FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
18.01.2026 klo 02:04:58 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: [1]
 
Kirjoittaja Aihe: VPS-j vs. Fc Kiisto - Kuumaakin kuumempi paikalliskamppailu 3.6 Hietalahdessa!!  (Luettu 823 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Tuhis

Poissa Poissa


: 26.05.2008 klo 08:25:29

Ensi viikon tiistaina käydään todella mielenkiintoinen ottelu pohjoislohkon "kärkijoukkueiden" välillä. Mitenkä käy voittaako nuoruuden into vaiko kokemus?
« Viimeksi muokattu: 26.05.2008 klo 11:27:22 kirjoittanut Tuhis »
abu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS


Vastaus #1 : 26.05.2008 klo 08:45:40

Nuoruuden into Ylos
Fred

Poissa Poissa


Vastaus #2 : 26.05.2008 klo 09:18:09

Odotettavissa todella mielenkiintoinen ottelu. Molemmat vaasalaisjoukkueet ovat aloittaneet kauden loistavasti ja nyt mitataan joukkueiden paremmuus Hietalahden samettisella nurmella. VPS-j on pelannut todella nättiä futista luoden paljon maalipaikkoja ja puolustaen erittäin varmasti päästäen vain kaksi maalia kauden viidessä ensimmäisessä ottelussa. Mutta riittääkö nuorten poikien veto jaloissa todellisessa otteluruuhkassa?
Kiiston otteet ovat sen sijaan ailahdelleet. Muutama erittäin nätti vierasvoitto on tullut mukaan matkoilta, mutta esimerkiksi Kaarlella Seinäjokea vastaan oli Kiisto erittäin aneeminen. Kevari luottaa fyysisyyteen taas kerran, lisättynä tietenkin erittäin taitava Lampi.

Kovaa vääntöä siis luvassa viikon päästä tiistaina. Riittääkö junnujen taito Kiiston fyysistä jengiä vastaan? Luvassa Vaasan kesän mielenkiintoisin ja tunteitaherättävin kamppailu!
etutolppa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SJK


Vastaus #3 : 28.05.2008 klo 08:14:50

1-3! Puikkonen I, Puikkonen A, Kukkonen ja Ahonpää!
Fred

Poissa Poissa


Vastaus #4 : 31.05.2008 klo 08:17:08

Paikalliskamppailun lähestyessä vastakkain olevat joukkueet ovat hyvinkin erilaisissa tunnelmissa. Kiiston ottaessa murskavoiton sarjakärki JBK:sta luvuin 6-1 sai juniorit turpaan lähes yhtä rumin numeroin Ylivieskassa. Pytyykö VPS-j:n nuoret pelaajat nostamaan päätään ennen kauden tärkeintä kamppailua vai jäävätkö he harhailemaan unten maille?

Kiistolla ainakin koko pakka kasassa, joten parhaalla joukkue päässee kamppailuun. Ainoa avauksen kysymysmerkki taitaa olla toinen keskuspuolustajan paikka, jossa viime otteluissa on vaihdeltu Ahonpäätä ja Korvolaa.

VPS-j ei päässyt Ylivieskaan yhtä hyvistä lähtökohdista kuin kauden aikaisempiin otteluihin. Edustuksen miehiä ei saatu mukaan yhtään edellispäivän VPS edustuksen cupkamppailun takia ja myös loukkaantumiset ovat huolestuttaneet joukkueen valmennusjohtoa. Ainakin puolustuslinjan Ekström ja Autio ovat painiskelleet erilaisten jalkavaivojen kanssa. Toivottavasti juniorit saavat vakiolinjan jälleen kuntoon, jotta näkisimme tiukan kamppailun tiistaina Hietalahdessa. Edustusjoukkueesta nähdään Veikkausliigan tauon vuoksi varmasti muutama pelaaja VPS-j:n kokoonpanossa.

Jännitys tiivistyy Ylos
Fred

Poissa Poissa


Vastaus #5 : 03.06.2008 klo 22:38:31

Kiisto tänään parempi. Ensimmäisen puoliajan hyvät erikoistilanteet ja koko ottelun kestänyt koko joukkueen erittäin tiivis puolustus piti VPS-j:n kurissa. J:lla paikkoihin pääsi Tuuri ja Lombo, mutta tällä kertaa ei onnistumisia. Hyvää taistelua molemmilta joukkueilta, Kiisto yhtenäisempi ja vahvempi joukkuepelissä... Lopputulos siis 0-3

 
Sivuja: [1]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa