forze
Poissa
|
 |
Vastaus #425 : 02.06.2008 klo 21:49:23 |
|
Niinpä. Ei nämä Ääritalot oikein lyhyellä tähtäimellä vielä toimi.
Ehkä pitäisi kokeilla Vasaraa maajoukkueeseen. Taitoa ja nopeutta kuitenkin löytyy. 
|
|
|
|
|
saints
Poissa
|
 |
Vastaus #426 : 02.06.2008 klo 21:51:45 |
|
Nurmelaa olisin itse ehdottanut...Forsselille ja Johanssonille ei löydy korvaajia kovin helposti, pakko tyytyä maalittomiin (ainakin tehtyjen maalien osalta) peleihin
|
|
|
|
|
Boris Pugo
Poissa
|
 |
Vastaus #427 : 02.06.2008 klo 21:52:09 |
|
Heittäkää Medo 10-paikalle. 
|
|
|
|
|
Callit
Poissa
|
 |
Vastaus #428 : 02.06.2008 klo 21:52:17 |
|
Mielenkiinnolla odotan, löytääkö Baxter tästäkin ottelusta jotain hyvää ja positiivista.
Selitysbingo: - pelissä oli paljon hyvääkin - pitää muistaa, että pelin tarkoitus oli tehdä kokeiluja - pitää muistaa, että vastustaja oli pelannut juuri tasurin Saksaa vastaan - pelaajat ovat juuri päättäneet pitkän kauden ja ovat loman tarpeessa - karsintapelit ovat ihan kokonaan toinen juttu - Litmanen on tärkeä rauhoittava elementti joukkueelle
|
|
|
|
|
Herkkä Pipari
Poissa
Suosikkijoukkue: AYHSMB
|
 |
Vastaus #429 : 02.06.2008 klo 21:56:09 |
|
Selitysbingo: - pelissä oli paljon hyvääkin - pitää muistaa, että pelin tarkoitus oli tehdä kokeiluja - pitää muistaa, että vastustaja oli pelannut juuri tasurin Saksaa vastaan - pelaajat ovat juuri päättäneet pitkän kauden ja ovat loman tarpeessa - karsintapelit ovat ihan kokonaan toinen juttu - Litmanen on tärkeä rauhoittava elementti joukkueelle
Baxter "häpesi" avauspuoliaikaa Julkaistu 02.06.2008 22:21 (päivitetty 22:28) Stuart Baxter. Kuva: Aleksander Hassenstein/GETTY.
Jalkapallomaajoukkueen päävalmentaja Stuart Baxter ei saanut maanantain maaottelusta Valko-Venäjää vastaan oikein mitään kouriintuntuvaa jatkoa ajatellen. Mietittävää tietysti jäi matkalla kohti syksyn MM-karsintapelejä.
- No, odotimme enemmän kuin saimme. Tasapaksu esitys, Baxter tiivisti hikisen 1-1-tasapelin.
Avauspuoliajan esitys sai luotsin "häpeämään". Toisella puoliskolla vire oli parempaa, mutta tehottomuus ja osittaisten paikkojen hukkaaminen jäivät kaihertamaan. Toki vastustaja tiedettiin vaikeaksi.
- Enemmän vahvuutta, kovemmin töitä. Hieman jähmeä esitys. Toki Valko-Venäjä oli eläväinen ja teknisesti taitava, ja se tuo meille vaikeuksia.
Jos jätti peli toivottavaa, tulokseen saattoi tietenkin lopulta olla jopa tyytyväinen. Kotitappio kun ei kaukana ollut.
- Olen iloinen siitä, että pojat eivät heittäneet pyyhettä kehiin (Valko-Venäjän maalin jälkeen), Baxter mietti Toni Kallion loppuhetken tasoitusta.
Ennen MM-pelejä edessä on vielä yksi harjoitusottelu, kun elokuussa Tampereelle tulee Israel. Baxter uskoo, että aika ei lopu kesken ennen syyskuun MM-avausta.
- Se (Israel-ottelu) tulee riittämään. Lepäämme hyvin, haemme tasapainoa. Kaikki tämä valmistelu on valmistelua, EM-lopputurnaukseen katselemaan lähtevä päävalmentaja toivoi.
Litmasta ei saatu mukaan
Kapteeni Jari Litmasen esitys ei nyt tarjonnut suuria elämyksiä. Baxter näki vaikeudet.
- Emme saaneet Jaria tarpeeksi peliin mukaan. Luovuutta puuttui.
- Odotellaan ja katsotaan, Baxter vastasi vielä uteluun Litmasen jatkosta.
Itse jalkapalloikoni pitää yhä suunsa supussa tulevaisuudestaan.
- En ole asialla vaivannut itseäni ollenkaan. En miettinyt mihinkään suuntaan, Litmanen totesi pelin jälkeen. Kysymykseen siitä, nähtäisiinkö hänet kotimaan liigassa, saatiin täsmälleen sama vastaus.
|
|
|
|
|
|
|
betluck
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS, Djurgårdens IF, Marsalforn FC, SL Benfica
|
 |
Vastaus #431 : 02.06.2008 klo 21:59:09 |
|
Sitähän ei voi tietää kun ystävyysottelut tuhlataan potentiaalisten hyökkääjien 10 minuutin "tilaisuuksiin". Borat sai siinäkin ajassa aikaan enemmän kuin Teini-idoli koko ottelussa, mutta kun on kausari avaukseen, niin sitten on.
Metsätyömies on kyllä ihan oikeassa, että Sadik todella sai paljon enemmän aikaiseksi kuin Forssell. Pitää kuitenkin muistaa, että Forssell oli männäkaudella keskivertoa parempi valioliigahyökkääjä, kun taas Sadik on "vain" keskitasoa parempi Veikkausliigahyökkääjä. Sikäli kun laiturien pystyynnousut ovat luokkaa Joonas Kolkka niin näkisin paljon mieluummin esim. kärkiparin Forssell - Sadik jossa Berat voittaa palloja ja tarjoilee niitä Miksulle. Forssell on kuitenkin kiistämättä Suomen paras viimeistelijä, eikä hänen osaamistaan ole varaa hukata pelisysteemiin jossa mies kaivaa munia 80min jonka jälkeen annetaan lupa siirtyä suihkun puolelle. E: Yritän siis sanoa sitä, että pelisysteemi pitää tietysti luoda niin, että parhaat pelaajamme soveltuvat siihen.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 02.06.2008 klo 22:00:13 kirjoittanut betluck »
|
|
|
|
|
josetxo
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Inter Turku
|
 |
Vastaus #432 : 02.06.2008 klo 22:00:57 |
|
Ainiin, en muista nähneeni koskaan keneltäkään maalivahdilta yhtä hyvää avauspeliä kuin mitä Mäenpää esitti tänään. Saatanan pitkiä ja tarkkoja syöttöjä ihan jatkuvasti.
Sama pisti silmään, tosin en livenä ole seurannut kuin Bantamoin mahtavaa jalkatyöskentelyä.
|
|
|
|
|
Herkkä Pipari
Poissa
Suosikkijoukkue: AYHSMB
|
 |
Vastaus #433 : 02.06.2008 klo 22:03:22 |
|
Metsätyömies on kyllä ihan oikeassa, että Sadik todella sai paljon enemmän aikaiseksi kuin Forssell. Pitää kuitenkin muistaa, että Forssell oli männäkaudella keskivertoa parempi valioliigahyökkääjä, kun taas Sadik on "vain" keskitasoa parempi Veikkausliigahyökkääjä. Sikäli kun laiturien pystyynnousut ovat luokkaa Joonas Kolkka niin näkisin paljon mieluummin esim. kärkiparin Forssell - Sadik jossa Berat voittaa palloja ja tarjoilee niitä Miksulle. Forssell on kuitenkin kiistämättä Suomen paras viimeistelijä, eikä hänen osaamistaan ole varaa hukata pelisysteemiin jossa mies kaivaa munia 80min jonka jälkeen annetaan lupa siirtyä suihkun puolelle.
E: Yritän siis sanoa sitä, että pelisysteemi pitää tietysti luoda niin, että parhaat pelaajamme soveltuvat siihen.
Eli unohdetaan laidat ja pelataan 4-4-2 timangilla kukkupalloa?
|
|
|
|
|
Kikkelikeijo
Poissa
Suosikkijoukkue: Hallitsevat mestarit ympäri euroopan
|
 |
Vastaus #434 : 02.06.2008 klo 22:06:01 |
|
Eipä tuo tulos paljoa yllätä vaikka Suomi lähes ykkösellään, lukuunottamatta tähtipelaaja Jeremenkoa, pelasivat. Valko-Venäjällä kaikki B-maajoukkuemiehet vetävät vähintään sen 150 000-200 000 dollaria kuukaudessa kotimaan sarjassa.  Korkki kiinni 
|
|
|
|
|
Juipe
Poissa
|
 |
Vastaus #435 : 02.06.2008 klo 22:06:35 |
|
Hyvä meininki oli kannattajakatsomossa. Ensimmäisen puoliajan lopussa vedettiin todella pitkään (yli 10 min?) sitä Lamiksen chanttia ja sama toisen puoliajan lopussa, myös heti Valko-Venäjän maalin jälkeen.  Edelleen silti ihmetyttää, että joidenkin pitää aloittaa niitä omia chantteja, vaikka on capot. Ei tämä muuten pahemmin haittaisi, mutta pari kertaa kävi taas niin, että joku aloitti päällekkäin eri laulua kuin capo. Ei tuolla tietääkseni sentään niin paljoa porukkaa ole, että kannattaisi kahta laulua vetää samaan aikaan... Mikä idea oli laittaa FC Jokerit/116% (?) -lippu siihen Inter Turku -lipun päälle, koska ellen aivan väärin katsonut niin vähän matkan päässä samalla kaiteella oli hyvin tilaa? Jos se oma on aivan pakko saada juuri siihen, niin siirtää sen toisen sitten vaikka viereen. Mieluiten kuitenkin tulee paikalle ajoissa ja laittaa sen siihen mihin haluaa ennen muita... Eipä tällä nyt niin väliä ole, koska karsinnoissa Olympiastadionin kaiteella riittää hyvin tilaa. Täällä kuitenkin käsketään porukkaa tuomaan niitä kustomoituja Suomen lippuja, mutta sitten peitetään toinen laittamalla oma päälle. Korjatkaa toki jos olen väärässä ja missään muualla ei ollut sille tilaa, mutta mun nähdäkseni siellä kaiteilla oli aivan lyhyen matkan päässä hyvin tilaa, joten miksi ihmeessä ei siihen? Erikoismaininta sille eläkeikäiselle hyvin kannustuksessa mukana olleelle tyypille, jonka taskumatti oli naamioitu näyttämään Nokian vanhalta matkapuhelimelta. 
|
|
|
|
|
betluck
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS, Djurgårdens IF, Marsalforn FC, SL Benfica
|
 |
Vastaus #436 : 02.06.2008 klo 22:08:29 |
|
Eli unohdetaan laidat ja pelataan 4-4-2 timangilla kukkupalloa?
---------------Jässi--------------- -----Pasanen -Hyypiä-Tihinen------ --------------Tainio--------------- ------------Litmanen--------------- ----------------Forssell------------ Tai uniikkia 3-1-1-1 -taktiikkaa. Vain parhaat pelaa. 
|
|
|
|
|
Jack the Ripper
Poissa
Suosikkijoukkue: IF Gnistan, sympatiat AFCW, SAFC
|
 |
Vastaus #437 : 02.06.2008 klo 22:10:59 |
|
Valko-Venäjän valmentaja: Suomi taisi olla sokissa 2.6.2008 22:28
Valko-Venäjän päävalmentaja Bernd Stange sai tililleen viikon sisään toisen tasapelin kovempaa maata vastaan. Saksan kanssa pelattu 2-2 tuskin kuitenkaan harmitti, niin kuin teki 1-1 Suomen kanssa.
- Olen hyvin iloinen pelistä, mutta pettynyt tuloksesta. Meidän olisi pitänyt voittaa. Pidimme palloa, pelasimme viihdyttävästi ja itseluottamuksella, useita ensikertalaisia peluuttanut saksalaisluotsi totesi.
Stange kiitteli suomalaisisäntiään kohteliaasti, mutta Suomen esitys ei häntäkään vakuuttanut.
- Suomi taisi olla sokissa, ei löytänyt tilaa pelata. Odotin Suomelta enemmän, yksi tai kaksi paikkaa kotikentällä ei ole tarpeeksi, Stange analysoi. STT
|
|
|
|
|
Greenwood
Poissa
|
 |
Vastaus #438 : 02.06.2008 klo 22:15:55 |
|
Mikä idea oli laittaa FC Jokerit/116% (?) -lippu siihen Inter Turku -lipun päälle, koska ellen aivan väärin katsonut niin vähän matkan päässä samalla kaiteella oli hyvin tilaa? Jos se oma on aivan pakko saada juuri siihen, niin siirtää sen toisen sitten vaikka viereen. Mieluiten kuitenkin tulee paikalle ajoissa ja laittaa sen siihen mihin haluaa ennen muita... Eipä tällä nyt niin väliä ole, koska karsinnoissa Olympiastadionin kaiteella riittää hyvin tilaa. Täällä kuitenkin käsketään porukkaa tuomaan niitä kustomoituja Suomen lippuja, mutta sitten peitetään toinen laittamalla oma päälle. Korjatkaa toki jos olen väärässä ja missään muualla ei ollut sille tilaa, mutta mun nähdäkseni siellä kaiteilla oli aivan lyhyen matkan päässä hyvin tilaa, joten miksi ihmeessä ei siihen?
Järkkärit kielsivät laittamasta siihen, koska ekalla rivillä istuneet lapset eivät olisi peliä nähneet.
|
|
|
|
|
muumi
Poissa
Suosikkijoukkue: minä en nettikiusaa
|
 |
Vastaus #439 : 02.06.2008 klo 22:24:12 |
|
Sellainen peli. Peli oli pääosin ihan paskaa, eikä paljoa hurraahuudon aiheita ole. Nikiltä toki mukava debyytti, toivottavasti ei käynyt pahasti, vaikka ambulanssilla taisikin lähteä. Johansson hakeutuu todella hyvin juoksuihin ja on edelleen Suomen juoksuvoimaisin pelaaja, mutta valitettavasti täysin aseeton ja varsin huono viimeistelemään. Silti hänelle löytyy käyttöä juoksuvoimansa takia, sillä kun voi repiä vastustajan puolustusta hyvin. Väykän tultua kentälle keskikentällä oli muutama hieno lyhytsyöttökuvio, millä ohitettiin vastustajan keskikenttä helposti, mutta siihen ne hyvät asiat pelistä jäikin.
En huolestunut olisi kuitenkaan, koska kolme todella tärkeää pelaajaa puuttui puolustuksesta: meidän varapuolustuslinja pärjää kyllä puolustussuuntaan, mutta hyökkäyssuuntaan taso tippuu todella pahasti. Ei noista tämän päivän puolustajista kukaan pysty samanlaiseen avauspeliin kuin Pasanen ja Hyypiä, jotka ovat hyökkäyssuuntaan todella tärkeitä Suomelle. Pallovarmoja ja tarkkoja avauksia, tarvittaessa nopeina.
Jos peli oli huonoa, niin vielä huonompaa oli kuitenkin katsomo. Ei perkele koskaan näitä pelejä enää maakuntiin, jos se on tuollaista, kuten olen muista maakuntapelien ottelutopikeista lukenut. Hiljaista oli, saatana. SMJK piti ääntä omassa päädyssään, mutta N-katsomossa, eli kohtalaisen keskellä mutta kaukana SMJK:n katsomosta, oli todella hiljaista. Maalivahdin torjuessa ja vapaa- ja kulmapotkuissa yleisö taputti, mutta peliin ei yleisö reagoinut mitenkään, vaikka kentällä kuitenkin tapahtui hienoja pallonriistoja, paskaa tuomarointia ja muutamia onnistuneita syöttöjä. Ei edes Väyrysen tultua kentälle yleisö herännyt, vaikka joukkue muutaman kerran syöttelikin hyvin.
Tai oli yleisö hereillä, kun koko katsomo oli täynnä puheensorinaa ja sipsipussien rapinaa, mutta peliä eivät tainneet katsoa. Pisti vihaksi. Ei sitä toki tarvitse mukana huutaa, en minäkään huuda, mutta voisi peliin jotenkin edes reagoida, ei nuo mitään jääkiekkotyylisiä serustelutapahtumia sentään ole, joissa vain odotetaan maaleja.
|
|
|
|
|
Jyrä
Poissa
Suosikkijoukkue: geru
|
 |
Vastaus #440 : 02.06.2008 klo 22:25:01 |
|
Hyvä meininki oli kannattajakatsomossa. Ensimmäisen puoliajan lopussa vedettiin todella pitkään (yli 10 min?) sitä Lamiksen chanttia ja sama toisen puoliajan lopussa, myös heti Valko-Venäjän maalin jälkeen.
Täytyy kyllä mainita etten kuullut missään vaiheessa n-katsomoon smjk:n huutoja tms. Ihmettelinkin missä katsomon osassa janarit oikein luuraa.
|
|
|
|
|
OPJV
Poissa
|
 |
Vastaus #441 : 02.06.2008 klo 22:27:11 |
|
Litti oli tänään todella hyvällä pelipäällä. Loi 5 maalipaikkaa joista kolme oli erittäin hyviä paikkoja: 2 yllätyksellistä vapaapotkua aivan vapaaseen paikkaan ja yhdessä vastahyökkäyksessä nerokas syöttö Johanssonille vapaaseen paikkaan ns. kolmanteen aaltoon kun kaikki odottivat syöttöä Kolkalle. Lisäksi Litin upeat kantapäävippaukset, Zipit ja kauniit haltuunotot tekivät vaikutuksen. Litti taisteli kentällä myös leijonan lailla. Muistan Litiltä ainakin kolme pallonriistoa liukutaklauksilla ja Litti jaksoi myös koko ajan prässätä ja vaikutti jopa nopealta.Harmi, että Baxter otti Litin vaihtoon. Vaikutti siltä, että Litti olisi jaksanut kirmata kentällä helposti koko 90 minuuttia. Kiitos Litti jälleen kerran!
|
|
|
|
|
interfax
Poissa
Suosikkijoukkue: Mikkeli
|
 |
Vastaus #442 : 02.06.2008 klo 22:29:47 |
|
Vihellyskonsertti lopussa olisi ollut kyllä paikallaan.
|
|
|
|
|
Shefki Wilson
Poissa
Suosikkijoukkue: Megaforce Eisenhüttenstadt
|
 |
Vastaus #443 : 02.06.2008 klo 22:31:22 |
|
Litti oli tänään todella hyvällä pelipäällä. Loi 5 maalipaikkaa joista kolme oli erittäin hyviä paikkoja: 2 yllätyksellistä vapaapotkua aivan vapaaseen paikkaan ja yhdessä vastahyökkäyksessä nerokas syöttö Johanssonille vapaaseen paikkaan ns. kolmanteen aaltoon kun kaikki odottivat syöttöä Kolkalle. Lisäksi Litin upeat kantapäävippaukset, Zipit ja kauniit haltuunotot tekivät vaikutuksen. Litti taisteli kentällä myös leijonan lailla. Muistan Litiltä ainakin kolme pallonriistoa liukutaklauksilla ja Litti jaksoi myös koko ajan prässätä ja vaikutti jopa nopealta.Harmi, että Baxter otti Litin vaihtoon. Vaikutti siltä, että Litti olisi jaksanut kirmata kentällä helposti koko 90 minuuttia. Kiitos Litti jälleen kerran!
Irakin tiedostusministeri-syndrooma?
|
|
|
|
|
Hisingen
Poissa
|
 |
Vastaus #444 : 02.06.2008 klo 22:31:46 |
|
Litti oli tänään todella hyvällä pelipäällä. Loi 5 maalipaikkaa joista kolme oli erittäin hyviä paikkoja: 2 yllätyksellistä vapaapotkua aivan vapaaseen paikkaan ja yhdessä vastahyökkäyksessä nerokas syöttö Johanssonille vapaaseen paikkaan ns. kolmanteen aaltoon kun kaikki odottivat syöttöä Kolkalle. Lisäksi Litin upeat kantapäävippaukset, Zipit ja kauniit haltuunotot tekivät vaikutuksen. Litti taisteli kentällä myös leijonan lailla. Muistan Litiltä ainakin kolme pallonriistoa liukutaklauksilla ja Litti jaksoi myös koko ajan prässätä ja vaikutti jopa nopealta.Harmi, että Baxter otti Litin vaihtoon. Vaikutti siltä, että Litti olisi jaksanut kirmata kentällä helposti koko 90 minuuttia. Kiitos Litti jälleen kerran!
Ruotsissa julkaistu artikkeli ei Littiä ylistä. Baxter fortfarande utan segerStuart Baxter får fortsätta att vänta på första segern som förbundskapten för Finlands fotbollslandslag. Måndagens träningslandskamp i Åbo mot Vitryssland slutade 1-1. Men det var nära fjärde förlusten i rad (Finland har tidigare träningsspelat utan framgång mot Grekland, Bulgarien och senast Turkiet). Kallio nätade Vitryssland tog ledningen en minut in på tilläggstid genom Igor Sjitov, men Toni Kallio hann kvittera innan domaren blåste av matchen. Kallio lyfte in bollen upp i nättaket från nära håll. Klubblöse lagkaptenen Jari Litmanen, som vanligt i spelskick när det vankas landskamp, hade ingen av sina bättre dagar och slarvade bort bollen flera gånger. Publicerad 2 jun 2008 21:15 TT-FNB http://fotbollskanalen.se/1.485387/2008/06/02/baxter_fortfarande_utan_seger
|
|
|
|
|
Juipe
Poissa
|
 |
Vastaus #445 : 02.06.2008 klo 22:32:37 |
|
Jos peli oli huonoa, niin vielä huonompaa oli kuitenkin katsomo. Ei perkele koskaan näitä pelejä enää maakuntiin, jos se on tuollaista, kuten olen muista maakuntapelien ottelutopikeista lukenut. Hiljaista oli, saatana. SMJK piti ääntä omassa päädyssään, mutta N-katsomossa, eli kohtalaisen keskellä mutta kaukana SMJK:n katsomosta, oli todella hiljaista. Maalivahdin torjuessa ja vapaa- ja kulmapotkuissa yleisö taputti, mutta peliin ei yleisö reagoinut mitenkään, vaikka kentällä kuitenkin tapahtui hienoja pallonriistoja, paskaa tuomarointia ja muutamia onnistuneita syöttöjä. Ei edes Väyrysen tultua kentälle yleisö herännyt, vaikka joukkue muutaman kerran syöttelikin hyvin.
Tai oli yleisö hereillä, kun koko katsomo oli täynnä puheensorinaa ja sipsipussien rapinaa, mutta peliä eivät tainneet katsoa. Pisti vihaksi. Ei sitä toki tarvitse mukana huutaa, en minäkään huuda, mutta voisi peliin jotenkin edes reagoida, ei nuo mitään jääkiekkotyylisiä serustelutapahtumia sentään ole, joissa vain odotetaan maaleja.
Täytyy kyllä mainita etten kuullut missään vaiheessa n-katsomoon smjk:n huutoja tms. Ihmettelinkin missä katsomon osassa janarit oikein luuraa.
Jos haluaa hyvään tunnelmaan niin ratkaisu on todella yksinkertainen, tulee SMJKn katsomoon. Ei ne laulut ja tunnelma sinne samalle puolelle (Olympiakatsomo siis tässä tapauksessa) toiseen päähän tai keskiosaan välity.
|
|
|
|
|
|
|
Herkkä Pipari
Poissa
Suosikkijoukkue: AYHSMB
|
 |
Vastaus #447 : 02.06.2008 klo 22:34:10 |
|
Litti oli tänään todella hyvällä pelipäällä. Loi 5 maalipaikkaa joista kolme oli erittäin hyviä paikkoja: 2 yllätyksellistä vapaapotkua aivan vapaaseen paikkaan ja yhdessä vastahyökkäyksessä nerokas syöttö Johanssonille vapaaseen paikkaan ns. kolmanteen aaltoon kun kaikki odottivat syöttöä Kolkalle. Lisäksi Litin upeat kantapäävippaukset, Zipit ja kauniit haltuunotot tekivät vaikutuksen. Litti taisteli kentällä myös leijonan lailla. Muistan Litiltä ainakin kolme pallonriistoa liukutaklauksilla ja Litti jaksoi myös koko ajan prässätä ja vaikutti jopa nopealta.Harmi, että Baxter otti Litin vaihtoon. Vaikutti siltä, että Litti olisi jaksanut kirmata kentällä helposti koko 90 minuuttia. Kiitos Litti jälleen kerran!
 Olihan se vaparikuvio ihan hieno, mutta muuten maestro oli kyllä yössä ja niissä muutamassa onnistuneessa syötössäkään eivät muut olleet samalla aaltopituudella. Ne chipit esimerkiksi Kolkalle olivat silkkaa vittuilua. Kun Kolkka sai pallon itselleen, ympärillä oli jo kolme valko-venäläistä, kun syötön antamiseen oli mennyt vartti.
|
|
|
|
|
forze
Poissa
|
 |
Vastaus #448 : 02.06.2008 klo 22:35:03 |
|
Litti oli tänään todella hyvällä pelipäällä. Loi 5 maalipaikkaa joista kolme oli erittäin hyviä paikkoja: 2 yllätyksellistä vapaapotkua aivan vapaaseen paikkaan ja yhdessä vastahyökkäyksessä nerokas syöttö Johanssonille vapaaseen paikkaan ns. kolmanteen aaltoon kun kaikki odottivat syöttöä Kolkalle. Lisäksi Litin upeat kantapäävippaukset, Zipit ja kauniit haltuunotot tekivät vaikutuksen. Litti taisteli kentällä myös leijonan lailla. Muistan Litiltä ainakin kolme pallonriistoa liukutaklauksilla ja Litti jaksoi myös koko ajan prässätä ja vaikutti jopa nopealta.Harmi, että Baxter otti Litin vaihtoon. Vaikutti siltä, että Litti olisi jaksanut kirmata kentällä helposti koko 90 minuuttia. Kiitos Litti jälleen kerran!
Siis mitä vittua? Et voi olla tosissas? Taidan haistaa pientä sarkasmia. 
|
|
|
|
|
Tuomas-
Poissa
|
 |
Vastaus #449 : 02.06.2008 klo 22:37:21 |
|
Jos haluaa hyvään tunnelmaan niin ratkaisu on todella yksinkertainen, tulee SMJKn katsomoon. Ei ne laulut ja tunnelma sinne samalle puolelle (Olympiakatsomo siis tässä tapauksessa) toiseen päähän tai keskiosaan välity.
Sama. Ihme ruikutusta taas chanttirepertuaarista ja ties mistä, kun itse ollaan oltu jossain aivan muualla kuin sitä tunnelmaa luomassa...
|
|
|
|
|
|
|
|