsevksi: Jos Eto'o on maailman paras hyökkääjä, miksi hänet myydään alehinnalla pois? Eikö mikkihiiri-Pepin auktoriteetti riitä voittajan käsittelemiseen vai onko Barca kerrankin ajoissa kaupittelemassa tasonsa menettänyttä pelaajaa? Ronaldinhon kanssa toki vuoden myöhässä.

Sinulla taitaa moni asia olla epäselvä kun puhut pelkkää paskaa ja kyselet.
Siitä huolimatta kuitenkin esität asiantuntijaa. Jos nyt kuitenkin vielä vaivautuisi, vaikka tuskin ymmärrät sanaakaan. Eto'on myymisen tarkkaa syytä en tiedä, sinä toki varmaan tiedät ja tämä on ns. retorinen kysymys, mutta mieshän on osa, sinunkin useasti haukkumaasi, menestysvuosien joukkuetta, joka sinustakin on kadottanut nälkänsä, eli kyseessähän olisi siis Ronaldinhon ja Decon ohella yksi luontainen poistettava pelaaja, jos jotain uutta halutaan saada joukkueeseen.

Ronaldinhohan oli kaudella 2006-2007 maalien määrässä Barcelonan tehokkain pelaaja, joten tuskin sinua lukuunottamatta kukaan muu oli vuosi sitten kauppaamassa. Kaikki kun eivät voi olla kaltaisiasi jalkapallon kaikkitietäviä asiantuntijoita, joiden päivät kuluu suurseurojen työtarjouksia lukiessa ja siinä ohessa tälle foorumille spämmätessä.

Ja kyllä minä uskon, että sinä haukuit Gioa Barcelonan vuosina, mutta aika monen muun, toki asiantuntemattoman, silmään hollantilainen pelasi hyvin ja sai myös vastuuta.

Toivottavasti tämä nyt hiukan auttoi tähän "epäselvyyteesi" eli siihen, että leikittelet meidän maan matosten kanssa Sokrateen lailla esittämällä kysymyksiä, joihin tiedät vastaukset, koska ylipäätään tiedät kaiken. Senhän huomaa jo johdattelevista kysymyksistä, kai olet itsekin lopettanut lasten hakkaamisen?

Totuushan on, että Barcelonan entiset palaajat ovat paskoja, nykyiset pelaajat ovat paskoja ja tulevat pelaajat ovat paskoja. Jos Barcelona ostaa pelaajan niin se on väärin ja pelaaja on huono, jos Barcelona myy pelaajan, niin se on väärin ja pelaaja on huono.

Niin tai näin, aina väärinpäin.

Jaksamisia  Ylos
« Viimeksi muokattu: 09.07.2008 klo 17:11:10 kirjoittanut Rikkiviisas »
Fin_Gooner

Poissa Poissa


Vastaus #812 : 09.07.2008 klo 17:09:30

Oliko jo:

http://www.skysports.com/story/0,19528,11095_3797566,00.html

Onnea vaan, toivottavasti Wenger hankkii tilalle pelaajan, joka osaa laukoa. Rosickyhän olisi kunnossa ollessaan jo selvästi Hlebiä parempi, mutta eipä taida mozart edes suhteellisen tervettä kautta nähdä.
Rikkiviisas

Poissa Poissa


Vastaus #813 : 09.07.2008 klo 17:14:30

Onnea vaan, toivottavasti Wenger hankkii tilalle pelaajan, joka osaa laukoa. Rosickyhän olisi kunnossa ollessaan jo selvästi Hlebiä parempi, mutta eipä taida mozart edes suhteellisen tervettä kautta nähdä.

Vastahan tätä koko kesä huhuttu.
Taas kerran Arsenal-paskaa ja kaiken lisäksi kyseessä puoliryssä! Varma floppi.
Fin_Gooner

Poissa Poissa


Vastaus #814 : 09.07.2008 klo 17:16:28

Vastahan tätä koko kesä huhuttu.
Taas kerran Arsenal-paskaa ja kaiken lisäksi kyseessä puoliryssä! Varma floppi.

Tieto vaan vaikuttaa tällä kertaa hieman varmemmalta. Sori jos pahoitin herkän mielesi aiemmalla viestilläni. Moderaattorit, viestin saa poistaa jos siihen on tarvetta.
Rikkiviisas

Poissa Poissa


Vastaus #815 : 09.07.2008 klo 17:19:35

Tieto vaan vaikuttaa tällä kertaa hieman varmemmalta. Sori jos pahoitin herkän mielesi aiemmalla viestilläni. Moderaattorit, viestin saa poistaa jos siihen on tarvetta.

Mitä nyt taas?
Jos se viesti olisi minua häirinnyt olisin poistanut sen itse, mutta kuten Suuri Asiantuntijamme sanoo niin Barcelona ostaa huonoja pelaajia, etenkin jos ne ovat Arsesta.

Edit: Siis pahoittelut tosta, jos jotenkin loukkasin.

Hlebistä on vaan huhuttu pitkään eikä oikein vakuuta.
Meinaa kun Englannin Valioliiga on maailman paras liiga ja englantilaiset pelaajat ovat maailman parhaita. Silloin kaiken järjen mukaan maailman parhaan englantilaisen pelaajan syrjäyttäneen Gudjohnsenin pitäisi olla maailmanluokkaa, vaikka pelaisikin vain (silloisessa) keskikastin Chelseassa, joka toki Valioliigajoukkueena on valovuosia muiden maiden kärkijoukkueita edellä. Siitä huolimatta Gudjohnsen (55 peliä Boltonissa, 185 Chelseassa) floppasi Barcelonassa. Saati Henry, joka niin ikään ranskalaisena jätti varjoonsa maailman parhaat englantilaiset pelaajat ja dominoi Valioliigaa. Tällaisen tyypinhän pitäisi olla heikkotasoisessa La Ligan Primerasta Jumalasta seuraava, ylöspäin. Floppasi kuitenkin. Samaten niin ikään ulkomaalaiset Belletti ja Dos Santos pääsivät Valioliigaan, jonne kuvittelisi olevan jonossa pelaajia, koska se on maailman paras liiga ja Englanti on paras maa heti Disneylandin jälkeen.

Joten jos maailman parhaan liigan paras pelaaja eikä myöskään keskikastin joukkueen pelaaja, jotka molemmat jättivät vuosien ajan varjoona maailman parhaat englantilaiset pelaajat, floppasivat Barcelonassa, niin miksi ihmeessä Hleb sitten onnistuisi, varsinkin kun kyseessä on maailman huonoimman pelaajan Arshavinin tavoin venäläinen, joka tarkoittaa automaattista floppausta Äiti (Valko-)Venäjän ulkopuolella?

Tällainen mysteeri sekoittaa pienen mielen ja siksi välillä hämmennykset aallot osuvat viattomiin sivullisiin. Siitä siis pahoittelut.
« Viimeksi muokattu: 09.07.2008 klo 19:00:36 kirjoittanut Rikkiviisas »
Mouho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Matula (sympatiat Ketulle)


Vastaus #816 : 09.07.2008 klo 20:02:45

Onko Dani Alves siirtynyt/siirtymässä Barcaan? Aftonbladetissa oli jutti pari päivää sitten...
aquel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Barcelona


Vastaus #817 : 09.07.2008 klo 20:07:01

Onko Dani Alves siirtynyt/siirtymässä Barcaan? Aftonbladetissa oli jutti pari päivää sitten...
On jo siirtynyt.
Eto´o

Poissa Poissa


Vastaus #818 : 09.07.2008 klo 20:27:33

Ymmärsit juu. Onhan tuo ihan naurettavan triviaali kysymys,

Kysyinkö minä jotain ;) Oletko monta Barcan peliä ja Ronin "lihasmassa" treeniä nähnyt. Huom, nyt kysyin, jos ymmärrsin oikein :)
aquel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Barcelona


Vastaus #819 : 09.07.2008 klo 20:35:49

Kysyinkö minä jotain ;) Oletko monta Barcan peliä ja Ronin "lihasmassa" treeniä nähnyt. Huom, nyt kysyin, jos ymmärrsin oikein :)
Kannattaa käyttää myös kysymysmerkkejä väärinkäsityksien välttämiseksi.

Ja jotta viestissä olisi jotain oikeaa asiaakin, niin mainitaan, että Barcelonan kauden alun kokoonpanoon kuuluu kolme maalivahtia. Näin on ollut viimeksi viisi vuotta sitten.
N5

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsesta


Vastaus #820 : 09.07.2008 klo 21:10:53

Hleb €15m hintaan on loistokaappaus Barcelonalta ja onnittelut vahvasta tapping-suorituksesta seurajohdolle. Mutta Guardiola tuskin ymmärtää modernia jalkapalloa niin hyvin, että saa kuljetuskoneesta paljonkaan irti. Päinvastoin, nenäliinaääliöt ovat heti syyskuussa liikkeellä, kun valkovenäläisen maalitili on avaamatta. HLeb voisi olla hieman erityyppisenä tervehdyttävä avaava voima Xavin ja Iniestan eteen, mutta jos koko joukkue kävelee  viime kauden tapaan, Hleb menee täysin hukkaan koska suuri viimeistelijä ei tosiaan ole eikä tule, vaikka spanskipuolustajien keskellä maalinteko onkin valioliigaa helpompaa.
Freddy

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mikkelin Palloilijat


Vastaus #821 : 09.07.2008 klo 21:17:32

Ja jotta viestissä olisi jotain oikeaa asiaakin, niin mainitaan, että Barcelonan kauden alun kokoonpanoon kuuluu kolme maalivahtia. Näin on ollut viimeksi viisi vuotta sitten.
Valdes, Pinto ja ?

Onpahan muuten vihamielinen ilmapiiri tässä topicissa :D
aquel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Barcelona


Vastaus #822 : 09.07.2008 klo 21:22:34

Valdes, Pinto ja ?
Jorquera, jonka sopimus uudistettiin.

Onpahan muuten vihamielinen ilmapiiri tässä topicissa :D
Johtuisikohan eräästä forumistista...
Dial Square FC

Poissa Poissa


Vastaus #823 : 09.07.2008 klo 21:28:31

Nenäliinaääliöt  :D
Loñapse

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Joukkueen huonontaja


Vastaus #824 : 09.07.2008 klo 21:36:33

Hleb €15m hintaan on loistokaappaus Barcelonalta ja onnittelut vahvasta tapping-suorituksesta seurajohdolle. Mutta Guardiola tuskin ymmärtää modernia jalkapalloa niin hyvin, että saa kuljetuskoneesta paljonkaan irti. Päinvastoin, nenäliinaääliöt ovat heti syyskuussa liikkeellä, kun valkovenäläisen maalitili on avaamatta. HLeb voisi olla hieman erityyppisenä tervehdyttävä avaava voima Xavin ja Iniestan eteen, mutta jos koko joukkue kävelee  viime kauden tapaan, Hleb menee täysin hukkaan koska suuri viimeistelijä ei tosiaan ole eikä tule, vaikka spanskipuolustajien keskellä maalinteko onkin valioliigaa helpompaa.

 :D http://www.youtube.com/watch?v=B1XxzkdAXs0  :D

 
Sivuja: 1 ... 32 [33] 34 ... 160
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa